• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy "zagrała" i u nas

• W tym roku po raz drugi przyłączyliśmy się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Wolontariuszki - harcerki kwestowały w Komańczy, Dołżycy i Radoszycach. Łącznie uzbierały kwotę 2.018 zł. Pieniądze z tegorocznej zbiórki zostaną przeznaczone na zakup sprzętu dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Dziękujemy!

• Dyskoteki karnawałowe

• Zapraszamy wszystkich uczniów na dyskoteki karnawałowe, które odbędą się 28 stycznia.

Oddziały przedszkolne oraz klasy I-III bawią się w godzinach: 9:45-12:30

Klasy IV-VIII bawią się w godzinach 17:00-20:00.

• Spektakl "Czerwony Kapturek" w Komańczy

• Gminny Ośrodek Kultury oraz Biblioteka Publiczna w Komańczy zapraszają 16 stycznia 2020 r. na godz. 12.00 do remizy OSP w Komańczy na spektakl pt."Czerwony Kapturek" w wykonaniu Teatru "Nemno" z Rzeszowa.

• XI Festiwal Kolęd i Pastorałek w Rzepedzi

• W piątek 10 stycznia odbył się w Rzepedzi XI Festiwal Kolęd i Pastorałek. Naszą szkołę reprezentowali:

Soliści - oddziały przedszkolne - Zofia Socińska (2 miejsce)

Zespoły - oddziały przedszkolne - Zuzanna Caban, Lena Opalińska, Zuzanna Stec, Daniel Diakonu, Błażej Myszczyszyn (2 miejsce)

Soliści - klasy I-IV - Oliwia Jucha (wyróżnienie)

Zespoły - klasay I-IV - Liliana Klimasz, Lena Kopylec, Paweł Baj, Karol Dołżycki, Bartosz Szelast (3 miejsce)

Soliści - klasy V-VIII - Emilia Szelast (2 miejsce)

Zespoły - klasay V-VIII - Oliwia Bernacka, Wiktoria Demkowicz, Anna Socińska, Katarzyna Socińska, Maja Winkowska (2 miejsce)

Gratulujemy!

• Szlachetna paczka 2019

• Kontynuując wieloletnią tradycję, nasza szkoła włączyła się w akcję "Szlachetna paczka".

Tym razem postanowiliśmy obdarować rodzinę z dwójką dzieci, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.

W zbiórkę potrzebnych artykułów zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi.

Poniżej przedstawiamy relację wolontariusza z magazynu w Dukli, który przekazał paczkę wybranej przez nas rodzinie:

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki

Do pani Ewy i jej rodziny pojechaliśmy w niedzielę do południa. Rodzina w komplecie czekała na nas. Pan Dawid i Tomasz wybiegli na podwórko i pomogli nam wnosić ciężkie paczki do domu. Pani Ewa zaniemówiła, kiedy zobaczyła jak dywan w pokoju zapełnia się coraz to nowymi paczkami i pudełkami. Poprosiłem ją, aby po kolei otwierała paczki i tak też zrobiła. Zapas żywności i środków czystości zrobił na niej duże wrażenie, ale jeszcze większe wrażenie sprawiły ubrania i nowiutkie buty. Mały Szymuś dobrał się do kredek i natychmiast schował się za starszym bratem, a pan Dawid uśmiechał się od ucha do ucha, spoglądając to na dzieci, to na panią Ewę, to na paczki. Pani Ewa bardzo długo nic nie mówiła, tylko w milczeniu otwierała wszystko. Kiedy już zbieraliśmy się do wyjścia, podeszła do nas, przytuliła do ramienia i się rozpłakała, długo staliśmy tak w uścisku. W pewnym momencie otarła łzy i z wielkim wzruszeniem zaczęła dziękować.

Słowo od Rodziny

Szanowni Darczyńcy jesteśmy bardzo Wam wdzięczni za okazaną pomoc i wsparcie naszej rodziny. Wszystkie rzeczy bardzo się nam przydadzą, a zapasu żywności to mamy chyba do Wielkiejnocy. Jesteśmy bardzo wzruszeni i zaskoczeni ilością paczek i dobra które na naszą rodzinę spłynęło. Daliście nam nie tylko paczki materialne, ale też nadzieję na lepsze jutro i wiarę w drugiego człowieka. Niech Was wszystkich Bóg błogosławi, szczególnie kadrę nauczycielką która w młodych ludziach kształtuje wrażliwość na drugiego człowieka.

Słowo od Wolontariusza

Z całego serca dziękuję za pomoc i wsparcie jakie mogłem w Waszym imieniu przekazać naszej rodzinie. Jest to dla nich ogromna pomoc. Cieszę się, że podeszliście do kwestii tak pozytywnie i profesjonalnie. Życzyłbym każdemu takiej współpracy. Przy okazji chciałbym na Święta Bożego Narodzenia oraz na nadchodzący Nowy Rok złożyć Wam życzenia dużo radości i dobroci od ludzi, szczęścia rodzinnego oraz niosącego pokój błogosławieństwa Bożego.

• Z świątecznymi życzeniami

• Tuż przed świętami wolontariusze i harcerze udali się z świątecznymi życzeniami do samotnych, starszych osób z Komańczy, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili instytucje współpracujące ze szkołą.

Uczniowie składając życzenia obdarowali odwiedzane osoby własnoręcznie wykonanymi stroikami.

• Bezpieczne ferie

• 9 stycznia policjanci z posterunku w Komańczy spotkali się z naszymi uczniami, by przypomnieć o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.Starszym klasom zwrócili uwagę na  właściwe zachowanie w szkole oraz mediach społecznościowych. Przestrzegali również przed niebezpieczeństwami związanymi z dopalaczami i innymi używkami.