• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu.

        Potrzebne są: sudocremy, oliwki, szampony i inne środki czystości, nowa bielizna, żywność z długim terminem przydatności, koce, poduszki. (Szczegóły na plakacie). Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30.11. W późniejszym terminie zostaną przekazane do DPS

        Każda pomoc ma ogromne znaczenie! Dzięki niej młodsze pokolenie będzie mogło doświadczyć, jak ważne jest wzajemne wsparcie, empatia i szacunek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pokażmy, jak wiele możemy dać innym!

        Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
        • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

          Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

          W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość to jest to!”.

          We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowaniach. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

          Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowali własnoręcznie kamyczki, które ukryli w różnych miejscach na ternie szkoły, aby sprawić przyjemność osobom, które je odnajdą. Pojawiłą się również skrzynka pozdrowien, do której mosli wrzucać miłe liściki dla wybranych osób. Uczniowie chętnie zabierali ze sobą karteczki z motywującymi słowami, które mogli znaleźć na szkolnych korytarzach. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego własnoręcznie przygotowali pocztówki z pozdrowieniami
          • W naszej szkole trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby dobrze zapamiętać i zrealizować zadania związane z tym wydarzeniem o prawach dzieci rozmawiamy przez cały tydzień. Materiały otrzymalismy od organizacji Unicef. Najmłodsi czyli przedszkole, zerówka i klasy 1-3 uczyli sie o prawach dzieci poprzez rozmowy, filmik edukacyjny oraz kolorowanki o różnej trudności zawierające tematykę praw dziecka. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone lekcje z kartami pracy wg scenariusza UNICEF. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się np. nad konfliktem praw i jak go rozwiązać, jakie cele są dla nich ważne, z jakimi prawami dzieci spotykają się codziennie. Akcję w szkole propaguje pedagog szkolny p. Olga Rudlicka przy współpracy całego grona pedagogicznego.
            • Ks. prot.mgr Michał Konyk zorganizował zajęcia integracyjne z religii na temat: „Poznawanie świata kultury prawosławnej” .

              Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii prawosławia w Polsce oraz obejrzeli film: "100 lat Autokefalii. 1000 lat historii". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania pierniczków. Warsztaty miały charakter symboliczny - niedawno obchodziliśmy święto Dzień Wszystkich Świętych, czyli wspomnienie wszystkich naszych patronów - powszechne imieniny. Aniołki przestawione na piernikach miały symbolizować naszych patronów. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie prawosłanej cerkwii w Komańczy i obejrzenie wystawy poświęconej 100-leciu Аutokefalii PAKP.

              W tych szczególnych zajęciach wzięli udział również ks. Adam Liwacz- proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Komańczy oraz ks. Andrzej Żuraw - przoboszcz parafii greckokatolickiej.

              Uczniowie uświadomili sobie, że pomimo różnych obrządków wszyscy jesteśmy chrześcijanami, a ich Mała Ojczyzna jest szczególnym miejscem, gdzie przenikają się różne kultury i religie.
                • Od 1 listopada, przez 19 dni głośno mówiliśmy „STOP” przemocy wobec dzieci i młodzieży! Dołączyliśmy do grona partnerów ogólnoświatowej Kampanii 19 dni!

                  Hasło przewodnie brzmi: Ej, to nie żart. To jest przemoc.
                  • CodeWeek to Europejski Tydzień Kodowania – inicjatywa promująca naukę kodowania i programowania w ciekawy i interesujący sposób i na różne sposoby, promująca kompetencje cyfrowe, które zdecydowanie są kompetencjami przyszłości. Nauka kodowania i programowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
                    • 7 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dzieci i uczniowie wystąpili w sześciu kategoriach: zespoły i soliści zaśpiewali w trzech grupach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy 1-4 oraz klasy 5-8. Repertuar uczestników był zróżnicowany
                      • 8 listopada uroczystą akademią oraz udziałem w akcji "Szkoła do hymnu" uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
                        • 11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach uroczystości z okazji 106. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody gminne rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Poległych za Ojczyznę w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Adam Liwacz.

