SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO
Informujemy, iż nasza szkoła otrzymała certyfikat Szkoły Odpowiedzialnej Cyfrowo.
Włączyliśmy się w innowacyjny projekt edukacyjny SZKOŁA ODPOWIEDZIALNA CYFROWO, realizowanego przez Fundację Dbam o Mój Zasięg, który wspiera szkoły we wdrażaniu nowych technologii i higieny cyfrowej w edukacji.
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2020/21
25 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2020/2021. Był on wyjątkowo trudny z racji panującej pandemii i zdalnego nauczania.W końcu nastąpił długo wyczekiwany odpoczynek od nauki. Po uroczystej mszy świętej w kościele i cerkwi, zebraliśmy się w szkole w sali gimnastycznej. Tam pani dyrektor, Maria Grabek, wręczyła świadectwa i nagrody wyróżnionym uczniom. Samorząd uczniowski pożegnał absolwentów klasy ósmej i przygotował dla każdego upominek. Później ósmoklasiści podziękowali nauczycielom i pracownikom szkoły za lata nauki i rozdali kwiaty. Podczas uroczystości nastąpiło również oficjalne przekazanie sztandaru szkoły uczniom klasy 7.Na koniec rozeszliśmy się do klas, gdzie każdy odebrał swoje świadectwo i rozpoczął wakacje :-)
Wakacje tuż, tuż... Zadbajmy, aby były bezpieczne.
Czas wakacji daje możliwość poznawania nowych miejsc i ludzi oraz zdobywania doświadczeń, niemniej jednak kiedy zabraknie zdrowego rozsądku, może nieść ze sobą różne zagrożenia. Dziś odwiedzili naszą szkołę Panowie Policjanci, którzy przypomnieli, jak należy zachowywać się w różych sytuacjach, by zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym.
Ogólnopolski Program "Uczymy Dzieci Programować"
Uczniowie klasy I otrzymali dyplomy za udział w VII edycji ogólnopolskiego programu "Uczymy Dzieci Programować". Przez cały drugi semestr, pomimo nauczania zdalnego, dzieci wykonały aż 27 zadań. Zadania podzielone zostały na 3 ścieżki: Cała Polska programuje, W poszukiwaniu wartości i Rozwijanie kompetencji kluczowych. W zajęciach wykorzystaliśmy matę do kodowania, ozoboty i puzzle AR. Relacje z zadań znajdują się w zakładce https://spkomancza.edupage.org/a/vi-i-vii-edycja-ogolnopolskiego.
Eko - Szkoła 2021
Z przyjemnością informujemy, że uzyskaliśmy tytuł "Eko - Szkoła 2021"
"Eko - Szkoła" to roczny ogólnopolski projekt Joanny Gadomskiej. Projekt honorowym patronatem objęło m.in. Ministerstwo Klimatu i Środowiska.
Przez cały rok starsi uczniowie wraz z p. Marią Ślazyk oraz młodsi pod opieką pań Elżbiety Dołżyckiej i Doroty Kołodziej realizowali kolejne zadania.
Wycieczka do kręgielni
W poniedziałek, 21 czerwca uczniowie klas 6,7 i 8 wraz z wychowawczyniami udali się na wycieczkę do kręgielni w Sanoku. Po trudnym czasie zdalnej nauki mieli okazję do dobrej zabawy i integracji.
Najmłodsi w sali zabaw
We wtorek 22 czerwca najmłodsza część naszej szkolnej społeczności - przedszkolaki i zerówka udały się do Sanoka na wyczekiwaną wycieczkę (pandemia na długo pokrzyżowała wycieczkowe plany). Celem wyjazdu była sala zabaw Sokoliki. Dzieci miło spędziły czas na wspólnych harcach, wspinaniu, zjeżdżaniu i dzielnie, mimo uporczywego upału, szczęśliwe wróciły do Komańczy.
Konkurs o patronie
Na zaproszenie pani dyrektor Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Sanoku uczestniczyliśmy w uroczystym podsumowaniu konkursów poświęconych Prymasowi Stefanowi Wyszyńskiemu.Jesteśmy dumni z naszych uczniów klasy IV, którzy otrzymali wyróżnienia i nagrody w międzypowiatowym konkursie „ABC Społecznej Krucjaty Miłości w życiu codziennym”. Nagrodzeni uczniowie to: Marlena Derkacz, Lena Kopylec, Fabian Wacławski i Gabriel Daraż, który otrzymał wyróżnienie specjalne – Gratulujemy.
