• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu.

        Potrzebne są: sudocremy, oliwki, szampony i inne środki czystości, nowa bielizna, żywność z długim terminem przydatności, koce, poduszki. (Szczegóły na plakacie). Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30.11. W późniejszym terminie zostaną przekazane do DPS

        Każda pomoc ma ogromne znaczenie! Dzięki niej młodsze pokolenie będzie mogło doświadczyć, jak ważne jest wzajemne wsparcie, empatia i szacunek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pokażmy, jak wiele możemy dać innym!

        Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
        • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

          Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

          W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość to jest to!”.

          We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowaniach. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

          Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowali własnoręcznie kamyczki, które ukryli w różnych miejscach na ternie szkoły, aby sprawić przyjemność osobom, które je odnajdą. Pojawiłą się również skrzynka pozdrowien, do której mosli wrzucać miłe liściki dla wybranych osób. Uczniowie chętnie zabierali ze sobą karteczki z motywującymi słowami, które mogli znaleźć na szkolnych korytarzach. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego własnoręcznie przygotowali pocztówki z pozdrowieniami
          • W naszej szkole trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby dobrze zapamiętać i zrealizować zadania związane z tym wydarzeniem o prawach dzieci rozmawiamy przez cały tydzień. Materiały otrzymalismy od organizacji Unicef. Najmłodsi czyli przedszkole, zerówka i klasy 1-3 uczyli sie o prawach dzieci poprzez rozmowy, filmik edukacyjny oraz kolorowanki o różnej trudności zawierające tematykę praw dziecka. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone lekcje z kartami pracy wg scenariusza UNICEF. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się np. nad konfliktem praw i jak go rozwiązać, jakie cele są dla nich ważne, z jakimi prawami dzieci spotykają się codziennie. Akcję w szkole propaguje pedagog szkolny p. Olga Rudlicka przy współpracy całego grona pedagogicznego.
            • Ks. prot.mgr Michał Konyk zorganizował zajęcia integracyjne z religii na temat: „Poznawanie świata kultury prawosławnej” .

              Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii prawosławia w Polsce oraz obejrzeli film: "100 lat Autokefalii. 1000 lat historii". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania pierniczków. Warsztaty miały charakter symboliczny - niedawno obchodziliśmy święto Dzień Wszystkich Świętych, czyli wspomnienie wszystkich naszych patronów - powszechne imieniny. Aniołki przestawione na piernikach miały symbolizować naszych patronów. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie prawosłanej cerkwii w Komańczy i obejrzenie wystawy poświęconej 100-leciu Аutokefalii PAKP.

              W tych szczególnych zajęciach wzięli udział również ks. Adam Liwacz- proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Komańczy oraz ks. Andrzej Żuraw - przoboszcz parafii greckokatolickiej.

              Uczniowie uświadomili sobie, że pomimo różnych obrządków wszyscy jesteśmy chrześcijanami, a ich Mała Ojczyzna jest szczególnym miejscem, gdzie przenikają się różne kultury i religie.
                • Od 1 listopada, przez 19 dni głośno mówiliśmy „STOP” przemocy wobec dzieci i młodzieży! Dołączyliśmy do grona partnerów ogólnoświatowej Kampanii 19 dni!

                  Hasło przewodnie brzmi: Ej, to nie żart. To jest przemoc.
                  • CodeWeek to Europejski Tydzień Kodowania – inicjatywa promująca naukę kodowania i programowania w ciekawy i interesujący sposób i na różne sposoby, promująca kompetencje cyfrowe, które zdecydowanie są kompetencjami przyszłości. Nauka kodowania i programowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
                    • 7 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dzieci i uczniowie wystąpili w sześciu kategoriach: zespoły i soliści zaśpiewali w trzech grupach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy 1-4 oraz klasy 5-8. Repertuar uczestników był zróżnicowany
                      • 8 listopada uroczystą akademią oraz udziałem w akcji "Szkoła do hymnu" uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
                        • 11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach uroczystości z okazji 106. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody gminne rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Poległych za Ojczyznę w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Adam Liwacz.

