• Czytelnicze spotkanie międzypokoleniowe

• 28 września nasi najmłodsi uczniowie udali się do Biblioteki Publicznej w Komańczy na spotkanie z książką. Opowiadania Marii Kownackiej z "Kukuryku na ręczniku" czytały dzieciom panie ze Stowarzyszenia 50+ .  Zadaniem dla uważnych czytelników było wykonanie ilustracji do wybranego opowiadania.

• OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI  ”IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"
          • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY DLA DZIECI ”IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ"

• CELE KONKURSU:

1. Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.

2. Wzmacnianie więzi rodzinnych.

3. Rozwijanie kreatywności, uzdolnień plastycznych i językowych u dzieci.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorem konkursu jest Fundacja „Dbam o Mój Zasięg”

2. Uczestnikami konkursu mogą być dzieci w wieku przedszkolnym od 3 roku życia oraz uczniowie klas 0 – VIII szkół podstawowych.

4. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu przez dzieci kartki świątecznej wg własnego pomysłu (technika dowolna, rodzaj pracy płaski, format max. A4).

5. Konkurs plastyczny realizowany jest w dwóch kategoriach:

a. Kategoria A: kartka wykonana samodzielnie

b. Kategoria B: kartka wykonana we współpracy z rodzicem

6. Konkurs plastyczny będzie przebiegał w następujących grupach wiekowych:

a. Grupa wiekowa I: grupa przedszkolna (3-6 latków),

b. Grupa wiekowa II: uczniowie klas 0 - III szkół podstawowych

c. Grupa wiekowa III: uczniowie klas IV - VIII szkół podstawowych

8. Szkoła mo zgłosić na konkurs dowolną liczbę prac.

12. Konkurs trawa do 31.12.2021

13. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w oparciu o decyzję specjalnie powołanej KAPITUŁY KONKURSU do 20 marca 2022 roku. Dokładny termin oraz miejsce ogłoszenia/publikacji wyników konkursu plastycznego podany zostanie w terminie późniejszym.

14. Wyniki przeglądu zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.idaswieta.com najpóźniej do końca marca 2022 roku.

15. Nagrodzone zostaną trzy pierwsze miejsca we wszystkich kategoriach i grupach wiekowych.

16. Nagrodami w konkursie będą:

a. zestawy edukacyjne „Fonolandia”

b. atrakcyjne nagrody rzeczowe, w tym książki, gry planszowe, zabawki, zestawy klocków drewnianych, klocków typu lego, puzzli, kolorowanki oraz inne zabawki i materiały edukacyjne.

17. Nagrody będą:

a. miały charakter indywidualny, dla uczniów - autorów zwycięskich prac,

b. miały charakter zbiorowy, dla szkoły, do której uczęszcza/ją autor/autorzy zwycięskiej pracy,

18. Nagrody zostaną wysłane do uczniów najpóźniej do 30 maja 2022 roku.

Dodatkowych informacji udziela p. Edwarda Myrdak

• ”IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

• Zapraszamy do udziału w OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE INFORMATYCZNYM DLA DZIECI ”IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ”

CELE KONKURSU:

1. Przeciwdziałanie fonoholizmowi oraz e-uzależnieniom u dzieci.

2. Wzmacnianie więzi rodzinnych.

3. Rozwijanie kreatywności uczniów.

4. Umiejętne wykorzystanie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

REGULAMIN KONKURSU:

1. Organizatorem konkursu jest Fundacja „Dbam o Mój Zasięg” z siedzibą w Gdańsku. 80-537 Gdańsk, ul. Wyzwolenia 17c/3 (kontakt do koordynatora: m.debski@dbamomojzasieg.com tel. 512-474-482).

2. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie szkół podstawowych (od 4 klasy szkoły podstawowej)

3. Zadanie konkursowe polega na wykonaniu filmu maksymalnie 2 minutowego, który promować i rozwijać będzie nazwę kampanii IDĄ ŚWIĘTA, NIE O SMS-IE, LECZ O KARTCE PAMIĘTAJ.

4. Podczas produkcji filmu dopuszcza się możliwość korzystania z pomocy nauczycieli oraz rodziców

5. Na końcu filmu należy wskazać:

a. wszystkich autorów filmu,

b. wszystkie osoby biorące udział w filmie,

c. nazwę szkoły wraz z danymi teleadresowymi,

d. Imię i nazwisko nauczyciela prowadzącego.

6. Nie dopuszcza się w konkursie grupowym pracy wykonanej tylko przez 1 osobę.

12. Rozstrzygnięcie konkursu grupowego nastąpi w oparciu o decyzję specjalnie powołanej KAPITUŁY KONKURSU do 20 marca 2022 roku. Dokładny termin oraz miejsce ogłoszenia/publikacji wyników konkursu grupowego podany zostanie w terminie późniejszym.

13. Wyniki konkursu grupowego zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.idaswieta.com najpóźniej do końca marca 2022 roku.

14. Nagrodzone zostaną trzy filmy, które wskazane zostaną przez gremium oceniające.

15. Nagrodami dla wygranych szkół w konkursie grupowym będzie wyposażenie multimedialne, które zostanie dostarczone do szkoły.

16. Nagrody będą sukcesywnie prezentowane na internetowej stronie projektu, jak również w dostępnych kanałach informacyjnych Fundacji Dbam o Mój Z@sięg oraz portalach społecznościowych.

17. Nagrody zostaną wysłane do szkół najpóźniej do 30 maja 2022 roku.

18. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z wyrażeniem zgody na udostępnienie organizatorowi danych osobowych uczniów, a także na publikację danych osobowych uczestnika konkursu na stronie internetowej oraz na profilu organizatora na portalu społecznościowym Facebook w celu poinformowania o zwycięzcach konkursu

19. Uczestnictwo w konkursie jest jednoznaczne z przekazaniem autorskich praw majątkowych do wykonanej pracy.

20. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany postanowień niniejszego regulaminu z przyczyn od niego niezależnych

21. Film należy umieścić na stronie internetowej szkoły, najpóźniej do dnia 31 grudnia 2021 roku.

Koordynatorem projektu Szkołą Odpowiedzialna cyfrowo jest p. Edwarda Myrdak.