Czekoladowy dzień
17 czerwca uczniowie klasy IV i V odwiedzili zaczarowane czekoladą miejsce. Zamiast w szkolnych ławkach czas spędzili w fabryce czekolady w Korczynie, gdzie poznali historię czekolady oraz firmy M. Pelczar Chocolatier, spróbowali czekolad o różnych smakach, a także zobaczyli jak wygląda drzewo kakaowca i ziarna kakao z różnych zakątków świata.Do tego poznali proces produkcji czekolady od ziarna do tabliczki.
Sukces Agnieszki
Uczennica klasy VI - Agnieszka Kucap zajęła II miejsce w etapie regionalnym XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy – od 30 lat z KRUS wypadkom zapobiegamy”
Serdecznie gratulujemy !
Zwrot podręczników!
UWAGA! W tym tygodniu zwracamy do biblioteki komplety podręczników.
Zwrot odbywa się z zachowaniem środków ostrożności w związku z pandemią. Wszystkie podręczniki zostaną poddane kwarantannie. Podczas zwrotu książek dezynfekcja rąk i maseczki są obowiązkowe.
Zgodnie z regulaminem podczas zwrotu podręczników do biblioteki bibliotekarz dokonuje oględzin podręczników, określając stopień ich zużycia.
Każdy uczeń jest zobowiązany przed zwrotem książek do naprawy uszkodzeń powstałych w czasie ich rocznego użytkowania:
- sklejenia naderwanych kartek oraz postrzępionych grzbietów książki,
- wymazania notatek, wszelkich zabrudzeń,
- wyprasowania powyginanych rogów.
Książki nienaprawione nie będą przyjmowane.
Uczniowie zwracają podręczniki według harmonogramu.
Środa 16 czerwca – klasa 4 ( pierwsza lekcja); klasa 5 (druga lekcja)
Czwartek 17 czerwca – klasa 6 ( druga lekcja); klasa 8 ( trzecia lekcja)
Piątek 18 czerwca- klasa 1, 2, 3 (druga lekcja); klasa 7 (czwarta lekcja)
Uczeń, który nie zwrócił podręczników wyznaczonym terminie bez uzasadnionej przyczyny, otrzymuje druk do zapłaty za komplet podręczników do danej klasy.
W przypadku zgubienia podręcznika bądź materiałów edukacyjnych, znacznego zużycia wykraczającego poza ich zwykle używanie, bądź ich zniszczenia, rodzice są zobowiązani do zwrotu kosztów zakupu nowego podręcznika. Wpłaty dokonuje się w sekretariacie szkoły.
Klasa IV w poszukiwaniu mieszkańców górskiego potoku
Uczniowie klasy IV wzięli udział w lekcji terenowej w okolicy szkoły. Młodzi przyrodnicy wyposażeni w kalosze, lupy i pomocne materiały do rozpoznawania gatunków aktywnie poszukiwali kolejnych okazów i bezbłędnie potrafili je oznaczyć. Udało się zobaczyć: pijawkę, larwy jętek, chruścików i widelnic, kiełże i wypławki.
Projekt: "Sami nie wiecie, co posiadacie. Upowszechnienie wiedzy o roślinach zielarskich charakterystycznych dla Karpat wśród młodzieży szkolnej i turystów odwiedzających Gminę Komańcza"
Uczniowie klasy VII i VIII zasadzili zioła, które zostały dostarczone wraz z kompostownikiem i skrzyniami przez pracowników Urzędu Gminy Komańcza. Młodzi ogrodnicy sprawdzili się nie tylko w projektowaniu rabaty ziołowej, ale przede wszystkim nauczyli się rozpoznawać gatunki ziół, korzystając z mobilnej aplikacji do oznaczania roślin oraz wiedzy nauczycielek przedmiotów przyrodniczych. Podczas zajęć omówione zostały korzystne właściwości niektórych gatunków. Skrzynie obklejono miedzianą taśmą w celu zabezpieczenia przed ewentualną inwazją ślimaków.
