Kodowanie na dywanie
Kolejny piątek pod hasłem kodowanie nie tylko na dywanie w klasie 0. Uczniowie wykonywali wiele zadań związanych z kodowaniem i odkodowywaniem obrazów, trzeba przyznać, że idzie im coraz lepiej.
Planszówkowy zawrót głowy :-)
W październiku i listopadzie w bibliotecznym Klubie Gier Planszowych sporo się działo. Fani planszówek do perfekcji opanowali zasady rywalizacji w Eurobusiness i Dixit oraz bardzo szybko odkryli zawiłości gry Wsiąść do pociągu.
Gościem jednego ze spotkań była p. Elżbieta Dołżycka , która nauczyła nas zasad gry logicznej Unikat.
Obecnie uczymy się grać w dwie z pięciu nowo zakupionych gier - Tagi i Azul.
Zabawa andrzejkowa
Wtorek przebiegł w naszej szkole w karnawałowej atmosferze. Do południa na dyskotece andrzejkowej bawiły się najmłodsze dzieci z przedszkola, zerówki i klas 1-3. Wieczorem parkiet okupowali starsi uczniowie. Andrzejkowe szaleństwo trwało do godziny 20.00. Tańcom towarzyszyły zabawy i wróżby:-)
Jeszcze o świętowaniu niepodległości i rozstrzygnięciu konkursu plastycznego "Moja Niepodległa"
W sobotę 23.11 w Rzepedzkim Ośrodki Kultury kontynuowano obchody 101 rocznicy odzyskania niepodległości. Najpierw z programem artystycznym wystąpiła młodzież działająca przy ośrodku w Rzepedzi. Zaśpiewały też nasze uczennice, laureatki konkursu piosenki patriotycznej - Aleksandra Majkowicz, Maja Winkowska, Joanna Dołżycka, Wiktoria Demkowicz, Weronika Duszatyńska i Oliwia Bernacka. Po występach młodzieży swój talent zaprezentowała Pani Agata Demkowicz oraz grupa taneczna Dance Freek.
Ponadto trakcie imprezy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Moja Niepodległa". Wśród zwycięzców znalazły się nasze uczennice, które w swoich kategoriach wiekowych zajęły odpowiednio:
Kamila Winkowska - III miejsce
Ewa Wasylów - I miejsce
Maja Winkowska - II miejsce.
Gratulujemy!
Smacznie i zdrowo
W minionym tygodniu uczniowie klasy 0 zajmowali się tematyką zdrowia. Dzieci przypomniały sobie, jak ważna jest aktywność fizyczna, higiena i zdrowe odżywianie. Teoretyczną wiedzę wykorzystały też w praktyczny sposób. Z przyniesionych do szkoły produktów przez dwa kolejne dni wspólnie przygotowywały zdrowe śniadanie. Na kanapkach pojawiły się gotowane jajka, chuda węlina, sery oraz różne warzywa.
Nasza akcja nagrodzona!
Miło nam poinformować, że nasza czerwcowa akcja na rzecz promowania czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży "Jak nie czytam, jak czytam" została doceniona przez organizatorów. Otrzymaliśmy w nagrodę książki do biblioteki. Zachęcamy do ich czytania!
Gminne uroczystości 101. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.
W 101. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę przedstawiciele instytucji gminnych oraz mieszkańcy spotkali się na mszy świętej w intencji Ojczyzny w kościele parafialnym, a następnie obejrzeli montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży działających przy Rzepedzkim Ośrodku Kultury. Dalsza część uroczystości miała miejsce na skwerze, gdzie o godzinie 12.00 wspólnie odśpiewany został Mazurek Dąbrowskiego, a następnie przedstawiciele władz, instytucji działających na terenie gminy oraz harcerki złożyły wieńce i znicze pod tablicą pamiątkową. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy, Pani Dyrektor oraz delegacja uczniów, nauczycieli i harcerek z 26 DH. Na zakończenie uroczystości w niebo poleciały biało-czerwone balony.
