• Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.
          • Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

            Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką.

            Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!
            • 26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze "Żywa lekcja przyrody". Uczniowie wszystkich klas mogli bezpośrednio obcować z wybranymi gatunkami gadów pod opieką specjalisty. Oprócz informacji o ich charakterystyce, uczestnicy dowiedzieli się, jak dbać o zwierzę w warunkach domowych oraz jakie ma ono specjalne potrzeby. Warsztaty łączyły naukę z zabawą, rozwijając empatię i ucząc odpowiedzialności oraz szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
              • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W tym wyjątkowym dniu solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Aby wyrazić swoje wsparcie, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, co jest symbolem niedopasowania chromosomów, a zarazem pięknej unikalności każdej osoby. Dzięki temu gestowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla wszystkich, niezależnie od różnic. Akcja odbyła się z inicjatywny samorządu szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali:-)
                • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej akcji – na godzinie wychowawczej napisali listy do siebie z przyszłości. Każdy opisał swoje marzenia, zainteresowania i codzienne życie. Listy zostały zamknięte w metalowym kuferku i schowane w szkolnym sejfie. Otworzymy je dopiero za 4 lata, w maju 2029 roku, gdy będziemy już w 8 klasie.

                  Celem tej akcji jest zatrzymanie wspomnień, zastanowienie się nad swoimi marzeniami i zobaczenie, jak się zmienimy. Dzięki temu za kilka lat będziemy mogli sprawdzić, czy nasze plany się spełniły i jak bardzo dorastanie wpłynęło na nasze życie. W pudełku znalazł się także list naszej wychowawczyni, która również przyłączyła się do akcji.

                  To niezwykła podróż w czasie, która pomoże nam lepiej poznać siebie i przypomnieć sobie szkolne lata!
                    • Witaj Mikołaju!
                      • Witaj Mikołaju!

                        6 grudnia to w naszej szkole dzień prezentów i klasowych mikołajek. Jak co roku do każdej klasy zawitał też Mikołaj ze swoją świtą i słodkim upominkiem.

                        Mikołaj pojawił się w szkole na zaproszenie szamorządu uczniowskiego, a słodycze zasponsorowała rada rodziców.

                    • Egzaminy próbne
                      • Egzaminy próbne

                        Przez trzy kolejne dni, od 6 do 8 grudnia, uczniowie klasy 8. piszą egzaminy próbne. Rozpoczęli je we wtorek testem z języka polskiego. W środę zmierzą się z matematyką, a w czwartek z językiem angielskim.

                        Egzaminy próbne są świetnym sposobem na sprawdzenie umiejętności przed podejściem do właściwego testu. Dzięki uzyskanym wynikom uczniowie mają szansę dowiedzieć się, jaką część wiedzy już opanowali, a co wymaga dodatkowych powtórek.

                        Życzymy naszym ósmoklasistom jak najwyższych wyników:-)

                      • Włącz się w świąteczne akcje

                        Nasza szkoła, tradycyjnie jak co roku, włącza się w świąteczne akcje na rzecz osób potrzebujących. W tym roku chcemy wesprzeć dwie zbiórki. Pierwsza z nich to zbiórka darów na rzecz Polaków mieszkających na Ukrainie, druga to wsparcie dla chorych dzieci z Domu Pomocy Społecznej w Brzozowie.

                        Na Ukrainę zbierana jest żywność długoterminowa i środki czystości oraz świece (zbiórka trwa do końca tygodnia, tj. do 9.12)

                        Do DPS potrzebne są głównie środki higieniczne, czystości, słodycze i artykuły szkolne (zbiórka do 18.12)

                        Szczegółowe listy zbieranych produktów na załączonych zdjęciach.

                    • Pasowanie na czytelnika:-)
                      • Pasowanie na czytelnika:-)

                        30 listopada uroczyście powitaliśmy w gronie nowych czytelników naszej biblioteki uczniów klasy pierwszej. Pierwszacy dzielnie sprostali czterem czytelniczym zadaniom. Dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje książka i jak należy się z nią obchodzić. Sami wykonali zakładkę do książki oraz rozwiązali czytelnicze zagadki - po symbolach wskazali bohaterów baśni. Na koniec każdy z uczniów wypożyczył swoją pierwszą lekturę.

                        Serdecznie zapraszamy naszych nowych czytelników do częstych odwiedzin w bibliotece:-)

                    • Dzień w kapciach
                      • Dzień w kapciach

                        W środę, 16 listopada, samorząd uczniowski zorganizował Dzień w kapciach.Uczniowie zamiast szkolnych trampek założyli domowe pantofle, ozdabiając je w nietypowy sposób. Akcja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, a uczniowie wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru:-) Posiadacze nietypowego obuwia zwolnienie byli w tym dniu z niezapowiedzianych kartkówek i pytania przy tablicy!

