Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie literackim Michała Wyki, ucznia klasy III gimnazjum. Michał zdobył wyróżnienie w konkursie literackim "Bądź jak Katarzyna Bonda". Konkurs zorganizowało Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, a autorów najlepszych prac wytypowała sama pisarka kryminałów. Gratulujemy!
Konkurs wiedzy religijnej
Dnia 7 marca w naszej szkole odbył się następny etap dekalalny "Konkursu Biblijnego - Jezusowa szkoła ucznia w mocy Ducha Świętego - na podstawie Ewangelii Św. Marka" Konkurs był przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych naszego rzepedzkiego dekanatu. Do konkursu zakwalifikowali się uczniowie, którzy uzyskali najlepsze wyniki w wcześniej przeprowadzonych eliminacjach szkolnych - w sumie 18 dzieci z 6 parafii: Rzepedź, Czaszyn, Tarnawa Górna,Łukowe, Wisłok Wielki i Komańcza.Uczniowie przyjechali ze swoimi katechetami. Oto wyniki:
I miejsce - Kamila Kucap (31 pkt.) z Wisłoka Wielkiego
II miejsce - Wiktor Tokarz (29 pkt.) z Łukowego
III miejsce - Milena Chomenko (25 pkt.) z Rzepedzi
Zwycięzcy zakwalifikowali się do etapu finałowego konkursu, który odbędzie się w Przemyślu 14 maja.
Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej
Dnia 9 marca dziewczyny z 26 DH wzięły udział w Festiwalu, który odbył się w Sanockim Domu Kultury. Jego zadaniem jest promocja piosenki harcerskiej, nieodłącznego elementu wychowania w ZHP, oraz integracja środowisk harcerskich. Utworom w tym roku przyświecało hasło "W kręgu ogniska". Drużyny i gromady prezentowały dwie piosenki. Fetiwal miał formę przeglądu, a występujący zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i nagrodami rzeczowymi.
Konkurs!!!
Konkurs "Miejsce na mapie"- 2019
Zapraszamy do udziału w konkursie. Uczestnikami Konkursu są uczniowie starszych klas szkół podstawowych i gimnazjalnych. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest przesłanie wykonanej samodzielnie (jedna osoba) komputerowej prezentacji multimedialnej. Prace należy wysyłać do 22 marca 2019.
Przygotowana prezentacja ma opisywać 2, 3 miejsca w miejscowości będącej siedzibą szkoły i/lub miejsca zamieszkania uczestnika konkursu. Miejsca te wybiera uczestnik jako ciekawe, wyróżniające się w dowolny sposób w środowisku lokalnym, np. pod względem krajobrazowym, przyrodniczym, historycznym itp. Każde z tych miejsc należy opisać na slajdach prezentacji według zasad:
- Fragment mapy ze wskazaną lokalizacją wybranego miejsca. Mapę można pozyskać jako „zrzut ekranowy” z dowolnie wybranego portalu internetowego-np. maps.google.com czy geoportal.gov.pl. –1 slajd.
- Krótki opis szczególnego charakteru wybranego miejsca-1 slajd.
- 2 zdjęcia fotograficzne wybranego miejscaz podpisem -2 slajdy.
Strona tytułowa prezentacji zawiera zdjęcie i adres Szkoły oraz imię i nazwisko autora.
Jury pod uwagę weźmie: -umiejętność kompozycji prezentacji,-jakość wykonania,-oryginalność.
Organizatorem konkursu jest Zespół Szkół Nr 5 w Sanoku.
Warsztaty tworzenia lapbooków
Jeżeli lubisz nowe wyzwania, cechuje Cię kreatywność i nie przeraża perspektywa spędzenia kilku dodatkowych godzin w szkole, przyjdź na
WARSZTATY TWORZENIA LAPBOOKÓW!
Zaproszenie kierujemy do wszystkich chętnych uczniów
(od klasy 4 po 8 i 3 gimnazjum) oraz nauczycieli.
Tworząc swój lapbook, będziecie mieli okazję wykazać się zdolnościami estetycznymi i artystycznymi. Wykorzystacie swój talent plastyczny oraz umiejętności kaligrafii i tworzenia kompozycji.
Lapbook jest czymś wymarzonym dla uzdolnionych artystycznie, ale nie tylko dla takich. Ci, którzy nie mają talentu w tym kierunku, również będą mogli znaleźć przyjemność w tworzeniu „Książki na kolanach”.
