14 lutego odbył się szkolny quiz językowy w aplikacji Kahoot, w którym wzięło udział ośmioro uczniów z klas VI-VIII. Uczestnicy zmierzyli się z 26 zadaniami z zakresu gramatyki, ortografii i frazeologii, mając na każdą odpowiedź 30 sekund. Ewa Wasylów, uczennica klasy VII, uzyskała najwyższy wynik i tym samym zdobyła tytuł MIstrzyni Mowy Polskiej. Gratulujemy Ewie wyniku i dziękujemy pozostałym uczestnikom quizu na świetną językową zabawę :-)
Mistrzyni Mowy Polskiej wyłoniona!
Muzyka, taniec i świetna atmosfera – tak bawili się uczniowie!
13 lutego w naszej szkole odbyła się dyskoteka, która dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń. Przed południem bawili się najmłodsi, którzy przygotowali na tę okoliczność oryginalne i barwne kostiumy. Dodały one wydarzeniu wyjątkowego klimatu i sprawiły, że atmosfera była jeszcze bardziej radosna.
Od 17:00 do 20:00 parkiet należał do uczniów klas 4-8.Wszyscy chętnie brali udział w tańcach integracyjnych oraz zabawach towarzyskich. Atmosfera była wspaniała, a muzyka – starannie dobrana przez samych uczniów – zachęcała do wspólnej zabawy.To była dyskoteka pełna energii i radości!
Wydarzenie zostało zorganizowane i poprowadzone przez przedstawicieli samorządu uczniowskiego. Dziękujemy Marlenie, Tymonowi, Lenie, Zuzi i Ani za świetne pomysły i niespożytą energię :-)
Wyłaniamy Mistrza Języka Polskiego
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego obchodzony jest corocznie 21 lutego. Z tej okazji w naszej szkole odbędzie się quiz w aplikacji Kahoot!, który wyłoni Mistrza Języka Polskiego. Uczestnicy zmierzą się z pytaniami dotyczącymi gramatyki, ortografii, słownictwa i frazeologii. Quiz odbędzie się w piątek, 14 lutego, na 4. lekcji w bibliotece. Zapraszamy uczniów klas 6-8. Zapisy w bibliotece. Zachęcamy do udziału i sprawdzenia swoich umiejętności! Na zwycięzcę lub zwyciężczynię czeka ocena celująca z języka polskiego, dyplom i nagroda rzeczowa:-)
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 roku, aby promować różnorodność językową i kulturową oraz podkreślić znaczenie ochrony języków zagrożonych wyginięciem. Data upamiętnia wydarzenia z 1952 roku w Bangladeszu, gdzie zginęli studenci walczący o uznanie języka bengalskiego za język urzędowy. Święto przypomina, jak ważne jest pielęgnowanie języka ojczystego jako nośnika tożsamości i dziedzictwa kulturowego.
Zima bez zagrożeń - spotkanie z policjantami
11 lutego odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszami policji z Komendy w Komańczy. Tradycyjnie, przed rozpoczynającymi się feriami zimowymi, policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa, które są istotne w okresie zimowego wypoczynku.
Podczas spotkania omówiono najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, na drodze, właściwego zachowania podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz unikania niebezpiecznych sytuacji. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.
Dzięki takim inicjatywom młodzież jest lepiej przygotowana do bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie zimowym.
Akcja "Ubrania do oddania"
Drodzy Rodzice, pracownicy i sympatycy szkoły. Zwracamy się z prośbą do przyłączenia się do akcji "Ubrania do oddania"
Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza szkoła dołączyła do programu „Szkoła w Porządku” na portalu marki Ubrania do Oddania.
Korzystając z linka możecie Państwo:
- BEZPŁATNIE przekazywać swoje niepotrzebne ubrania oraz akcesoria do Ubrania do Oddania w ramach programu „Szkoła w Porządku”.
- Wspólnie z nami zbierać środki finansowe na realizację potrzeb naszych podopiecznych oraz placówki.
- Wybrać bezpłatnego kuriera lub przekazać paczki bezpłatnie do pobliskiego punktu InPost.
Link do strony https://ubraniadooddania.pl/campaigns/3145
ZAMIEŃ SWOJE NIEPOTRZEBNE UBRANIA NA WSPARCIE FINANSOWE DLA NASZEJ SZKOŁY!
