• Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.
          • Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

            Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką.

            Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!
            • 26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze "Żywa lekcja przyrody". Uczniowie wszystkich klas mogli bezpośrednio obcować z wybranymi gatunkami gadów pod opieką specjalisty. Oprócz informacji o ich charakterystyce, uczestnicy dowiedzieli się, jak dbać o zwierzę w warunkach domowych oraz jakie ma ono specjalne potrzeby. Warsztaty łączyły naukę z zabawą, rozwijając empatię i ucząc odpowiedzialności oraz szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
              • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W tym wyjątkowym dniu solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Aby wyrazić swoje wsparcie, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, co jest symbolem niedopasowania chromosomów, a zarazem pięknej unikalności każdej osoby. Dzięki temu gestowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla wszystkich, niezależnie od różnic. Akcja odbyła się z inicjatywny samorządu szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali:-)
                • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej akcji – na godzinie wychowawczej napisali listy do siebie z przyszłości. Każdy opisał swoje marzenia, zainteresowania i codzienne życie. Listy zostały zamknięte w metalowym kuferku i schowane w szkolnym sejfie. Otworzymy je dopiero za 4 lata, w maju 2029 roku, gdy będziemy już w 8 klasie.

                  Celem tej akcji jest zatrzymanie wspomnień, zastanowienie się nad swoimi marzeniami i zobaczenie, jak się zmienimy. Dzięki temu za kilka lat będziemy mogli sprawdzić, czy nasze plany się spełniły i jak bardzo dorastanie wpłynęło na nasze życie. W pudełku znalazł się także list naszej wychowawczyni, która również przyłączyła się do akcji.

                  To niezwykła podróż w czasie, która pomoże nam lepiej poznać siebie i przypomnieć sobie szkolne lata!
                    • Dziecko w kryzysie - jak pomóc?
                      • Dziecko w kryzysie - jak pomóc?

                        Sytuacje trudne, kryzysowe czy traumatyczne są częścią życia, jeśli jednak doświadcza ich dziecko mogą znacząco zdezorganizować jego życie. Ważne, żeby rozpoznać symptomy przeżywanych przez dziecko trudności oraz odpowiednio zareagować. Wsparcie udzielone dziecku w trudnych momentach może uratować jego życie.

                        Poniżej znajdą Państwo prezentację przygotowaną w oparciu o materiały specjalistów - psychologów klinicznych.

                    • Pomoc Ukrainie - zbiórka zużytej pościeli
                      • Pomoc Ukrainie - zbiórka zużytej pościeli

                        Zachęcamy do włączenia się w zbiórkę zużytej pościeli, poszewek, prześcieradeł, które posłużą do produkcji siatek maskujących na Ukrainę. Akcja tworzenia tych siatek koordynowana jest przez pana z Mokrego. Wcześniej pościel zostanie zafarbowana na ciemny kolor. Ważne żeby były to produkty lniane lub bawełniane, a nie z tworzywa sztucznego. Również w taki sposób możemy pomóc Ukrainie. Produkty prosimy składać w pokoju nauczycielskim lub przynieść na poniedziałkową wywiadówkę.

                    • Konkurs na ekologiczną ozdobę choinkową -wyniki
                      • Konkurs na ekologiczną ozdobę choinkową -wyniki

                        Bank PKO BP w Sanoku zorganizował konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności na ekologiczną ozdobę choinkową. Miło nam poinformować, że uczennica klasy 4, Jowita Petryszak, została laureatką I miejsca. Wyróżniono również troje innych uczniów: Anię Berezniak z klasy 4, Maksyma Homzę z klasy 3 oraz Zosię Socińską z klasy 2. Gratulujemy!

                        W konkursie wzięło udział 15 uczniów z naszej szkoły, wszyscy zostali nagrodzeni upominkami.Nagrody uczniom wręczył pan dyrektor Janusz Baszak.

                        Konkurs w szkole koordynowała pani Leokadia Magierowska.

                    • Konkurs Kolęd i Pastorałek
                      • Konkurs Kolęd i Pastorałek

                        13 stycznia 2023 roku w Rzepedzkim Ośrodku Kultury odbył się XIV Festiwal Kolęd i Pastorałek „A Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami”. Oto wyniki naszych uczniów:

                        Kategoria oddziały przedszkolne

                        Solista: Olaf Kołodziej- II miejsce

                        Zespół: Zuzanna Być, Anna Veremchuk, Julia Weremiejczyk, Milena Krukowska, Anita Zawilińska- I miejsce

                      • Bezpieczne ferie

                        Już za trzy dni zaczynamy ferie - czas odpoczynku, zabawy i rozwijania swoich pasji. Pamiętajmy - aby były bezpieczne, należy zachować rozsądek w wielu sytuacjach! Przypomniał o tym również Pan Policjant, podczas dzisiejszego spotkania z uczniami w szkole.

                      • Czasem warto sięgnąć po pomoc specjalistów

                        Czasami pojawiają się w życiu człowieka trudne momenty, sytuacje z którymi ciężko sobie poradzić. Czujemy, że problem nas przerasta, że bez pomocy specjalisty nie damy sobie rady. I dobrze, że tak myślimy, że nie próbujemy ze wszystkim zostać sami.

