Strona główna

      • Ekopracownia powstała w ramach projektu "Stawiamy na edukację w Gminie Komańcza".

        Pomieszczenie zostało gruntownie wyremontowane: ściany zostały wygładzone i pomalowane, na podłodze pojawiły się płytki, zostały wymienione lampy i parapety. Zakupione zostały nowe meble: szafy, regały, szafa na odczynniki chemiczne, stoliki i krzesełka. Pracownia została doposażona w wiele nowych pomocy dydaktycznych, którepomogą naszym uczniom w aktywny sposób zdobywać wiedzę i rozwijać kompetencje przyrodnicze.
          • 12 maja naszą szkołę odwiedziły policjantki z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Rzeszowie. Spotkały się z uczniami podczas zajęć profilaktycznych, które odbyły się w dwóch grupach wiekowych: dla klas 4–6 oraz 7–8.

            Podczas spotkań poruszono ważne tematy związane z bezpieczeństwem w internecie. Policjantki mówiły o hejcie, jego skutkach oraz odpowiedzialności karnej za takie zachowania. Zwróciły uwagę na konsekwencje publikowania zdjęć innych osób bez ich zgody, a także przestrzegały przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi w sieci. Funkcjonariusze uświadomili również młodzieży, że każda aktywność online może pozostawić trwałe ślady, a dane, nawet jeśli zostały usunięte, mogą być przechowywane i stanowić dowód w przypadku naruszenia prawa.

            Zajęcia były bardzo pouczające i spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy za przekazanie cennych informacji i zwiększenie naszej świadomości na temat zagrożeń w internecie.
            • W naszej grupie przedszkolnej odbyły się ciekawe zajęcia plastyczne, podczas których dzieci miały okazję poznać technikę piaskową. W świątecznym nastroju mali artyści tworzyli kolorowe wielkanocne zajączki, wykorzystując barwiony piasek i dużo wyobraźni.

              Zajęcia nie tylko rozwijały zdolności manualne i kreatywność, ale także przyniosły dzieciom mnóstwo radości.
              • 9 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym – obejrzeli spektakl Balladyna Juliusza Słowackiego wystawiony w Sanockim Domu Kultury.

                Spektakl był nie tylko doskonałym uzupełnieniem omawianej lektury, ale także inspirującym spotkaniem z żywym teatrem. Młodzież miała możliwość zobaczyć, jak klasyczne dzieło literatury romantycznej może zostać zinterpretowane na scenie. Ciekawa scenografia oraz dynamiczna gra świateł i dźwięku sprawiły, że przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie i pozytywne emocje wśród uczniów.
                • 7 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem Jackiem Kowalskim. Tematem były dzikie zwierzęta – głównie wilki i niedźwiedzie – oraz to, jak się zachować, gdy je spotkamy.Pan Jacek opowiedział, jak bezpiecznie chodzić po okolicy, zwłaszcza w lesie. Uczniowie dowiedzieli się, co robić, gdy zobaczą dzikie zwierzę, i jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Mówiliśmy też o tym, jak się zachować, jeśli zwierzę podejdzie blisko albo zaatakuje.

                  To było ciekawe i ważne spotkanie. Teraz wiemy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
                    • Harcerska nocka
                      • Harcerska nocka

                        Harcerze to twardzi ludzie i nocy się nie boją (a nawet jak się boją, to nie dają tego po sobie poznać :-) więc postanowili spędzić noc w szkole, a częścowo również poza nią. Zaczęło się od gry sprawdzającej spostrzegawczość, spryt oraz harcerską wiedzę i umiejętności. Celem kolejnej zabawy było przypomnienie prawa harcerskiego, natomiast punktem kulminacyjnym było złożenie przyrzeczenia harcerskiego przez kilka osób. Wyzwanie było duże, bo deszcz nie chciał odpuścić i rozpalenie ogniska harcerskiego nie było łatwe. Niestety wszyscy tak się skupiliśmy na tym zadaniu, śpiewaniu, gawędzie i zaklinaniu deszczu, że kompletnie zapomnieliśmy sfotografować to ważne wydarzenie. Niemniej jednak musicie nam uwierzyć na słowo, że kilku harcerzy zamieniło lilijki na harcerskie krzyże. Potem jeszcze była wciągająca gra w mafię, dopóki ok. trzeciej nad ranem w swe objęcia nie porwał nas sen.