                          Po mszy odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi przypomnieli nam trudną i pełną wyrzeczeń drogę naszych przodków ku wolności. Wiersze doskonale oddały ducha czasów zaborów oraz pragnienie niepodległości, a pieśni wprowadziły uczestników w atmosferę tamtych dni. Po wzruszającej części artystycznej wszyscy udali się na skwerek, gdzie miała miejsce część oficjalna– odśpiewano Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej i oddano hołd Poległym za Ojczyznę.
                          • 14 października, w ramach ministerialnego projektu "Podróże z Klasą", 32-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Bożeny Grodzińskiej, Doroty Kołodziej oraz Mirosławy Onyszkanycz-Kowalskiej udała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty, uczniowie zwiedzili Starówkę, Zamek Królewski, Park Łazienkowski z Pałacem na Wodzie
                                • Lektura nieco inaczej;-)
                                  • Lektura nieco inaczej;-)

                                    Lektura w pudełku

                                    Wiele jest sposobów na omawianie lektury. Uczniowie klasy 4. zmieścili ostatnio treść książki w pudełku po butach. Czwartoklasiści wykonali wyjątkowe projekty – w ich pudełkach znalazło się 10 przedmiotów, które kojarzą im się z lekturą, streszczenie oraz list do wybranego bohatera. Uczniowie wykazali się wspaniałą wyobraźnią i pomysłowością!

                                • Zawody sportowe Baw się z nami
                                  • Zawody sportowe Baw się z nami

                                    31 maja w Sanoku odbyły się zawody powiatowe pod nazwą Baw się z nami. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z rocznika 2012 i młodszych, które startowały w siedmiu różnych konkurencjach.Po zaciekłej rywalizacji nasi uczniowie zdobyli zaszczytne II miejsce. Gratulujemy! Z naszej szkoły pod opieką pani Doroty Kołodziej, na zawody pojechało dziewięcioro uczestników:

                                • Jubileuszowy Dzień Patrona
                                  • Jubileuszowy Dzień Patrona

                                    27 maja był dla nas dniem wyjątkowym. W tym roku obchodziliśmy 30. rocznicę nadania naszej placówce imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i 15. rocznicę poświęcenia i nadania sztandaru szkoły. Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. celebrowaną przez księdza Adama Liwacza. Po nabożeństwie odbyła się część artystyczna. Nasi uczniowie przed licznie zgromadzoną publicznością: władzami gminy, przedstawicielami lokalnych instytucji oraz rodzicami, zaprezentowali montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i nauczaniu prymasa Stefana Wyszyńskiego. Rozważaniom towarzyszyły również układy taneczne w wykonaniu najmłodszych uczniów.

                                • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022
                                  • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022

                                    Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. W tym roku obchodziliśmy to święto od hasłem " Zainwestuj w naszą planetę" . Uczniowie zgłębili zagadnienia związane z efektem cieplarnianym i smogiem oraz zastanawiali się, w jaki sposób można oszczędzać wodę i energię elektryczną. Powstały plakaty oraz ulotki, które zostały powieszone na gazetce w korytarzu.

                                • 82. rocznica Zbrodni Katyńskiej
                                  • 82. rocznica Zbrodni Katyńskiej

                                    13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną.

                                    Harcerze w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze przy Dębie Pamięci, który upamiętnia śmierć aspiranta Stanisława Irli. Na korytarzu przygotowano również okolicznościową gazetkę.

                                • Przyrzeczenie harcerskie
                                  • Przyrzeczenie harcerskie

                                    8 kwietnia w naszej 26 DH mieliśmy święto,bo część osób złożyła przyrzeczenie harcerskie. Najpierw był harcerski "bieg" z zadaniami, który dla niektórych okazał się nie lada wyzwaniem. Poza tym okazało się, że podstawą sukcesu jest właściwa komunikacja i udzielanie jasnych wskazówek. Po wykonaniu zadania i dotarciu na miejsce przyrzeczenia przyroda płatała nam figla. Na górze bowiem tak silnie wiał wiatr, że ze względów bezpieczeństwa uniemożliwił nam rozpalenie ogniska. Ponieważ harcerze zazwyczaj składają przyrzeczenie na ogień, zapaliliśmy świecę w harcerskim lampionie i tak wypełniliśmy harcerską tradycję.

                                    Przyrzeczenie powinno być poprzedzone wykonaniem jakiegoś zadania grupowego. Po wybuchu wojny na Ukrainie nasza drużyna zorganizowała w szkole kiermasz wypieków. Ciasta piekła młodzież, a dochód ze sprzedaży (ponad 800 zł) częściowo pokrył składki harcerskie, a częściowo został przeznaczony na zakup rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.

                                • W korowodzie wielkanocnych palm
                                  • W korowodzie wielkanocnych palm

                                    10 kwietnia na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku odbyła się VIII Niedziela Palmowa.