Zostań wolontariuszem!
Wolontariat to dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych osób lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie.
W naszej szkole od 3 lat działa Szkolne Koło Wolontariatu. W tym czasie wolontariusze przygotowali kilkanaście akcji, które miały na celu niesienie pomocy innym. Niektóre przedsięwzięcia odbywały się we współpracy z Fundacją Czas Nadziei, Fundacją Pomóż i Ty, Hospicjum Małego Księcia w Lublinie, Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komańczy.
W wolontariat angażuje się wielu nauczycieli i uczniów z naszej szkoły.
Zapraszamy wszystkich uczniów do dołączenia do grona wolontariuszy. Zgłoszenia na rok szkolny 2019/2020 przyjmuje opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu – Maria Ślazyk
Co nam daje wolontariat?
- odwagę,
- możliwość wykazania się,
- poczucie spełnienia,
- naukę współdziałania,
- rozwój kompetencji społecznych,
- zwiększenie świadomości,
- budowanie relacji,
- łamanie stereotypów,
- wzrost samooceny i motywacji,
- wzbogacanie warsztatu pracy,
- rozwijanie umiejętności zarządzania czasem,
- pierwsze doświadczenia "zawodowe",
- radość.
Przypominamy nasze działania z ostatnich lat:
- Szlachetna Paczka,
- Pomocna dłoń – pomoc osobom starszym z najbliższej okolicy,
- Świąteczny płomyk – wizyta u starszych, samotnych osób z życzeniami świątecznymi, obdarowanie ich własnoręcznie wykonanymi stroikami,
- przygotowanie smakołyków na Jasełka dla osób starszych,
- warsztaty tworzenia dekoracji wielkanocnych,
- kiermasze wielkanocne, z których dochód był przeznaczony na pomoc dla chorych dzieci,
- Słodka przerwa dla Julianka – kiermasz ciast, z którego dochód został przekazany dla chłopca z poważną wadą serca,
- zbiórka pieniędzy dla fundacji Pomóż i ty,
- przygotowanie babeczek na gminne obchody Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja,
z najbliższej okolicy,- kiermasz ciast, z którego dochód został przeznaczony dla podopiecznego Fundacji Czas Nadziei,
- zbiórka plastikowych nakrętek.
Warsztaty "Pracować każdy może"
Uczniowie klas 0 - 3 wzięli udział w warsztatach plastycznych "Pracować każdy może - ekonomia społeczna".
Finałem warsztatów było ogłoszenie konkursu plastycznego.
Próbna ewakuacja
20 listopada, jak co roku, odbyły się w szkole ćwiczenia z próbnej ewakuacji. Akcja przebiegła sprawnie i zgodnie z procedurami, nad którymi czuwali strażacy z Powiatowej Straży Pożarnej z Sanoka i Ochotniczej Straży Pożarnej z Komańczy.
Zapraszamy do biblioteki!
Miło nam poinformować, że od września nasza biblioteka przeszła prawdziwą metamorfozę. Była ona możliwa dzięki funduszom pozyskanym w ramach grantu na wsparcie działań na rzecz lokalnych społeczności, realizowanych w partnerstwie organizacji pozarządowych i przedsiębiorców współpracujących z grupą EuroCash: "Lokalni herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości" Na realizację projektu „Wyposażenie biblioteki szkolnej w książki i kącik czytelniczy dla dzieci i młodzieży” uzyskaliśmy 10,000 zł.
Zbieramy nakrętki - pomagamy!
Zachęcamy wszystkich do przynoszenia do szkoły plastikowych zakrętek, które zostaną przekazane rodzinie pana Dominika Iwińskiego z Odrzechowej, który jest w trakcie kosztownej rehabilitacji po wypadku.
Pan Dominik pracował jako elektromonter na słupach wysokiego napięcia.
