• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu.

        Potrzebne są: sudocremy, oliwki, szampony i inne środki czystości, nowa bielizna, żywność z długim terminem przydatności, koce, poduszki. (Szczegóły na plakacie). Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30.11. W późniejszym terminie zostaną przekazane do DPS

        Każda pomoc ma ogromne znaczenie! Dzięki niej młodsze pokolenie będzie mogło doświadczyć, jak ważne jest wzajemne wsparcie, empatia i szacunek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pokażmy, jak wiele możemy dać innym!

        Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
        • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

          Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

          W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość to jest to!”.

          We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowaniach. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

          Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowali własnoręcznie kamyczki, które ukryli w różnych miejscach na ternie szkoły, aby sprawić przyjemność osobom, które je odnajdą. Pojawiłą się również skrzynka pozdrowien, do której mosli wrzucać miłe liściki dla wybranych osób. Uczniowie chętnie zabierali ze sobą karteczki z motywującymi słowami, które mogli znaleźć na szkolnych korytarzach. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego własnoręcznie przygotowali pocztówki z pozdrowieniami
          • W naszej szkole trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby dobrze zapamiętać i zrealizować zadania związane z tym wydarzeniem o prawach dzieci rozmawiamy przez cały tydzień. Materiały otrzymalismy od organizacji Unicef. Najmłodsi czyli przedszkole, zerówka i klasy 1-3 uczyli sie o prawach dzieci poprzez rozmowy, filmik edukacyjny oraz kolorowanki o różnej trudności zawierające tematykę praw dziecka. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone lekcje z kartami pracy wg scenariusza UNICEF. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się np. nad konfliktem praw i jak go rozwiązać, jakie cele są dla nich ważne, z jakimi prawami dzieci spotykają się codziennie. Akcję w szkole propaguje pedagog szkolny p. Olga Rudlicka przy współpracy całego grona pedagogicznego.
            • Ks. prot.mgr Michał Konyk zorganizował zajęcia integracyjne z religii na temat: „Poznawanie świata kultury prawosławnej” .

              Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii prawosławia w Polsce oraz obejrzeli film: "100 lat Autokefalii. 1000 lat historii". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania pierniczków. Warsztaty miały charakter symboliczny - niedawno obchodziliśmy święto Dzień Wszystkich Świętych, czyli wspomnienie wszystkich naszych patronów - powszechne imieniny. Aniołki przestawione na piernikach miały symbolizować naszych patronów. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie prawosłanej cerkwii w Komańczy i obejrzenie wystawy poświęconej 100-leciu Аutokefalii PAKP.

              W tych szczególnych zajęciach wzięli udział również ks. Adam Liwacz- proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Komańczy oraz ks. Andrzej Żuraw - przoboszcz parafii greckokatolickiej.

              Uczniowie uświadomili sobie, że pomimo różnych obrządków wszyscy jesteśmy chrześcijanami, a ich Mała Ojczyzna jest szczególnym miejscem, gdzie przenikają się różne kultury i religie.
                • Od 1 listopada, przez 19 dni głośno mówiliśmy „STOP” przemocy wobec dzieci i młodzieży! Dołączyliśmy do grona partnerów ogólnoświatowej Kampanii 19 dni!

                  Hasło przewodnie brzmi: Ej, to nie żart. To jest przemoc.
                  • CodeWeek to Europejski Tydzień Kodowania – inicjatywa promująca naukę kodowania i programowania w ciekawy i interesujący sposób i na różne sposoby, promująca kompetencje cyfrowe, które zdecydowanie są kompetencjami przyszłości. Nauka kodowania i programowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
                    • 7 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dzieci i uczniowie wystąpili w sześciu kategoriach: zespoły i soliści zaśpiewali w trzech grupach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy 1-4 oraz klasy 5-8. Repertuar uczestników był zróżnicowany
                      • 8 listopada uroczystą akademią oraz udziałem w akcji "Szkoła do hymnu" uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
                        • 11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach uroczystości z okazji 106. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody gminne rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Poległych za Ojczyznę w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Adam Liwacz.

