• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu.

        Potrzebne są: sudocremy, oliwki, szampony i inne środki czystości, nowa bielizna, żywność z długim terminem przydatności, koce, poduszki. (Szczegóły na plakacie). Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30.11. W późniejszym terminie zostaną przekazane do DPS

        Każda pomoc ma ogromne znaczenie! Dzięki niej młodsze pokolenie będzie mogło doświadczyć, jak ważne jest wzajemne wsparcie, empatia i szacunek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pokażmy, jak wiele możemy dać innym!

        Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
        • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

          Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

          W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość to jest to!”.

          We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowaniach. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

          Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowali własnoręcznie kamyczki, które ukryli w różnych miejscach na ternie szkoły, aby sprawić przyjemność osobom, które je odnajdą. Pojawiłą się również skrzynka pozdrowien, do której mosli wrzucać miłe liściki dla wybranych osób. Uczniowie chętnie zabierali ze sobą karteczki z motywującymi słowami, które mogli znaleźć na szkolnych korytarzach. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego własnoręcznie przygotowali pocztówki z pozdrowieniami
          • W naszej szkole trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby dobrze zapamiętać i zrealizować zadania związane z tym wydarzeniem o prawach dzieci rozmawiamy przez cały tydzień. Materiały otrzymalismy od organizacji Unicef. Najmłodsi czyli przedszkole, zerówka i klasy 1-3 uczyli sie o prawach dzieci poprzez rozmowy, filmik edukacyjny oraz kolorowanki o różnej trudności zawierające tematykę praw dziecka. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone lekcje z kartami pracy wg scenariusza UNICEF. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się np. nad konfliktem praw i jak go rozwiązać, jakie cele są dla nich ważne, z jakimi prawami dzieci spotykają się codziennie. Akcję w szkole propaguje pedagog szkolny p. Olga Rudlicka przy współpracy całego grona pedagogicznego.
            • Ks. prot.mgr Michał Konyk zorganizował zajęcia integracyjne z religii na temat: „Poznawanie świata kultury prawosławnej” .

              Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii prawosławia w Polsce oraz obejrzeli film: "100 lat Autokefalii. 1000 lat historii". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania pierniczków. Warsztaty miały charakter symboliczny - niedawno obchodziliśmy święto Dzień Wszystkich Świętych, czyli wspomnienie wszystkich naszych patronów - powszechne imieniny. Aniołki przestawione na piernikach miały symbolizować naszych patronów. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie prawosłanej cerkwii w Komańczy i obejrzenie wystawy poświęconej 100-leciu Аutokefalii PAKP.

              W tych szczególnych zajęciach wzięli udział również ks. Adam Liwacz- proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Komańczy oraz ks. Andrzej Żuraw - przoboszcz parafii greckokatolickiej.

              Uczniowie uświadomili sobie, że pomimo różnych obrządków wszyscy jesteśmy chrześcijanami, a ich Mała Ojczyzna jest szczególnym miejscem, gdzie przenikają się różne kultury i religie.
                • Od 1 listopada, przez 19 dni głośno mówiliśmy „STOP” przemocy wobec dzieci i młodzieży! Dołączyliśmy do grona partnerów ogólnoświatowej Kampanii 19 dni!

                  Hasło przewodnie brzmi: Ej, to nie żart. To jest przemoc.
                  • CodeWeek to Europejski Tydzień Kodowania – inicjatywa promująca naukę kodowania i programowania w ciekawy i interesujący sposób i na różne sposoby, promująca kompetencje cyfrowe, które zdecydowanie są kompetencjami przyszłości. Nauka kodowania i programowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
                    • 7 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dzieci i uczniowie wystąpili w sześciu kategoriach: zespoły i soliści zaśpiewali w trzech grupach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy 1-4 oraz klasy 5-8. Repertuar uczestników był zróżnicowany
                      • 8 listopada uroczystą akademią oraz udziałem w akcji "Szkoła do hymnu" uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
                        • 11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach uroczystości z okazji 106. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody gminne rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Poległych za Ojczyznę w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Adam Liwacz.

                          Po mszy odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi przypomnieli nam trudną i pełną wyrzeczeń drogę naszych przodków ku wolności. Wiersze doskonale oddały ducha czasów zaborów oraz pragnienie niepodległości, a pieśni wprowadziły uczestników w atmosferę tamtych dni. Po wzruszającej części artystycznej wszyscy udali się na skwerek, gdzie miała miejsce część oficjalna– odśpiewano Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej i oddano hołd Poległym za Ojczyznę.
                          • 14 października, w ramach ministerialnego projektu "Podróże z Klasą", 32-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Bożeny Grodzińskiej, Doroty Kołodziej oraz Mirosławy Onyszkanycz-Kowalskiej udała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty, uczniowie zwiedzili Starówkę, Zamek Królewski, Park Łazienkowski z Pałacem na Wodzie
                                • SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO
                                  • SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO

                                    Informujemy, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo.

