• W związku ze zbliżającym się świętem Patrona Szkoły uczniowie z klas I-IV 13 maja udali się na wycieczkę do klasztoru Sióstr Nazaretanek. Najpierw spotakli się z siostrą przełożoną, która przypomniała dzieciom historię internowania bł. Prymasa Stefana Wyszyńskiego. Częścią tej historii był klasztor w Komańczy, w którym Kardynał przebywał od 29.10.1955 do 28.10.1956 r. Następnie uczniowie udali się do izby pamięci, gdzie mieli okazję zobaczyć, w jakich warunkach mieszkał i pracował nasz Patron. W drodze powrotnej odwiedzili figurę Matki Bożej Leśnej, przy której wielokrotnie modlił się Prymas.
        • Ośmioro ósmoklasistów przez trzy dni maja zmagało się z egzaminem kończącym edukację w szkole podstawowej. We wtorek uczniowie pisali test z języka polskiego, w środę zmierzyli sie z matematyką a w czwartek przystąpili do testu z języka angielskiego.

          Życzymy naszym ósmakom jak najwyższych wyników:-)
          • Dzięki środkom pozyskanym przez Gminę Komańcza z Wojewódzkiwgo Funduszu Ochrony Środowiska w naszej szkole odbył się piknik ekologiczny. Panie: Kamila Sobolak i Maria Błażowska przygotowały stacje zadaniowe, na których można było znaleźć farby, tkaniny, naturalne materiały, suszone kwiaty, sól, olejki eteryczne, nasiona
            • 10 maja klasa 6 uczestniczyła w ramach lekcji plastyki w plenerze malarskim "Cerkiew w obrazie".

              Uczniowie pod opieką p. Ewy Sobol malowali cerkiew prawosławną p.w. Orędownictwa Matki Boskiej.
              • Z okazji zbliżającego się Dnia Patrona zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do

                udziału w quizie przygotowanym w aplikacji Kahoot! Quiz zawiera pytania o

                wydarzenia z życia kardynała Stefana Wyszyńskiego.



                Data : 20 maja, przerwy po 2,3,4,5 lekcji

                Miejsce: biblioteka



                Przyjdź do biblioteki, zeskanuj kod QR i rozwiązuj quiz indywidualnie.



                Będziesz mógł/ mogła skorzystać z koła ratunkowego - kartki z biografią Patrona.



                Na zwycięzców czekają nagrody!!!
                • Zrób zdjęcie, jak czytasz ze swoim pupilem i umieść na Facebooku z hashtagiem #bezcenneczytanie.

                  Akcja trwa od 8 maja do 8 czerwca. Najciekawsze zdjęcia zostaną nagrodzone przez organizatorów gadżetami.

                  Nie musisz umieszczać zdjęcia na Facebooku, możesz zdecydować się jedynie na udział w naszym szkolnym konkursie.

                  Wyślij zdjęcie na mój adres: jolkud75@gmail.com. Zaprezentujemy je na stronie internetowej szkoły. Autorów najciekawszych zdjęć nagrodzimy:-)

                  Lektura w towarzystwie pupila może być bardzo pozytywnym doświadczeniem. To wyjątkowi i wierni słuchacze, którzy nie oceniają tego, co czytamy. Dla nich poezja, kryminał czy literatura piękna nie ma znaczenia, bezcenna zaś jest obecność ukochanego Pana/Pani, ich spokojny ton głosu i możliwość przytulenia się. Czytanie w ich obecności jest dodatkowym sposobem na odprężenie się i złagodzenie stresu.

                  Organizatorem akcji czytelniczej jest Kujawsko - Pomorskie Centrum Edukacji Nauczycieli we Włocławku.
                  • W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy VI, VII oraz III wzięli udział w akademii, w której przypomnieliśmy o okolicznościach uchwalenia polskiej konstytucji - pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Wierszom towarzyszyła piosenka i taniec z flagami.
                    • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w konkursie, podczas którego mogli wykazać się znajomością róznych form ochrony przyrody, szczególnie parków narodowych. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań w aplikacji ,,Kahoot!". Pytania dotyczyły gatunków roślin lub zwierząt znajdujących się w logo parków narodowych, rozmieszczaenia parków narodowych na mapie Polski oraz parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody z najbliższej
                      • Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku przebiegał pod hasłem: 'Planeta kontra plastik".

