Witamy wiosnę
Uczniowie klasy 7 na godzinie wychowawczej własnoręcznie wykonali Marzanny. Kukiełki powstały z patyków i suchej trawy ze względu na troskę o środowisko naturalne. Uczniowie mówiąc rymowankę "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno, w wodę cię wrzucamy, bo wiosnę witamy" wrzucili kukły do wody.
21 marca - Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa
Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa to święto ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. 21-szy dzień trzeciego miesiąca roku – nie jest przypadkowy, ponieważ wiąże się z istotą wady genetycznej – trisomią chromosomu 21. Pamiętajmy, że Osoby z zespołem Downa mogą i decydują o sobie. Mają też prawo do pełnego uczestnictwa w życiu społecznym. Warto posłuchać co sami mówią o sobie w krótkim filmie.
Sekcja karate
Po długiej przerwie znów ruszyły treningi karate. Zajęcia prowadzi Sensei Robert Dymek 4 DAN. Pod czujnym okiem trenera ćwiczą dzieci z czterech szkół z Gminy Komańcza.
Dzień Kobiet
Miłości po kres i radości do łez,
promyków słońca i bukietów róż bez końca,
mnóstwo wrażeń i spełnienia marzeń,
wiele szczęścia i trafnych decyzji podjęcia,
a w portfelu i na koncie? Same miliony lub chociaż tysiące!
Tego i jeszcze więcej życzy Samorząd Uczniowski.
Mitologiczne ploteczki - projekt
Uczniowie klasy 5. podsumowali cykl lekcji z mitologii greckiej projektem. W programie Canva wykonali barwne gazetki.Tematem biuletynu były najciekawsze wydarzenia, nietuzinkowi bohaterowie i ploteczki z Olimpu.Gazetki zostały wydrukowane - można je obejrzeć na wystawie na szkolnym korytarzu. Zachęcamy do czytania :-)
Solidarni z Ukrainą
W naszej szkole cały czas odbywa się zbiórka darów rzeczowych, które są przekazywane osobom potrzebującym za pośrednictwem fundacji lub osób prywatnych. Dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do akcji i zachęcamy do kontynuowania zbiórki.
Pomagamy Ukrainie
Jako szkoła też chcemy się przyłączyć do zbiórki produktów dla uchodźców z Ukrainy i w ten sposób okazać solidarność z tymi, którzy znaleźli się w dramatycznej sytuacji. Nasz patron Kardynał Stefan Wyszyński mówił: "Przestańmy nareszcie kręcić się wokół siebie, a pomyślmy o niesieniu pomocy innym. Światu potrzeba więcej wrażliwych serc i mniej zimnej stali."
Zbieramy więc:
koce, śpiwory, artykuły higieniczne (pampersy, podpaski, chusteczki nawilżane), latarki, powerbanki, artykuły spożywcze gotowe do jedzenia (musy owocowe, jedzenie dla dzieci w słoiczkach, łyżeczki jednorazowe do nakarmienia, mleko modyfikowane, batony energetyczne, biszkopty, herbatniki, konserwy, pieczywo chrupkie, wafle ryżowe, napoje - dla dzieci najlepiej takie z ustnikiem, leki przeciwbólowe, na biegunkę, syropy przeciwgorączkowe dla dzieci.
Zebrane produkty zostaną przekazane odpowiednim organizacjom.
Fundacja Pho3nix oraz MY gramy z WOŚP
Mamy to!
W niedzielę, 6 lutego zakończyliśmy zmagania w międzyszkolnym konkursie na największą liczbę kroków. Razem wykonaliście rekordową ilość 1,8 miliarda kroków w aplikacji Pho3nix Kids! Tym samym wsparliśmy WOŚP. Dziękujemy
BRAWO!!!
VIII edycja Ogólnopolskiego Programu Uczymy Dzieci Programować
VIII edycja Ogólnopolskiego Programu "Uczymy Dzieci Programować" za nami. Uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej aktywnie uczestniczyły w programie i wykonały 31 zadań, świetnie się przy tym bawiąc.
O parkach narodowych wiemy dużo
Uczniowie klasy 7 w ramach lekcji geografii podczas zajęć zdalnych stworzyli ciekawe projekty - plakaty, prezentacje, dokumenty. Zapraszamy do obejrzenia.
link do galerii materiałów
Literacki breaking news
Breaking news to wiadomości z ostatniej chwili, dla których przekazania przerywa się aktualnie nadawany w telewizji lub radiu program bądź transmisję. Zobaczcie jakie wydarzenia ze szkolnych lektur, mogłyby wstrząsnąć opinią publiczną:-) Zachęcam do obejrzenia prac uczniów klasy 5 i 8.
Dzień Bezpiecznego Internetu
Wydarzenie to organizowane jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004r. i obchodzone corocznie 8 lutego. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.
Zachęcamy Was do obejrzenia prezentacji, w której poznacie 9 najważniejszych zasad oraz poznacie mity na temat bezpieczeństwa w sieci.
