Biblioteka Publiczna w Komańczy oraz Gminny Ośrodek Kultury 10 maja zapraszają dzieci wraz z opiekunami na spektakl w wykonaniu Teatru Maska. Szczegóły na załączonym plakacie.
Zaproszenie na spektakl do Biblioteki Gminnej
Świętujemy 3 Maja
30 kwietnia uroczystą akademią uczciliśmy w szkole kolejną 228. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie (po konstytucji amerykańskiej z 1787 r.) nowoczesną, spisaną konstytucją. Została uchwalona przez Sejm Czteroletni, który został zwołany w październiku 1788.
W spektaklu słowno - muzycznym z elementami dramy wystąpili uczniowie klasy 5 i 6 , a w krakowiaku zaprezentowały się dzieci z punktu przedszkolnego. Występ przygotowały panie Irena Koczera, Agnieszka Rajchel i Maria Ślazyk.
1
Konkurs na lapbook rozstrzygnięty!
30 kwietnia nagrodziliśmy uczniów, którzy wzięli udział w warsztatach oraz konkursie na "Lapbook o dowolnej tematyce". Gratulujemy autorom lapbooków wspaniałych pomysłów;-) Oto lista nagrodzonych twórców "książki na kolanach" :
Kategoria klas IV-VI
I miejsce ex aequo
Amelia Włodarek - klasa VI (lapbook literacki)
Weronika Grodzińska - klasa IV (lapbook z języka angielskiego)
II miejsce ex aequo
Anna Socińska -klasa V (lapbook rodzinny)
Weronika Duszatyńska - klasa VI (lapbook literacki)
III miejsce
Dominik Derkacz - klasa IV (lapbook - moje hobby)
Kategoria klas VII, VIII i 3 gimnazjum
I miejsce
Martyna Magierowska -klasa VIII (lapbook literacki)
Kategoria nauczyciele
I miejsce ex aequo
pani Dorota Kołodziej - lapbook sportowy
pani Bożena Grodzińska - lapbook matematyczny
Jury przyznało również nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika warsztatów i twórcy lapbooka - Michała Herbuta z klasy I.
W fotogalerii prezentujemy zwycięzców i nagrodzone prace.
32
Wyróżnienie dla Amelki
Miło nam poinformować, że Amelia Włodarek, uczennica klasy VI, została wyróżniona w konkursie "Moje miejsce na mapie", którego organizatorem był Zespół Szkół nr 5 w Sanoku. Amelka wykonała prezentację multimedialną prezentującą walory krajobrazowe, przyrodnicze i historyczne swojej okolicy. Gratulujemy!
W poszukiwaniu wiosennych kwiatów
W piątek, 26 kwietnia, korzystając z ładnej pogody, uczniowie klasy VI wzięli udział w zajęciach terenowych. Młodzi przyrodnicy za pomocą kluczy oznaczali gatunki roślin kwitnących wiosną. Rekordziści oznaczyli 13 gatunków w czasie 45 minut. Wszystkim podobała się taka forma przyswajania wiedzy.
2
Egzamin gimnazjalny
Od 10 do 12 kwietnia trwa w naszej szkole egzamin gimnazjalny. Dwanaścioro uczniów klasy trzeciej testuje swoją wiedzę i umiejętności. W środę uczniowie zmagali się z historią, wiedzą o społeczeństwie i językiem polskim. W czwartek czekają ich testy z nauk przyrodniczych oraz matematyki, a w piątek z języków obcych - angielskiego i niemieckiego. Życzymy im powodzenia :-)
Wyniki konkursu wielkanocnego
5 kwietnia rozstrzygnęliśmy konkurs na "Najładniejszą ozdobę wielkanocną". Jury miało bardzo trudne zdanie, gdyż każdy stroik był jedyny w swoim rodzaju.
Oto nagrodzeni uczniowie:
Punkt przedszkolny i klasa I
I miejsce ex aequo
Milena Dołżycka
Melania Tabor
Michał Herbut
Fabian Majkut
Kategoria klas IV-VI
I miejsce - Weronika Grodzińska
II miejsce ex aequo
Derkacz Dominik
Oliwia Rybak
III miejsce ex aequo
Katarzyna Rudnicka
Weronika Duszatyńska
Tomasz Majkut
Wyróżnienie
Mikołaj Ferenc
Agnieszka Kucap
Michał Bolanowski
Aniela Tabor
Kategoria klas VII,VIII,III gimnajzum
I miejsce
Paweł Sobolak
II miejsce
Aleksandra Majkowicz
Wyróżnienie
Hubert Winkowski
Łukasz Dołżycki
Dziękujemy wszystkim uczniom i rodzicom, którzy zaangażowali się w tworzenie wielkanocnych ozdób.
