• Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.
          • Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

            Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką.

            Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!
            • 26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze "Żywa lekcja przyrody". Uczniowie wszystkich klas mogli bezpośrednio obcować z wybranymi gatunkami gadów pod opieką specjalisty. Oprócz informacji o ich charakterystyce, uczestnicy dowiedzieli się, jak dbać o zwierzę w warunkach domowych oraz jakie ma ono specjalne potrzeby. Warsztaty łączyły naukę z zabawą, rozwijając empatię i ucząc odpowiedzialności oraz szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
              • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W tym wyjątkowym dniu solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Aby wyrazić swoje wsparcie, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, co jest symbolem niedopasowania chromosomów, a zarazem pięknej unikalności każdej osoby. Dzięki temu gestowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla wszystkich, niezależnie od różnic. Akcja odbyła się z inicjatywny samorządu szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali:-)
                • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej akcji – na godzinie wychowawczej napisali listy do siebie z przyszłości. Każdy opisał swoje marzenia, zainteresowania i codzienne życie. Listy zostały zamknięte w metalowym kuferku i schowane w szkolnym sejfie. Otworzymy je dopiero za 4 lata, w maju 2029 roku, gdy będziemy już w 8 klasie.

                  Celem tej akcji jest zatrzymanie wspomnień, zastanowienie się nad swoimi marzeniami i zobaczenie, jak się zmienimy. Dzięki temu za kilka lat będziemy mogli sprawdzić, czy nasze plany się spełniły i jak bardzo dorastanie wpłynęło na nasze życie. W pudełku znalazł się także list naszej wychowawczyni, która również przyłączyła się do akcji.

                  To niezwykła podróż w czasie, która pomoże nam lepiej poznać siebie i przypomnieć sobie szkolne lata!
                    • Sięgnij po pomoc
                      • Sięgnij po pomoc

                        Czasem pojawiają się w życiu człowieka trudne momenty, sytuacje z którymi ciężko sobie poradzić. Czujemy, że problem nas przerasta, że bez pomocy specjalisty nie damy sobie rady. I dobrze, że tak myślimy, że nie próbujemy ze wszystkim zostać sami.

                        Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej, który mieści się w Sanoku na ul. Kołłątaja 5, świadczy nieodpłatnie, w ramach NFZ, pomoc psychologa, psychoterapeuty, socjoterapeuty, superwizora. Pacjentami Ośrodka mogą być dzieci poniżej 7 roku życia, dzieci i młodzież objęci obowiązkiem szkolnym i obowiązkiem nauki oraz kształcący się w szkołach ponadpodstawowych - do ich ukończenia, jednak nie później niż do ukończenia 21 roku, a także rodziny lub opiekunowie prawni.

                    • Cała Polska Programuje
                      • Cała Polska Programuje

                        Uczniowie klasy pierwszej wraz z panią Edwardą Myrdak wzięli udział w projekcie "Cała Polska Programuje" w wramach programu edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować. Akcję zorganizowała "Fundacja Rozwoju Edukacji Cyfrowej". Celem przedsięwzięcia było zainteresowanie programowaniem oraz wprowadzenie elementów kodowania i robotyki do codziennych zajęć dydaktycznych najmłodszych uczniów.
                        Wydarzenie, zgodnie z nazwą, obejmowało całą Polskę i odbywało się przez 10 dni. Podczas trwania akcji uczniowie realizowali przygotowane specjalnie na tę okoliczność zadania.

                    • Tydzień Świstaka
                      • Tydzień Świstaka

                        Gminny Ośrodek Kultury wraz z Biblioteką Publiczną im. Jerzego Harasymowicza w Komańczy zaprasza uczniów klas 0-VIII szkół podstawowych do udziału w konkursie plastyczno-manualnym pn. "Tydzień Świstaka". Konkurs polega na stworzeniu przez uczniów postaci świstaka z dowolnych materiałów i dostarczenie go do Bibliotek Publicznych działających na terenie gminy Komańcza. Zachęcamy do udziału w konkursie, na laureatów czekają atrakcyjne nagrody

                    • Dzień Niedźwiedzia
                      • Dzień Niedźwiedzia

                        Biblioteka Publiczna im. J. Harasymowicza w Komańczy zachęca do udziału w Quizie z okazji Dnia Niedźwiedzia, który odbędzie się 02.02.2021r. Aby wziąć udział należy zapisać się w bibliotece poprzez aplikację Messenger w dniach od 29.01.2021r. do 01.02.2021r. Po dołączeniu chętnych do grupy, w dniu 02.02.2021r. o godz. 16.00 odbędzie się wideo rozmowa ze wszystkimi uczestnikami lub z każdym uczestnikiem osobno w zależności od liczby zgłoszeń. Wymagana jest sprawna kamerka i mikrofon. Bibliotekarka będzie zadawać pytania a uzyskane odpowiedzi zapisywać na indywidualnym formularzu.

