• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu.

        Potrzebne są: sudocremy, oliwki, szampony i inne środki czystości, nowa bielizna, żywność z długim terminem przydatności, koce, poduszki. (Szczegóły na plakacie). Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30.11. W późniejszym terminie zostaną przekazane do DPS

        Każda pomoc ma ogromne znaczenie! Dzięki niej młodsze pokolenie będzie mogło doświadczyć, jak ważne jest wzajemne wsparcie, empatia i szacunek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pokażmy, jak wiele możemy dać innym!

        Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
        • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

          Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

          W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość to jest to!”.

          We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowaniach. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

          Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowali własnoręcznie kamyczki, które ukryli w różnych miejscach na ternie szkoły, aby sprawić przyjemność osobom, które je odnajdą. Pojawiłą się również skrzynka pozdrowien, do której mosli wrzucać miłe liściki dla wybranych osób. Uczniowie chętnie zabierali ze sobą karteczki z motywującymi słowami, które mogli znaleźć na szkolnych korytarzach. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego własnoręcznie przygotowali pocztówki z pozdrowieniami
          • W naszej szkole trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby dobrze zapamiętać i zrealizować zadania związane z tym wydarzeniem o prawach dzieci rozmawiamy przez cały tydzień. Materiały otrzymalismy od organizacji Unicef. Najmłodsi czyli przedszkole, zerówka i klasy 1-3 uczyli sie o prawach dzieci poprzez rozmowy, filmik edukacyjny oraz kolorowanki o różnej trudności zawierające tematykę praw dziecka. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone lekcje z kartami pracy wg scenariusza UNICEF. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się np. nad konfliktem praw i jak go rozwiązać, jakie cele są dla nich ważne, z jakimi prawami dzieci spotykają się codziennie. Akcję w szkole propaguje pedagog szkolny p. Olga Rudlicka przy współpracy całego grona pedagogicznego.
            • Ks. prot.mgr Michał Konyk zorganizował zajęcia integracyjne z religii na temat: „Poznawanie świata kultury prawosławnej” .

              Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii prawosławia w Polsce oraz obejrzeli film: "100 lat Autokefalii. 1000 lat historii". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania pierniczków. Warsztaty miały charakter symboliczny - niedawno obchodziliśmy święto Dzień Wszystkich Świętych, czyli wspomnienie wszystkich naszych patronów - powszechne imieniny. Aniołki przestawione na piernikach miały symbolizować naszych patronów. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie prawosłanej cerkwii w Komańczy i obejrzenie wystawy poświęconej 100-leciu Аutokefalii PAKP.

              W tych szczególnych zajęciach wzięli udział również ks. Adam Liwacz- proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Komańczy oraz ks. Andrzej Żuraw - przoboszcz parafii greckokatolickiej.

              Uczniowie uświadomili sobie, że pomimo różnych obrządków wszyscy jesteśmy chrześcijanami, a ich Mała Ojczyzna jest szczególnym miejscem, gdzie przenikają się różne kultury i religie.
                • Od 1 listopada, przez 19 dni głośno mówiliśmy „STOP” przemocy wobec dzieci i młodzieży! Dołączyliśmy do grona partnerów ogólnoświatowej Kampanii 19 dni!

                  Hasło przewodnie brzmi: Ej, to nie żart. To jest przemoc.
                  • CodeWeek to Europejski Tydzień Kodowania – inicjatywa promująca naukę kodowania i programowania w ciekawy i interesujący sposób i na różne sposoby, promująca kompetencje cyfrowe, które zdecydowanie są kompetencjami przyszłości. Nauka kodowania i programowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
                    • 7 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dzieci i uczniowie wystąpili w sześciu kategoriach: zespoły i soliści zaśpiewali w trzech grupach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy 1-4 oraz klasy 5-8. Repertuar uczestników był zróżnicowany
                      • 8 listopada uroczystą akademią oraz udziałem w akcji "Szkoła do hymnu" uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
                        • 11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach uroczystości z okazji 106. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody gminne rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Poległych za Ojczyznę w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Adam Liwacz.

                          Po mszy odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi przypomnieli nam trudną i pełną wyrzeczeń drogę naszych przodków ku wolności. Wiersze doskonale oddały ducha czasów zaborów oraz pragnienie niepodległości, a pieśni wprowadziły uczestników w atmosferę tamtych dni. Po wzruszającej części artystycznej wszyscy udali się na skwerek, gdzie miała miejsce część oficjalna– odśpiewano Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej i oddano hołd Poległym za Ojczyznę.
                          • 14 października, w ramach ministerialnego projektu "Podróże z Klasą", 32-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Bożeny Grodzińskiej, Doroty Kołodziej oraz Mirosławy Onyszkanycz-Kowalskiej udała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty, uczniowie zwiedzili Starówkę, Zamek Królewski, Park Łazienkowski z Pałacem na Wodzie
                                • Wycieczka na Jeziorka Duszatyńskie
                                  • Wycieczka na Jeziorka Duszatyńskie

                                    14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej nasi nauczyciele, chętni uczniowie oraz rodzice wyruszyli w pieszą wędrówkę na Jeziorka Duszatyńskie. Do Duszatyna dojechaliśmy autobusem, ale dalszą część trasy już pokonaliśmy o własnych siłach. Pogoda i humory dopisały. Trud wyprawy zrekompensowały nam wyjątkowo urokliwe o tej porze roku jesienne krajobrazy. Jeziorka w jesiennej szacie są zachwycające!

