• 1.06. start głosowania publiczności Pho3nix Active School!

• Głosowanie publiczności w konkursie Pho3nix Active School rusza 1 czerwca 2022 o godzinie 00:01!🔥

Głos można oddać na stronie konkursu: https://pho3nix-kids.com/polska/pho3nix-active-school/

Głosowanie trwa od 1 czerwca 2022 r. od godz. 00:01 do 7 czerwca 2022 r. do godz. 23:59

❗️WAŻNE❗️

1. Aby głos był ważny należy kliknąć w link potwierdzający, który otrzymasz na swoją skrzynkę e-mail.

2. Jeden adres e-mail może być wykorzystany tylko 1 raz!

3. Aby łatwo znaleźć swój film, skorzystaj z wyszukiwarki wpisując nazwę szkoły.

4. Gramy fair play! Wszystkie głosy są weryfikowane.

Zachęcajcie do głosowania uczniów, nauczycieli, przyjaciół, rodzinę, kolegów, sąsiadów! 🥳 Każdy głos się liczy!🤞

Poniżej link do filmu reprezentującego naszą szkołę :)

• Zawody sportowe Baw się z nami

• 31 maja  w Sanoku odbyły się zawody powiatowe pod nazwą Baw się z nami. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z rocznika 2012 i młodszych, które startowały w siedmiu różnych konkurencjach.Po zaciekłej rywalizacji nasi uczniowie zdobyli zaszczytne II miejsce. Gratulujemy! Z naszej szkoły pod opieką pani Doroty Kołodziej, na zawody pojechało dziewięcioro uczestników:

1. Maya Andreghetti

2. Jan Babiak

3. Paweł Baj

4. Anna Berezniak

5. Karol Dołżycki

6. Tymon Kołodziej

7. Lena Krówka

8. Jowita Petryszak

9. Zuzanna Stec.

• Jubileuszowy Dzień Patrona

• 27 maja był dla nas dniem wyjątkowym. W tym roku obchodziliśmy 30. rocznicę nadania naszej placówce imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i 15. rocznicę poświęcenia i nadania sztandaru szkoły. Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. celebrowaną przez księdza Adama Liwacza. Po nabożeństwie odbyła się część artystyczna. Nasi uczniowie przed licznie zgromadzoną publicznością: władzami gminy, przedstawicielami lokalnych instytucji oraz rodzicami, zaprezentowali montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i nauczaniu prymasa Stefana Wyszyńskiego. Rozważaniom towarzyszyły również układy taneczne w wykonaniu najmłodszych  uczniów.

Po przerwie, w której uczniowie oraz goście mogli zjeść ciepły posiłek, rozpoczął się kolejny punkt programu. Wystąpił przed nami zespół muzyczny Bankruci. Znakomici muzycy sprawili, że koncert był prawdziwą muzyczną  ucztą. Później był już czas tylko na zabawę. Liczne atrakcje i konkursy przygotowali dla naszych uczniów animatorzy dziecięcy z Rzeszowa.

Jubileusz uświetniła również wystawa fotografii, na której zaprezentowaliśmy obchody Dnia Patrona na przestrzeni ostatnich 20 lat.

Dziękujemy rodzicom (za wyśmienite wypieki), nauczycielom, pracownikom obsługi oraz  uczniom, którzy włączyli się w przygotowania tego wyjątkowego dnia.

Jubileuszowe obchody Dnia Patrona udokumentowaliśmy na filmach i fotografiach. Filmy są dostępne - wystarczy kliknąć:-)

• Międzynarodowy Fascynujący Dzień Roślin 2022

• Fascynujący Dzień Roślin (ang. Fascination of Plants Day) to międzynarodowa akcja odbywająca się cyklicznie, której celem jest zainteresowanie roślinami jak największej liczby ludzi na świecie, a także zwrócenie uwagi społeczeństwa na rolę, jaką badania nad roślinami odgrywają w rozwoju rolnictwa, produkcji żywności, gospodarce leśnej, energetyce czy przemyśle farmaceutycznym.

Nasza szkoła już trzeci rok z rzędu dołącza do przedsięwzięcia.

Z tej okazji odbędą się zajęcia w terenie dotyczące budowy kwiatu, zajęcia w plenerze połączone z konkursem plastycznym oraz przedstawione zostaną efekty zajęć odbywających się w ramach innowacji pedagogicznej.

link do wydarzenia

• Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022

• Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. W tym roku obchodziliśmy to święto od hasłem " Zainwestuj w naszą planetę" . Uczniowie zgłębili zagadnienia związane z efektem  cieplarnianym i smogiem oraz zastanawiali się, w jaki sposób można oszczędzać wodę i energię elektryczną. Powstały plakaty oraz ulotki, które zostały powieszone na gazetce w korytarzu.

• Udział w gminnych obchodach Święta Narodowego 3 Maja

• W gminnych obchodach Święta 3 Maja naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, Pani Dyrektor, przedstawiciele rodziców i uczniów oraz delegacja 26 drużyny harcerskiej, która wraz z innymi delgacjami złożyła kwiaty i znicze pod pominikiem poległych za Ojczyznę.

• Tydzień Ziemi u naszych najmłodszych uczniów

• Dzień Ziemi w zerówce zamienił się na Tydzień Ziemi. Najmłodsi uczyli się jak zostać przyjacielem przyrody, tzn. co robić i czego nie robić, aby planecie nie szkodzić, a pomagać. Rysowali swoje działania proekologiczne. Pojawiły się zagadnienia segregacji śmieci i recyklingu. Z bajki edukacyjnej dowiedzieli się, co zagraża środowisku oraz co możemy robić, aby te zagrożenia minimalizować.