                                    Włączyliśmy się w innowacyjny projekt edukacyjny SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, realizowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.

                                • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21
                                  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21

                                    25 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2020/2021. Był on wyjątkowo trudny z racji panującej pandemii i zdalnego nauczania.W końcu nastąpił długo wyczekiwany odpoczynek od nauki. Po uroczystej mszy świętej w kościele i cerkwi, zebraliśmy się w szkole w sali gimnastycznej. Tam pani dyrektor, Maria Grabek, wręczyła świadectwa i nagrody wyróżnionym uczniom. Samorząd uczniowski pożegnał absolwentów klasy ósmej i przygotował dla każdego upominek. Później ósmoklasiści podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za lata nauki i rozdali kwiaty. Podczas uroczystości nastąpiło również oficjalne przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy 7.Na koniec rozeszliśmy się do klas, gdzie każdy odebrał swoje świadectwo i  rozpoczął wakacje :-)

                                • Eko - Szkoła 2021
                                  • Eko - Szkoła 2021

                                    Z przyjemnością informujemy, że uzyskaliśmy tytuł "Eko - Szkoła 2021"

                                    "Eko - Szkoła" to roczny ogólnopolski projekt Joanny Gadomskiej. Projekt honorowym patronatem objęło m.in. Ministerstwo Klimatu i Środowiska.

                                    Przez cały rok starsi uczniowie wraz z p. Marią Ślazyk oraz młodsi pod opieką pań Elżbiety Dołżyckiej i Doroty Kołodziej realizowali kolejne zadania.

                                • Najmłodsi w sali zabaw
                                  • Najmłodsi w sali zabaw

                                    We wtorek 22 czerwca najmłodsza część naszej szkolnej społeczności - przedszkolaki i zerówka udały się do Sanoka na wyczekiwaną wycieczkę (pandemia na długo pokrzyżowała wycieczkowe plany). Celem wyjazdu była sala zabaw Sokoliki. Dzieci miło spędziły czas na wspólnych harcach, wspinaniu, zjeżdżaniu i dzielnie, mimo uporczywego upału, szczęśliwe wróciły do Komańczy.

                                • Konkurs o patronie
                                  • Konkurs o patronie

                                    Na zaproszenie pani dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu konkursów poświęconych Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.Jesteśmy dumni z naszych uczniów klasy IV, którzy otrzymali wyróżnienia i nagrody w międzypowiatowym konkursie „ABC Społecznej Krucjaty Miłości w życiu codziennym”. Nagrodzeni uczniowie to: Marlena Derkacz, Lena Kopylec, Fabian Wacławski i Gabriel Daraż, który otrzymał wyróżnienie specjalne – Gratulujemy.

                                • Czekoladowy dzień
                                  • Czekoladowy dzień

                                    17 czerwca uczniowie klasy IV i V odwiedzili zaczarowane czekoladą miejsce. Zamiast w szkolnych ławkach czas spędzili w fabryce czekolady w Korczynie, gdzie poznali historię czekolady oraz firmy M. Pelczar Chocolatier, spróbowali czekolad o różnych smakach, a także zobaczyli jak wygląda drzewo kakaowca i ziarna kakao z różnych zakątków świata.Do tego poznali proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki.

                                • Sukces Agnieszki
                                  • Sukces Agnieszki

                                    Uczennica klasy VI - Agnieszka Kucap zajęła II miejsce w etapie regionalnym XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”

                                    Serdecznie gratulujemy !

                                • Zwrot podręczników!
                                  • Zwrot podręczników!

                                    UWAGA! W tym tygodniu zwracamy do biblioteki komplety podręczników.

                                    Zwrot odbywa się z zachowaniem środków ostrożności w związku z pandemią. Wszystkie podręczniki zostaną poddane kwarantannie. Podczas zwrotu książek dezynfekcja rąk i maseczki są obowiązkowe.

                                    Zgodnie z regulaminem podczas zwrotu podręczników do biblioteki bibliotekarz dokonuje oględzin podręczników, określając stopień ich zużycia.

                                    Każdy uczeń jest zobowiązany przed zwrotem książek do naprawy uszkodzeń powstałych w czasie ich rocznego użytkowania:

                                    - sklejenia naderwanych kartek oraz postrzępionych grzbietów książki,

                                    - wymazania notatek, wszelkich zabrudzeń,

                                    - wyprasowania powyginanych rogów.

                                    Książki nienaprawione nie będą przyjmowane.

                                    Uczniowie zwracają podręczniki według harmonogramu.