                          Po mszy odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi przypomnieli nam trudną i pełną wyrzeczeń drogę naszych przodków ku wolności. Wiersze doskonale oddały ducha czasów zaborów oraz pragnienie niepodległości, a pieśni wprowadziły uczestników w atmosferę tamtych dni. Po wzruszającej części artystycznej wszyscy udali się na skwerek, gdzie miała miejsce część oficjalna– odśpiewano Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej i oddano hołd Poległym za Ojczyznę.
                          • 14 października, w ramach ministerialnego projektu "Podróże z Klasą", 32-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Bożeny Grodzińskiej, Doroty Kołodziej oraz Mirosławy Onyszkanycz-Kowalskiej udała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty, uczniowie zwiedzili Starówkę, Zamek Królewski, Park Łazienkowski z Pałacem na Wodzie
                                • Szlachetna paczka 2019
                                  • Szlachetna paczka 2019

                                    Kontynuując wieloletnią tradycję, nasza szkoła włączyła się w akcję "Szlachetna paczka".

                                    Tym razem postanowiliśmy obdarować rodzinę z dwójką dzieci, która znalazła się w trudnej sytuacji życiowej.

                                    W zbiórkę potrzebnych artykułów zaangażowali się uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi.

                                    Poniżej przedstawiamy relację wolontariusza z magazynu w Dukli, który przekazał paczkę wybranej przez nas rodzinie:

                                • Z świątecznymi życzeniami
                                  • Z świątecznymi życzeniami

                                    Tuż przed świętami wolontariusze i harcerze udali się z świątecznymi życzeniami do samotnych, starszych osób z Komańczy, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili instytucje współpracujące ze szkołą.

                                    Uczniowie składając życzenia obdarowali odwiedzane osoby własnoręcznie wykonanymi stroikami.

                                • Bezpieczne ferie
                                  • Bezpieczne ferie

                                    9 stycznia policjanci z posterunku w Komańczy spotkali się z naszymi uczniami, by przypomnieć o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa podczas ferii zimowych.Starszym klasom zwrócili uwagę na  właściwe zachowanie w szkole oraz mediach społecznościowych. Przestrzegali również przed niebezpieczeństwami związanymi z dopalaczami i innymi używkami.

                                • Jasełka
                                  • Jasełka

                                    20 grudnia panowała już w całej szkole świąteczna atmosfera. Wprowadziły w nią jasełka przygotowane przez naszych uczniów, począwszy od punktu przedszkolnego aż po klasę ósmą. Historii narodzenia Pana Jezusa towarzyszyły liczne kolędy w wykonaniu chóru i solistów oraz barwne układy taneczne.

                                • Warsztaty tworzenia świątecznych stroików
                                  • Warsztaty tworzenia świątecznych stroików

                                    17 grudnia w naszej szkole odbyły się warsztaty tworzenia stroików świątecznych. Harcerze, wolontariusze i przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego spędzając czas w bardzo aktywny i kreatywny sposób, mogli stworzyć oryginalną ozdobę świątecznego stołu. Warsztaty zorganizowały i przeprowadziły p. Mariola Baj - Herbut, p. Maria Ślazyk i p. Elżbieta Dołżycka, p. Dorota Kołodziej, p. Mirosława Onyszkanycz- Kowalska.

                                • Wycieczka do Rzeszowa i Baranowa już za nami
                                  • Wycieczka do Rzeszowa i Baranowa już za nami

                                    13 grudnia 38 uczniów z klas V-VIII uczestniczyło w wycieczce do Rzeszowa, gdzie w Teatrze Maska obejrzeliśmy inscenizację "Opowieści wigilijnej" Karola Dickensa. Spektakl w pięknej oprawie wizualnej i muzycznej wprowadził nas w atmosferę zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. W Rzeszowie zaliczyliśmy też dwugodzinny pobyt w kręgielni Kula Bowling & Club. Natomiast w Baranowie Sandomierskim zwiedziliśmy zamek oraz wzięliśmy udział w warsztatach dworskich manier.

                                • "Z odpadami za pan brat" - warsztaty
                                  • "Z odpadami za pan brat" - warsztaty

                                    28 listopada uczniowie klas 4- 8 wzięli udział w dwugodzinnych warsztatach „Z odpadami za pan brat” prowadzonych przez nauczycielkę przedmiotów przyrodniczych.