Bilet powrotny do biblioteki - wyniki
1 czerwca podsumowaliśmy akcję czytelniczą z okazji powrotu uczniów z klas I-III do nauki stacjonarnej. Uczniowie otrzymali bilety powrotne do biblioteki, na których znajdowały się ikonki ilustrujące różne kategorie książek.Podczas każdej wizyty w bibliotece uczeń mógł poprosić o książkę z danej kategorii. Po wypożyczeniu i przeczytaniu nauczyciel-bibliotekarz kasował odpowiednią ikonkę.
W akcji czytelniczej wzięło udział 11 uczniów. Zaszczytny tytuł "Pożeracza Książek" zdobyli uczniowie klasy III - Konrad Jarząbkiewicz i Fabian Majkut (10 przeczytanych książek). W akcji wyróżniono również Bartka Krukowskiego (8 przeczytanych książek). Dyplom i nagrodę pocieszania przyznano także ośmiorgu uczniom, którym udało się przeczytać od 1 do 3 książek.
Pasowanie uczniów klasy I
28 maja był wyjątkowym dniem dla sześciorga uczniów pierwszej klasy. Po długiej przerwie wymuszonej pandemią pierwszoklasiści w końcu zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Pasowaniu towarzyszył program artystyczny przygotowany przez wychowanków pani Leokadii Magierowskiej i uczniów starszych klas.
Wszystkich zachwycił polonez w wykonaniu najmłodszych, piosenki, wiersze oraz spektakl, w którym wróżka przemieniła naszych rogatych urwisów w wzorowych uczniów. Na koniec dzieci złożyły uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły i zostały pasowane na uczniów przez panią dyrektor Marię Grabek.Każdy otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek od rodziców.
Dzień Patrona
28 maja obchodziliśmy Dzień Patrona. W tym roku była to data szczególna, bo upamiętniająca 40. rocznicę śmierci kardynała Stefana Wyszyńskiego. Uroczystość rozpoczęliśmy wizytą w klasztorze sióstr nazaretanek i mszą św., którą celebrował ksiądz Adam Liwacz. Po nabożeństwie trzecioklasiści i uczniowie starszych klas przygotowali krótką akademię - przypomnieli nam sylwetkę Kardynała Tysiąclecia oraz ABC Społecznej Krucjaty Miłości.
Dzień Mamy ... i Taty też
Dziś dzieci z przedszkola i zerówki przygotowały w prezencie dla swoich rodziców krótki program. Były życzenia dla najlepszych mam w kosmosie, by im się kurze same ścierały i obiady same gotowały, by od ubrań pękała szafa i na rękach nosił tata. Tatom życzyły złotej rybki, która spełania życzenia i fiacika w mercedesa zmienia oraz portfela w kolorze miód, który omija dieta cud. Dla rodziców przygotowały również filcowe serduszka i tradycyjne laurki.
Zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka - 30.05.2021
Wójt Gminy Komańcza oraz Koło Wędkarskie PZW „Pstrąg” w Rzepedzi zapraszają dzieci i młodzież z Gminy Komańcza oraz dzieci i młodzież członków Koła na ZAWODY WĘDKARSKIE SPŁAWIKOWE lub GRUNTOWE z okazji DNIA DZIECKA na stawach w Szczawnem, które odbędą się w dniu 30.05.2021 r. (niedziela). Zgłoszenia należy dokonywać pod numerem telefonu 510 005 514 w terminie do 28.05.2021r. (więcej informacji uzyskać można pod ww. numerem telefonu).
Egzamin ósmoklasisty
W tym tygodniu jedenaścioro uczniów klasy 8. przystąpi do egzaminu. We wtorek uczniowie zmierzą się z zadaniami z języka polskiego. W dwóch kolejnych dniach sprawdzą wiedzę z matematyki i języka angielskiego. Życzymy naszym ósmoklasistom otwartego umysłu, spokoju i pogody ducha oraz by wyniki egzaminu odpowiadały ich oczekiwaniom. POWODZENIA!
Wycieczka do OSP w Komańczy
W ramach tygodnia: Poznajemy różne zawody, oddziały przedszkolne z naszej szkoły wybrały się na wycieczkę do OSP w Komańczy. Na miejscu dzieci poznały pracę strażaka, jakimi narzędziami posługuje się i jak silnym trzeba być, by udźwignąć np. nożyce do cięcia auta. Myślimy, że część przedszkolaków już chciałaby brać udział w akcjach ratowniczych - życzymy im spełnienia marzeń ;). Przy tej okazji, za pomoc dziękujemy panu Pawłowi Byciowi.
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Galeria zdjęć
brak danych