• Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.
          • Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

            Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką.

            Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!
            • 26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze "Żywa lekcja przyrody". Uczniowie wszystkich klas mogli bezpośrednio obcować z wybranymi gatunkami gadów pod opieką specjalisty. Oprócz informacji o ich charakterystyce, uczestnicy dowiedzieli się, jak dbać o zwierzę w warunkach domowych oraz jakie ma ono specjalne potrzeby. Warsztaty łączyły naukę z zabawą, rozwijając empatię i ucząc odpowiedzialności oraz szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
              • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W tym wyjątkowym dniu solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Aby wyrazić swoje wsparcie, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, co jest symbolem niedopasowania chromosomów, a zarazem pięknej unikalności każdej osoby. Dzięki temu gestowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla wszystkich, niezależnie od różnic. Akcja odbyła się z inicjatywny samorządu szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali:-)
                • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej akcji – na godzinie wychowawczej napisali listy do siebie z przyszłości. Każdy opisał swoje marzenia, zainteresowania i codzienne życie. Listy zostały zamknięte w metalowym kuferku i schowane w szkolnym sejfie. Otworzymy je dopiero za 4 lata, w maju 2029 roku, gdy będziemy już w 8 klasie.

                  Celem tej akcji jest zatrzymanie wspomnień, zastanowienie się nad swoimi marzeniami i zobaczenie, jak się zmienimy. Dzięki temu za kilka lat będziemy mogli sprawdzić, czy nasze plany się spełniły i jak bardzo dorastanie wpłynęło na nasze życie. W pudełku znalazł się także list naszej wychowawczyni, która również przyłączyła się do akcji.

                  To niezwykła podróż w czasie, która pomoże nam lepiej poznać siebie i przypomnieć sobie szkolne lata!
                    • Przyjechał do nas teatrzyk
                      • Przyjechał do nas teatrzyk

                        3 czerwca, staraniem Biblioteki Publicznej w Komańczy, do naszej szkoły przyjechał teatrzyk kukiełkowy z Nowego Sącza. Uczniowie klas 1-3, zerówka oraz przedszkolaki miały możliwość obejrzeć spektakl pt. Pinokio. Przedstawienie było pouczające, promowało m.in. takie wartości jak nauka i prawda, a potępiało kłamstwo i lenistwo.

                        Po przedstawieniu dzieci miały możliwość wziąć do ręki i obejrzeć teatralne kukiełki oraz zrobić sobie pamiątkową fotografię z Myszką.

                    • Dzień Dziecka w Sanoku
                      • Dzień Dziecka w Sanoku

                        2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, przedszkole i zerówka udały się na wycieczkę do Sanoka. Pierwszym punktem wyjazdu było kino, w którym obejrzały bajkę p.t. "Nawet myszy idą do nieba". Tutaj dzieciom należą się słowa uznania bo w kinie zachowywały się jak przystało na widzów - kulturalnie :-)

                        Po zakończonym seansie przeszły do sali zabaw Sokoliki, gdzie przez dwie godziny oddawały się temu, co dzieci kochają najbardziej - czyli radosnym szaleństwom.

                    • Tajemnice górskiego potoku
                      • Tajemnice górskiego potoku

                        Uczniowie klasy czwartej podczas lekcji przyrody badali ekosystem górskiego potoku. Na początku zostali poinstruowani jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w trakcie zajęć oraz w jaki sposób odławiać organizmy, aby ich nie uszkodzić. Zaopatrzeni w pojemniki z wodą i sitka wyruszyli na poszukiwania. Dzięki kartom udostępnionym przez Bieszczadzki Park Narodowy mogli z łatwością nazwać poszczególne okazy. udało się zobaczyć: larwę płaza ogoniastego, larwy: Chruścika, jętki, widelnicy; kiełże, wypławki. Kolejnym etapem było omówienie elementów przyrody nieożywionej - uczniowie poznali skały budujące flisz karpacki, czyli piaskowce i łupki.

                    • Lektura nieco inaczej;-)
                      • Lektura nieco inaczej;-)

                        Lektura w pudełku

                        Wiele jest sposobów na omawianie lektury. Uczniowie klasy 4. zmieścili ostatnio treść książki w pudełku po butach. Czwartoklasiści wykonali wyjątkowe projekty – w ich pudełkach znalazło się 10 przedmiotów, które kojarzą im się z lekturą, streszczenie oraz list do wybranego bohatera. Uczniowie wykazali się wspaniałą wyobraźnią i pomysłowością!

                    • Zawody sportowe Baw się z nami
                      • Zawody sportowe Baw się z nami

                        31 maja w Sanoku odbyły się zawody powiatowe pod nazwą Baw się z nami. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z rocznika 2012 i młodszych, które startowały w siedmiu różnych konkurencjach.Po zaciekłej rywalizacji nasi uczniowie zdobyli zaszczytne II miejsce. Gratulujemy! Z naszej szkoły pod opieką pani Doroty Kołodziej, na zawody pojechało dziewięcioro uczestników:

                    • Jubileuszowy Dzień Patrona
                      • Jubileuszowy Dzień Patrona

                        27 maja był dla nas dniem wyjątkowym. W tym roku obchodziliśmy 30. rocznicę nadania naszej placówce imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i 15. rocznicę poświęcenia i nadania sztandaru szkoły. Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. celebrowaną przez księdza Adama Liwacza. Po nabożeństwie odbyła się część artystyczna. Nasi uczniowie przed licznie zgromadzoną publicznością: władzami gminy, przedstawicielami lokalnych instytucji oraz rodzicami, zaprezentowali montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i nauczaniu prymasa Stefana Wyszyńskiego. Rozważaniom towarzyszyły również układy taneczne w wykonaniu najmłodszych uczniów.