                          Po mszy odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi przypomnieli nam trudną i pełną wyrzeczeń drogę naszych przodków ku wolności. Wiersze doskonale oddały ducha czasów zaborów oraz pragnienie niepodległości, a pieśni wprowadziły uczestników w atmosferę tamtych dni. Po wzruszającej części artystycznej wszyscy udali się na skwerek, gdzie miała miejsce część oficjalna– odśpiewano Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej i oddano hołd Poległym za Ojczyznę.
                          • 14 października, w ramach ministerialnego projektu "Podróże z Klasą", 32-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Bożeny Grodzińskiej, Doroty Kołodziej oraz Mirosławy Onyszkanycz-Kowalskiej udała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty, uczniowie zwiedzili Starówkę, Zamek Królewski, Park Łazienkowski z Pałacem na Wodzie
                                • Ogólnopolski projekt "EKO SZKOŁA"
                                  • Ogólnopolski projekt "EKO SZKOŁA"


                                    Ogólnopolski projekt "EKO SZKOŁA"

                                    powstał w celu stworzenia sieci placówek, które poprzez współpracę, będę dzielić się pomysłami, jak kształtować ekologiczną świadomość młodego pokolenia.

                                    Na blogu "Biologia z blondynką", prowadzonym przez p. Joannę Gadomską- autorkę projektu, możemy przeczytać, jakie są jego założenia:

                                • Projekt "Nasze drzewa"
                                  • Projekt "Nasze drzewa"

                                    Grupa uczniów z naszej szkoły zaangażowała się w projekt "Nasze drzewa". Uczniowie pracując na platformie e- Twinning, biorą aktywny udział w realizacji poszczególnych zadań. Celem projektu jest poznanie gatunków rodzimych drzew i krzewów.

                                • Misie Ratownisie
                                  • Misie Ratownisie

                                    W marcu, tuż przed epidemią do naszej szkoły dotarły podziękowania za przyłączenie się do akcji "Misie ratownisie", którą koordynowała z wielkim zaangażowaniem uczennica Lena Witińska- Solan.

                                    Celem akcji było przekazanie pluszaków do jednostek straży pożarnych i zespołów Ratownictwa Medycznego, aby były one wsparciem dla najmłodszych w chwili wypadku.

                                • WYNIKI KONKURSU
                                  • WYNIKI KONKURSU

                                    Konkurs Ogólnopolski „Prymas Wyszyński – Człowiek Niezwykłej Miary” organizowany przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego został ogłoszony w marcu 2020 roku.

                                    Zadania konkursu zrealizowało 67 szkół. Oceniono ponad 300 prac.

                                    Konkurs odbywał się w bardzo niesprzyjających warunkach pandemii.

                                    Mimo przeszkód, postanowiliśmy wziąć udział w projekcie.

                                • Udział uczniów z klas VI i VII w warsztatach przyrodniczych
                                  • Udział uczniów z klas VI i VII w warsztatach przyrodniczych

                                    We wtorek 15 września dwie klasy wzięły udział w warsztatach zorganizowanych jako część projektu rewitalizacji nasypów kolejowych w Komańczy w ramach Funduszu Naturalnej Energii w Operatorze Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. "Celem projektu było wykonanie nasadzeń z roślin rodzimych, występujących w gminie Komańcza a jednocześnie będących składnikiem łąk lub muraw kserotermicznych, skłonów, skarp i podobnych zbiorowisk roślinnych. Drugim celem była popularyzacja tych roślin wśród mieszkańców i turystów oraz edukacja na rzecz bioróżnorodności".

                                • Narodowe czytanie
                                  • Narodowe czytanie

                                    5 września Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy oraz Biblioteka Gminna im. Jerzego Harasymowicza przygotowały akcję narodowego czytania. W tym roku mogliśmy wysłuchać fragmentu "Balladyny" Juliusza Słowackiego w ciekawych interpretacjach mieszkańców naszej gminy oraz Leny Witlińskiej -Solań, uczennicy klasy 7.

                                • Witaj szkoło!
                                  • Witaj szkoło!

                                    1 września, po długim okresie niebytności w murach szkoły i w nowych okolicznościach reżimu sanitarnego, uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2020/2021.

                                    Dyrekcji, gronu pedagogicznemu, oraz Wam uczniowie, życzymy samych sukcesów:-)

                                • Warsztaty wokalne
                                  • Warsztaty wokalne

                                    Gminny Ośrodek Kultury w Komańczy ogłasza nabór dzieci i młodzieży na warsztaty wokalne, które rozpoczną się 20.08.2020 r. w remizie OSP w Komańczy. Poprowadzi je pani Monika Brewczak doktor sztuki, nauczyciel muzyki, wokalistka, autorka tekstów, kompozytor. Zachęcamy do udziału w warsztatach.