                        Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej, który mieści się w Sanoku na ul. Kołłątaja 5, świadczy nieodpłatnie, w ramach NFZ, pomoc psychologa, psychoterapeuty, socjoterapeuty, superwizora. Pacjentami Ośrodka mogą być dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych - do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku, a także rodziny lub opiekunowie prawni.

                    • Uzależnieniom mówimy "NIE"
                      • Uzależnieniom mówimy "NIE"

                        W październiku i listopadzie uczniowie mieli okazję uczestniczyć w szeregu działań profilaktycznych przeciw uzależnieniom od alkoholu, papierosów, dopalaczy, narkotyków oraz urządzeń elektronicznych. Dowiedzieli się również, czym jest wirus HIV i jakie są drogi zakażenia. Na zajęciach z wychowawcami, lekcjach biologii i wychowania do życia w rodzinie odbyły się pogadanki, projekcje krótkich filmów, dyskusje. Powstały również plakaty informacyjne.

                    • Jasełka
                      • Jasełka

                        Jasełka to widowisko o Bożym Narodzeniu, które od wieków wpisane jest w polską tradycję oraz corocznie wystawiane w naszej szkole.

                        22 grudnia właśnie jasełkami rozpoczęliśmy świętowanie. Spektakl przygotowali uczniowie najmłodszych klas z udziałem przedstawicieli starszych oddziałów. Maryi, Józefowi i Dzieciątku pokłonili się pastuszkowie, trzej królowie oraz przedszkolaki z darami. Występom aktorów towarzyszyły kolędy w wykonaniu chóru oraz układy taneczne najmłodszych i dziewczyn z grupy tańca.

                        Uczniowie oraz panie czuwające nad przygotowaniem jasełek dołożyli wszelkich starań, by pięknie wprowadzić nas w atmosferę świąt Bożego Narodzenia.

                        Dziękujemy pani Marii Dołżyckiej za trud włożony w reżyserię spektaklu, pani Dorocie Kołodziej za przygotowanie grupy tanecznej, a  paniom Leokadii Magierowskiej i Marioli Baj-Herbut za piękną dekorację.

                        Po jasełkach uczniowie spotkali się w klasach. Tam połamali się opłatkiem i złożyli sobie życzenia. Panie kucharki przygotowały pierogi i barszcz a rodzice słodki poczęstunek.

                    • Hej, kolęda, kolęda...
                      • Hej, kolęda, kolęda...

                        22 grudnia odbył się w naszej szkole konkurs kolędniczy. Każda z klas przygotowała jedną kolędę, którą zaśpiewała przed licznie zgromadzoną publicznością. Uczniowie zaprezentowali się wspaniale.

                        Jury, któremu przewodniczyła pani dyrektor Maria Grabek, przyznało trzy nagrody i jedno wyróżnienie. Nagrodą główną było 250 złotych.

                    • Bożonarodzeniowa gra korytarzowa -wyniki
                      • Bożonarodzeniowa gra korytarzowa -wyniki

                        W środę, 21 grudnia, rozegrała się na szkolnych korytarzach mobilna gra biblioteczna: Jak dobrze znasz bożonarodzeniowe tradycje? Chętni uczniowie, odpowiadając na pytania przygotowane w aplikacji Kahoot! ,sprawdzili swoją wiedzę na temat zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem.

                        W quizie świątecznym wzięło udział 19 uczniów. Quiz ukończyło, próbując odpowiedzieć na wszystkie pytania, 14 graczy. Najwyższą liczbę punktów uzyskała uczennica klasy 8 – Katarzyna Rudnicka. Gratulujemy!

                    • Z świątecznymi życzeniami
                      • Z świątecznymi życzeniami

                        Harcerze i wolontariusze z naszej szkoły własnoręcznie wykonali stroiki świąteczne, które trafiły do samotnych osób z Komańczy oraz współpracujących ze szkołą instytucji. Uczniowie chętnie włączyli się do akcji z nadzieją, że wywołają uśmiech na twarzy obdarowanych osób. W przedświąteczny wtorek wolontariusze i przedstawiciele samorządu uczniowskiego osobiście wręczyli upominki z  życzeniami zdrowych i spokojnych świąt.

                    • Już jutro konkurs...
                      • Już jutro konkurs...

                        W środę, 21 grudnia, zapraszam Was do udziału w mobilnej bibliotecznej grze korytarzowej :

                        Jak dobrze znasz bożonarodzeniowe tradycje?

                        Na drzwiach klas od I-VIII znajdą się kody QR, pod którymi kryją się pytania związane ze symboliką i znaczeniem zwyczajów Świąt Bożego Narodzenia.

                        By wziąć udział w grze WYSTARCZY:

                        1. Zeskanować telefonem komórkowym kod QR i otworzyć grę.

                        2. Wpisać swoje imię i nazwisko. (ważne!)

                        3.Odpowiedzieć na pytania.

                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Godziny dzwonków

                  Sobota 05.04.2025
                • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                      

                • Galeria zdjęć

                    brak danych
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • CodeWeek
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Biuletyn informacji publicznej