3 lipca 2018 roku wszystko się zmieniło – pan Dominik miał wypadek – spadł z dużej wysokości. Nastąpił uraz wielonarządowy, złamany kręgosłup, przerwany rdzeń kręgowy, zmiażdżone płuca. Pan Dominik walczył o życie, przez jakiś czas był w śpiączce. Teraz dzięki kosztownej rehabilitacji stara się wrócić do normalnego funkcjonowania, robi duże postępy.
Nakrętki można przynosić do pani Leokadii Magierowskiej.
Warsztaty recytatorskie
15 listopada ośmioro uczniów z najstarszych klas wzięło udział w warsztatach recytatorskich, które poprowadziła pani dr Agata Demkowicz. Warsztaty przygotował Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka Publiczna im. Jerzego Harasymowicza w Komańczy.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
13 listopada świętowaliśmy w naszej szkole wraz z Gangiem Słodziaków Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Po raz kolejny sympatyczne Słodziaki zaprosiły uczniów klasy I,II i III na Leśną Polanę. Dzieci podzielone na drużyny Borsuków i Dzięciołów wysłuchały czytanego tekstu o kolejnych przygodach ulubionych bohaterów, ułożyły słodziakowe puzzle oraz wzięły udział w interaktywnym quizie dotyczącym treści książki.
Wyprawki szkolne od GAZ-SYSTEMU S.A.
Szanowni Państwo,
Informujemy, że spółka GAZ-SYSTEM S.A. przekazała wyprawki szkolne dzieciom, które rozpoczną naukę w roku szkolnym 2019/2020. W ich skład wchodzą: plecak, piórnik oraz worek na obuwie.
GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką Skarbu Państwa o strategicznym znaczeniu dla polskiej gospodarki. Jest operatorem systemu przesyłowego gazu w Polsce oraz właścicielem Terminalu LNG im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu i świadczy usługi przesyłu gazu poprzez własną sieć gazociągów wysokiego ciśnienia. Spółka zapewnia bezpieczeństwo energetyczne kraju, przyczyniając się także do rozwoju europejskiego rynku gazu.
"Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
20 września nasi uczniowie wraz z nauczycielami przyłączyli się do cyklicznej akcji "Sprzątanie Świata"
Tematem tegorocznej edycji na rzecz poszanowania środowiska było hasło: "Nie śmiecimy - sprzątamy - pomagamy!" Najmłodsi uczniowie i klasy IV-VI porządkowali okolice Komańczy. Natomiast klasa VII i VIII wraz z wychowawcami i pracownikami Nadleśnictwa Komańcza uczestniczyła w akcji "SprzątaMY Las". Dziękujemy leśnikom za ognisko i pyszne smażone kiełbaski, którymi posililiśmy się po oczyszczeniu ze śmieci drogi leśnej w Dołżycy.
Spotkanie z policjantami
11 września przedstawiciele policji z Komańczy spotkali się z naszymi uczniami, by zwrócić ich uwagę na ważne sprawy:
- cyberprzemoc obecną na portalach internetowych,
- tragiczne skutki używania dopalaczy i narkotyków,
- zakaz wnoszenia do szkoły przedmiotów niebezpiecznych,
- obowiązek przebywania na terenie szkoły podczas zajęć.
Zajęcia pozalekcyjne
Zapraszamy uczniów do udziału w kołach zainteresowań
wykaz kół znajduje się w zakładce DLA UCZNIA
HARASYMIADA
Zapraszamy całą społeczność szkolną do udziału w tegorocznej HARASYMIADZIE.
Odwozy
W roku szkolnym 2019/2020 obowiązuje poniższy rozkład odwozów:
poniedziałek, środa, piątek
po 5 lekcji 1230 Dołżyca; Komańcza, Radoszyce, Nowy Łupków, Smolnik
po 7 lekcji 1415 Dołżyca; Komańcza, Radoszyce, Nowy Łupków, Smolnik
po 7 lekcji 1420 Czystogarb, Moszczaniec
wtorek, czwartek
po 5 lekcji 1230 Dołżyca; Komańcza, Radoszyce, Nowy Łupków, Smolnik
Godziny dzwonków
Piątek 22.11.2024Galeria zdjęć
brak danych