• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu.

        Potrzebne są: sudocremy, oliwki, szampony i inne środki czystości, nowa bielizna, żywność z długim terminem przydatności, koce, poduszki. (Szczegóły na plakacie). Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30.11. W późniejszym terminie zostaną przekazane do DPS

        Każda pomoc ma ogromne znaczenie! Dzięki niej młodsze pokolenie będzie mogło doświadczyć, jak ważne jest wzajemne wsparcie, empatia i szacunek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pokażmy, jak wiele możemy dać innym!

        Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
        • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

          Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

          W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość to jest to!”.

          We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowaniach. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

          Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowali własnoręcznie kamyczki, które ukryli w różnych miejscach na ternie szkoły, aby sprawić przyjemność osobom, które je odnajdą. Pojawiłą się również skrzynka pozdrowien, do której mosli wrzucać miłe liściki dla wybranych osób. Uczniowie chętnie zabierali ze sobą karteczki z motywującymi słowami, które mogli znaleźć na szkolnych korytarzach. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego własnoręcznie przygotowali pocztówki z pozdrowieniami
          • W naszej szkole trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby dobrze zapamiętać i zrealizować zadania związane z tym wydarzeniem o prawach dzieci rozmawiamy przez cały tydzień. Materiały otrzymalismy od organizacji Unicef. Najmłodsi czyli przedszkole, zerówka i klasy 1-3 uczyli sie o prawach dzieci poprzez rozmowy, filmik edukacyjny oraz kolorowanki o różnej trudności zawierające tematykę praw dziecka. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone lekcje z kartami pracy wg scenariusza UNICEF. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się np. nad konfliktem praw i jak go rozwiązać, jakie cele są dla nich ważne, z jakimi prawami dzieci spotykają się codziennie. Akcję w szkole propaguje pedagog szkolny p. Olga Rudlicka przy współpracy całego grona pedagogicznego.
            • Ks. prot.mgr Michał Konyk zorganizował zajęcia integracyjne z religii na temat: „Poznawanie świata kultury prawosławnej” .

              Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii prawosławia w Polsce oraz obejrzeli film: "100 lat Autokefalii. 1000 lat historii". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania pierniczków. Warsztaty miały charakter symboliczny - niedawno obchodziliśmy święto Dzień Wszystkich Świętych, czyli wspomnienie wszystkich naszych patronów - powszechne imieniny. Aniołki przestawione na piernikach miały symbolizować naszych patronów. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie prawosłanej cerkwii w Komańczy i obejrzenie wystawy poświęconej 100-leciu Аutokefalii PAKP.

              W tych szczególnych zajęciach wzięli udział również ks. Adam Liwacz- proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Komańczy oraz ks. Andrzej Żuraw - przoboszcz parafii greckokatolickiej.

              Uczniowie uświadomili sobie, że pomimo różnych obrządków wszyscy jesteśmy chrześcijanami, a ich Mała Ojczyzna jest szczególnym miejscem, gdzie przenikają się różne kultury i religie.
                • Od 1 listopada, przez 19 dni głośno mówiliśmy „STOP” przemocy wobec dzieci i młodzieży! Dołączyliśmy do grona partnerów ogólnoświatowej Kampanii 19 dni!

                  Hasło przewodnie brzmi: Ej, to nie żart. To jest przemoc.
                  • CodeWeek to Europejski Tydzień Kodowania – inicjatywa promująca naukę kodowania i programowania w ciekawy i interesujący sposób i na różne sposoby, promująca kompetencje cyfrowe, które zdecydowanie są kompetencjami przyszłości. Nauka kodowania i programowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
                    • 7 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dzieci i uczniowie wystąpili w sześciu kategoriach: zespoły i soliści zaśpiewali w trzech grupach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy 1-4 oraz klasy 5-8. Repertuar uczestników był zróżnicowany
                      • 8 listopada uroczystą akademią oraz udziałem w akcji "Szkoła do hymnu" uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
                        • 11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach uroczystości z okazji 106. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody gminne rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Poległych za Ojczyznę w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Adam Liwacz.