Dołącz do naszej kampanii i wyślij BEZPŁATNIE swoje niepotrzebne ubrania, wspierając w ten sposób naszą placówkę i naszych uczniów!
Każdy 1 kg przekazanych ubrań = 1 zł na wsparcie finansowe naszej placówki!
Celem tej kampanii jest uzyskanie dodatkowych środków finansowych dla naszej szkoły poprzez oddawanie niepotrzebnych ubrań oraz akcesoriów.
CO MOŻNA PRZEKAZAĆ:
- ubrania damskie, męskie i dziecięce,
- sparowane buty,
- sprawne zabawki,
- akcesoria, dodatki,
- tekstylia domowe.
JAK PRZEKAZAĆ UBRANIA? TO PROSTE!
1. Wybierz rzeczy w dobrym stanie. Umieść je w kartonach zbliżonych wielkością do walizki podręcznej – spakujesz wówczas regulaminowe 10 kg. Porządnie zaklej kartony!
2. Kliknij przycisk „POMAGAM”.
3. Zamów bezpłatnego kuriera, który odbierze od Ciebie przygotowane paczki lub nadaj paczki w pobliskim punkcie InPost.
4. Jest również opcja przekazania ubrań o szkoły - wolontariusze zajmą się pakowaniem i wysyłką.
Pamiętajmy, ubrania muszą być w dobrym stanie - bez plam, dziur, zmechaceń!
Franek nie narzeka, a my?
7 lutego szkolna biblioteka miała wyjątkowych gości.Przedszkolaki oraz uczniowie klasy 0 uczestniczyli w czytelniczym spotkaniu, podczas którego mieli okazję wysłuchać i obejrzeć bajkę "Franek już nie narzeka" w teatrzyku kamishibai. Była to lekcja o radości i życzliwości. Dzieci rozmawiały o tym, co daje im szczęście i radość oraz dlaczego uprzejmość i codzienna życzliwość są tak ważne.
Następnie mali goście z zainteresowaniem oglądali książeczki o zwierzętach i dowiedzieli się, jak dbać o wypożyczone książki, by służyły innym jak najdłużej. Na zakończenie czekała na nich zabawna sesja zdjęciowa w fotobudce oraz pamiątkowe zakładki do książek. To był dzień pełen uśmiechu i inspirujących wrażeń!
1
Chroń swoje dane w sieci!
5 lutego uczniowie klas 1-3 wzięli udział w webinarze: Chroń swoje dane w sieci, podczas którego poznali podstawy bezpiecznego poruszania się w internecie. Rozmawialiśmy o tym:
- czym są dane osobowe i dlaczego należy je chronić,
- co to jest wizerunek w sieci i jak o niego dbać – co warto (a czego nie należy) publikować,
- dlaczego nie należy udostępniać informacji nieznajomym,
- jak rozpoznawać potencjalne zagrożenia.
Harcerze się nie nudzą
Na cotygodniowych zbiórkach harcerskich czas płynie szybko, wesoło i aktywnie. Są elementy zabawy, śpiewanie i coś co rozwija harcerskiego ducha oraz pogłębia harcerską wiedzę i umiejętności. Zapału młodym harcerzom nie brakuje. Powoli szykujemy się do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego. Przed nami również Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej (22 lutego) oraz zimowisko w Zboiskach (24-27 lutego).
Akademia Młodego Przyrodnika
W ramach programu "Stawiamy na edukację w Gminie Komańcza" w naszej szkole odbywają się między innymi zajęcia, które mają na celu zaciekawienie światem przyrody oraz rozbudzenie pasji poznawczych. Uczniowie są motywowani do poznawania przyrody w sposób aktywny, twórczy, dociekliwy i wytrwały. Zajęcia nastawione są na działanie praktyczne, kształcenie i doskonalenie umiejętności planowania i prowadzenia obserwacji oraz eksperymentów przyrodniczych, a także ich dokumentowania. Uczeń poprzez zabawę i proste doświadczenia, które sam wykona, nauczy się dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe zachodzące między działalnością człowieka a stanem środowiska. Zachęcamy do obejrzenia filmiku z naszych działań - link poniżej.