                                    Na początek odbyła się projekcja dwóch krótkich filmów – pierwszy przeniósł młodzież 50 lat wstecz, kiedy mięso w sklepach pakowało się w gazetę, produkty sypkie w szare torebki a ludzie narzekali na szarość i monotonię w sklepach, marząc o plastikowych, kolorowych opakowaniach, które dostępne były już w innych krajach. Drugi film pokazywał Ziemię jako ogromne wysypisko śmieci i zwierzęta, które cierpią z powodu odpadów.

                                    Następnie uczniowie wzięli udział w krótkim eksperymencie, podczas którego okazało się, że kupując różne towary, zwłaszcza w pośpiechu, sięgamy po te ładniej zapakowane, często w kilka niepotrzebnych warstw opakowań.

                                • Światowy dzień AIDS
                                  • Światowy dzień AIDS

                                    1 grudnia każdego roku obchodzimy Światowy Dzień AIDS ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia w 1988 roku. Dzień ma przypominać ludziom o wciąż jeszcze niezwalczonej epidemii i szerzyć wiedzę na jej temat.

                                    Z tej okazji w naszej szkole 3.12.2019r. odbył się konkurs wiedzy o HIV i AIDS.

                                • Nagrody za najpiękniejsze albumy z liśćmi
                                  • Nagrody za najpiękniejsze albumy z liśćmi

                                    Do końca października chętni uczniowie klasy piątej zbierali jesienne liście, oznaczali je i umieszczali we własnoręcznie wykonanych albumach.

                                    Wszyscy znakomicie wywiązali się z zadania. Powstało wiele pięknych albumów. Piątoklasiści zapewne już nie pomylą dębu z brzozą czy jodły ze świerkiem.

                                    Ponadto udało się stworzyć szkolny zbiór liści około 50 gatunków drzew i krzewów, które będą służyć uczniom przygotowującym się do konkursów przyrodniczy.

                                    Uczniowie, którzy zebrali najwięcej gatunków, prawidłowo je oznaczyli i starannie zasuszyli swoje okazy – Michał Bolanowski, Katarzyna Rudnicka i Julia Dołżycka - otrzymali dyplomy i upominki.

                                • Warsztaty profilaktyczne
                                  • Warsztaty profilaktyczne

                                    11 grudnia uczniowie wzięli udział w warsztatach profilaktycznych. Oto tematy zajęć dla poszczególnych grup:

                                    Konflikt - mówię, słucham, akceptuję ( uczniowie klas I-III).

                                    Dopalacze - o spustoszeniu jakie wywołują w organizmie (uczniowie klas IV-VIII).

                                • Wizyta Mikołaja:-)
                                  • Wizyta Mikołaja:-)

                                    6 grudnia wszystkie dzieci niecierpliwie oczekują wyjątkowego gościa - Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Zawitał on również w progi naszej szkoły i obdarował wszystkich uczniów upominkami. Wizytę poprzedziło przedstawienie przygotowane przez uczniów z koła misyjnego, które prowadzi siostra Agnieszka. Przesłaniem spektaklu była dobroć, którą warto praktykować na co dzień, nie tylko od święta.

                                • Dzień Pluszowego Misia
                                  • Dzień Pluszowego Misia

                                    3 grudnia dzieci z punktu przedszkolnego świętowały Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak przyniósł ulubionego pluszaka, a gościem specjalnym był miś Bonifacy. Dzieci po wysłuchaniu czytanki o przygodach misia Felka i Alfika, zaprosiły swoich pluszakowych ulubieńców do zabaw tanecznych i ruchowych.Rozwiązywały zagadki - szukały pluszowych misiów wśród zabawek oraz łączyły linią dwa takie same misie. Na koniec każdy wyciął elementy, ułożył z nich misia i przykleił na kartce. Prace maluchów można podziwiać na gazetce.

                                • Warsztaty makramy
                                  • Warsztaty makramy

                                    29 listopada uczniowie klas 4-6 wzięli udział w warsztatach makramy - znanej od starożytności sztuki wiązania sznurków bez użycia igieł, drutów lub szydełka. W starożytności ozdabiano nią szaty przywódców oraz wykonywano ozdobne narzuty na łoża czy ściany. Do Europy przywędrowała około XIV w. Była popularna głównie we Francji, Włoszech a także Hiszpanii.

                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                              Piątek 22.11.2024
                            • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                  

                            • Galeria zdjęć

                                brak danych
                            • Librus Synergia
                            • CodeWeek
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Biuletyn informacji publicznej