                          Po mszy odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi przypomnieli nam trudną i pełną wyrzeczeń drogę naszych przodków ku wolności. Wiersze doskonale oddały ducha czasów zaborów oraz pragnienie niepodległości, a pieśni wprowadziły uczestników w atmosferę tamtych dni. Po wzruszającej części artystycznej wszyscy udali się na skwerek, gdzie miała miejsce część oficjalna– odśpiewano Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej i oddano hołd Poległym za Ojczyznę.
                          • 14 października, w ramach ministerialnego projektu "Podróże z Klasą", 32-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Bożeny Grodzińskiej, Doroty Kołodziej oraz Mirosławy Onyszkanycz-Kowalskiej udała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty, uczniowie zwiedzili Starówkę, Zamek Królewski, Park Łazienkowski z Pałacem na Wodzie
                                • Planszówkowy zawrót głowy :-)
                                  • Planszówkowy zawrót głowy :-)

                                    W październiku i listopadzie w bibliotecznym Klubie Gier Planszowych sporo się działo. Fani planszówek do perfekcji opanowali zasady rywalizacji w EurobusinessDixit oraz bardzo szybko odkryli zawiłości gry Wsiąść do pociągu.

                                    Gościem jednego ze spotkań była p. Elżbieta Dołżycka , która nauczyła nas zasad gry logicznej Unikat.

                                    Obecnie uczymy się grać w dwie z pięciu nowo zakupionych gier - TagiAzul.

                                • Zabawa andrzejkowa
                                  • Zabawa andrzejkowa

                                    Wtorek przebiegł w naszej szkole w karnawałowej atmosferze. Do południa na dyskotece andrzejkowej bawiły się najmłodsze dzieci z przedszkola, zerówki i klas 1-3. Wieczorem parkiet okupowali starsi uczniowie. Andrzejkowe szaleństwo trwało do godziny 20.00. Tańcom towarzyszyły zabawy i wróżby:-)

                                • Smacznie i zdrowo
                                  • Smacznie i zdrowo

                                    W minionym tygodniu uczniowie klasy 0 zajmowali się tematyką zdrowia. Dzieci przypomniały sobie, jak ważna jest aktywność fizyczna, higiena i zdrowe odżywianie. Teoretyczną wiedzę wykorzystały też w praktyczny sposób. Z przyniesionych do szkoły produktów przez dwa kolejne dni wspólnie przygotowywały zdrowe śniadanie. Na kanapkach pojawiły się gotowane jajka, chuda węlina, sery oraz różne warzywa.

                                • Nasza akcja nagrodzona!
                                  • Nasza akcja nagrodzona!

                                    Miło nam poinformować, że nasza czerwcowa akcja na rzecz promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży "Jak nie czytam, jak czytam" została doceniona przez organizatorów. Otrzymaliśmy w nagrodę książki do biblioteki. Zachęcamy do ich czytania!

                                • Gminne uroczystości 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
                                  • Gminne uroczystości 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

                                    W 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę przedstawiciele instytucji gminnych oraz mieszkańcy spotkali się na mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym, a następnie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży działających przy Rzepedzkim Ośrodku Kultury. Dalsza część uroczystości miała miejsce na skwerze, gdzie o godzinie 12.00 wspólnie odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, a następnie przedstawiciele władz, instytucji działających na terenie gminy oraz harcerki złożyły wieńce i znicze pod tablicą pamiątkową. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, Pani Dyrektor oraz delegacja uczniów, nauczycieli i harcerek z 26 DH. Na zakończenie uroczystości w niebo poleciały biało-czerwone balony.

                                • Zostań wolontariuszem!
                                  • Zostań wolontariuszem!

