Głównym celem akcji „100 Pozdrowień na 100-lecie odzyskania Niepodległości” było upamiętnienie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi placówka oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej „Małej Ojczyźnie”.
Projekt połączył ze sobą 100 szkół z całej Polski. Uczniowie i nauczyciele, którzy brali udział w akcji nigdy nie spotkali się osobiście.
Inicjatywa, do której przystąpiło 600 szkół z całego kraju została zapoczątkowana na portalu społecznościowym w grupie „Nauczyciele geografii”. Udział w akcji „100 Pozdrowień na 100-lecie Niepodległości” stał się wyjątkową lekcją geografii, historii, czy języka polskiego, a także świetną odskocznią od prostych form dzisiejszego komunikowania się. Uczniowie wraz z wychowawcami pisali pozdrowienia i wysyłali kartki. Przygotowali również tablicę, na której umieszczali pocztówki w taki sposób, aby można było je przeczytać. Wiele pozdrowień dotarło z małych miejscowości, które trzeba było zlokalizować używając map internetowych.
Organizatorzy podsumowując akcję stworzyli interaktywną mapę, na której umieszczono placówki, które wywiązały się z projektu i przesłały sprawozdanie z jego przebiegu.