                        Najmłodsi pokolorowali kolorowankę, rozwiązywali zadania matematyczne , układali puzzle związane z naszą planetą oraz ćwiczyli zasady prawidłowej segregacji odpadów. Starsi uczniowie projektowali i wykonywali plakaty informujące, jak można zapobiec zmianom klimatu oraz ulotki o zanieczyszczeniach powietrza.
                        • 19 kwietnia z inicjatywy samorządu szkolnego odbył się w naszej szkole konkurs "Mam talent". Wzięło w nim udział 13 utalentowanych uczniów od zerówki po klasę 7. Swoje umiejętności wokalne, plastyczne i sportowe zaprezentowali: Alicja Być, Nikola Krzesińska, Alicja Szelast, Kornelia Hulicka, Maja Szelast, Aleksandra Ferenc, Olaf Kołodziej, Antek Czenczek, Zofia Socńska, Oskar Czekaj, Sophia Farnessi, Adriana Klimasz oraz Fabian Wacławski.
                          • Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi zachęcamy uczniów klas 5-8 do udziału w konkursie "Parki Narodowe Polski". Wszystkie potrzebne materiały oraz regulamin konkursu dostępne są w pod linkiem https://padlet.com/mariaslazyk1/konkurs-sp-koma-cza-parki-narodowe-yu7i50xdg8x2ghwxhttps://padlet.com/mariaslazyk1/konkurs-sp-koma-cza-parki-narodowe-yu7i50xdg8x2ghwx
                            • 10 kwietnia w Szkołe Podstwowej w Rzepedzi odbył się gminny konkurs, który miał wyłonić wśród uczniów mistrza języka angielskiego. W szranki stanęli uczniowie z Rzepedzi, Komańczy i Nowego Łupkowa. Naszą szkołe reprezentowali: Kamila Szczepaniak, Bartosz Szelast, Ewa Wasylów, Kamila Chwaściak, Bartosz Szczepaniak, Michał Herbut, ....
                              • 11 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To już 84. rocznica opublikowania przez Niemcy informacji o odkryciu na terenach byłego ZSRR masowych grobów polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.Sowiecka policja polityczna zamordowała blisko 22 tysiące obywateli Rzeczypospolitej

                                Uczniowie w montażu słowno- muzycznym przypomnieli nam o tych tragicznych wydarzeniach.

                                Uczniowska delegacja złożyła kwiaty pod Dębem Katyńskim, który upamiętnia aspiranta Stanisława Irlę urodzonego w Komańczy, a zamordowanego w Miednoje w 1940 r.

                                Na przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Jarosław Szachmat i Elżbieta Dołżycka.
                                • 11 kwietnia uczniowie klas 4 -8 wzięli udział w warsztatach, które poprowadziła pani IIona Adamskam - organizatorka wielu akcji charytatywnych i społecznych, pomysłodawczyni ogólnopolskiej kampanii NIE HEJTUJĘ-MOTYWUJĘ pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

                                  Uczniowie poznali historię pani Ilony, która sama w szkole doświadczyła hejtu i z jego negatywnymi konsekwencjami mierzyła się przez wiele lat już w dorosłym życiu. Pani Ilona zwróciła uwagę na negatywne i bolesne konsekwencję hejtu oraz odpowiedzialność za słowa, którymi łatwo możemy skrzywdzić innych.Przypomniała jakie mogą być przyczyny i konsekwencje hejtu oraz jak ważne jest, by osoby, które go doświadczyły, szukały pomocy.