                    • Konkurs na sketchnotkę rozstrzygnięty
                      • Konkurs na sketchnotkę rozstrzygnięty

                        Sketchnoting, czyli notowanie wizualne stało się ostatnio bardzo popularne. Notując samodzielnie w ten sposób uczymy się selekcji informacji, a przedstawiając zagadnienia w postaci haseł i ikon lepiej je zapamiętujemy. Kilko uczniów podjęło wyzwanie i stworzyło własną sketchnotkę.

                        Komisja postanowiła wyróżnić 3 osoby i przyznać:

                        I miejsce- Ani Socińskiej

                        II miejsce - Julii Stec

                        III miejsce- Mai Winkowskiej

                        Gratulujemy!!!

                    • Wyniki Festiwalu Kolęd i Pastorałek
                      • Wyniki Festiwalu Kolęd i Pastorałek

                        Nasi uczniowie pomimo pandemii i zdalnego nauczania wzięli udział w XII Festiwalu Kolęd i Pastorałek "A Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami...". Festiwal jak co roku cieszył się dużą popularnością i przybrał już charakter konkursu nie tylko gminnego, ale i powiatowego. W tym roku, ze względu na epidemię, był nieco inny - zamiast występów przed publicznością, artyści wysyłali swoje nagrania do organizatorów.

                    • Zapraszamy do biblioteki:-)
                      • Zapraszamy do biblioteki:-)

                        Wraz z powrotem najmłodszych uczniów do szkoły wznowiła tradycyjną działalność szkolna biblioteka.

                        Serdecznie zapraszamy naszych czytelników:-)

                        poniedziałek: 800- 850 ; 935-1225

                        wtorek: 935- 1225

                        środa: 800-940 ; 1025-1135

                        Lektury przygotowane przez nauczycieli można odbierać przez cały tydzień w sekretariacie szkoły do godziny 1400.

                    • Motywacja to podstawa
                      • Motywacja to podstawa

                        Z cyklu "Poradnik pedagoga szkolnego"

                        Zagadnienie motywacji powraca systematycznie jak bumerang, bo jest ważne nie tylko z punktu widzenia nauki szkolnej, ale ma fundamentalne znaczenie jeśli chodzi o osiąganie sukcesów w ogóle. Przecież nic tak nie napędza naszego działania jak wewnętrzna motywacja.

                    • I świątecznej tradycji stało się zadość ...
                      • I świątecznej tradycji stało się zadość ...

                        Dziś, tj. 22 grudnia dzieci z przedszkola i zerówki podtrzymały nasza szkolną tradycję, czyli wystawiły jasełka. Dla niektórych był to pierwszy publiczny występ, dlatego małym artystom tym bardziej należą się wyrazy uznania. Niestety ze względu na obostrzenia związane z koronawirusem, przedstawienie mogli podziwiać tylko nieliczni nauczyciele z Panią Dyrektor i niektórzy pracownicy szkoły. Dobrze, że z pomocą przyszła nowoczesna technologia i dzięki bezpośredniej transmisji internetowej na FB - na kanale Przedszkolaki Komańczaki, swoje pociech mogli zobaczyć także rodzice. Po jasełkach była jeszcze wigilia z życzeniami, opłatek i barszczyk z uszkami.

                    • Z świątecznymi życzeniami u osób starszych
                      • Z świątecznymi życzeniami u osób starszych

                        Harcerze, wolontariusze i członkowie Samorządu Uczniowskiego wykonali w swoich domach przepiękne stroiki, którymi zostały obdarowane starsze i samotne osoby z Komańczy. To kontynuacja zapoczątkowanej kilka lat temu tradycji. Do tej pory spotykaliśmy się w szkole na warsztatach, w trakcie których powstawały stroiki. W tym roku sytuacja związana z wprowadzeniem zdalnego nauczania, wymusiła inny sposób na kontynuację tej pięknej akcji, która wywołuje uśmiech na twarzach seniorów.

                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Godziny dzwonków

                  Sobota 05.04.2025
                • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                      

                • Galeria zdjęć

                    brak danych
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • CodeWeek
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Biuletyn informacji publicznej