                                    Finałem naszej wycieczki było ognisko, przy którym każdy zregenerował siły i usmażył pyszną kiełbaskę:-)

                                • Święto drzewa - konkurs
                                  • Święto drzewa - konkurs

                                    10 X. 2019 r w szkole będziemy obchodzić Święto drzewa.

                                    W związku z tym dla uczniów klas 5 - 8 organizowany jest konkurs wiedzy składający się z 2 etapów:

                                    1. Quiz w aplikacji Kahoot! – test z wiedzy o lesie, rozpoznawanie zwierząt leśnych i roślin runa leśnego,

                                    2.Część praktyczna – rozpoznawanie gatunków drzew i krzewów na podstawie liści, owoców, szyszek

                                    Chętne osoby proszone są o zgłaszanie się do p. Marii Ślazyk.

                                    Wszyscy uczniowie otrzymają materiały, z których będą mogli przygotować się do  konkursu.

                                • Dzień Nauczyciela
                                  • Dzień Nauczyciela

                                    Z okazji Dnia Edukacji Narodowej samorząd uczniowski przygotował dla naszych nauczycieli i pracowników szkoły miłą niespodziankę. Każdy otrzymał "Szkarłatny długopis" z dyplomem i czekoladą. Upominkowi towarzyszył tytuł, który przyznawali uczniowie na podstawie wcześniej przeprowadzonej ankiety. Oto niektóre kategorie: Kopalnia wiedzy, Żartowniś roku,Srebrne serce czy Szwajcarski zegarek.;-)

                                • Pasowanie pierwszoklasistów
                                  • Pasowanie pierwszoklasistów

                                    11 października uczniowie klasy pierwszej zostali uroczyście przyjęci do grona uczniów naszej szkoły. Czuwała nad tym zadaniem grupa krasnali i Baba -Jaga.Uczniowie pięknie zaprezentowali się przed licznie zgromadzoną publicznością - uczniami starszych klas, nauczycielami i rodzicami. Śpiewali, tańczyli i recytowali wiersze. Na koniec pani Dyrektor pasowała każdego na pierwszaka. Uroczystość pasowania przygotowała wychowawczyni pani Maria Dołżycka.

                                • Czytamy razem z Gangiem Słodziaków
                                  • Czytamy razem z Gangiem Słodziaków

                                    9 października w bibliotece rozpoczęliśmy serię trzech spotkań w ramach akcji czytelniczej, której pomysłodawcą jest właściciel sieci sklepów "Biedronka". Głośnemu czytaniu przygód mieszkańców leśnej polany towarzyszą gry i zabawy oraz elementy edukacji ekologicznej.Na pierwszym spotkaniu poznaliśmy przygody borsuka Bartka i dzięcioła Dominika, którzy uczyli nas, jak radzić sobie z nudą. Uczniowie klas 1-3 wezmą też udział w konkursie na najciekawszą klasową dekorację wykonaną z materiałów do recyklingu.Nagrodą za udział w akcji będzie możliwość wylosowania jednego ze Słodziaków :-)

                                • Klub Gier Planszowych zaprasza:-)
                                  • Klub Gier Planszowych zaprasza:-)

                                    To nieprawda, że gry planszowe zostały zepchnięte w niebyt przez gry komputerowe !

                                    Przeżywają renesans niemal na całym świecie.

                                    Również w naszej szkole spróbujemy odkryć ich niezwykły czar!

                                    Od października w szkolnej bibliotece działa Klub Gier Planszowych.

                                    Spotykamy się we wtorki na 8.lekcji oraz w środy na 6 .lekcji.

                                • Noc Bibliotek już za nami :-)
                                  • Noc Bibliotek już za nami :-)

                                    Noc z 4 na 5 października spędziliśmy w szkolnej bibliotece. Wraz z 1760 bibliotekami w całej Polsce włączyliśmy się do V edycji akcji.W spotkaniu wzięło udział 19 uczniów - miłośników książek i harcerzy- z klasy V,VI oraz VII. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem " Znajdźmy wspólny język"

                                • „Uczymy Dzieci Programować”
                                  • „Uczymy Dzieci Programować”

                                    Nasza szkoła bierze udział w IV edycji programu edukacyjnego

                                    „Uczymy Dzieci Programować”

                                    Program trwa od 01.09.2019 r do 31.01.2020 r.