                                  Zamiast hejtować innych warto rozwijać pasje i talenty oraz pracować nad poczuciem własnej wartości.
                                  • 4 kwietnia chętni uczniowie wybrali się do Areny Sanok na rewię na lodzie - Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza.Wszystkich zachwyciła lodowa opowieść oparte na motywach baśni Bolesława Leśmiana.
                                    • 23 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. Podczas spotkania najmłodsi, oglądając teatrzyk kamishibai, wysłuchali historii o tym, co się dzieje nocą w bibliotece. Była ona wstępem do trzech zadań, którym musieli sprostać nasi kandydaci na czytelników.
                                      • 21 marca obchodzony jest Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego święta. Spora grupa naszych uczniów założyła kolorowe skarpetki (nie do pary), chcąc okazać swoją otwartość wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym wobec osób z zespołem Downa. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka, z której można się dowiedzieć jak powstaje trisomia 21, a także pozn
                                        • Za nami kolejny turniej karate WINGS CUP w Mielcu. Uczestniczyło w nim ponad 600 zawodników z 38 ośrodków. Sekcja komaniecka wywalczyła dwa srebrne medale: Jowita Pawłowska i Wiktor Michalik. Nasi zawodnicy po ciężkich walkach tym razem poza podium. Wytrwałości i woli walki gratulujemy: Zuzie Caban, Ani Berezniak, Lenie Kopylec, Marlenie Derkacz i Lenie Opalińskiej.
                                          • Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 6 wzięła udział w konkursie plastycznym "Spotkania ze sztuką" zorganizowanym przez Fundację PGE i osiągnęła wielki sukces. Zadaniem konkursowym było przedstawienie przez uczestnika własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego. Ewa do konkursu zgłosiła swoją interpretację obrazu "Dojeżdżacz", który został namalowany przez artystę w 1907 r. a obecnie znajduje się w zbiorach Muzeu
                                            • Quiz został przygotowany w aplikacji wordwall. Zawierał 10 popularnych zwiąków frazeologicznych, w których pojawia się słowo woda. Zadanie uczniów polegało na wskazniu właściwego znaczenia każdego z wyrażeń lub zwrotów. Wyzwanie podjęło 11 uczniów. Zwycięstwo wywalczył Bartosz Szelast z klasy VII, który udzielił prawidłowych odpowiedzi w rekordowym czasie 22 sekund. Gratulujemy!
                                              • 12 marca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu poświęconym recyklingowi i właściwej segregacji śmieci, które poprowadziła pani Agata Oskarbska. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne są nawyki właściwej domowej segregacji, by zużyte produkty ponownie można było przetworzyć i wykorzystać. Uświadomili sobie również, że dzięki recyklingowi zmniejszamy zużycie surowców, których zasoby są ograniczone i emisję szkodliwych substancji do środowiska. Dbamy o swoje zdrowie oraz o środowisko, które pozostawimy przyszłym pokoleniom.
                                                • Pani Dorota Kołodziej, nasza wuefistka i wychowawczyni klasy 4, uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu - Pierwszym Maratonie Fitnessu z Gwiazdami Sportu, zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Rzeszowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Impreza okazał się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia. Pani Dorota i 250 niesamowitych kobiet z pasją i zaangażowaniem przez 6 godzin próbowały swoich sił w różnorodnych dyscyplinach, takich jak tabata, piloxing, aerobik, zumba i stretching z relaksacją. To było prawdziwe doświadczenie dla ciała i duszy!
                                                  • 8 marca obchodziliśmy w bibliotece Dzień Kobiet. Chętni uczniowie klas 4-8, którzy odwiedzili bibliotekę, mogli wziąć udział w zabawie pt. "Książka jest kobietą"

                                                    Uczniowie wybierali dowolną książkę z półki i zamieniali jeden wyraz z tytułu na słowo KOBIETA. Zapisywali go na karteczce, a karteczkę przyklejali w odpowiednim miejscu na okładce książki. Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem, co zaowocowało powstaniem wielu nowych, nietypowych tytułów książkowych. Zobaczcie te najzabawniejsze :-)
                                                        • W tym roku szkolnym w punkcie przedszkolnym nasi najmłodsi uczniowie biorą udział w niezwykłym projekcie, któremu patronuje Miś Kalinka. 13 października pluszak, wybrany i nazwany przez przedszkolaków, wyruszył w niezwykłą czytelniczą przygodę - podczas weekendu odwiedza domy dzieci i słucha bajek, które czytają im rodzice.
                                                          • 24 lutego odbyły się zawody karate kyokushin - Turniej Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko. Z sekcji komanieckiej wzięło udział dziewięcioro zawodników, zdobywając 5 złotych i 4 srebrne medale.
                                                            • 15 lutego odwiedziła szkolną bibliotekę grupa przedszkolna. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka i jak należy dbać o wypożyczone książki. Wysłuchały też historii o Marcie i jej wuju Damazym, który skonstruował poszukiwacz skarbów. Nasi mali goście podobnie jak Marta, opowiadali o tym, co jest dla nich największym skarbem. Dzieci rysowały skarby i szczelnie zapięczętowały jej w kopertach origami. Na koniec każdy mógł obejrzeć książki poświęcone życiu zwierząt. Lektura książek dostarczyła przedszkolakom najwięcej emocji:-)
                                                              • 15 lutego uczniowie klasy IV i V spotkali się z pracownikami Nadleśnictwa Komańcza z okazji Dnia dokarmiania zwierzyny leśnej. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dokarmiać ptaki oraz rozpoznawały tropy zwierząt. Leśną wyprawę zwieńczyło ognisko z pyszną kiełbaską i herbatą.
                                                                • "Pomyśl sobie, że gdzieś tam żyje sobie zupełnie obcy człowiek, który wie całkiem sporo na twój temat. Wie na przykład: jak się nazywasz, gdzie mieszkasz, jak wyglądasz, jaki jest twój telefon i adres mailowy, jaki jest numer twojego dowodu osobistego, jakie choroby przeszedłeś, ile zarabiasz, w co wierzysz, kogo kochasz, jaki jest adres IP twojego komputera. Skąd to wie? Od ciebie. Część dostał wtedy kiedy zakładałeś konto w jakimś portalu, serw
                                                                    • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022
                                                                      • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