                    • "Moje Bieszczady"
                      • "Moje Bieszczady"

                        Uczniowie klasy 4 i 5 w tym roku szkolnym będą realizowali zadania w ramach programu "Moje Bieszczady". Młodzi pasjonaci przyrody pracując indywidualnie i zespołowo, samodzielnie i pod opieką nauczyciela będą poznawać najbliższe otoczenie szkoły i domu (walory bieszczadzkiej przyrody, historię i geografię regionu, tradycję, zjawiska klimatyczne itp.). Wszyscy chętni otrzymali pakiet bezpłatnych zeszytów ćwiczeń, które przydadzą się w czasie lekcji terenowych, a także posłużą do  poznawania przyrody w wolnym czasie.

                    • CodeWeek 2022
                      • CodeWeek 2022

                        Już po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w wyzwaniu CodeWeek 2022. 10 dni...10 zadań...10 wydarzeń...dużo radości i satysfakcji ze wspólnego kodowania.

                    • 104. Rocznica Odzyskania Niepodległości
                      • 104. Rocznica Odzyskania Niepodległości

                        W piątek, 11 listopada, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnych obchodach Święta Niepodległości. O godzinie 9.00 uczestniczyli w uroczystej mszy św. w intencji Poległych za Ojczyznę, po której wystąpili w montażu słowno - muzycznym nawiązującym do tego ważnego wydarzenia w naszej historii. Potem wspólnie z zgromadzoną społecznością naszej gminy odśpiewali hymn państwowy, a delegacja harcerzy złożyła kwiaty przy pomniku Poległych za Ojczyznę.

                        Uczniów do występów przygotowały panie: Bogumiła Fijałkowska, Edwarda Myrdak i Jolanta Kudlik..

                    • Szkoła do hymnu!
                      • Szkoła do hymnu!

                        Dzień odzyskania przez Polskę niepodległości to wyjątkowa chwila dla każdego mieszkańca naszego kraju, dlatego jak co roku włączyliśmy się w ogólnopolską akcję SZKOŁA DO HYMNU! Jedenastego listopada o godzinie jedenastej jedenaście nasza uczniowska społeczność oraz uczestnicy Konkursu Piosenki i Pieśni Patriotycznej odśpiewali wspólnie Mazurka Dąbrowskiego.

                    • Inspiracje Biblią
                      • Inspiracje Biblią

                        Klasa 6 na podsumowanie pracy z tekstami biblijnymi przygotowała projekt w programie CANVA. Każdy z uczniów wykonał plakat zainspirowany uniwersalnymi przesłaniami przypowieści.Tak powstało kilka bardzo ciekawych projektów. Zapraszamy do ich obejrzenia:-)

                    • Tajemnicze stworzenia - wrotki
                      • Tajemnicze stworzenia - wrotki

                        Podczas ostatnich zajęć koła przyrodniczego uczniowie korzystając z nowego mikroskopu otrzymanego w ramach programu "Laboratoria przyszłości", przeglądali różne próbki, w których usiłowali wyhodować pantofelka. Nieoczekiwanie na wyświetlaczu ujrzeli stworzenia, o których istnieniu nie mieli pojęcia.Tajemniczymi stworzeniami okazały się wrotki. To typ małych (50-2000 µm), przezroczystych zwierząt bezkręgowych z charakterystycznym wieńcem rzęsków (aparatem wrotnym), od których pochodzi ich nazwa. Żywią się martwą materią organiczną, bakteriami, glonami i pierwotniakami. W Polsce występują 554 gatunki. Linki poniżej.

                    • Zapraszamy na zajęcia artystyczne
                      • Zapraszamy na zajęcia artystyczne

                        W naszej szkole uczniowie klas I-III chętnie i licznie uczestniczą we wtorkowych zajęciach artystycznych, na których tworzą oryginalne i piękne dzieła: zakładki do książek, drzewo i zwierzątka z jesiennych kolorowych liści, gniotka- zabawkę antystresową oraz różne cuda z masy solnej. A to jeszcze nie koniec naszych prac, ponieważ wciąż wiele spotkań przed nami. Jeśli więc jesteś uczniem klasy I-III, a nie uczęszczasz jeszcze na zajęcia - to zapraszamy do nas. Zajęcia odbywają się w co drugi wtorek począwszy od 8 listopada, na 6 i 7 godzinie lekcyjnej, a prowadzi je pani Danuta Czenczek.

                    • Niepodległościowy Escape Room
                      • Niepodległościowy Escape Room

                        W myśl, że dobra zbiórka harcerska nie może być nudna, na ostatnim piątkowym spotkaniu zabawiliśmy się w Escape Room. To forma, która ostatnio dość często gości na naszych zbiórkach, bo jest po prostu lubiana. Tym razem pokój zagadek, a w zasadzie podziemia zamku, w których zamknięci zostali harcerze, ukrywały zadania związane z rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Kluczem do otwarcia drzwi było hasło z ostatniego zadania, do którego doprowadziły zadania wcześniej wykonane.

                        Pomysł zaczerpnięto z publikacji Instytutu Pamięci Narodowej - "Moja Niepodległa"

                        file:///C:/Users/Szko%C5%82a/Downloads/publikacja_MN.pdffile:///C:/Users/Szko%C5%82a/Downloads/publikacja_MN.pdf

                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Godziny dzwonków

                  Sobota 05.04.2025
                • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                      

                • Galeria zdjęć

                    brak danych
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • CodeWeek
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Biuletyn informacji publicznej