Zdalne nauczanie przedłużone do 24 maja
Decyzją MEN zawieszenie zajęć w szkołach, a co za tym idzie zdalne nauczanie zostaje przedłużone.
Promujemy czytanie w domu:-)
Szanowni Rodzice!
Jestem nauczycielem bibliotekarzem i na co dzień zachęcam Państwa dzieci do czytania. Wiem, jak dużo mają Państwo teraz obowiązków, więc nie proponuję kolejnych zajęć online. Korzystając z okazji do bezpośredniego kontaktu, chcę tylko krótko i zwięźle zachęcić Państwa do czytania dzieciom
Każdy z nas zastanawia się czasem, co może zrobić jeszcze lepiej, by zapewnić dziecku dobrą przyszłość, a obecnie – by we względnym spokoju przetrwać ten trudny czas. Odpowiedź jest prosta: czytać dzieciom książki. A gdy są starsze, to czytać je razem z nimi.
Spadek motywacji - kilka porad.
Mija kolejny tydzień społecznej izolacji i zdalnego nauczania. Zdolności adaptacyjne w mniejszym lub większym stopniu pozwoliły nam przystosować się do zaistniałej sytuacji, niemniej jednak niektórzy z nas poczuli zmęczenie i wyraźny spadek motywacji. Taki stan zatruwa umysł i powoduje, że nie umiemy skupić się na tym, co jest ważne, czyli na realizacji celów, wykonywaniu obowiązków, codziennych czynnościach. Zazwyczaj stajemy się apatyczni, wycofani, zrezygnowani.Opuszczają nas siły witalne, mamy ochotę przeleżeć cały dzień w łóżku, albo błąkać się bez sensu. Jeśli spadek motywacji jest chwilowy, nie ma się czym martwić, gorszy dzień zdarza się nam wszystkim. Niepokojący jest przedłużający się brak motywacji i takiego stanu nie można lekceważyć.
Kształcenie na odległość przedłużone do 26 kwietnia
W związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, do 26 kwietnia br. przedłużona została przerwa w nauczaniu stacjonarnym w szkołach.
Jak kontrolować emocje w czasie społecznej kwarantanny
Epidemia koronawirusa zmusiła nas do tego, że większość czasu spędzamy zamknięci ze swoimi rodzinami w domach. Taka sytuacja, kiedy praktycznie 24 godziny na dobę jesteśmy razem, dodatkowo obarczeni obowiązkiem zdalnej pracy i zdalnego nauczania, sprzyja powstawaniu trudnych emocji i rodzi konflikty. Jak sobie z nimi radzić, żeby nie ranić innych i dbać o swój komfort psychiczny. Polecam obejrzenie 15 minutowego filmu, wskazówki w nim zawarte, systematycznie ćwiczone, pomogą osiągnąć to, co nazywa się inteligencją emocjonalną. Naukowcy są zgodni co do tego, że ludzie inteligentni emocjonalnie osiągają w życiu większe sukcesy i są szczęśliwsi niż ci z wysokoim IQ.
Weź udział w konkursie literackim!
Zastanawiacie się, co zrobić z nadmiarem wolnego czasu? Odpowiedź jest prosta. Spożytkujcie go na rozwój literackich pasji i poetyckich talentów.
Zachęcamy was do zapoznania się z różnorodną ofertą konkursów literackich. Kliknijcie w link, by poznać szczegóły.
2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu
2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, który został ustanowiony w roku 2007 przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Według WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) autyzm występuje u 1 na 100 dzieci (jest to sześciorotny wzrost w ciągu ostatnich 20 lat). Osoby ze spektrum autyzmu cechują się: zaburzeniami relacji społecznych, zaburzeniami komunikacji oraz ograniczonymi wzorcami zachowań, zainteresowań i aktywności.
"Kamienie na szaniec" dla spóźnialskich:-)
Siódmoklasiści omawiają obecnie książkę Aleksandra Kamińskiego. Dla tych, którzy nie zdążyli wypożyczyć lektury ze szkolnej biblioteki, podaję link do audiobooka powieści. Miłego słuchania;-)
Koronawirus. Jak rozmawiać i wspierać dzieci w tym czasie?
Czas koronawirusa, to czas trudny dla wszystkich, również dla dzieci. Zostaliśmy zmuszenie do rezygnacji z wielu rzeczy, zmiany przyzwyczajeń, zamknięci w czterech ścianach. Zmiany te mogą być wyjątkowo trudne dla dzieci, które zostały pozbawione bardzo ważnych dla nich relacji z rówieśnikami, wspólnych zabaw na podwórku, spotkań z kolegami w szkole.
ZOSTAŃ W DOMU! Czytaj książki:-)
Na pewno w czasie pandemii brakuje nam spotkań z przyjaciółmi i zwyczajnych kontaktów z ludźmi. Lekiem na samotność i konieczność przebywania w czterech ścianach może być dobra książka.
Na początek propozycja, którą mogę polecić każdemu od 10 do 110 lat. Książka R.J.Palacio "Cudowny chłopak" opowiada o Auguście, który jest " inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i, zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z
Jak skutecznie uczyć się w domu?