Spotykamy się w ten piątek (8 marca) w godzinach od 14.15 do 16.30.
W programie:
- Warsztaty tworzenia lapbooków
- Ogłoszenie konkursu na ”Lapbook o dowolnej tematyce”
- Pizza
Na warsztaty przynosimy ze sobą:
nożyczki, klej, ołówek, linijkę, gumkę oraz obowiązkowo zapał do pracy i dobry humor:-)
Zapisy i odbiór druku zgody rodziców w bibliotece.
Zapraszają panie Maria Ślazyk i Jolanta Kudlik
Nabór na rok szkolny 2019/2020
Informujemy, że rozpoczął się nabór dzieci do punktów przedszkolnych i oddziałów przedszkolnych na nowy rok szkolny. Wnioski do pobrania znajdują się w sekretariacie szkoły. Informacje wraz z terminami dostępne w załączniku.
Zabawa karnawałowa
2 marca, w sobotę, odbędzie się w szkole zabawa
karnawałowa dla uczniów.
Od godziny 16.00 do 18.30 bawią się przedszkolaki, uczniowie zerówki
oraz klasy I-III SP.
Od godziny 16.00 do 20.00 na parkiet zapraszamy uczniów
klas IV-VIII SP i gimnazjum.
Organizatorzy zapewniają poczęstunek i wyśmienitą zabawę.
Podczas zabawy rozstrzygniemy konkurs na najlepszy strój karnawałowy oraz wybierzemy "Króla i Królową Balu".
Przedszkolaki i uczniowie zerówki przychodzą na zabawę z rodzicami.
SERDECZNIE ZAPRASZAMY!
Ogłoszenie
Ogłoszenie o naborze na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Rzepedzi.
Szczegóły w załączniku.
Bezpieczne ferie
Przed feriami panowie policjanci spotkali się z uczniami klas 0-IV, aby przypomnieć o zasadach bezpiecznego zachowania podczas zimowego odpoczynku poza domem i w nim. Omówione zostały różne sytuacje w których dzieciom może grozić potencjalne niebezpieczeństwo. Najmłodsi jak zwykle mieli mnóstwo pytań, na które panowie policjanci starali się udzielić wyczerpującej odpowiedzi.
Uczniowie starszych zajęli się zagadnieniem bezpiecznych ferii podczas zajęć z wychowawcą.
Laureatki konkursu świątecznego
Nasza szkoła wzięła udział w konkursie na kartkę świąteczną z figur geometrycznych zorganizowanym przez ZSS w Rymanowie Zdroju. Wśród 57 uczestników, którzy nadesłali prace na konkurs, uczniowie z Komańczy znaleźli się pośród laureatów i wyróżnionych.
Gratulujemy:
Marcjannie Herbut, uczennicy klasy VII, zdobywczyni II miejsca
Joannie Dołżyckiej, uczennicy klasy VI, zdobywczyni III miejsca
Wiktorii Demkowicz, uczennicy klasy VI - wyróżnienie
Nad uczestnikami konkursu czuwała pani Bożena Grodzińska.
13 stycznia kwestujemy na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy
W najbliższą niedzielę, po mszach świętych w cerkwii i kościołach w Komańczy, Dołżycy i Radoszycach uczniowie z naszej szkoły będą kwestować na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W tym roku pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla dziecięcych szpitali specjalistycznych. Zachęcamy do włączenia się do akcji.
Bądźmy "Razem na święta"
W okresie przedświątecznym, kultywując zeszłoroczne tradycje, włączyliśmy się w akcję propagowaną przez MEN pod nazwą bądźmy "Razem na Święta". Działań, które podjęliśmy, a które znalazły się na liście MEN, było kilka. Jak zawsze wyjątkowo aktywnie działali uczniowie ze szkolnego koła wolontariatu i harcerze.
Po pierwsze: przeprowadziliśmy zbiórkę żywności i środków czystości, które w postaci kilku paczek przekazaliśmy potrzebującym osobom starszym z naszej okolicy. Po drugie: na warsztatach wykonaliśmy stroiki i kartki świąteczne, z którymi udaliśmy się do starszych, samotnych mieszkańców naszej miejscowości. Po trzecie zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla schroniska zwierząt w Lesku i wreszcie po czwarte całą społecznością szkolną świętowaliśmy szkolna wigilię. Były jasełka, uroczyście nakryte stoły, śpiew kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów, a na koniec świąteczny poczęstunek.
