• 27 listopada uczniowie klasy 5 i 6 zostali zaproszeni na podwieczorek z książką. Z zaproszenia skorzystało osiemnaścioro książkożerców. Każdy miał okazję wybrać jedną z książek współczesnej literatury młodzieżowej zakupionych do biblioteki w ramach NPRCz,spędzić w jej towarzystwie godzinę i podzielić się wrażeniami z lektury.
            • 11 listopada uroczyście obchodziliśmy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po mszy św. i złożeniu przez delegacje wieńców i zniczy pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę mieszkańcy naszej gmniny zebrali się w szkole, by obejrzeć część artystyczną, w której zaprezentowali się uczniowie z Komańczy i Rzepedzi. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny, który przypomniał historię rozbiorów i walki o niepodległoś
                • 9 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu śpiewania polskiego hymnu narodowego w tym samym czasie. O godzinie 1111 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".
                    • Zakrętki dla pana Dominika

Uczniowie naszej szkoły przekazali trzy 120 litrowe worki plastikowych zakrętek dla Dominika Iwańskiego z Odrzechowej. Dochód ze zbiórki nakrętek zostanie przeznaczony na rehabilitację pana Dominika, której koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny.

Zbiórka nakrętek trwa nadal. Koordynuje ją pani Leokadia Magierowska.

• Próbne egzaminy klasy 3 gimnazjum

W tym tygodniu od wtorku do czwartku ostatni rocznik gimnazjalistów sprawdzi swoją wiedzę i umiejętności podczas egzaminów próbnych.

4 grudnia - test z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego.

5 grudnia - test z przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

6 grudnia - testy z języka angielskiego (poziom podstawowy i rozszerzony) oraz języka niemieckiego ( poziom podstawowy).

• Podwieczorek z książką już za nami :-)

• Andrzejkowe szaleństwo:)

26 listopada uczniowie wszystkich klas bawili się na zabawach andrzejkowych. Najmłodsi do południa, starsi na wieczornej dyskotece.Tańcom towarzyszyły liczne zabawy i konkursy. Jak zawsze zabawa była bardzo udana :)

• Noc z książką

Noc z 23 na 24 listopada szesnaścioro uczniów najstarszych klas spędziło w szkole na spotkaniu ze współczesną literatura młodzieżową.Czytaniu towarzyszyły rozmowy na temat przeczytanych fragmentów powieści, rywalizacja o skarpety mola książkowego, mecz piłki siatkowej i belgijka dla rozruszania kości.Nie zabrakło również gier i zabaw towarzyskich. Kulinarnym gwoździem programu była pizza.

Sobota 15.12.2018

• Odwiedziny Świętego Mikołaja
                  • Festiwal "Piosenka w mundurze"
                  • 100-lecie Odzyskania Niepodległości w Szczawnem