                                    Środa 16 czerwca – klasa 4 ( pierwsza lekcja); klasa 5 (druga lekcja)

                                    Czwartek 17 czerwca – klasa 6 ( druga lekcja); klasa 8 ( trzecia lekcja)

                                    Piątek 18 czerwca- klasa 1, 2, 3 (druga lekcja); klasa 7 (czwarta lekcja)

                                    Uczeń, który nie zwrócił podręczników wyznaczonym terminie bez uzasadnionej przyczyny, otrzymuje druk do zapłaty za komplet podręczników do danej klasy.

                                    W przypadku zgubienia podręcznika bądź materiałów edukacyjnych, znacznego zużycia wykraczającego poza ich zwykle używanie, bądź ich zniszczenia, rodzice są zobowiązani do zwrotu kosztów zakupu nowego podręcznika. Wpłaty dokonuje się w sekretariacie szkoły.

                                • Bilet powrotny do biblioteki - wyniki
                                  • Bilet powrotny do biblioteki - wyniki

                                    1 czerwca podsumowaliśmy akcję czytelniczą z okazji powrotu uczniów z klas I-III do nauki stacjonarnej. Uczniowie otrzymali bilety powrotne do biblioteki, na których znajdowały się ikonki ilustrujące różne kategorie książek.Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń mógł poprosić o książkę z danej kategorii. Po wypożyczeniu i przeczytaniu nauczyciel-bibliotekarz kasował odpowiednią ikonkę.

                                    W akcji czytelniczej wzięło udział 11 uczniów. Zaszczytny tytuł "Pożeracza Książek" zdobyli uczniowie klasy III - Konrad Jarząbkiewicz i Fabian Majkut (10 przeczytanych książek). W akcji wyróżniono również Bartka Krukowskiego (8 przeczytanych książek). Dyplom i nagrodę pocieszania przyznano także ośmiorgu uczniom, którym udało się przeczytać od 1 do 3 książek.

                                • Pasowanie uczniów klasy I
                                  • Pasowanie uczniów klasy I

                                    28 maja był wyjątkowym dniem dla sześciorga uczniów pierwszej klasy. Po długiej przerwie wymuszonej pandemią pierwszoklasiści w końcu zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Pasowaniu towarzyszył program artystyczny przygotowany przez wychowanków pani Leokadii Magierowskiej i uczniów starszych klas.

                                    Wszystkich zachwycił polonez w wykonaniu najmłodszych, piosenki, wiersze oraz spektakl, w którym wróżka przemieniła naszych rogatych urwisów w wzorowych uczniów. Na koniec dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor Marię Grabek.Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek od rodziców.

                                • Dzień Patrona
                                  • Dzień Patrona

                                    28 maja obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym roku była to data szczególna, bo upamiętniająca 40. rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęliśmy wizytą w klasztorze sióstr nazaretanek i mszą św., którą celebrował ksiądz Adam Liwacz. Po nabożeństwie trzecioklasiści i uczniowie starszych klas przygotowali krótką akademię - przypomnieli nam sylwetkę Kardynała Tysiąclecia oraz ABC Społecznej Krucjaty Miłości.

                                  • Dzień Mamy ... i Taty też

                                    Dziś dzieci z przedszkola i zerówki przygotowały w prezencie dla swoich rodziców krótki program. Były życzenia dla najlepszych mam w kosmosie, by im się kurze same ścierały i obiady same gotowały, by od ubrań pękała szafa i na rękach nosił tata. Tatom życzyły złotej rybki, która spełania życzenia i fiacika w mercedesa zmienia oraz portfela w kolorze miód, który omija dieta cud. Dla rodziców przygotowały również filcowe serduszka i tradycyjne laurki.

                                • Egzamin ósmoklasisty
                                  • Egzamin ósmoklasisty

                                    W tym tygodniu jedenaścioro uczniów klasy 8. przystąpi do egzaminu. We wtorek uczniowie zmierzą się z zadaniami z języka polskiego. W dwóch kolejnych dniach sprawdzą wiedzę z matematyki i języka angielskiego. Życzymy naszym ósmoklasistom otwartego umysłu, spokoju i pogody ducha oraz by wyniki egzaminu odpowiadały ich oczekiwaniom. POWODZENIA!

                                  • Wycieczka do OSP w Komańczy

                                    W ramach tygodnia: Poznajemy różne zawody, oddziały przedszkolne z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do OSP w Komańczy. Na miejscu dzieci poznały pracę strażaka, jakimi narzędziami posługuje się i jak silnym trzeba być, by udźwignąć np. nożyce do cięcia auta. Myślimy, że część przedszkolaków już chciałaby brać udział w akcjach ratowniczych - życzymy im spełnienia marzeń ;). Przy tej okazji, za pomoc dziękujemy panu Pawłowi Byciowi.

                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                              Piątek 22.11.2024
                            • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                  

                            • Galeria zdjęć

                                brak danych
                            • Librus Synergia
                            • CodeWeek
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Biuletyn informacji publicznej