                                • Informacja dla ósmoklasistów
                                  • Informacja dla ósmoklasistów

                                    31 lipca (piątek) od godz. 9:00 ósmoklasiści proszeni są o odbieranie zaświadczeń o szczegółowych wynikach egzaminu ósmoklasisty

                                    Poniżej najważniejsze terminy związane z postępowaniem rekrutacyjnym do szkół ponadpodstawowych.

                                    1. Do 4 sierpnia br. do godz. 15:00 należy uzupełnić wniosek o przyjęcie
                                • Bezpieczne wakacje 2020
                                  • Bezpieczne wakacje 2020

                                    Komenda Powiatowa Policji w Sanoku informuje o możliwości wzięcia udziału w dwóch konkursach - plastycznym dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Bezpieczne wakacje 2020” oraz wojewódzkim konkursie na profilaktyczny spot filmowy. Realizacja konkursów odbywać się będzie w terminach od 1 lipca o 9 października 2020r.

                                • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Koleżanki i Koledzy
                                  • Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Koleżanki i Koledzy

                                    Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie, Koleżanki i Koledzy,

                                    kończymy dziś rok szkolny 2019/2020, który okazał się być inny niż wszystkie dotychczas, bo raz pierwszy przyszło się nam zmierzyć z nową rzeczywistością, jaką było kształcenie na odległość. Z całą pewnością wymagało to dużej mobilizacji i współpracy zarówno ze strony ucznia, nauczyciela i rodzica. Mam nadzieję, że zastosowany przez nas system nauczania pozwolił na uprządkowanie i zrealizowanie tegorocznego procesu kształcenia.

                                • Bezpieczne wakacje
                                  • Bezpieczne wakacje

                                    Tegoroczne wakacje będą na pewno inne niż poprzednie. W związku z epidemią koronawirusa, wielu musiało zmienić swoje wakacyjne plany. Niemniej jednak część z nas uda się na wypoczynek, głównie na terenie Polski. O zasadach bezpieczeństwa należy jednak pamiętać nie tylko w czasie wyjazdów, ale również pozostając w miejscu zamieszkania. Pewne zasady pozostają uniwersalne i o nich chcemy przypominieć.

                                • Tytuł Mistrza Planszówek przyznany:-)
                                  • Tytuł Mistrza Planszówek przyznany:-)

                                    Od października do marca działał w naszej bibliotece Klub Gier Planszowych, do którego należała spora grupka miłośników planszówek skupiająca uczniów z niemal wszystkich klas. Na każdym spotkaniu wyłanialiśmy zwycięzce planszowych potyczek. Ranking rozgrywek mogliście śledzić na bieżąco na ściennej tablicy. Niestety w marcu nasze rozgrywki zostały przerwane w wyniku pandemii.

                                    Oto wyniki naszej rywalizacji:

                                    I miejsce i tytuł Mistrzyni Gier Planszowych zdobyła Ksenia Petryszak ( 7 planszówkowych zwycięstw).

                                    II miejsce przypadło w udziałe Dawidowi Przybylskiemu ( 6 planszówkowych zwycięstw).

                                    III miejsce z 4 planszówkowymi zwycięstwami exzequo zajęło czworo uczniów:

                                    - Dominik Derkacz

                                    - Weronika Grodzińska

                                    - Krzysztof Petryszak

                                    - Maja Winkowska

                                    Gratulujemy zwycięzcom! Dyplomy i nagrody są do odbioru 26 czerwca razem ze świadectwem lub we wrześniu:-)

                                • Książki od fundacji "Ramię w Ramię - nad Osławą"
                                  • Książki od fundacji "Ramię w Ramię - nad Osławą"

                                    Fundacja Ramię w Ramię – nad Osławą dzięki dofinansowaniu Fundacji PZU realizuje w szkołach podstawowych na terenie gminy Komańcza oraz polskich szkołach sobotnich z rejonu miasta Drohobycz na Ukrainie projekt „Ojczyzna wśród dzieci”.

                                    Celem projektu jest rozszerzenie wiedzy i ciekawości u najmłodszych na temat ich własnej ojczyzny. W związku z tym fundacja zakupiła niemal 1000 książek dla dzieci o tematyce patriotycznej i na zakończenie roku szkolnego 2019/2020 uczniowie z klas I-III otrzymają przepiękne książki.

                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                              Piątek 22.11.2024
                            • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                  

                            • Galeria zdjęć

                                brak danych
                            • Librus Synergia
                            • CodeWeek
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Biuletyn informacji publicznej