                                                                        Koniec lekcji, klasówek i prac domowych – rok szkolny 2021/2022 zakończony!

                                                                        O godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Komańczy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.Pani Dyrektor Maria Grabek podziękowała nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za cały rok pracy. Nagrodziła uczniów, którzy w minionym roku wyróżnili się pod względem nauki i zachowania oraz przedstawicieli pocztu sztandarowego. Rada Rodziców ufundowała nagrodę a grono pedagogiczne przyznało tytuł Osobowość Roku Ani Socińskiej i Davidowi Andreghetti. Ważnym punktem uroczystości było przekazanie przez uczniów klasy 8 Sztandaru Szkoły młodszym kolegom.

                                                                    • Góra Grosza
                                                                      • Góra Grosza

                                                                        Zakończylimy tegoroczną akcję Góry grosza. Nasi uczniowe zebrali kwotę 182,85 zł. Zebrane pieniądze zostały przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie. Wszystkim ofiarodawcom bardzo dziekujemy, a Samorządowi Szkolnemu dziękujemy za posegregowanie i rozliczenie monet.

                                                                    • Bezpieczne wakacje
                                                                      • Bezpieczne wakacje

                                                                        Tradycyjnie, jak co roku, naszą szkołę odwiedzili panowie policjanci, którzy przypomnieli jak należy zachowywać się w czasie wakacji, aby były one bezpieczne i zdrowe.

                                                                        Wszystkim uczniom naszej szkoły życzymy, by ten wyczekany wakacyjny odpoczynek przyniósł dużo radości, ciekawych wyjazdów oraz nowych odkryć i przyjaźni. Pamiętajmy o bezpieczeństwie swoim i innych, by wkrótce znowu móc spotkać się razem.

                                                                    • Na łące
                                                                      • Na łące

                                                                        Uczniowie klasy czwartej mieli okazję uczestniczyć w niecodziennej lekcji. Salę lekcyjną zamienili na łąkę, a podręczniki na lupy i potrzebne akcesoria. Na początku dostali papierowe opaski z taśmą klejącą, na której mieli przykleić jak najwięcej gatubjów kwiatów. Dzięki temu przekonali się, że na łące jest bardzo duża bioróżnorodność. Słysząc nazwy roślin, nie wierzyli, że je zapamiętają, jednak przez odpowiednie gry i zabawy udało się zapamiętać przynajmniej 5 gatunków. Przebywanie na łące to nie tylko obserwacje budowy roślin, łąka powinna kojarzyć się z przyjemnością, relaksem, zachwytem. Młodzi przyrodnicy, podzieleni na grupy otrzymali "Pudełko skarbów", czyli wytłaczankę, w której mieli umieścić: coś pięknego, okrągłego,żółtego, prostego, pachnącego, coś na czym można zagrać, coś, co można pokochać i coś, co może być domkiem dla krasnala. Uczniowie musieli zaangażować wszystkie swoje zmysły i świetnie poradzili sobie z zadaniem. Znalazła się nawet chwila na naukę gry na źdźble trawy. Na kolejnych zajęciach czwartojlasiści skupili się na obserwacjach owadów.

                                                                    • Pielgrzymka
                                                                      • Pielgrzymka

                                                                        W dniach 14-15 czerwca uczniowie klasy 8 i 7 uczestniczyli w pielgrzymce do Wadowic, na Jasną Górę i do Łagiewnik. W czasie wyjazdu nie tylko zwiedzili ważne sakralne zabytki, ale również spędzili kilka godzin w Parku Rozrywki w Energylandii. Pielgrzymka była też okazją do integracji i zacieśnienia przyjaźni. Organizatorem pielgrzymki był jak co roku ksiądz Adam Liwacz. Uczniom towarzyszyła p. Jolanta Kudlik.