                    • MAMY EKOPRACOWNIĘ!
                      • MAMY EKOPRACOWNIĘ!

                        Ekopracownia powstała w ramach projektu "Stawiamy na edukację w Gminie Komańcza".

                        Pomieszczenie zostało gruntownie wyremontowane: ściany zostały wygładzone i pomalowane, na podłodze pojawiły się płytki, zostały wymienione lampy i parapety. Zakupione zostały nowe meble: szafy, regały, szafa na odczynniki chemiczne, stoliki i krzesełka. Pracownia została doposażona w wiele nowych pomocy dydaktycznych, które pomogą naszym uczniom w aktywny sposób zdobywać wiedzę i rozwijać kompetencje przyrodnicze. Nad doborem odpowiednich pomocy naukowych czuwała p. Maria Ślazyk.

                    • Ogólnopolska innowacja pedagogiczna "Zdrowie zaczyna się w głowie"
                      • Ogólnopolska innowacja pedagogiczna "Zdrowie zaczyna się w głowie"

                        Uczniowie naszej szkoły aktywnie uczestniczą w realizacji innowacji pedagogicznej "Zdrowie zaczyna się w głowie", wykonując różnorodne zadania, które mają na celu rozwijanie ich świadomości zdrowotnej oraz umiejętności interpersonalnych. Celem innowacji jest zadbanie o szeroko rozumiany dobrostan uczniów. Kształtuje ona postawy prozdrowotne i prospołeczne oraz rozsądne korzystanie z technologii informacyjno-komunikacyjnych.

                        Innowacja wpisuje się w założenia polityki oświatowej na rok szkolny 2024/2025 "Edukacja prozdrowotna w szkole - kształtowanie zachowań służących zdrowiu, rozwijanie sprawności fizycznej i nawyku aktywności ruchowej, nauka udzielania pierwszej pomocy;

                        Współpracujemy ze szkołami:

                        • Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 3 im. Jana Pawła II w Rybniku,
                        • Zespół Szkół Specjalnych przy Ośrodku Terapii Nerwic dla Dzieci i Młodzieży w Orzeszu
                        • Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Gliwicach,
                        • Szkoła Podstawowa nr 107 im. Tadeusza Boya - Żeleńskiego z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie,
                        • Szkołą Podstawową im. Leonida Teligi w Gdańsku,
                        • Szkoła Podstawowa nr 5 im. UNICEF w Koszalinie,
                        • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Młodych Talentów w Smolnicy,
                        • Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jarosława Iwaszkiewicza w Zgorzelcu,

                        Współautorką innowacji jest p. Maria Ślazyk.

                        Efekty naszych wspólnych działań można zobaczyć w linku poniżej.

                    • Egzamin ósmoklasistów
                      • Egzamin ósmoklasistów

                        Dziś, 13 maja, w naszej szkole rozpoczął się egzamin ósmoklasistów. Przystępuje do niego dziewięcioro uczniów. Pierwszego dnia ósmoklasiści zmierzą się z językiem polskim, 14 maja napiszą egzamin z matematyki, a 15 maja – z języka angielskiego. Gratulujemy wszystkim uczniom dotychczasowej pracy i wytrwałości w przygotowaniach! Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia, jasnych umysłów oraz spokoju w trakcie egzaminów. Wierzymy, że świetnie sobie poradzicie!

                    • Nie klikaj bezmyślnie! O cyberzagrożeniach z ekspertkami CBZC
                      • Nie klikaj bezmyślnie! O cyberzagrożeniach z ekspertkami CBZC

                        12 maja naszą szkołę odwiedziły policjantki z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości w Rzeszowie. Spotkały się z uczniami podczas zajęć profilaktycznych, które odbyły się w dwóch grupach wiekowych: dla klas 4–6 oraz 7–8.