                                    Ogólnopolski program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.
                                    Zajęcia kodowania prowadzi pani Dorota Kołodziej z grupą przedszkolaków.

                                • "Życie i kultura Łemków" - film konkursowy
                                  • "Życie i kultura Łemków" - film konkursowy

                                    Od kilku miesięcy grupa uczniów z naszej szkoły: Wiktoria Demkowicz, Igor Demkowicz, Natalia Dołżycka i Joanna Dołżycka pracowała przy realizacji filmu, który powstała w ramach ogólnopolskiego konkursu „Poznajmy się”. Konkurs ma na celu pogłębienie wiedzy o wielokulturowości naszego społeczeństwa i rozwijanie życzliwości młodego pokolenia wobec imigrantów, mniejszości etnicznych i mniejszości narodowych.

                                    Życzymy powodzenia!

                                • Wycieczka karateków do Żor
                                  • Wycieczka karateków do Żor

                                    13 czerwca grupa uczniów uczęszczających na karate wyruszyła na wycieczkę do Żor. W westernowym miasteczku Twinpigs najmłodsi, jak i trochę starsi uczestnicy mogli znaleźć wiele atrakcji dla siebie: diabelski młyn , park linowy, kino 3d i 5d, strzelnicę, plażę, mini zoo, saloon, kolejkę wąskotorową. Po kilku godzinach intensywnej rozrywki uczniowie udali się do Muzeum Ognia w Żorach, gdzie mogli poznać zagadnienia związane z ogniem i temperaturą zakresu fizyki i chemii, zobaczyć bardzo nowoczesne wystawy związane z pożarnictwem. Wiele radości sprawiło wszystkim samodzielne wykonanie i przyozdobienie świeczki.

                                    Wycieczkę zorganizowały panie :Leokadia Magierowska i Maria Dołżycka.

                                • Już wakacje:)
                                  • Już wakacje:)

                                    19 czerwca zakończyliśmy uroczyście rok szkolny 2018/2019. W tym roku żegnaliśmy absolwentów dwóch klas - trzecią gimnazjum i ósmą.Obie klasy podziękowały za lata nauki i wręczyły nauczycielom i pracownikom szkoły drobne pamiątkowe upominki. Pani dyrektor, Maria Grabek, wręczyła nagrody uczniom, którzy ukończyli szkołę z wyróżnieniem.

                                • Pożegnanie najstarszych klas
                                  • Pożegnanie najstarszych klas

                                    Dzisiejszy dzień w naszej szkole był wyjątkowy, szczególnie dla uczniów klasy 8. szkoły podstawowej i  3. gimnazjum.

                                    Na akademię, którą przygotowali uczniowie klasy 8. wraz ze swoją wychowawczynią, zaproszona została cała społeczność szkolna: uczniowie, nauczyciele i pracownicy.

                                    „…Każdy z nas pozostawi w tej szkole cząstkę siebie. Tu bowiem przeżywaliśmy nasze pierwsze sukcesy i gorycz pierwszych porażek. Tu zawiązały się przyjaźnie, które pragniemy pielęgnować jak najpiękniejszy kwiat. Tu przeżywaliśmy chwile, o których nie chcemy zapomnieć…”

                                • Udział w międzynarodowym wydarzeniu "Fascination of  Plants Day"
                                  • Udział w międzynarodowym wydarzeniu "Fascination of Plants Day"

                                    Nasza szkoła po raz pierwszy przystąpiła do międzynarodowego wydarzenia Fascination of Plants Day.

                                    Celem akcji było zaprezentowanie pracy osób zafascynowanych światem roślin, a także przekazanie przesłania, że wiedza o roślinach jest niezmiernie ważna dla rozwoju rolnictwa, zrównoważonego wytwarzania żywności, a także ogrodnictwa i leśnictwa.

                                    W naszym kraju zorganizowano 226 wydarzeń, co pozwoliło zająć Polsce pierwsze miejsce w skali światowej.

                                    W ramach akcji ,,Fascynujący dzień roślin 2019” w naszej szkole odbyły się zajęcia terenowe z botaniki, na których uczniowie mieli okazję rozpoznawać gatunki roślin oraz je fotografować.

                                    Młodzi przyrodnicy wzięli również udział w interaktywnym konkursie ,,Flora wiosenna Komańczy i okolic” w aplikacji Kahoot!, do którego mogli się przygotować ze strony „Przyroda pod lupą”, gdzie od kilku miesięcy pani Marysia,nauczycielka biologii i opiekunka szkolnego projektu, publikowała posty edukacyjne.

                                    W szkole odbył się również konkurs fotograficzny „Rośliny wokół nas”.

                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                              Piątek 22.11.2024
                            • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                  

                            • Galeria zdjęć

                                brak danych
                            • Librus Synergia
                            • CodeWeek
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Biuletyn informacji publicznej