Projekt: "Warsztaty edukacyjne 2021"
Miło nam poinformować, że nasza szkoła zakwalifikowała się do projektu "Warsztaty edukacyjne 2021" organizowanego przez firmę "Gaz - System S.A. Warsztaty były nagrodą za udział w konkursie na plakat o właściwościach, zastosowaniu gazu ziemnego. Plakat przygotowała uczennica klasy 7 - Weronika Grodzińska, a warsztaty przeprowadziła p. Maria Ślazyk. Dziękujemy firmie "Gaz - System" za materiały potrzebna do przeprowadzenia części praktycznej warsztatów, dostęp do ciekawych zasobów multimedialnych, gadżety dla uczniów oraz zestawy do wykonywania modeli cząsteczek związków chemicznych.
Zimowe zajęcia w terenie
Zima to doskonała pora roku do obserwacji tropów zwierząt, porostów, zimowych pąków drzew, ptaków zimujących w Polsce a także fenomenu płatków śniegu oraz jego zmiennych właściwości. Podczas zimowych zajęć w terenie ucznowie klasy 7 rozwiesili w okolicy szkoły kule z karmą dla ptaków, ósmoklasiści ulepili ze śniegu trylobita i amonita, a młodzi przyrodnicy z klasy 5 przyjrzeli się tropom zwierząt i pąkom drzew, a także poznali klka gatunków porostów
Smaczne profile glebowe
Uczniowie klasy 7 w ramach podsumowania wiadomości o glebach wykonali projekt. Postanowili, że nie będzie wiązał się z generowaniem odpadów i marnowaniem żywności, więc pomysł z deserem lub przekąską okazał się strzałem w dziesiątkę. Czego nauczyli się siódmoklasiści? Planowania, projektowania, rozróżniania gleb, wyodrębnienia poziomów w profilu glebowym. Każdy deser był niepowtarzalny i zapewne był to najsłodsze zadanie domowe.
Kreatywne pomoce naukowe
Realizując ogólnopolski projekt "Eko - szkoła" codziennie uczymy się, jak można powtórnie wykorzystać niektóre materiały np. tworząc projekty w czasie lekcji. Dużą popularnością cieszy się również biodegradowalna masa solna. Przedstawiamy prace uczniów wykonane z troską o środowisko naturalne : modele atomów, modele owadów, modele komórek, formy rzeźby polodowcowej oraz projekty układu pokarmowego.
Warsztaty tworzenia preparatów mikroskopowych
Uczniowie i uczennice uczęszczający na zajęcia w ramach innowacji biologicznej systematycznie wykonują preparaty z różnych części roślin, doskonalą obsługę mikroskopu, samodzielnie wykonują zdjęcia widzianego obrazu, a co najważniejsze- coraz lepiej radzą sobie z rozpoznawaniem tkanek. Na fotografiach poniżej można zauważyć: aparat szparkowy, tkankę miękiszową, drewno (jedną z tkanek przewodzących), stożek wzrostu korzenia.
Lekcje z wykorzystaniem rozszerzonej rzeczywistości
Rzeczywistość rozszerzona to system łączący świat rzeczywisty z generowanym komputerowo. Uczniowie klasy 5 i 6 na lekcjach biologii i geografii utrwalali wiadomoci dotyczące komórki zwierzęcej, koórki roślinnej oraz wulkanu korzystając ze specjalnych kart i aplikacji.
Kreatywnie na zbiórce
Systematycznie w naszej szkole odbywają się zbiórki harcerskie, na które uczęszcza grupa uczniów, tworząc 26 drużynę harcerską działającą przy Hufcu ZHP Ziemi Sanockiej. Czasem tematyka zbiórek jest poważna (ostatnio poświęciliśmy czas, żeby zastanowić się, jak budować pozytywne nastawienie do życia), czasem luźna (umiejętności harcerskie zdobywają druhowie i druhny Kartofle:-), a czasem jest kreatywnie. Na przedostatnim spotkaniu zrobiliśmy sobie warsztaty makramy, czyli tworzenia rzeczy ze sznurka. Na początek zaczęliśmy od czegoś prostego, a mianowicie spróbowaliśmy wykonać "Anioły na Dobry Nowy Rok". Efekty naszej pracy może nie są jakieś spektakularne, ale początki nigdy nie są łatwe. Ważne, że uczniowie uczą się nowych umiejętności, które potem można wykorzystać jako zagospodarowania czasu wolnego w domu. Wiem, że niektórzy z nich już zakupili sznurki do pierwszych makramowych robó
Realizacja programu "Zdrowo jem, więcej wiem" w zerówce
Celem ogólnopolskiego programu pilotowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska jest propagowanie zdrowego odżywiania i zmiana niekorzystnych nawyków żywieniowych jako kluczowych elementów zdrowego stylu życia i efektywnej nauki dzieci i młodzeży. W ramach etapu jesienno-zimowego programu "Zdrowo jem, więcej wiem" dzieci z zerówki zrealizowały kilka zadań.
Godziny dzwonków
Czwartek 10.04.2025Galeria zdjęć
brak danych