• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu.

        Potrzebne są: sudocremy, oliwki, szampony i inne środki czystości, nowa bielizna, żywność z długim terminem przydatności, koce, poduszki. (Szczegóły na plakacie). Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30.11. W późniejszym terminie zostaną przekazane do DPS

        Każda pomoc ma ogromne znaczenie! Dzięki niej młodsze pokolenie będzie mogło doświadczyć, jak ważne jest wzajemne wsparcie, empatia i szacunek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pokażmy, jak wiele możemy dać innym!

        Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
        • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

          Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

          W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość to jest to!”.

          We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowaniach. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

          Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowali własnoręcznie kamyczki, które ukryli w różnych miejscach na ternie szkoły, aby sprawić przyjemność osobom, które je odnajdą. Pojawiłą się również skrzynka pozdrowien, do której mosli wrzucać miłe liściki dla wybranych osób. Uczniowie chętnie zabierali ze sobą karteczki z motywującymi słowami, które mogli znaleźć na szkolnych korytarzach. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego własnoręcznie przygotowali pocztówki z pozdrowieniami
          • W naszej szkole trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby dobrze zapamiętać i zrealizować zadania związane z tym wydarzeniem o prawach dzieci rozmawiamy przez cały tydzień. Materiały otrzymalismy od organizacji Unicef. Najmłodsi czyli przedszkole, zerówka i klasy 1-3 uczyli sie o prawach dzieci poprzez rozmowy, filmik edukacyjny oraz kolorowanki o różnej trudności zawierające tematykę praw dziecka. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone lekcje z kartami pracy wg scenariusza UNICEF. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się np. nad konfliktem praw i jak go rozwiązać, jakie cele są dla nich ważne, z jakimi prawami dzieci spotykają się codziennie. Akcję w szkole propaguje pedagog szkolny p. Olga Rudlicka przy współpracy całego grona pedagogicznego.
            • Ks. prot.mgr Michał Konyk zorganizował zajęcia integracyjne z religii na temat: „Poznawanie świata kultury prawosławnej” .

              Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii prawosławia w Polsce oraz obejrzeli film: "100 lat Autokefalii. 1000 lat historii". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania pierniczków. Warsztaty miały charakter symboliczny - niedawno obchodziliśmy święto Dzień Wszystkich Świętych, czyli wspomnienie wszystkich naszych patronów - powszechne imieniny. Aniołki przestawione na piernikach miały symbolizować naszych patronów. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie prawosłanej cerkwii w Komańczy i obejrzenie wystawy poświęconej 100-leciu Аutokefalii PAKP.

              W tych szczególnych zajęciach wzięli udział również ks. Adam Liwacz- proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Komańczy oraz ks. Andrzej Żuraw - przoboszcz parafii greckokatolickiej.

              Uczniowie uświadomili sobie, że pomimo różnych obrządków wszyscy jesteśmy chrześcijanami, a ich Mała Ojczyzna jest szczególnym miejscem, gdzie przenikają się różne kultury i religie.
                • Od 1 listopada, przez 19 dni głośno mówiliśmy „STOP” przemocy wobec dzieci i młodzieży! Dołączyliśmy do grona partnerów ogólnoświatowej Kampanii 19 dni!

                  Hasło przewodnie brzmi: Ej, to nie żart. To jest przemoc.
                  • CodeWeek to Europejski Tydzień Kodowania – inicjatywa promująca naukę kodowania i programowania w ciekawy i interesujący sposób i na różne sposoby, promująca kompetencje cyfrowe, które zdecydowanie są kompetencjami przyszłości. Nauka kodowania i programowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
                    • 7 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dzieci i uczniowie wystąpili w sześciu kategoriach: zespoły i soliści zaśpiewali w trzech grupach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy 1-4 oraz klasy 5-8. Repertuar uczestników był zróżnicowany
                      • 8 listopada uroczystą akademią oraz udziałem w akcji "Szkoła do hymnu" uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
                        • 11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach uroczystości z okazji 106. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody gminne rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Poległych za Ojczyznę w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Adam Liwacz.