2
Kreatywne lekcje geografii
Podczas lekcji geografii uczniowie w twórczy sposób poznawali zagadnienia związane z: glebami, ochroną przyrody w Polsce, lasami oraz zjawiskami krasowymi. Podczas lekcji ćwiczyli umiejętności: planowania, współracy w grupie, projektowania , korzystania z różnych źródeł informacji.
Warsztaty: Bycie fit jest git!
31 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty: „Bycie fit jest git!”, których celem była promocja zdrowego stylu życia oraz racjonalnego odżywiania. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 4-6.
Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, że bycie fit to prowadzenie zdrowego stylu życia, który łączy zbilansowaną dietę, regularną aktywność fizyczną oraz dbałość o dobre samopoczucie. Poznali różnice między żywnością przetworzoną, tradycyjnymi produktami a żywnością ekologiczną. Prowadzący omówili również zasady zdrowego odżywiania, podkreślające znaczenie odpowiednich produktów w diecie oraz aktywności fizycznej.
Na zakończenie odbyła się degustacja zdrowych potraw, wśród których znalazły się m.in. pierogi ruskie z mąki razowej, naleśniki, bułeczki na miodzie oraz świeże owoce i warzywa. Każdy uczeń otrzymał lunch box, który może wykorzystać do przygotowywania zdrowych szkolnych śniadań.
Warsztaty były doskonałą okazją do zdobycia wiedzy o zdrowym stylu życia i praktycznego jej zastosowania w codziennym jadłospisie. W byciu fit chodzi o zdrowe codzienne nawyki, które sprawiają, że czujemy się dobrze we własnym ciele:-)
Warsztaty prowadzili przedstawiciele Stowarzyszenia Natchnieni Bieszczadem oraz Stowarzyszenia Polska Ekologia.
Zapraszamy do udziału w konkursie o naszym patronie
TEMATY KONKURSOWE
1. „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno…” Rozwiń zdanie wypowiedziane
przez błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w kontekście wartości
uniwersalnych i „tych najważniejszych”, którymi żył człowiek w przeszłości i którymi
kieruje się człowiek współczesny. Przedstaw tę kwestię w wybranej przez siebie
formie literackiej, plastycznej lub multimedialnej (film), wykorzystując własne
przemyślenia i przeżycia, jak również obrazy i idee znane z literatury, sztuki,
życia społecznego i in.
2. W jaki sposób błogosławiony Stefan Wyszyński w swoim nauczaniu
i świadectwie życia przekazywał prawdę o „tym, co najważniejsze”? Posługując się
wiedzą biograficzną oraz nauczaniem Prymasa Tysiąclecia, przedstaw – w wybranej
przez siebie formie literackiej, plastycznej lub multimedialnej (film) – wartości,
którym przez całe życie był wierny nasz Patron.Regulamin konkursu:
Regulamin_OGOLNOPOLSKI_KONKURS_2025_To_co_najwazniejsze_Regulamin_(1).pdf
Turniej karate w Lesku
1.02.2025 r. odbyły się zawody o puchar burmistrza miasta i gminy Lesko. Zawodnicy z naszej szkoły pokazali się z jak najlepszej strony. Oto wyniki:
Kata:
Olaf Kołodziej I miejsce
Kumite:
Zyzanna Caban I miejsce
Lena Opalińska I miejsce
Szymon Czekaj I miejsce
Anna Bereźniak II miejsce
Marlena Derkacz III miejsce
Olaf Kołodziej III miejsce
1
Dzień Babci i Dziadka
20 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artystyczny, aby uczcić swoich ukochanych dziadków.
Licznie zgromadzeni goście z radością oglądali występy przedszkolaków. Mali artyści recytowali piękne wierszyki, śpiewali wzruszające piosenki oraz zaprezentowali wesołe tańce Każde dziecko z dumą wzięło udział w występie, a na twarzach babć i dziadków pojawiły się uśmiech i wzruszenie.
Po części artystycznej dzieci wręczyły swoim babciom i dziadkom drobny upominek - papierowe filiżanki z herbatką.Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem oraz sesją fotograficzną dziadków z wnuczętami na tle sceny. To był niezapomniany dzień pełen radości:-)
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Lipiec 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Listopad 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Sierpień 2018
- Wszystkie