Wszyscy uczniowie, rodzice, nauczyciele zostaliśmy postawieni w nowej sytuacji - kształcenia zdalnego. Zajęcia on line, zadania przesyłane elektronicznie to teraz nasza rzeczywistość. Taki system nauki nie jest łatwy, bo jest nowy, eksperymentalny, odbywa się w innej przstrzeni - w domu, który do tej pory kojarzył się z czasem relaksu i odpoczynku. Jak zmotywować się do nauki (pracy zdalnej), jakie warunki sprzyjają uczeniu się w domu, jak uczyć się skutecznie?
Nauczanie na odległość
W okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół i placówek oświatowych, w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, od 25 marca do 10 kwietnia 2020 roku kształcenie odbywa się na odległość. Podstawowym sposobem komunikacji będzie dziennik elektroiniczny. Prosimy uczniów oraz rodziców o systematyczne logowanie się oraz odczytywanie informacji i wiadomości.
Ciekawe propozycje na czas wolny :-)
Wolne od szkoły i nieplanowany pobyt w domu nie muszą być nudne. Po pierwsze - warto wykorzystać ten czas na… naukę. Tak, tak – to nie są ani ferie, ani wakacje...
Gdy już się trochę pouczycie, zachęcamy do skorzystania z ciekawych propozycji przygotowanych dla Was na stronie https://www.grarantanna.pl
Co tam znajdziecie? Sesje gier fabularnych online, zagadki logiczne, webinary, streamingi, turnieje i konkursy związane z grami oraz kreatywnym wykorzystaniem internetu. A jeśli konkursy, to także nagrody!
Zawieszenie zajęć
Od 12 do 25 marca br. funkcjonowanie jednostek systemu oświaty zostaje czasowo ograniczone. Oznacza to, że w tym okresie przedszkola, szkoły i placówki oświatowe zarówno publiczne, jak i niepubliczne nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. To decyzja Ministra Edukacji Narodowej wynikająca z konieczności zapobiegania rozprzestrzenianiu się koronawirusa.
Przyznaliśmy tytuł "Językowego Dżentelmena"
Miesiąc luty przebiegał w naszej szkole pod hasłem "Troszczę się o kulturę języka - stop wulgaryzmom".W klasach szukaliśmy sposobów na walkę z wulgaryzmami i opracowaliśmy zasady językowego savoir-vivru.Wykonaliśmy szkolną gazetkę zachęcającą do posługiwania się piękną polszczyzną.Wyłoniliśmy klasowego "językowego dżentelmena" i "językową damę". Na koniec z kandydatów poszczególnych klas wybraliśmy metodą ogólnoszkolnego głosowania osobę o wyjątkowej kulturze osobistej, której nieodłącznym elementem jest staranna pozbawiona wulgaryzmów polszczyzna.
Dzień Myśli Braterskiej i Festiwal Piosenki Harcerskiej
W sobotę 22 lutego drużyna harcerska działająca przy naszej szkole udała się do Sanoka, aby razem z zuchami i harcerzami z innych drużyn świętować Dzień Myśli Braterskiej i wziąć udział w Festiwalu Piosenki Harcerskiej.
22 lutego to wyjątkowy dzień dla skautów, skautek, harcerzy i harcerek z całego świata. Obchodzony wtedy Dzień Myśli Braterskiej (World Thinking Day) jest momentem, w którym łączymy się myślami z naszymi braćmi i siostrami z innych krajów.
Warto jeździć na łyżwach:-)
17 lutego byliśmy na wycieczce w Sanoku. W wyjeździe uczestniczyło 44 uczniów z klas IV-VIII. Półtorej godziny spędziliśmy na lodowisku MOSiR -u. Jedni szlifowali posiadane już umiejętności, inni dopiero uczyli się jazdy na lodzie. Wszyscy jednak zgodnie uznali, że jazda na łyżwach to świetny sposób na aktywność zimową porą.
Nieco zmęczeni odpoczęliśmy podczas seansu filmowego w SDK-u. Obejrzeliśmy film
"Doktor Dolittle". Na koniec wstąpiliśmy do pizzerii Xavito.Wycieczkę dofinansowała Rada Rodziców w kwocie 500 zł.
Uczymy dzieci programować
To już kolejne zajęcia w klasie "0" z cyklu Kodowanie (nie tylko) na dywanie. Tym razem tematem przewodnim była zima i zwierzęta. Zima to trudny okres dla wielu zwierząt. Co się z nimi dzieje, gdy za oknem widać grubą kołderkę śniegu, a szyby w oknach pokrywają się srebrzystymi wzorami? Jak możemy im wtedy pomóc?
Kodowanie na dywanie
Kolejny piątek w klasie „0” przebiegł pod hasłem KODOWANIE NA DYWANIE. Tym razem tematem był „Kolorowy karnawał z Uczymy dzieci programować”.
WERTEP
W sobotę, 1 lutego uczniowie uczęszczający na język ukraiński zaprezentowali przed komaniecką publicznością Wertep, czyli Jasełka. Występ uczniów, przygotowany przez panią Mirosławę Onyszkanycz-Kowalalską, był jednym z elementów cyklicznej imprezy Wieczór z Kolędą, organizowanej przez zespół ŁemMy oraz miejscowe koło Związku Ukraińców w Polsce.
Godziny dzwonków
Niedziela 06.04.2025Galeria zdjęć
brak danych