                          Po mszy odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi przypomnieli nam trudną i pełną wyrzeczeń drogę naszych przodków ku wolności. Wiersze doskonale oddały ducha czasów zaborów oraz pragnienie niepodległości, a pieśni wprowadziły uczestników w atmosferę tamtych dni. Po wzruszającej części artystycznej wszyscy udali się na skwerek, gdzie miała miejsce część oficjalna– odśpiewano Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej i oddano hołd Poległym za Ojczyznę.
                          • 14 października, w ramach ministerialnego projektu "Podróże z Klasą", 32-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Bożeny Grodzińskiej, Doroty Kołodziej oraz Mirosławy Onyszkanycz-Kowalskiej udała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty, uczniowie zwiedzili Starówkę, Zamek Królewski, Park Łazienkowski z Pałacem na Wodzie
                                • "Podziel się dobrem na święta"
                                  • "Podziel się dobrem na święta"

                                    Zachęcamy do przyłączenia się do akcji - Zbiórki na rzecz Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci Nieuleczalnie Chorych w Brzozowie.

                                    Wystarczy przynieść przynajmniej jeden z produktów z listy:

                                    - artykuły higieniczne (chusteczki nawilżane, podkłady do przewijania, środki higieny osobistej dla dzieci, mydło w płynie, pampersy SENI roz. S, M, L),

                                    - słodycze,

                                    - artykuły szkolne np. kredki, plastelinę, kolorowanki.

                                    Artykuły należy przynosić do pokoju nauczycielskiego. Dziękujemy.

                                • ABC zdrowej rodziny - walka z otyłością
                                  • ABC zdrowej rodziny - walka z otyłością

                                    Stowarzyszenie Experto Crede Sanok realizuje projekt „ ABC zdrowej rodziny”, skierowany do rodzin borykających się z problemem otyłości. Udział w projekcie jest dobrowolny i bezpłatny. Aktualnie w ramach uzyskanych środków finansowych z funduszu prewencyjnego z PZU i projektu Pomoc To Moc,

                                    Jednym z warunków przystąpienia do niego, jest aktywne uczestnictwo dziecka wraz z rodzicem we wszystkich działaniach projektowych.

                                • Razem na Święta
                                  • Razem na Święta

                                    Nasza szkoła przystąpiła do akcji organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki „Razem na Święta”. Celem przedsięwzięcia jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, jak również budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych. Uczniowie naszej szkoły przygotują jak co roku stroiki świąteczne, które zaniosą starszym mieszkańcom Komańczy. Kolejnym działaniem jest zbiórka produktów spożywczych i chemii gospodarczej, z których przygotowane zostaną paczki dla osób potrzebujących wsparcia. Zbiórka trwa do środy 15 grudnia. Zachęcamy do włączenia się do akcji.

                                • Mikołajki
                                  • Mikołajki

                                    6 grudnia i do naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Widocznie dzieci były bardzo grzeczne, bo wszystkie obdarował podarunkami. Spotkanie z Mikołajem wyjątkowo przeżywały przedszkolaki i młodsi uczniowie. W ramach podziękowań były piosenki dla Świętego i oczywiście pamiątkowe zdjęcia.

                                • Poznaj Polskę - wycieczka do Wrocławia
                                  • Poznaj Polskę - wycieczka do Wrocławia

                                    W ramach ministerialnego programu POZNAJ POLSKĘ 41 uczniów z klas IV-VIII, pod opieką pań: Marii Grabek, Bożeny Grodzińskiej Doroty Kołodziej i Marii Ślazyk, wzięło udział w trzydniowej wycieczce do Wrocławia, Prudnika oraz na Górę Świętej Anny. Zgodnie z założeniami programu uczniowie mieli zwiedzić 6 punktów edukacyjnych. Dzięki doskonałej organizacji, atrakcyjnych miejsc, które zobaczyli wycieczkowicze, było znacznie więcej.

