• Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.
          • Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

            Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką.

            Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!
            • 26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze "Żywa lekcja przyrody". Uczniowie wszystkich klas mogli bezpośrednio obcować z wybranymi gatunkami gadów pod opieką specjalisty. Oprócz informacji o ich charakterystyce, uczestnicy dowiedzieli się, jak dbać o zwierzę w warunkach domowych oraz jakie ma ono specjalne potrzeby. Warsztaty łączyły naukę z zabawą, rozwijając empatię i ucząc odpowiedzialności oraz szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
              • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W tym wyjątkowym dniu solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Aby wyrazić swoje wsparcie, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, co jest symbolem niedopasowania chromosomów, a zarazem pięknej unikalności każdej osoby. Dzięki temu gestowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla wszystkich, niezależnie od różnic. Akcja odbyła się z inicjatywny samorządu szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali:-)
                • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej akcji – na godzinie wychowawczej napisali listy do siebie z przyszłości. Każdy opisał swoje marzenia, zainteresowania i codzienne życie. Listy zostały zamknięte w metalowym kuferku i schowane w szkolnym sejfie. Otworzymy je dopiero za 4 lata, w maju 2029 roku, gdy będziemy już w 8 klasie.

                  Celem tej akcji jest zatrzymanie wspomnień, zastanowienie się nad swoimi marzeniami i zobaczenie, jak się zmienimy. Dzięki temu za kilka lat będziemy mogli sprawdzić, czy nasze plany się spełniły i jak bardzo dorastanie wpłynęło na nasze życie. W pudełku znalazł się także list naszej wychowawczyni, która również przyłączyła się do akcji.

                  To niezwykła podróż w czasie, która pomoże nam lepiej poznać siebie i przypomnieć sobie szkolne lata!
                    • Warsztaty edukacyjne 2020
                      • Warsztaty edukacyjne 2020

                        Nasza szkoła bierze udział w warsztatach edukacyjnych organizowanych przez Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A.

                        Celem warsztatów jest rozbudzanie zainteresowań uczniów i pogłębianie ich wiedzy z zakresu fizyki i chemii, doskonalenie umiejętności obserwacji i wyjaśniania przebiegu zjawisk i procesów chemicznych oraz fizycznych,

                        Aby edukacja w zakresie chemii i fizyki była skuteczna, w zestawie materiałów dostaliśmy niezbędne sprzęty i odczynniki chemiczne do przeprowadzenia doświadczeń, link do filmów przedstawiających przebieg doświadczeń obejmujących zagadnienia zgodne z zakresem podstawy programowej nauczania chemii i fizyki w szkole podstawowej oraz profilem działalności GAZ-SYSTEM S.A., karty pracy, ulotki informacyjno-dydaktyczne oraz upominki dla uczniów biorących udział w warsztatach.

                        4 grudnia klasa 7 miała okazję uczestniczyć w warsztatach przeprowadzonych zdalnie przez nauczycielkę chemii. Mamy nadzieję, że za niedługo uczniowie będą mogli samodzielnie wykonywać eksperymenty w szkole.

                    • Wizyta Świętego Mikołaja u przedszkolaków
                      • Wizyta Świętego Mikołaja u przedszkolaków

                        Dziś, tj. siódmego grudnia, w progi naszej szkoły zawitał ukochany, zwłaszcza przez najmłodszych, Święty Mikołaj. Spotkał się z dziećmi z punktu i oddziału przedszkolnego oraz wirtualnie za pośrednictwem kamerki z uczniami nauczania zintegrowanego. Był czas na rozmowę z Mikołajem i zadawanie pytań Świętemu (czasem kłopotliwych, czasem zabawnych :-). Nie obyło się również bez spekulacji czy Mikołaj jest autentyczny czy też nie :-). Argumenty dzieci były przezabawne. Czy ktoś z dorosłych pomyślałby, że Mikołaj nie był prawdziwy, bo miał "sznurowane buty"? W ramach podziękowań za podarunki przedszkolaki zaśpiewały Gościowi piosenkę p.t. "Jedzie Mikołaj".

                    • Konkurs "Co ty robisz dla środowiska?"
                      • Konkurs "Co ty robisz dla środowiska?"

                        Młodzieżowy Sejmik Województwa Podkarpackiego zaprasza uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie „Co ty robisz dla środowiska?”. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi młodego pokolenia na problemy związane z tematem ekologii i ochrony środowiska oraz zachęcenie młodzieży do czynnego angażowania się w kwestię dbałości o naszą planetę. Jest to również świetna okazja do rozwijania przez uczestników swoich talentów artystycznych.

                    • Konkurs na notatkę wizualną
                      • Konkurs na notatkę wizualną

                        Notowanie wizualne pomaga zapamiętać treści. Samodzielne tworzenie notatki pozwala nabyć umiejętności planowania i wyboru najistotniejszych informacji. Uczniowie klas 4-8 doskonale znają sketchnotki (notatki wizualne) z lekcji języka polskiego,przyrody, fizyki, biologii, chemii i geografi.

                        Zachęcamy uczniów klas 5-8 do udziału w konkursie na notatkę wizualną z dowolnego przedmiotu i tematu.

                        Oprócz nagród za 3 pierwsze miejsca przewidziana jest również nagroda specjalna dla 1 osoby, która dodatkowo wykona notatkę na temat "Za co lubię święta Bożego Narodzenia"

                        Prace muszą być autorskie (plagiaty zostaną zdyskwalifikowane).