                                                                    • Pielgrzymka klasy III
                                                                      • Pielgrzymka klasy III

                                                                        W dniach 7-8 czerwca uczniowie klasy III uczestniczyli w pielgrzymce na Jasną Górę, Łagiewnik i Kalwarii Zebrzydowskiej. W czasie wyjazdu nie tylko zwiedzili ważne sakralne zabytki, ale również spędzili kilka godzin w Parku Rozrywki w Energylandii. Pielgrzymka była też okazją do integracji z klasą III ze szkoły podstawowej z Rzepedzi, która uczestniczyła z nimi na wycieczce. Organizatorem pielgrzymki był ksiądz Adam Liwacz.

                                                                    • Tydzień zdrowia
                                                                      • Tydzień zdrowia

                                                                        W dniach 6-10 czerwca 2022 r w naszej szkole odbył się tydzień zdrowia podsumowujący całoroczne działania. Przez cały rok szkolny wychowawcy i nauczyciele poszczególnych przedmiotów zwracali szczególną uwagę na zagadnienia związane ze zdrowym odżywianiem oraz szkodliwością używek. Uczniowie obejrzeli wiele filmów, wzięli udział w dyskusjach, a także wykonywali plakaty i gazetki, obrazując szkodliwy wpływ narkotyków, dopalaczy, e- papierosów, nikotyny i alkoholu na organizm człowieka. Aktywność fizyczna była promowana nie tylko w teorii, ale również w praktyce: różnorodne zajęcia pozalekcyjne (SKS, karate, zajęcia taneczne), spacery, lekcje w terenie i wycieczki cieszyły się dużym zainteresowaniem u dzieci i młodzieży.

                                                                    • Harmonogram zwrotu podręczników
                                                                      • Harmonogram zwrotu podręczników

                                                                        UWAGA! Zbliża się termin zwrotu podręczników szkolnych.

                                                                        Podręczniki zwracamy w dniach: 9,10,13 czerwca.

                                                                        Zgodnie z regulaminem podczas zwrotu podręczników do biblioteki bibliotekarz dokonuje oględzin podręczników, określając stopień ich zużycia.

                                                                        Każdy uczeń jest zobowiązany przed zwrotem książek do naprawy uszkodzeń powstałych w czasie ich rocznego użytkowania:

                                                                        - sklejenia naderwanych kartek oraz postrzępionych grzbietów książki,

                                                                        - wymazania notatek, wszelkich zabrudzeń,

                                                                        - wyprasowania powyginanych rogów.

                                                                        Książki nienaprawione nie będą przyjmowane.

                                                                        Uczniowie zwracają podręczniki według harmonogramu.

                                                                        Czwartek 9 czerwca

                                                                        4- 5 lekcja : klasa 4

                                                                        6-7 lekcja: klasa 7

                                                                        Piątek 10 czerwca

                                                                        2-3 lekcja : klasa 8

                                                                        5 lekcja: klasa 5

                                                                        Poniedziałek 13 czerwca

                                                                        4-5 lekcja: klasy 1,2,3

                                                                    • Czas na boks
                                                                      • Czas na boks

                                                                        6 czerwca czternaścioro uczniów klasy 7.i 8. naszej szkoły i szkoły w Rzepedzi wzięło udział w wycieczce do sanockiego klubu bokserskiego Street Autonomy. Celem wyjazdu była promocja sportu, który w rankingach jest uznawany za jeden z najtrudniejszych, ponieważ wymaga od zawodników zwinności, siły i koordynacji ruchowej; ponadto poprawia koncentrację, pamięć i kształtuje takie cechy charakteru jak wytrwałość czy cierpliwość.

                                                                    • Przyjechał do nas teatrzyk
                                                                      • Przyjechał do nas teatrzyk

                                                                        3 czerwca, staraniem Biblioteki Publicznej w Komańczy, do naszej szkoły przyjechał teatrzyk kukiełkowy z Nowego Sącza. Uczniowie klas 1-3, zerówka oraz przedszkolaki miały możliwość obejrzeć spektakl pt. Pinokio. Przedstawienie było pouczające, promowało m.in. takie wartości jak nauka i prawda, a potępiało kłamstwo i lenistwo.

                                                                        Po przedstawieniu dzieci miały możliwość wziąć do ręki i obejrzeć teatralne kukiełki oraz zrobić sobie pamiątkową fotografię z Myszką.