                    • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022
                      • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022

                        Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. W tym roku obchodziliśmy to święto od hasłem " Zainwestuj w naszą planetę" . Uczniowie zgłębili zagadnienia związane z efektem cieplarnianym i smogiem oraz zastanawiali się, w jaki sposób można oszczędzać wodę i energię elektryczną. Powstały plakaty oraz ulotki, które zostały powieszone na gazetce w korytarzu.

                    • 82. rocznica Zbrodni Katyńskiej
                      • 82. rocznica Zbrodni Katyńskiej

                        13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Ludobójstwo, dokonane przez funkcjonariuszy NKWD na blisko 22 tys. obywatelach II Rzeczypospolitej, do dziś pozostaje niezabliźnioną raną.

                        Harcerze w imieniu całej społeczności szkolnej złożyli wiązankę kwiatów i zapalili znicze przy Dębie Pamięci, który upamiętnia śmierć aspiranta Stanisława Irli. Na korytarzu przygotowano również okolicznościową gazetkę.

                    • Przyrzeczenie harcerskie
                      • Przyrzeczenie harcerskie

                        8 kwietnia w naszej 26 DH mieliśmy święto,bo część osób złożyła przyrzeczenie harcerskie. Najpierw był harcerski "bieg" z zadaniami, który dla niektórych okazał się nie lada wyzwaniem. Poza tym okazało się, że podstawą sukcesu jest właściwa komunikacja i udzielanie jasnych wskazówek. Po wykonaniu zadania i dotarciu na miejsce przyrzeczenia przyroda płatała nam figla. Na górze bowiem tak silnie wiał wiatr, że ze względów bezpieczeństwa uniemożliwił nam rozpalenie ogniska. Ponieważ harcerze zazwyczaj składają przyrzeczenie na ogień, zapaliliśmy świecę w harcerskim lampionie i tak wypełniliśmy harcerską tradycję.

                        Przyrzeczenie powinno być poprzedzone wykonaniem jakiegoś zadania grupowego. Po wybuchu wojny na Ukrainie nasza drużyna zorganizowała w szkole kiermasz wypieków. Ciasta piekła młodzież, a dochód ze sprzedaży (ponad 800 zł) częściowo pokrył składki harcerskie, a częściowo został przeznaczony na zakup rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.

                    • W korowodzie wielkanocnych palm
                      • W korowodzie wielkanocnych palm

                        10 kwietnia na Rynku Galicyjskim w Skansenie w Sanoku odbyła się VIII Niedziela Palmowa.

                        Oprócz zakupu tradycyjnego jadła i wyrobów rzemiosła, mieszkańcy mogli podziwiać piękne, wielobarwne palmy przygotowane do konkursu na najpiękniejszą palmę. W konkursie oraz barwnym korowodzie wzięli udział Marlena Derkacz i Fabian Majkut. Zobaczcie przygotowane przez nich palmy.

                    • Dzień Świadomości Autyzmu
                      • Dzień Świadomości Autyzmu

                        2 kwietnia obchodzony był Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W naszej szkole chcieliśmy zaakcentować solidarność z osobami autystycznymi ubierając się na niebiesko, poruszając temat podczas zajęć lekcyjnych, natomiast najmłodsze dzieci spotkały się z pedagogiem szkolnym i obejrzały film animowany, który stał się podstawą do rozmowy o problemach dzieci ze spektrum autyzmu.

                        Film, a w zasadzie dwa, są uniwersalne i doskonale oddają specyfikę tego zaburzenia, więc zachęcam do obejrzenia. Są krótkie, ale wartościowe.

                        https://www.youtube.com/watch?v=iY10l7pbe2o

                        https://www.youtube.com/watch?v=IVbkH6o-PfA

                    • Spacer z leśnikiem
                      • Spacer z leśnikiem

                        25 marca uczniowie klasy 7 i 8 wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Lasów Państwowych "Spacer z leśnikiem." Pani Karolina bardzo ciekawie opowiadała o ekosystemie leśnym, panujących w nim zależnościach i roli leśnika. Uczestnicy nauczyli się rozpoznawać drzewa iglaste oraz ich szyszki, a także tropy zwierząt. Na koniec przy cieple ogniska można było zjeść pyszny poczęstunek i wysłuchać koncertu sygnalisty- pana Pawła. Dziękujemy Nadleśnictwu Komańcza za intetesującą lekcję w terenie oraz prezenty dla uczestników.

                    • Witamy wiosnę
                      • Witamy wiosnę

                        Uczniowie klasy 7 na godzinie wychowawczej własnoręcznie wykonali Marzanny. Kukiełki powstały z patyków i suchej trawy ze względu na troskę o środowisko naturalne. Uczniowie mówiąc rymowankę "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy" wrzucili kukły do wody.

                    • 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
                      • 21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa

                        Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. 21-szy dzień trzeciego miesiąca roku – nie jest przypadkowy, ponieważ wiąże się z istotą wady genetycznej – trisomią chromosomu 21. Pamiętajmy, że Osoby z zespołem Downa mogą i decydują o sobie. Mają też prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Warto posłuchać co sami mówią o sobie w krótkim filmie.

                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Godziny dzwonków

                  Sobota 05.04.2025
                • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                      

                • Galeria zdjęć

                    brak danych
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • CodeWeek
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Biuletyn informacji publicznej