                        Zdjęcia lub skany notatek prosimy przesyłać do organizatorek: p. Marii Ślazyk i p. Jolanty Kudlik do dnia 10 grudnia 2020r.

                    • Jaki masz styl?
                      • Jaki masz styl?

                        Listopad w programie wychowaczo-profilaktycznym naszej szkoły zaplanowany był jako miesiąc poświęcony nauce, a w zasadzie temu, co robić, aby nauka była mniej męcząca i bardziej skuteczna.Popularna wśród wielu uczniów metoda "ZZZ" (zakuj, zdaj, zapomnij) niestety nie przynosi pożądanych rezultatów, w postaci trwałej wiedzy i umiejętności.

                    • Konkurs na ekologiczną dekorację świąteczną
                      • Konkurs na ekologiczną dekorację świąteczną

                        Zapraszamy uczniów klas 4- 6 do udziału w konkursie na ekologiczną dekorację świąteczną.

                        Dekoracja powinna być wykonana samodzielnie i z naturalnych przedmiotów (szyszek, mchu, nasion) lub z przedmiotów nadających się do recyklingu (guzików, plastikowych nakrętek, niepotrzebnych unrań, kartonów, butelek szklanych i plastikowych.

                        Co można wykonać?

                        - skrzata z niepotrzebnych tkanin,

                        - bałwanka ze skarpetek,

                        - bombki z żarówek ( z zachowaniem ostrożności),

                        - ozdobne pudełko na prezent,

                        - szopkę,

                        - choinkę,

                        - anioła,

                        - świąteczny wianek,

                        - wiele innych pięknych rzeczy - liczymy na Wasze pomysły.

                        Kilka przykładów prac dostępnych w linku.

                        Przy ocenie prac pod uwagę będą brane:

                        - estetyka

                        - zgodność z tematem i założeniami konkursu

                        - samodzielność.

                        Zdjęcia prac należy przesłać do organizatorek: p. Marii Ślazyk i p. Bożeny Grodzińskiej do dnia 10 grudnia 2020r.

                    • Dla Niepodległej!
                      • Dla Niepodległej!

                        102. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości będzie wyjątkowa ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia dotyczące m.in. gromadzenia się. Również i w naszej szkole obchody tego wyjątkowego dnia były inne niż w latach ubiegłych, co nie znaczy, że mniej uroczyste. 10 listopada o godzinie 11.11 uczniowie objęci nauką zdalną połączyli się na platformie Teams z uczącą się stacjonarnie grupą przedszkolaków i uczniów klasy "0", by wspólnie odśpiewać hymn narodowy.

                    • CodeWeek
                      • CodeWeek

                        CodeWeek to społeczna inicjatywa, w ramach której europejskie państwa „ścigają się” w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem. Akcja organizowana jest na terenie całej Europy i dedykowana wszystkim, którzy chcą rozpocząć lub kontynuować przygodę z programowaniem.

                    • Tydzień uczniowskiej SuperMocy
                      • Tydzień uczniowskiej SuperMocy

                        Tydzień Uczniowskiej SuperMocy to ogólnopolski projekt autorstwa nauczycielek z grupy Superbelfrzy: Joanny Gadomskiej i Katarzyny Włodkowskiej.

                        W tym roku wzięło w nim udział około 160 szkół z całej Polski.

                        Jedna z autorek wyjaśnia:

                        "Dlaczego ważne jest, aby każdy znał swoje mocne strony? Bo warto wiedzieć, na czym można oprzeć swój życiowy fundament, na jakie cechy własnego charakteru można liczyć, na jakie umiejętności można postawić, podczas mierzenia się z nowymi zadaniami i różnymi sytuacjami, często trudnymi i stresującymi. Dzięki wiedzy o swoich mocnych stronach możemy precyzyjnie określić swoje możliwości i podołać wyzwaniu. "

                        W dniach 19- 23 października wychowawczynie klas: 4-8 i zerówki przeprowadziły z uczniami pogadanki i ćwiczenia motywacyjne. Wszyscy znają już swoje zalety, talenty i dobre strony. Uczniowie starszych klas obejrzeli film "Cyrk motyli", który pozwolił im zrozumieć, że jeśli chcą- mogą zrealizować wszystkie swoje cele.

                    • Kto jest kim? - akcja czytelnicza
                      • Kto jest kim? - akcja czytelnicza

                        W pierwszym tygodniu października uczniowie klas 4-8 wzięli udział w akcji promującej zbiory naszej biblioteki. Na gazetce ściennej zaprezentowano 10 zdjęć z dzieciństwa naszych nauczycieli. Zadaniem uczniów było rozpoznać każdego z nich. Wskazówki mogli czerpać z okładki książki, która towarzyszyła fotografii. Tytuł powieści wskazywał na nauczany przedmiot, cechy wyglądu lub osobowość bohatera zdjęcia.

                        Akcja cieszyła się dużą popularnością. 20 października wśród uczniów, którym udało się trafnie rozpoznać wszystkich nauczycieli, wylosowaliśmy trzech szczęśliwców i wręczyliśmy im nagrody.

                        Los uśmiechnął się do: Marleny D. (kl.4), Daniela K. (kl.VI) oraz Macieja F. (kl.VII). Gratulujemy:-)

                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Godziny dzwonków

                  Niedziela 06.04.2025
                • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                      

                • Galeria zdjęć

                    brak danych
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • CodeWeek
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Biuletyn informacji publicznej