• Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.
          • Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

            Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką.

            Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!
            • 26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze "Żywa lekcja przyrody". Uczniowie wszystkich klas mogli bezpośrednio obcować z wybranymi gatunkami gadów pod opieką specjalisty. Oprócz informacji o ich charakterystyce, uczestnicy dowiedzieli się, jak dbać o zwierzę w warunkach domowych oraz jakie ma ono specjalne potrzeby. Warsztaty łączyły naukę z zabawą, rozwijając empatię i ucząc odpowiedzialności oraz szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
              • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W tym wyjątkowym dniu solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Aby wyrazić swoje wsparcie, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, co jest symbolem niedopasowania chromosomów, a zarazem pięknej unikalności każdej osoby. Dzięki temu gestowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla wszystkich, niezależnie od różnic. Akcja odbyła się z inicjatywny samorządu szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali:-)
                • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej akcji – na godzinie wychowawczej napisali listy do siebie z przyszłości. Każdy opisał swoje marzenia, zainteresowania i codzienne życie. Listy zostały zamknięte w metalowym kuferku i schowane w szkolnym sejfie. Otworzymy je dopiero za 4 lata, w maju 2029 roku, gdy będziemy już w 8 klasie.

                  Celem tej akcji jest zatrzymanie wspomnień, zastanowienie się nad swoimi marzeniami i zobaczenie, jak się zmienimy. Dzięki temu za kilka lat będziemy mogli sprawdzić, czy nasze plany się spełniły i jak bardzo dorastanie wpłynęło na nasze życie. W pudełku znalazł się także list naszej wychowawczyni, która również przyłączyła się do akcji.

                  To niezwykła podróż w czasie, która pomoże nam lepiej poznać siebie i przypomnieć sobie szkolne lata!
                    • Czytelnicze Bingo - finał:-)
                      • Czytelnicze Bingo - finał:-)

                        23 czerwca podsumowaliśmy półroczny konkurs biblioteczny. Przez osiem miesięcy prawdziwi książkomaniacy, czytając książki dopasowane do odpowiedniej kategorii, wykreślali bingo. Udało się to czterem pasjonatkom czytania: Wiktorii Wacławskiej, Ewie Wasylów, Anieli Tabor i Weronice Grodzińskiej:-)

                        Gratuluję dziewczynom wytrwałości i pasji z jaką uczestniczyły w tej czytelniczej przygodzie.

                        Szczególne wyróżnienie należy się Weronice, która dokonała rzeczy wręcz niemożliwej - od października przeczytała 24 książki ( do wypełnienia wszystkich pól bingo zabrakło zaledwie jednej). Dziękuję także za jej wyjątkowe zaangażowanie na naszej facebookowej grupie bingujących. Tym samym Weronika zyskuje zaszczytnie miano Czytelniczki Roku 2023 Biblioteki Szkoły Podstawowej w Komańczy.

                    • Wycieczka do Bochni
                      • Wycieczka do Bochni

                        20 czerwca uczniowie klasy 4,5 i 6 uczestniczyli w wycieczce szkolnej. Zwiedzili kopalnię soli w Bochni i zamek w Wiśniczu. 200 metrów pod ziemią poznali historię kopalni sięgającą swoimi początkami do 1268 r. Wędrowali multimedialną trasą turystyczną, przejechali się prawdziwą górniczą kolejką i przeprawili łodzią. Niektórzy nawet rozegrali mecz piłki nożnej w bocheńskich podziemiach.W Wiśliczu czekały na uczniów warsztaty alchemiczne, na których przeprowadzili kilka eksperymentów i przygotowali własny zestaw perfum. Obok tradycyjnej formy zwiedzania zamku uczniówie odbyli też multimedialną podróż w czasie z użyciem okularów 3D.