Punkt przedszkolny
Melania Tabor
Milena Dołżycka
Klasa 1
Michał Herbut
Fabian Majkut
Klasa 4
Dominik Derkacz
Katarzyna Pińczak
Julia Dołżycka
Katarzyna Rudnicka
Aniela Tabor
Adrian Łach
Michał Bolanowski
Mikołaj Ferenc
Agnieszka Kucap
Weronika Grodzińska
Klasa 5
Oliwia Rybak
Maja Winkowska
Klasa 6
Weronika Duszatyńska
Oliwia Bernacka
Wiktoria Demkowicz
Joanna Dołżycka
Dawid Dołżycki
Tomasz Majkut
Klasa 7
Igor Demkowicz
Aleksandra Majkowicz
Klasa 8
Hubert Winkowski
Klasa 3 gimnazjum
Paweł Sobolak
Łukasz Dołżycki
2
Zapraszamy na warsztaty wielkanocne
20 marca odbyła się w naszej szkole pierwsza tura warsztatów wielkanocnych. Uczniowie przygotowywali na nich ozdoby świąteczne na kiermasz, z którego dochód zasili konto rady rodziców. Drugie spotkanie planowane jest 3 kwietnia w godzinach od 14.15 do 15.15. Warsztaty poprowadzi p. Ewa Sobol.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych!
Konkurs wielkanocny
Zapraszamy uczniów wraz z rodzicami do udziału w konkursie na wspólnie wykonaną ozdobę wielkanocną - palmę, stroik, jajko lub inny element związany z Wielkanocą. Prace zostaną przekazane na kiermasz , z którego dochód zasili konto rady rodziców. Najpiękniejsze ozdoby nagrodzimy.
Ozdoby wielkanocne proszę przynosić do szkoły do 3 kwietnia bieżącego roku.
Wizyta księdza arcybiskupa
27 marca mieliśmy przyjemność gościć w naszej szkole księdza arcybiskupa Adama Szala. Z tej okazji uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny związany z patronem szkoły, kardynałem Stefanem Wyszyńskim. Najstarsze klasy zaprezentowały poloneza, a nasi najmłodsi uczniowie z punktu przedszkolnego pokazali swoje talenty taneczne w skocznym krakowiaku.
Po uroczystości ksiądz arcybiskup spotkał się z nauczycielami, pracownikami szkoły i przedstawicielami rady rodziców.
Występy uczniów i wystrój sali przygotowały panie: Edwarda Myrdak, Stanisława Stelmach, Maria Dołżycka, Beata Wantuła-Winikajtis, Mariola Baj- Herbut i Dorota Kołodziej.
Składamy podziękowania również rodzicom za pomoc w organizacji przyjęcia ks.arcybiskupa - dziękujemy paniom: Annie Malisz, Krystynie Malisz- Krukowskiej, Annie Łyko, Agnieszce Socińskiej i Barbarze Mycek.
9
Pierwszy dzień wiosny
21 marca w naszej szkole świętowaliśmy pierwszy dzień wiosny. Było wesoło i kolorowo. Zgodnie z obietnicą każdy wiosennie przebrany uczeń był zwolniony z odpowiedzi ustnej.
Okazało się, że dodatkowy dzień wolny od odpowiedzi ustnych i kartkówek zdobyła klasa 8, gdzie byli obecni i przebrani prawie wszyscy uczniowie.
Młodsze dzieci bawiły się w fotobudce przygotowanej przez Samorząd Uczniowski oraz panie: Marię Ślazyk i Agnieszkę Rajchel.
Tego dnia pojawiły się również motywy związane z dniem św. Patryka – patrona Irlandii. Koniczyna, skrzat laprikon i dzban złota zdobiły gazetki, a najmłodsi mogli pozować do zdjęć w nakryciach głowy kojarzących się z Irlandią.
21 marca jest także Światowym Dniem Osób z Zespołem Downa. Nasi uczniowie solidaryzując się z osobami dotkniętymi tym problemem, założyli 2 różne kolorowe skarpetki, jako symbol niedopasowania społecznego. Na gazetkach pojawiły się informacje dotyczące Zespołu Downa.
1
Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy "Młody Przyrodnik"
19 marca 2019 roku w Szkole Podstawowej nr 8 w Sanoku odbył się Międzypowiatowy Konkurs Przyrodniczy dla szkół podstawowych „Młody Przyrodnik”.
33 uczniów z 12 szkół podstawowych rozwiązywało zróżnicowane zadania o tematyce przyrodniczej, obejmujące zagadnienia z zakresu biologii, geografii, przyrody, chemii i fizyki.
Naszą szkołę godnie reprezentowały uczennice klasy VI – Joanna Dołżycka, Amelia Włodarek i Weronika Duszatyńska. Dziewczyny w klasyfikacji grupowej zdobyły IV miejsce, a Joanna Dołżycka w klasyfikacji indywidualnej – III miejsce.
Serdecznie gratulujemy młodym przyrodniczkom.
