• Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu.

        Potrzebne są: sudocremy, oliwki, szampony i inne środki czystości, nowa bielizna, żywność z długim terminem przydatności, koce, poduszki. (Szczegóły na plakacie). Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30.11. W późniejszym terminie zostaną przekazane do DPS

        Każda pomoc ma ogromne znaczenie! Dzięki niej młodsze pokolenie będzie mogło doświadczyć, jak ważne jest wzajemne wsparcie, empatia i szacunek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pokażmy, jak wiele możemy dać innym!

        Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
        • 21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem, a Izraelem.

          Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.

          W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość to jest to!”.

          We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowaniach. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.

          Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowali własnoręcznie kamyczki, które ukryli w różnych miejscach na ternie szkoły, aby sprawić przyjemność osobom, które je odnajdą. Pojawiłą się również skrzynka pozdrowien, do której mosli wrzucać miłe liściki dla wybranych osób. Uczniowie chętnie zabierali ze sobą karteczki z motywującymi słowami, które mogli znaleźć na szkolnych korytarzach. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego własnoręcznie przygotowali pocztówki z pozdrowieniami
          • W naszej szkole trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby dobrze zapamiętać i zrealizować zadania związane z tym wydarzeniem o prawach dzieci rozmawiamy przez cały tydzień. Materiały otrzymalismy od organizacji Unicef. Najmłodsi czyli przedszkole, zerówka i klasy 1-3 uczyli sie o prawach dzieci poprzez rozmowy, filmik edukacyjny oraz kolorowanki o różnej trudności zawierające tematykę praw dziecka. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone lekcje z kartami pracy wg scenariusza UNICEF. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się np. nad konfliktem praw i jak go rozwiązać, jakie cele są dla nich ważne, z jakimi prawami dzieci spotykają się codziennie. Akcję w szkole propaguje pedagog szkolny p. Olga Rudlicka przy współpracy całego grona pedagogicznego.
            • Ks. prot.mgr Michał Konyk zorganizował zajęcia integracyjne z religii na temat: „Poznawanie świata kultury prawosławnej” .

              Uczniowie wysłuchali krótkiego wykładu na temat historii prawosławia w Polsce oraz obejrzeli film: "100 lat Autokefalii. 1000 lat historii". Następnie uczniowie wzięli udział w warsztatach malowania pierniczków. Warsztaty miały charakter symboliczny - niedawno obchodziliśmy święto Dzień Wszystkich Świętych, czyli wspomnienie wszystkich naszych patronów - powszechne imieniny. Aniołki przestawione na piernikach miały symbolizować naszych patronów. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie prawosłanej cerkwii w Komańczy i obejrzenie wystawy poświęconej 100-leciu Аutokefalii PAKP.

              W tych szczególnych zajęciach wzięli udział również ks. Adam Liwacz- proboszcz parafii rzymskokatolickiej w Komańczy oraz ks. Andrzej Żuraw - przoboszcz parafii greckokatolickiej.

              Uczniowie uświadomili sobie, że pomimo różnych obrządków wszyscy jesteśmy chrześcijanami, a ich Mała Ojczyzna jest szczególnym miejscem, gdzie przenikają się różne kultury i religie.
                • Od 1 listopada, przez 19 dni głośno mówiliśmy „STOP” przemocy wobec dzieci i młodzieży! Dołączyliśmy do grona partnerów ogólnoświatowej Kampanii 19 dni!

                  Hasło przewodnie brzmi: Ej, to nie żart. To jest przemoc.
                  • CodeWeek to Europejski Tydzień Kodowania – inicjatywa promująca naukę kodowania i programowania w ciekawy i interesujący sposób i na różne sposoby, promująca kompetencje cyfrowe, które zdecydowanie są kompetencjami przyszłości. Nauka kodowania i programowania pomaga zrozumieć otaczający nas świat, który ulega ciągłym zmianom.
                    • 7 listopada w naszej szkole odbył się Konkurs Piosenki i Pieśni Patriotycznej. Dzieci i uczniowie wystąpili w sześciu kategoriach: zespoły i soliści zaśpiewali w trzech grupach wiekowych: oddziały przedszkolne, klasy 1-4 oraz klasy 5-8. Repertuar uczestników był zróżnicowany
                      • 8 listopada uroczystą akademią oraz udziałem w akcji "Szkoła do hymnu" uczciliśmy 106. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów.
                        • 11 listopada nasi uczniowie wzięli udział w gminnych obchodach uroczystości z okazji 106. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Obchody gminne rozpoczęły się Mszą Św. w intencji Poległych za Ojczyznę w kościele parafialnym, którą celebrował ks. Adam Liwacz.