Hej,kolęda!
21 grudnia miał w naszej szkole świąteczną oprawę. Rozpoczęliśmy go jasełkami w wykonaniu uczniów klasy czwartej. Czwartaków przygotowała i wystąpiła z nimi na scenie wychowawczyni - pani Elżbieta Dołżycka. Po świątecznym spektaklu wspólnie kolędowaliśmy; każda klasa zaprezentowała zaproszonym gościom, rodzicom oraz kolegom i koleżankom z innych klas wcześniej przygotowaną kolędę.Później był czas, by połamać się opłatkiem i złożyć świąteczne życzenia. Na koniec tego uroczystego dnia czekał na wszystkich pyszny barszcz z uszkami oraz rybka.
Harcerze przekazali przedstawicielom gminnych instytucji obecnych na naszej szkolnej uroczystości Betlejemskie Światełko Pokoju.
Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia oraz Nowego Roku życzymy wszystkim błogosławionego, przepełnionego pokojem i wzajemną życzliwością czasu spędzonego w gronie najbliższych.
20
Z świątecznymi życzeniami u osób starszych.
Przedświąteczny czas to nie tylko oczekiwanie na spotkania rodzinne, miłą, ciepłą atmosferę czy prezenty. To czas kiedy czujemy potrzebę okazać swoją życzliwość innym. Już trzeci rok z kolei uczniowie naszej szkoły: harcerze, wolontariusze i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego włączyli się w akcję „Świąteczny płomyk”.
Podczas dwóch spotkań: na zbiórce harcerskiej oraz na warsztatach uczniowie samodzielnie wykonali stroiki świąteczne oraz kartki, na których napisali życzenia.
Tuż przed świętami młodzież odwiedziła starsze i samotne osoby z Komańczy, które nie kryły szczęścia, a czasami wzruszenia.
Nad akcją czuwały panie: Elżbieta Dołżycka, Maria Ślazyk i Mariola Baj – Herbut.
Świąteczna zbiórka żywności
Przed Świętami Bożego Narodzenia cała społeczność szkolna włączyła się w akcję zbiórki żywności i środków czystości dla osób potrzebujących z najbliższego otoczenia. Przygotowano świąteczne paczki dla 3 starszych osób, które znalazły się w trudnej sytuacji materialnej. Akcję koordynowały panie Elżbieta Dołżycka i Maria Ślazyk wraz z harcerzami i wolontariuszami. Prezenty pod włąściwe adresy dostarczyli księża uczący w szkole.
Było to jedno z działań propagowanych przez MEN w ramach programu „Bądźmy razem na Święta”.
Zbiórka karmy dla schroniska dla zwierząt
W ramach programu „Bądźmy razem na święta” wolontariuszki z klasy V Szkoły Podstawowej przeprowadziły zbiórkę karmy i akcesoriów dla bezdomnych zwierząt – psów i kotów. Karma została przekazana dla Schroniska „Wesoły Kundelek w Lesku”. Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji.
Podziękowania za inicjatywy 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę
Do szkoły nadeszły podziękowania dotyczące zaangażowania naszej szkolnej społeczności w działania związane z 100 rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Pierwsze z nich pochodzą od Ministra Edukacji Narodowej, a dotyczą udziału w akcji "Rekord dla Niepodległej". Przypomnijmy, że chodziło o odśpiewanie hymnu narodowego w dniu 9 listopada o godzinie 11.11. Drugie są podziękowaniami za włączenie się do akcji "100 kartek na 100-lecie Niepodległości". Ta akcja, koordynowana w naszej szkole przez Panią Marię Ślazyk, została stworzona przez nauczycieli z całej Polski. W trakcie trwania projektu uczniowie z naszej szkoły wysłali 100 kartek do 100 różnych placówek edukacyjnych rozmieszczonych na terenie całej Polski. W zamian my również otrzymaliśmy 100 kartek, które zostały umieszczone na dużej tablicy w holu szkolnym. Dzięki projektowi uczniowie mogli m.in lepiej poznać geografię i historię naszego kraju.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Lipiec 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Listopad 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Sierpień 2018
- Wszystkie