                                    Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych osób lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.

                                    W naszej szkole od 3 lat działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym czasie wolontariusze przygotowali kilkanaście akcji, które miały na celu niesienie pomocy innym. Niektóre przedsięwzięcia odbywały się we współpracy z Fundacją Czas Nadziei, Fundacją Pomóż i Ty, Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komańczy.

                                    W wolontariat angażuje się wielu nauczycieli i uczniów z naszej szkoły.

                                    Zapraszamy wszystkich uczniów do dołączenia do grona wolontariuszy. Zgłoszenia na rok szkolny 2019/2020 przyjmuje opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu – Maria Ślazyk

                                    Co nam daje wolontariat?

                                    • odwagę,
                                    • możliwość wykazania się,
                                    • poczucie spełnienia,
                                    • naukę współdziałania,
                                    • rozwój kompetencji społecznych,
                                    • zwiększenie świadomości,
                                    • budowanie relacji,
                                    • łamanie stereotypów,
                                    • wzrost samooceny i motywacji,
                                    • wzbogacanie warsztatu pracy,
                                    • rozwijanie umiejętności zarządzania czasem,
                                    • pierwsze doświadczenia "zawodowe",
                                    • radość.

                                    Przypominamy nasze działania z ostatnich lat:

                                    - Szlachetna Paczka,

                                    - Pomocna dłoń – pomoc osobom starszym z najbliższej okolicy,

                                    - Świąteczny płomyk – wizyta u starszych, samotnych osób z życzeniami świątecznymi, obdarowanie ich własnoręcznie wykonanymi stroikami,

                                    - przygotowanie smakołyków na Jasełka dla osób starszych,

                                    - warsztaty tworzenia dekoracji wielkanocnych,

                                    - kiermasze wielkanocne, z których dochód był przeznaczony na pomoc dla chorych dzieci,

                                    - Słodka przerwa dla Julianka – kiermasz ciast, z którego dochód został przekazany dla chłopca z poważną wadą serca,

                                    - zbiórka pieniędzy dla fundacji Pomóż i ty,

                                    - przygotowanie babeczek na gminne obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
                                    z najbliższej okolicy,

                                    - kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony dla podopiecznego Fundacji Czas Nadziei,

                                    - zbiórka plastikowych nakrętek.

                                • Próbna ewakuacja
                                  • Próbna ewakuacja

                                    20 listopada, jak co roku, odbyły się w szkole ćwiczenia z próbnej ewakuacji. Akcja przebiegła sprawnie i zgodnie z procedurami, nad którymi czuwali strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej z Sanoka i Ochotniczej Straży Pożarnej z Komańczy.

                                • Zapraszamy do biblioteki!
                                  • Zapraszamy do biblioteki!

                                    Miło nam poinformować, że od września nasza biblioteka przeszła prawdziwą metamorfozę. Była ona możliwa dzięki funduszom pozyskanym w ramach grantu na wsparcie działań na rzecz lokalnych społeczności, realizowanych w partnerstwie organizacji pozarządowych i przedsiębiorców współpracujących z grupą EuroCash: "Lokalni herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości" Na realizację projektu „Wyposażenie biblioteki szkolnej w książki i kącik czytelniczy dla dzieci i młodzieży” uzyskaliśmy 10,000 zł.

                                • Zbieramy nakrętki - pomagamy!
                                  • Zbieramy nakrętki - pomagamy!

                                    Zachęcamy wszystkich do przynoszenia do szkoły plastikowych zakrętek, które zostaną przekazane rodzinie pana Dominika Iwińskiego z Odrzechowej, który jest w trakcie kosztownej rehabilitacji po wypadku.

                                    Pan Dominik pracował jako elektromonter na słupach wysokiego napięcia.