1
Warsztaty tworzenia lapbooków - KONKURS :)
8 marca w szkole odbyły się warsztaty tworzenia lapbooków. Wzięło w nich udział 35 chętnych uczniów klas 4-8 SP, 3 gimnazjum oraz 6 nauczycieli.Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, czym jest "książka na kolanach" oraz samodzielnie wykonali papierowe figury, które w lapbookach służą do zbierania i porządkowania informacji.Podczas dwóch godzin twórczej pracy każdy stworzył wielokolorową bazę, gotową do uzupełnienia o informacje na dowolny temat. Nagrodą za wytrwałą i twórczą pracę była pyszna pizza :-)
Swoją wiedzą na temat lapbooków dzieliły się panie: Maria Ślazyk i Jolanta Kudlik
Zachęcamy wszystkich uczestników naszego spotkania do wykonania lapbooka i zgłoszenia go do szkolnego konkursu:
LAPBOOK O DOWOLNEJ TEMATYCE
Regulamin konkursu
1.Konkurs skierowany jest do uczniów klas 4-8 SP, klasy 3 gimnazjum oraz nauczycieli.
2.Każdy uczestnik konkursu wykonuje samodzielnie lapbbok o dowolnej tematyce.
Oto kilka przykładów:
Lapbook literacki ( informacje na temat lektury, dowolnej książki)
Lapbook przedmiotowy ( z dowolnego przedmiotu, np. j. angielskiego, chemii , matematyki,)
Lapbook, w którym prezentujemy nasze hobby
Lapbook z wakacji
Lapbook - Nasza szkoła
Lapbook kulinarny
3.Konkurs trwa do końca marca bieżącego roku. Prace należy dostarczyć do p. J.Kudlik lub M.Ślazyk.
4. Jury wybierze i nagrodzi najciekawszy lapbook. Nagrody zostaną przyznane w trzech kategoriach:
a) klasy 4-6
b) klasy 7,8 i 3 gimnazjum
c) nauczyciele
5. W ocenie lapbooków będzie brane pod uwagę:
a) estetyka wykonania, kompozycja pracy
b) ciekawe, oryginalne zaprezentowanie informacji
c) poprawność językowa tekstów
d) staranne, czytelne pismo
e) mile widziane: zagadki, ciekawostki, własne fotografie, rysunki
Każdy lapbook powinien posiadać tytuł oraz informację o autorze pracy. Należy podać również źródła korzystania z informacji, grafik, fotografii ( adresy stron internetowych).
Poniżej umieszczamy linki do ciekawych filmików instruktażowych. Tu możecie przypomnieć sobie, jak wykonać poszczególne elementy lapbooka. Może zainspirują Was do oryginalnych plastycznych pomysłów.
Trójwymiarowy bukiet
9
Akcja charytatywna dla Julka Świdurskiego
13 marca 2019 roku w naszej szkole wolontariuszki z klasy 3 gimnazjum – Oliwia, Julka, Magda i Klaudia- zorganizowały akcję charytatywną „Słodka przerwa dla Julka”. Ze sprzedaży ciasteczek oraz wolnych datków udało się zebrać 775 złotych, które przekazaliśmy fundacji „Czas Nadziei”.
Pieniądze te trafiły na konto Julka Świdurskiego z Sanoka – chłopca, którego czeka bardzo kosztowna operacja serca.
Dziękujemy wszystkim rodzicom, nauczycielom, uczniom, pracownikom obsługi szkoły za włączenie się do akcji.
http://czasnadziei.pl/julek-swidurski-nadal-potrzebuje-pomocy/
Literacki sukces Michała
Miło nam poinformować o kolejnym sukcesie literackim Michała Wyki, ucznia klasy III gimnazjum. Michał zdobył wyróżnienie w konkursie literackim "Bądź jak Katarzyna Bonda". Konkurs zorganizowało Akademickie Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie, a autorów najlepszych prac wytypowała sama pisarka kryminałów. Gratulujemy!
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Marzec 2022
- Luty 2022
- Styczeń 2022
- Grudzień 2021
- Listopad 2021
- Październik 2021
- Wrzesień 2021
- Sierpień 2021
- Lipiec 2021
- Czerwiec 2021
- Maj 2021
- Kwiecień 2021
- Marzec 2021
- Luty 2021
- Styczeń 2021
- Grudzień 2020
- Listopad 2020
- Październik 2020
- Wrzesień 2020
- Sierpień 2020
- Lipiec 2020
- Czerwiec 2020
- Maj 2020
- Kwiecień 2020
- Marzec 2020
- Luty 2020
- Styczeń 2020
- Grudzień 2019
- Listopad 2019
- Październik 2019
- Wrzesień 2019
- Sierpień 2019
- Czerwiec 2019
- Maj 2019
- Kwiecień 2019
- Marzec 2019
- Luty 2019
- Styczeń 2019
- Grudzień 2018
- Listopad 2018
- Październik 2018
- Wrzesień 2018
- Sierpień 2018
- Wszystkie