                                    Oprócz zakupu tradycyjnego jadła i wyrobów rzemiosła, mieszkańcy mogli podziwiać piękne, wielobarwne palmy przygotowane do konkursu na najpiękniejszą palmę. W konkursie oraz barwnym korowodzie wzięli udział Marlena Derkacz i Fabian Majkut. Zobaczcie przygotowane przez nich palmy.

                                • Dzień Świadomości Autyzmu
                                  • Dzień Świadomości Autyzmu

                                    2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole chcieliśmy zaakcentować solidarność z osobami autystycznymi ubierając się na niebiesko, poruszając temat podczas zajęć lekcyjnych, natomiast najmłodsze dzieci spotkały się z pedagogiem szkolnym i obejrzały film animowany, który stał się podstawą do rozmowy o problemach dzieci ze spektrum autyzmu.

                                    Film, a w zasadzie dwa, są uniwersalne i doskonale oddają specyfikę tego zaburzenia, więc zachęcam do obejrzenia. Są krótkie, ale wartościowe.

                                    https://www.youtube.com/watch?v=iY10l7pbe2o

                                    https://www.youtube.com/watch?v=IVbkH6o-PfA

                                • Spacer z leśnikiem
                                  • Spacer z leśnikiem

                                    25 marca uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych "Spacer z leśnikiem." Pani Karolina bardzo ciekawie opowiadała o ekosystemie leśnym, panujących w nim zależnościach i roli leśnika. Uczestnicy nauczyli się rozpoznawać drzewa iglaste oraz ich szyszki, a także tropy zwierząt. Na koniec przy cieple ogniska można było zjeść pyszny poczęstunek i wysłuchać koncertu sygnalisty- pana Pawła. Dziękujemy Nadleśnictwu Komańcza za intetesującą lekcję w terenie oraz prezenty dla uczestników.

                                • Witamy wiosnę
                                  • Witamy wiosnę

                                    Uczniowie klasy 7 na godzinie wychowawczej własnoręcznie wykonali Marzanny. Kukiełki powstały z patyków i suchej trawy ze względu na troskę o środowisko naturalne. Uczniowie mówiąc rymowankę "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy" wrzucili kukły do wody.

                                • 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
                                  • 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

                                    Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. 21-szy dzień trzeciego miesiąca roku – nie jest przypadkowy, ponieważ wiąże się z istotą wady genetycznej – trisomią chromosomu 21. Pamiętajmy, że Osoby z zespołem Downa mogą i decydują o sobie. Mają też prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Warto posłuchać co sami mówią o sobie w krótkim filmie.

                                • Sekcja karate
                                  • Sekcja karate

                                    Po długiej przerwie znów ruszyły treningi karate. Zajęcia prowadzi Sensei Robert Dymek 4 DAN. Pod czujnym okiem trenera ćwiczą dzieci z czterech szkół z Gminy Komańcza.

                                • Dzień Kobiet
                                  • Dzień Kobiet

                                    Miłości po kres i radości do łez,

                                    promyków słońca i bukietów róż bez końca,

                                    mnóstwo wrażeń i spełnienia marzeń,

                                    wiele szczęścia i trafnych decyzji podjęcia,

                                    a w portfelu i na koncie? Same miliony lub chociaż tysiące!

                                    Tego i jeszcze więcej życzy Samorząd Uczniowski.

                                • Mitologiczne ploteczki - projekt
                                  • Mitologiczne ploteczki - projekt

                                    Uczniowie klasy 5. podsumowali cykl lekcji z mitologii greckiej projektem. W programie Canva wykonali barwne gazetki.Tematem biuletynu były najciekawsze wydarzenia, nietuzinkowi bohaterowie i ploteczki z Olimpu.Gazetki zostały wydrukowane - można je obejrzeć na wystawie na szkolnym korytarzu. Zachęcamy do czytania :-)

                                • Solidarni z Ukrainą
                                  • Solidarni z Ukrainą

                                    W naszej szkole cały czas odbywa się zbiórka darów rzeczowych, które są przekazywane osobom potrzebującym za pośrednictwem fundacji lub osób prywatnych. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do akcji i zachęcamy do kontynuowania zbiórki.

                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                              Czwartek 21.11.2024
                            • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                  

                            • Galeria zdjęć

                                brak danych
                            • Librus Synergia
                            • CodeWeek
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Biuletyn informacji publicznej