                        Wszyscy zgodnie uznali,że wycieczka była udana:-)

                    • Wycieczka na Solinę
                      • Wycieczka na Solinę

                        19.06.2023 r. dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klasa I uczestniczyły w wycieczce na Solinę. Dzieciaki zobaczyły z wysokości panoramę jeziora solińskiego, następnie świetnie bawiły się w parku Tajemnicza Solina, poznając karinę Biesów i Czadów oraz podejmując różnego typu wyzwania. Po obiedzie przeszliśmy się zaporą solińską, docierając do sklepików z pamiątkami

                    • Sukces naszego ucznia
                      • Sukces naszego ucznia

                        Uczeń klasy drugiej, Oskar Czekaj, został laureatem w XIII Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci "Bezpiecznie na wsi mamy, niebezpiecznych sytuacji unikamy". Na poziomie powiatowym chłopiec zajął trzecie miejsce, natomiast na poziomie wojewódzkim wyróżnienie. Odbiór nagród miał miejsce w Nowosielcach, a następnie w Rzeszowie. Konkurs od wielu lat organizuje KRUS.

                        Oskarowi gratulujemy sukcesu.

                    • Pielgrzymka przed bierzmowaniem klasy ósmej
                      • Pielgrzymka przed bierzmowaniem klasy ósmej

                        W dniach 13-14 czerwca uczniowie klasy ósmej i siódmej pod opieką ks. Adama Liwacza, Marii Ślazyk i Jolanty Kudlik udali się na dwudniową pielgrzymkę. Już o 7 rano uczestniczyli we mszy świętej w Tuchowie, następnie udali się do Wiśnicza, gdzie poznali burzliwą historię zamkuz drugiej połowy XIV w. Kolejnym bardzo ważnym punktem było zwiedzanie obozu koncentracyjnego Auschwitz - Birkenau. Na nocleg pielgrzymi udali się do Kalwarii Zebrzydowskiej, która podobnnie jak obóz w Oświęcimiu została wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Drugiego dnia po mszy świętej w Kalwarii uczniowie zwiedzali dom Jana Pawła II w Wadowicach, a na koniec spędzili kilka godzin w Energylandii, gdzie intensywnie korzystali z wielu atrakcji

                    • Bezkręgowce górskiego potoku - lekcja w terenie
                      • Bezkręgowce górskiego potoku - lekcja w terenie

                        Uczniowie klasy czwartej ostatnio na lekcjach przyrody poznawali rodzaje wód i warunki życia w wodzie. W czwartkowy poranek udali się nad potok, aby poznać gatunki żyjących w nich bezkręgowców. Zaopatrzeni w odpowiednie ubranie i sprzęt wyławiali malutkie żyjątka i oznaczali je za pomocą prostego klucza, który otrzymaliśmy od Bieszczadzkiego Parku Narodowego. Udało się wyłowić larwy jętek widelnic i chruścików oraz wypławki. Uczniowie pod kamieniami odnależli też "domki" larw chruścików zbudowane z ziaren piasku i fragmentów roślin.

                    • Harmonogram zwrotu podręczników
                      • Harmonogram zwrotu podręczników

                        UWAGA! Zbliża się termin zwrotu podręczników szkolnych.

                        Podręczniki zwracamy w dniach: 12,15,16 czerwca.

                        Zgodnie z regulaminem podczas zwrotu podręczników do biblioteki bibliotekarz dokonuje oględzin podręczników, określając stopień ich zużycia.

                        Każdy uczeń jest zobowiązany przed zwrotem książek do naprawy uszkodzeń powstałych w czasie ich rocznego użytkowania:

                        - sklejenia naderwanych kartek oraz postrzępionych grzbietów książki,

                        - wymazania notatek, wszelkich zabrudzeń,

                        - wyprasowania powyginanych rogów.

                        Książki nienaprawione nie będą przyjmowane.

                        Uczniowie zwracają podręczniki według harmonogramu.

                        Poniedziałek 12 czerwca

                        5 i 6 lekcja : klasa 8

                        Czwartek 15 czerwca

                        1 lekcja : klasa 6

                        5 lekcja: klasa 5 ( od numeru 1 do 8)

                        Piątek 16 czerwca

                        1 i 3 lekcja: klasa 5 (od numeru 9 do 17)

                        Jeżeli uczeń nie może oddać zestawu podręczników w wyznaczonym terminie, proszę, by ustalił z bibliotekarką inny dogodny termin zwrotu.

