• Pasowanie uczniów klasy I

• 28 maja był wyjątkowym dniem dla sześciorga uczniów pierwszej klasy. Po długiej przerwie wymuszonej pandemią pierwszoklasiści w końcu zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Pasowaniu towarzyszył program artystyczny przygotowany przez wychowanków pani Leokadii Magierowskiej i uczniów starszych klas.

Wszystkich zachwycił polonez w wykonaniu najmłodszych, piosenki, wiersze oraz spektakl, w którym wróżka przemieniła naszych rogatych urwisów w wzorowych uczniów. Na koniec dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor Marię Grabek.Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek od rodziców.

• Dzień Patrona

• 28 maja obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym roku była to data szczególna, bo upamiętniająca 40. rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęliśmy wizytą w klasztorze sióstr nazaretanek i mszą św., którą celebrował ksiądz Adam Liwacz. Po nabożeństwie trzecioklasiści i uczniowie starszych klas przygotowali krótką akademię - przypomnieli nam sylwetkę Kardynała Tysiąclecia oraz ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

• Dzień Mamy ... i Taty też

• Dziś dzieci z przedszkola i zerówki przygotowały w prezencie dla swoich rodziców krótki program. Były życzenia dla najlepszych mam w kosmosie, by im się kurze same ścierały i obiady same gotowały, by od ubrań pękała szafa i na rękach nosił tata. Tatom życzyły złotej rybki, która spełania życzenia i fiacika w mercedesa zmienia oraz portfela w kolorze miód, który omija dieta cud. Dla rodziców przygotowały również filcowe serduszka i tradycyjne laurki.

• Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka - 30.05.2021

• Wójt Gminy Komańcza oraz Koło Wędkarskie PZW „Pstrąg” w Rzepedzi  zapraszają dzieci i młodzież z Gminy Komańcza oraz dzieci i młodzież członków Koła na ZAWODY WĘDKARSKIE SPŁAWIKOWE lub GRUNTOWE z okazji DNIA DZIECKA na stawach w Szczawnem, które odbędą się w dniu 30.05.2021 r. (niedziela). Zgłoszenia należy dokonywać pod numerem telefonu 510 005 514 w terminie do 28.05.2021r. (więcej informacji uzyskać można pod ww. numerem telefonu).

• Egzamin ósmoklasisty

• W tym tygodniu jedenaścioro uczniów klasy 8. przystąpi do egzaminu. We wtorek uczniowie zmierzą się z zadaniami z języka polskiego. W dwóch kolejnych dniach sprawdzą wiedzę z matematyki i języka angielskiego. Życzymy naszym ósmoklasistom otwartego umysłu, spokoju i pogody ducha oraz by wyniki egzaminu odpowiadały ich oczekiwaniom. POWODZENIA!

• Wycieczka do OSP w Komańczy

• W ramach tygodnia: Poznajemy różne zawody, oddziały przedszkolne z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do OSP w Komańczy. Na miejscu dzieci poznały pracę strażaka, jakimi narzędziami posługuje się i jak silnym trzeba być, by udźwignąć np. nożyce do cięcia auta. Myślimy, że część przedszkolaków już chciałaby brać udział w akcjach ratowniczych - życzymy im spełnienia marzeń ;). Przy tej okazji, za pomoc dziękujemy panu Pawłowi Byciowi.

• #challengeniebieskiemotyle2021

• Oddziały przedszkolne wzięły udział w akcji #challengeniebieskiemotyle2021. Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom. Hasło tegorocznej akcji to: Jesteśmy z Wami niebieskimi motylami. Zobaczcie efekty naszej pracy.

• Warsztaty profilaktyczne dla uczniów

• W środę 13 maja wszyscy uczniowie naszej szkoły podzieleni na grupy uczestniczyli w warsztatach pt.: "Jak radzić sobie ze stresem". Warsztaty zorganizowane przez Polskie Centrum Profilktyki z Krakowa poprowadziła online pani psycholog. Mimo spotkania na odległość warsztaty miały charakter relacyjny. Uczniowie nawiązali dialog z panią prowadzącą, dzieląc się tym, co wywołuje w nich stres. Okazało się również, że mają całkiem sporo sposobów na uporanie się z nim. O innych dowiedzieli się od specjalistki prowadzącej warsztaty.

Temat ten jest aktualny szczególnie teraz, kiedy uczniowie po długiej przerwie wracają do nauki stacjonarnej w szkołach.

• VI Międzynarodowy Fascynyjący Dzień Roślin

• W miesiącu maju nasza szkoła weźmie udział w VI Międzynarodowym Fascynującym Dniu Roślin.

Celem akcji jest zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin.

Bardzo ważne jest  przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest istotna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, ogrodnictwa i leśnictwa. Warto podkreślić również znaczenie roślin dla zachowania środowiska.

Z powodu panującej pandemii wszystkie działania będą miały miejsce w przestrzeni wirtualnej.

Zaplanowaliśmy:

- utworzenie galerii zdjęć roślin wiosennych zaobserwowanych przez uczniów w najbliższej okolicy,

- konkurs z rozpoznawania gatunków flory wiosennej,

- publikację artykułów nauczycielki biologii dotyczących znaczenia roślin w medycynie ludowej oraz ich zastosowania w gospodarstwie i różnych obrzędach u  mieszkańców Karpat.

• Święto Flagi i Konstytycji 3 Maja w wydaniu najmłodszych

•  W piątek przed majowym weekendem, dzieci z przedszkola i zerówki wystąpiły z krótkim montażem słowno-muzycznym, w którym udowodniły, że ważne uroczystości mogą, a nawet powinni celebrować także najmłodsi. Ubrani w ludowe stroje pięknie odśpiewali m.in. cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, wyrecytowali swoje wierszyki i zaśpiewali jeszcze piosenkę o byciu Polakami. Przez cały tydzień podczas zajęć zdobywali wiedzę o swoim regionie, Ojczyźnie, stolicy i symbolach narodowych.