                                    3 lipca 2018 roku wszystko się zmieniło – pan Dominik miał wypadek – spadł z dużej wysokości. Nastąpił uraz wielonarządowy, złamany kręgosłup, przerwany rdzeń kręgowy, zmiażdżone płuca. Pan Dominik walczył o życie, przez jakiś czas był w śpiączce. Teraz dzięki kosztownej rehabilitacji stara się wrócić do normalnego funkcjonowania, robi duże postępy.

                                    Nakrętki można przynosić do pani Leokadii Magierowskiej.

                                • Warsztaty recytatorskie
                                  • Warsztaty recytatorskie

                                    15 listopada ośmioro uczniów z najstarszych klas wzięło udział w warsztatach recytatorskich, które poprowadziła pani dr Agata Demkowicz. Warsztaty przygotował Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna im. Jerzego Harasymowicza w Komańczy.

                                • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
                                  • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

                                    13 listopada świętowaliśmy w naszej szkole wraz z Gangiem Słodziaków Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Po raz kolejny sympatyczne Słodziaki zaprosiły uczniów klasy I,II i III na Leśną Polanę. Dzieci podzielone na  drużyny Borsuków i Dzięciołów wysłuchały czytanego tekstu o kolejnych przygodach ulubionych bohaterów, ułożyły słodziakowe puzzle oraz wzięły udział w interaktywnym quizie dotyczącym treści książki.

                                • Wyprawki szkolne od GAZ-SYSTEMU S.A.
                                  • Wyprawki szkolne od GAZ-SYSTEMU S.A.

                                    Szanowni Państwo,

                                    Informujemy, że spółka GAZ-SYSTEM S.A. przekazała wyprawki szkolne dzieciom, które rozpoczną naukę w roku szkolnym 2019/2020. W ich skład wchodzą: plecak, piórnik oraz worek na obuwie.

                                    GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów wysokiego ciśnienia. Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne kraju, przyczyniając się także do rozwoju europejskiego rynku gazu.

                                • "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
                                  • "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"

                                    20 września nasi uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do cyklicznej akcji "Sprzątanie Świata"

                                    Tematem tegorocznej edycji na rzecz poszanowania środowiska było hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - pomagamy!" Najmłodsi uczniowie i klasy IV-VI porządkowali okolice Komańczy. Natomiast klasa VII i VIII wraz z wychowawcami i pracownikami Nadleśnictwa Komańcza uczestniczyła w akcji "SprzątaMY Las". Dziękujemy leśnikom za ognisko i pyszne smażone kiełbaski, którymi posililiśmy się po oczyszczeniu ze śmieci drogi leśnej w Dołżycy.

                                • Spotkanie z policjantami
                                  • Spotkanie z policjantami

                                    11 września przedstawiciele policji z Komańczy spotkali się z naszymi uczniami, by zwrócić ich uwagę na ważne sprawy:

                                    - cyberprzemoc obecną na portalach internetowych,

                                    - tragiczne skutki używania dopalaczy i narkotyków,

                                    - zakaz wnoszenia do szkoły przedmiotów niebezpiecznych,

                                    - obowiązek przebywania na terenie szkoły podczas zajęć.

                                • Odwozy
                                  • Odwozy

                                    W roku szkolnym 2019/2020 obowiązuje poniższy rozkład odwozów:

                                    poniedziałek, środa, piątek

                                    po 5 lekcji 1230 Dołżyca; Komańcza, Radoszyce, Nowy Łupków, Smolnik

                                    po 7 lekcji 1415 Dołżyca; Komańcza, Radoszyce, Nowy Łupków, Smolnik

                                    po 7 lekcji 1420 Czystogarb, Moszczaniec

                                    wtorek, czwartek

                                    po 5 lekcji 1230 Dołżyca; Komańcza, Radoszyce, Nowy Łupków, Smolnik

                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                              Piątek 22.11.2024
                            • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                  

                            • Galeria zdjęć

                                brak danych
                            • Librus Synergia
                            • CodeWeek
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Biuletyn informacji publicznej