                    • Warsztaty drukowania przestrzennego
                      • Warsztaty drukowania przestrzennego

                        7 czerwca uczniowie klasy 4, 5 i 6 uczestniczyli w warsztatach programu "Laboratoria Przyszłości". Na zajęciach poznali budowę i funkcje drukarki 3D, która umożliwia drukowanie przestrzenne, czyli tworzenie trójwymiarowych przedmiotów. Dowiedzieli się, co da się zrobić na druku 3D, ile czasu trwa drukowanie, jakie są rodzaje filamentu - materiału do tworzenia wydruków. Od teorii przeszli do zajęć praktycznych. Drukowali żetony oraz tworzyli trójwymiarowe rysunki, posługując się długopisami 3D.

                    • Dzień Dziecka w klasie 6
                      • Dzień Dziecka w klasie 6

                        Każdy z nas odgrywa jakieś role zarówno w szkole jak i poza nią. Jesteśmy uczniami, dziećmi, kolegami ... A jakie role nieformalne pełnią uczniowie w swojej klasie? Na godzinie wychowawczej szóstoklasiści podjęli się trudnego zadania - odkrycia siebie i innych. Efektem pracy było poznanie swoich mocnych stron i świetna zabawa.Okazało się, że każdy z nich jest jedyny w swoim rodzaju. Od dziś uczniowie będą nosić wizytówki, które wyróżniają ich pozytywne cechy charakteru. Nie zabrakło w tym dniu słodkiego akcentu i zabawy na świeżym powietrzu.

                    • Teatralna wycieczka
                      • Teatralna wycieczka

                        W dniu 30 maja uczniowie z klas 0-6 udali się na wycieczkę do Sanoka, aby poszerzyć swoje kulturalne horyzonty. Spektakle odbyły się w auli PWSZ. Młodsi obejrzeli bajkę "O rybaku i złotej rybce", starsi "Mity greckie". Spektakle były przygotowane profesjonalnie i w ciekawej konwencji, angażując zwłaszcza młodszą widownię w przeżywanie emocji bohaterów. W czasie wyjazdu był czas również na spacer po Sanoku, lody i zabawę w ogródku jordanowskim. Cały wyjazd był bardzo udany.

                    • Świętujemy Dzień Patrona
                      • Świętujemy Dzień Patrona

                        26 maja uroczyście obchodziliśmy Dzień Patrona, który w naszej szkole przypada w rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego.W tym roku rozpoczęliśmy go uroczystą mszą świętą, którą odprawił ks. Adam Liwacz w miejscu internowania prymasa, w klasztorze sióstr nazaretanek. Po liturgii złożyliśmy kwiaty pod pomnikiem Kardynała. Następnie wróciliśmy do szkoły, gdzie czekał na nas ciepły posiłek. Kolejnym punktem obchodów była prelekcja filmu o Prymasie Tysiąclecia. Był to też czas na gry i zabawy. Na koniec ogłosiliśmy wyniki konkursu wiedzy o kardynale i konkursu plastycznego.Zwycięzcom poszczególnych kategorii wiekowych wręczyliśmy dyplomy i nagrody.

                    • Egzamin ósmoklasistów
                      • Egzamin ósmoklasistów

                        Od 23 do 25 maja szesnaścioro naszych ósmoklasistów pisze egzaminy końcowe. Uczniowie sprawdzają swoją wiedzę i umiejętności z zakresu języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

                        Drodzy ósmoklasiści, życzymy Wam wiary we własne umiejętności i jak najwyższych wyników:-)

                    • Quiz multimedialny z wiedzy o Patronie
                      • Quiz multimedialny z wiedzy o Patronie

                        19 maja odbył się quiz w aplikacji Kahoot! z biografii kardynała Stefana Wyszyńskiego.W teście multimedialnym wzięło udział 26 uczniów z klas V-VIII. Rywalizacja dostarczyła sporo pozytywnych emocji, a poziom uczestników był bardzo wyrównany.Zwycięstwo przypadło w udziale trzem szóstoklasistkom:

                        I miejsce Marlena Derkacz

                        II miejsce Liliana Klimasz

                        III miejsce Lena Kopylec

                        Quiz opracowały panie Edwarda Myrdak i Jolanta Kudlik. Dziękujemy też wychowawcom klas za przygotowanie uczniów do konkursu.

                        Nagrody i dyplomy wręczymy w Dniu Patrona.

                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Godziny dzwonków

                  Piątek 04.04.2025
                • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                      

                • Galeria zdjęć

                    brak danych
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • CodeWeek
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Biuletyn informacji publicznej