                          Po mszy odbył się montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci i młodzieży z naszej szkoły. Uczniowie utworami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi przypomnieli nam trudną i pełną wyrzeczeń drogę naszych przodków ku wolności. Wiersze doskonale oddały ducha czasów zaborów oraz pragnienie niepodległości, a pieśni wprowadziły uczestników w atmosferę tamtych dni. Po wzruszającej części artystycznej wszyscy udali się na skwerek, gdzie miała miejsce część oficjalna– odśpiewano Hymn Państwowy Rzeczypospolitej Polskiej i oddano hołd Poległym za Ojczyznę.
                          • 14 października, w ramach ministerialnego projektu "Podróże z Klasą", 32-osobowa grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pań: Bożeny Grodzińskiej, Doroty Kołodziej oraz Mirosławy Onyszkanycz-Kowalskiej udała się na trzydniową wycieczkę do Warszawy. Program wycieczki był bardzo bogaty, uczniowie zwiedzili Starówkę, Zamek Królewski, Park Łazienkowski z Pałacem na Wodzie
                                • Na "Harasymiadzie"
                                  • Na "Harasymiadzie"

                                    6 i 7 września nasi nauczyciele i uczniowie wzięli udział w XI edycji "Harasymiady". Pierwszego dnia uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, które doskonalili jeszcze podczas wakacyjnych warsztatów żywego słowa. Wieczorem 24 Drużyna Harcerska zasiadła wraz z drużyną z Sanoka, której przewodziła pani Krystyna Chowaniec, do harcerskiego ogniska.

                                • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020
                                  • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

                                    2 września uroczyście rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Najpierw tradycyjnie uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział we Mszach Świętych w Kościele Parafialnym oraz w Cerkwi Greckokatolickiej. Po mszach odbyła się uroczysta inauguracja w obecności pocztu sztandarowego. Pani Maria Grabek - dyrektor szkoły przywitała wszystkich, a szczególnie ciepło nowych uczniów oraz przedszkolaków, zapoznała także uczniów oraz rodziców ze zmianami, które nastąpią w najbliższym czasie.

                                • Pomagamy zwierzętom ze schroniska
                                  • Pomagamy zwierzętom ze schroniska

                                    29 października grupa wolontariuszek: Maja Winkowska, Nikola Nowik, Ania Socińska i Julia Stec zorganizowały w szkole kiermasz ciast, z którego dochód (520 zł) przeznaczyły na zakup karmy dla psów i kotów ze schroniska „Wesoły kundelek” w Lesku.

                                    Serdecznie dziękujemy wszystkim uczniom, pracownikom szkoły, rodzicom za włączenie się do akcji, a pani Renacie Winkowskiej za dostarczenie karmy do schroniska.

                                • Święto drzewa - konkurs
                                  • Święto drzewa - konkurs

                                    10 października obchodziliśmy w naszej szkole „Święto drzewa”. Z tej okazji odbył się konkurs, który składał się z 2 etapów. Na początek uczestnicy rozwiązywali interaktywny qiuz dotyczący drzew, krzewów i lasu, a później rozpoznawali liście rożnych gatunków drzew i krzewów. Wszyscy uczniowie wykazali się wiadomościami wykraczającymi poza podstawę programową.

                                    Najlepsi okazali się: Amelka Włodarek, Ania Socińska i Dominik Derkacz, którzy będą reprezentować naszą szkołę w konkursie wiedzy przyrodniczo – leśnej „Poznajmy las” organizowanym przez Nadleśnictwo Komańcza.

                                • Konkurs pięknego czytania
                                  • Konkurs pięknego czytania

                                    29 października uczniowie klasy II wzięli udział w Klasowym Konkursie Pięknego Czytania. Każdy uczestnik wcześniej ćwiczył pod okiem rodziców czytanie sześciu utworów. Wiersze Juliana Tuwima "Lokomotywa" i "Stół" oraz utwory Jana Brzechwy - "Skarżypyta","Samochwała","Kwoka" i "Żuk". O kolejności występów przed jury oraz wyborze wiersza decydowało losowanie. Wszyscy drugoklasiści starali się zaprezentować jak najlepiej. Jury oceniało tempo czytania, interpretację tekstu, respektowanie znaków przestankowych oraz dykcję.

