• Spacer z leśnikiem

• 25 marca uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych "Spacer z leśnikiem." Pani Karolina bardzo ciekawie opowiadała o ekosystemie leśnym, panujących w nim zależnościach i roli leśnika. Uczestnicy nauczyli się rozpoznawać drzewa iglaste oraz ich szyszki, a także tropy zwierząt. Na koniec przy cieple ogniska można było zjeść pyszny poczęstunek i wysłuchać koncertu sygnalisty- pana Pawła. Dziękujemy Nadleśnictwu Komańcza za intetesującą lekcję w terenie oraz prezenty dla uczestników.

• Jaskinie krasowe klasy 5

• Uczniowie klasy piątej poznali krajobraz krasowy Wyżyny Krakowsko- Częstochowskiej. Wykonali modele jaskiń i w aktywny sposób nauczyli się pojęć : ostaniec, wywierzysko,stalaktyt, stalagmit, stalagnat.

• Witamy wiosnę

• Uczniowie klasy 7 na godzinie wychowawczej własnoręcznie wykonali Marzanny. Kukiełki powstały z patyków i suchej trawy ze względu na troskę o środowisko naturalne. Uczniowie mówiąc rymowankę "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy" wrzucili kukły do wody.

• 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

• Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. 21-szy dzień trzeciego miesiąca roku – nie jest przypadkowy, ponieważ wiąże się z istotą wady genetycznej – trisomią chromosomu 21. Pamiętajmy, że Osoby z zespołem Downa mogą i decydują o sobie. Mają też prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Warto posłuchać co sami mówią o sobie w krótkim filmie.

W naszej szkole wielu uczniów na znak solidarności z osobami z zespołem Downa ubrało dziś różnokolorowe skarpetki.

• Sekcja karate

• Po długiej przerwie znów ruszyły treningi karate. Zajęcia prowadzi Sensei Robert Dymek 4 DAN. Pod czujnym okiem trenera ćwiczą dzieci z czterech szkół z Gminy Komańcza.

• Miłości po kres i radości do łez,

promyków słońca i bukietów róż bez końca,

mnóstwo wrażeń i spełnienia marzeń,

wiele szczęścia i trafnych decyzji podjęcia,

a w portfelu i na koncie? Same miliony lub chociaż tysiące!

Tego i jeszcze więcej życzy Samorząd Uczniowski.

• Mitologiczne ploteczki - projekt

• Uczniowie klasy 5. podsumowali cykl lekcji z mitologii greckiej projektem. W programie Canva wykonali barwne gazetki.Tematem biuletynu były najciekawsze wydarzenia, nietuzinkowi bohaterowie i ploteczki z Olimpu.Gazetki zostały wydrukowane - można je obejrzeć na wystawie na szkolnym korytarzu. Zachęcamy do czytania :-)

• Solidarni z Ukrainą

• W naszej szkole cały czas odbywa się zbiórka darów rzeczowych, które są przekazywane osobom potrzebującym za pośrednictwem fundacji lub osób prywatnych. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do akcji i zachęcamy do kontynuowania zbiórki.

• Pomagamy Ukrainie

• Jako szkoła też chcemy się przyłączyć do zbiórki produktów dla uchodźców z Ukrainy i w ten sposób okazać solidarność z tymi, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Nasz patron Kardynał Stefan Wyszyński mówił: "Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym. Światu potrzeba więcej wrażliwych serc i mniej zimnej stali."

Zbieramy więc:

koce, śpiwory, artykuły higieniczne (pampersy, podpaski, chusteczki nawilżane), latarki, powerbanki, artykuły spożywcze gotowe do jedzenia (musy owocowe, jedzenie dla dzieci w słoiczkach, łyżeczki jednorazowe do nakarmienia, mleko modyfikowane, batony energetyczne, biszkopty, herbatniki, konserwy, pieczywo chrupkie, wafle ryżowe, napoje - dla dzieci najlepiej takie z ustnikiem, leki przeciwbólowe, na biegunkę, syropy przeciwgorączkowe dla dzieci.

Zebrane produkty zostaną przekazane odpowiednim organizacjom.