                                • Światowy Dzień Pluszowego Misia
                                  • Światowy Dzień Pluszowego Misia

                                    25 listopada swoje święto miała niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu - miękki i puchaty, pluszowy miś. Również i my pamiętaliśmy o pluszakach i tym miłym święcie, które kojarzy się z dzieciństwem. Miś Bonifacy zawitał do przedszkolaków i zaprosił je na zajęcia czytelniczo-plastyczne. Dzieci wysłuchały opowiadania Marii Kownackiej "Stary, zielony miś", obejrzały przygody "Misia uszatka" oraz wzięły udział w quizie, w którym rozpoznawały oznaki jesieni. Na koniec najmłodsi kolorowali, wycinali i kleili. I tak powstało osiem wspaniałych miśków z recyklingu.Twórczej pracy towarzyszyły również gry i zabawy.

                                • Zdrowo jem, więcej wiem!
                                  • Zdrowo jem, więcej wiem!

                                    Uczniowie klasy I biorą udział w ogólnopolskim projekcie „Zdrowo jem, więcej wiem”!

                                    Głównym celem projektu jest wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.

                                    Jednym z zadań projektu jest konkurs klasowy na wykonanie plakatu „Dbam o zdrowie”.

                                • Zabawa andrzejkowa
                                  • Zabawa andrzejkowa

                                    Andrzejki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy. Skorzystali z niej nasi najmłodsi uczniowie.-od przedszkola do klasy III.Tańcom towarzyszyły liczne zabawy, konkursy i wróżby andrzejkowe. Imprezę prowadził pan Krzysztof Hryćko.

                                • Góra Grosza
                                  • Góra Grosza

                                    Nasza szkoła bierze udział w akcji Góra Grosza, której celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną. Akcja pomaga w tworzeniu programów pozwalających dzieciom wrócić do ich domu bądź stworzeniu takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego.

                                    Zachęcamy do udziału w akcji. Wystarczy przynieść do szkoły monety o różnym nominale i przekazać na ten szczytny cel. Akcja trwa do 31.12.2021 r. Więcej informacji u opiekuna Samorządu Uczniowskiego pani Doroty Kołodziej.

                                • Warsztaty profilaktyczne
                                  • Warsztaty profilaktyczne

                                    4 listopada uczniowie wszystkich klas uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych przeprowadzonych przez Polskie Centrum Profilaktyki z Krakowa. Tematem warsztatów we wszystkich grupach wiekowych był fonohilizm, czyli uzależnienie od telefonu (smartfona) oraz innych nowoczesnych narzędzi. Celem warsztatów było zwrócenie uwagi dzieci i młodzieży na poważny problem, jakim jakim jest zjawisko fonoholizmu oraz skutki jakie ze sobą niesie. Niemieccy naukowcy zbadali mózgi osób uzależnionych i odkryli ubytki w istocie szarej oraz obniżoną aktywność w wybranych obszarach mózgu.

                                • "Moje Bieszczady"
                                  • "Moje Bieszczady"

                                    Uczniowie klasy 5 przystąpili do programu "Moje Bieszczady".Młodzi przyrodnicy otrzymali pakiety zadań na 4 pory roku. Będą obserwować przyrodę najbliższej okolicy, a także poznawać zabytki i formy ochrony przyrody.

                                • Tydzień Uczniowskiej Supermocy 2021
                                  • Tydzień Uczniowskiej Supermocy 2021

                                    Za nami Tydzień Uczniowskiej Supermocy

                                    "Nie jest najważniejsze, abyś był lepszy od innych. Najważniejsze jest to, abyś był lepszy od samego siebie z dnia wczorajszego".

                                    Uczniowie odkrywali pasje, zdolności i ukryte moce, aby wciąż się rozwijać i rozpoznawać swój potencjał.

                                    Poznając swoje mocne strony, szanujemy i doceniamy się wzajemnie, czujemy się ważni, potrzebni i wyjątkowi bez względu na indywidualne zdolności i talenty. To sprawia, że mamy motywację do działania, która dodaje nam skrzydeł.

                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                              Czwartek 21.11.2024
                            • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                  

                            • Galeria zdjęć

                                brak danych
                            • Librus Synergia
                            • CodeWeek
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Biuletyn informacji publicznej