                                                                    • Dzień Dziecka w Sanoku
                                                                      • Dzień Dziecka w Sanoku

                                                                        2 czerwca, z okazji Dnia Dziecka, przedszkole i zerówka udały się na wycieczkę do Sanoka. Pierwszym punktem wyjazdu było kino, w którym obejrzały bajkę p.t. "Nawet myszy idą do nieba". Tutaj dzieciom należą się słowa uznania bo w kinie zachowywały się jak przystało na widzów - kulturalnie :-)

                                                                        Po zakończonym seansie przeszły do sali zabaw Sokoliki, gdzie przez dwie godziny oddawały się temu, co dzieci kochają najbardziej - czyli radosnym szaleństwom.

                                                                    • Tajemnice górskiego potoku
                                                                      • Tajemnice górskiego potoku

                                                                        Uczniowie klasy czwartej podczas lekcji przyrody badali ekosystem górskiego potoku. Na początku zostali poinstruowani jak dbać o bezpieczeństwo własne i innych w trakcie zajęć oraz w jaki sposób odławiać organizmy, aby ich nie uszkodzić. Zaopatrzeni w pojemniki z wodą i sitka wyruszyli na poszukiwania. Dzięki kartom udostępnionym przez Bieszczadzki Park Narodowy mogli z łatwością nazwać poszczególne okazy. udało się zobaczyć: larwę płaza ogoniastego, larwy: Chruścika, jętki, widelnicy; kiełże, wypławki. Kolejnym etapem było omówienie elementów przyrody nieożywionej - uczniowie poznali skały budujące flisz karpacki, czyli piaskowce i łupki.

                                                                    • Lektura nieco inaczej;-)
                                                                      • Lektura nieco inaczej;-)

                                                                        Lektura w pudełku

                                                                        Wiele jest sposobów na omawianie lektury. Uczniowie klasy 4. zmieścili ostatnio treść książki w pudełku po butach. Czwartoklasiści wykonali wyjątkowe projekty – w ich pudełkach znalazło się 10 przedmiotów, które kojarzą im się z lekturą, streszczenie oraz list do wybranego bohatera. Uczniowie wykazali się wspaniałą wyobraźnią i pomysłowością!

                                                                    • Zawody sportowe Baw się z nami
                                                                      • Zawody sportowe Baw się z nami

                                                                        31 maja w Sanoku odbyły się zawody powiatowe pod nazwą Baw się z nami. W zawodach wzięło udział sześć drużyn z rocznika 2012 i młodszych, które startowały w siedmiu różnych konkurencjach.Po zaciekłej rywalizacji nasi uczniowie zdobyli zaszczytne II miejsce. Gratulujemy! Z naszej szkoły pod opieką pani Doroty Kołodziej, na zawody pojechało dziewięcioro uczestników:

                                                                    • Jubileuszowy Dzień Patrona
                                                                      • Jubileuszowy Dzień Patrona

                                                                        27 maja był dla nas dniem wyjątkowym. W tym roku obchodziliśmy 30. rocznicę nadania naszej placówce imienia Kardynała Stefana Wyszyńskiego i 15. rocznicę poświęcenia i nadania sztandaru szkoły. Obchody Dnia Patrona rozpoczęliśmy uroczystą mszą św. celebrowaną przez księdza Adama Liwacza. Po nabożeństwie odbyła się część artystyczna. Nasi uczniowie przed licznie zgromadzoną publicznością: władzami gminy, przedstawicielami lokalnych instytucji oraz rodzicami, zaprezentowali montaż słowno - muzyczny poświęcony życiu i nauczaniu prymasa Stefana Wyszyńskiego. Rozważaniom towarzyszyły również układy taneczne w wykonaniu najmłodszych uczniów.

                                                                    • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022
                                                                      • Międzynarodowy Dzień Ziemi 2022

                                                                        Dzień Ziemi to akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw proekologicznych. Organizatorzy Dnia Ziemi chcą uświadomić politykom i obywatelom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety. W tym roku obchodziliśmy to święto od hasłem " Zainwestuj w naszą planetę" . Uczniowie zgłębili zagadnienia związane z efektem cieplarnianym i smogiem oraz zastanawiali się, w jaki sposób można oszczędzać wodę i energię elektryczną. Powstały plakaty oraz ulotki, które zostały powieszone na gazetce w korytarzu.

                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Godziny dzwonków

                                                                  Piątek 17.05.2024
                                                                • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                                                      

                                                                • Galeria zdjęć

                                                                    brak danych
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia
                                                                • Librus Synergia