                                • Kodowanie na dywanie
                                  • Kodowanie na dywanie

                                    Piątkowy dzień w klasie "0" przebiegał pod hasłem "Kodowanie na dywanie". Dzieci poszerzały wiadomości na temat drzew i ich owoców, rozwijały umiejętności planowania, swobodnej wypowiedzi, pracy zespołowej oraz logicznego myślenia.

                                • Domek na plecach
                                  • Domek na plecach

                                    23 października w klasie 3. po raz kolejny w ramach projektu czytelniczo-proekologicznego spotkaliśmy się z bohaterami gangu Słodziaków. Tym razem borsuk Bartek i ślimak Tadeusz wyruszyli wspólnie na biwak nad jeziorem.Po omówieniu akcji opowiadania, wyszczególnieniu czasu i miejsc wydarzeń, uczniowie, podzieleni na dwa zespoły zadaniowe, zaprojektowali mapę terenu: leśną polanę i zakątek nad jeziorem.

                                • Zbiórka książek dla fundacji "Zaczytani"
                                  • Zbiórka książek dla fundacji "Zaczytani"

                                    Macie książki, które już Wam się nie przydadzą?

                                    Wiemy, jak można dać im drugie życie!

                                    Do 31 października w naszej szkole będzie trwała charytatywna zbiórka książek dla Fundacji Zaczytani​! Akcję na terenie naszej szkoły koordynują harcerze, a książki możecie przynosić do biblioteki.

                                    Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych przebywających w szpitalach, hospicjach, domach dziecka i domach pomocy społecznej.

                                • Dąb podporą nieba
                                  • Dąb podporą nieba

                                    21 października uczniowie klasy 2. wzięli udział w zajęciach czytelniczo- proekologicznych. Drugoklasiści poznali kolejne przygody "Szkolnego Gangu Słodziaków". Tym razem bohaterowie leśnej polany zastanawiali się nad pożytecznością oraz sposobami sadzenia pięknego i potężnego dębu.

                                • Warsztaty chemiczne
                                  • Warsztaty chemiczne

                                    21 października uczniowie klas VI,VII,VIII wzięli udział w warsztatach chemicznych na temat gazu ziemnego i bezpieczeństwa przesyłu gazu. Inicjatorem warsztatów była spółka GAZ-SYSTEM. Uczniowie pod okiem instruktorów obserwowali oraz przeprowadzali doświadczenia i eksperymenty chemiczne. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy upominek a szkoła klosz próżniowy i elektrolizer.

                                • Budujemy norkę dla Borsuka Bartka
                                  • Budujemy norkę dla Borsuka Bartka

                                    17 października klasa 1. wzięła udział w zajęciach czytelniczo- proekologicznych. Wstępem do rozmowy na temat ochrony przyrody był spacer ścieżką sensoryczną zbudowaną m.in. z liści,kasztanów, szyszek, trocin oraz z zostawionych przez turystów śmieci.

                                    Później dzieci wysłuchały nowych przygód dzielnego borsuka Bartka, które były inspiracją do kolejnych zadań. Uczniowie podzieleni na dwie grupy układali z literowej rozsypanki nazwy leśnych bohaterów, wskazywali samogłoski, dzielili słowa na litery, głoski i sylaby.

                                • Zajęcia artystyczne
                                  • Zajęcia artystyczne

                                    W czwartki na lekcji 7. i 8. odbywają się zajęcia artystyczne dla chętnych uczniów. Obecnie grupa pracuje nad odlewami gipsowymi. Później planujemy zająć się haftem krzyżykowym. Zapraszamy wszystkich małych i dużych artystów:-) Zajęcia prowadzi pani Mariola Baj-Herbut.

                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Godziny dzwonków

                              Piątek 22.11.2024
                            • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                  

                            • Galeria zdjęć

                                brak danych
                            • Librus Synergia
                            • CodeWeek
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Librus Synergia
                            • Biuletyn informacji publicznej