                        Podczas spotkań poruszono ważne tematy związane z bezpieczeństwem w internecie. Policjantki mówiły o hejcie, jego skutkach oraz odpowiedzialności karnej za takie zachowania. Zwróciły uwagę na konsekwencje publikowania zdjęć innych osób bez ich zgody, a także przestrzegały przed nawiązywaniem kontaktów z nieznajomymi w sieci. Funkcjonariuszki uświadomili również młodzieży, że każda aktywność online może pozostawić trwałe ślady, a dane, nawet jeśli zostały usunięte, mogą być przechowywane i stanowić dowód w przypadku naruszenia prawa.

                        Zajęcia były bardzo pouczające i spotkały się z dużym zainteresowaniem uczniów. Dziękujemy za przekazanie cennych informacji i zwiększenie naszej świadomości na temat zagrożeń w internecie.

                    • RaP STEAM- robotyka i programowanie
                      • RaP STEAM- robotyka i programowanie

                        Nasza szkoła bierze udział w projekcie RaP STEAM - robotyka i programowanie w szkołach podstawowych z terenu województwa podkarpackiego.

                        Nauczanie STEAM obejmuje:

                        S = Science (Nauka)

                        T = Technology (Technologia)

                        E = Engineering (Inżynieria)

                        A = Arts (Sztuka)

                        M = Maths (Matematyka)

                        Celem projektu jest:

                        Podniesienie jakości i efektywności oferowanych usług edukacyjnych, rozwój kompetencji w zakresie robotyki i programowania, rozwój logicznego myślenia, planowania i wnioskowania, wspieranie rozwoju kompetencji nauczycieli.

                        Trzy nauczycielki z naszej szkoły: Dorota Kołodziej, Maria Ślazyk i Edwarda Myrdak ukończyły pierwszy etap szkoleń nauczycieli - ścieżkę programistyczną, która obejmowała zagadnienia z zakresu programów Scratch i Python.

                        Ostatnio do szkoły dotarły zestawy klocków Lego Spike, z których niebawem uczniowie będą konstruować roboty.

                    • Dzień Ziemi 2025
                      • Dzień Ziemi 2025

                        22 kwietnia 2025 roku obchodziliśmy 55. Światowy Dzień Ziemi, którego hasłem przewodnim jest „Nasza Moc, Nasza Planeta” („Our Power, Our Planet”).

                        Światowy Dzień Ziemi przypomina nam, że każda decyzja – od codziennego oszczędzania energii, segregacji odpadów, po wybór odnawialnych źródeł energii – ma wpływ na przyszłość naszej planety.Tegoroczne obchody skupiają się na konieczności przyspieszenia przejścia na odnawialne źródła energii, takie jak energia słoneczna, wiatrowa, wodna, geotermalna i pływowa. Kluczowym celem jest potrojenie globalnej produkcji energii odnawialnej do 2030 roku. Dzięki temu możemy zadbać o czystsze powietrze, zdrowsze środowisko oraz stworzyć nowe miejsca pracy w sektorze zielonych technologii.

                        Z okazji tego święta nasi uczniowie zapoznali się z funkcjonowaniem odnawialnych źródeł energii w aplikacji Mozabook oraz wykonali plakaty informacyjne.

                    • Wiosenne zajęcia w terenie
                      • Wiosenne zajęcia w terenie

                        Uczestnicy zajęć rozwijających kompetencje ekologiczne w ramach projektu "Stawiamy na edukację w gminie Komańcza" wzięli udział w zajęciach terenowych, podczas których oznaczali za pomocą klucza gatunki roślin wiosennych oraz oglądali z pomocą lupy i mikroskopu pręciki i słupki w różnych kwiatach. To była bardzo aktywna lekcja na łonie przyrody.

                    • Witaj majowa jutrzenko!
                      • Witaj majowa jutrzenko!

                        3 maja miały miejsce gminne uroczystości z okazji 234. Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po uroczystej Mszy Św. i montażu słowno - muzycznym w wykonaniu uczniów z Rzepedzi, nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych na skwerek w Komańczy, aby oddać hołd Poległym za Ojczyznę. Naszą szkołę reprezentował poczet sztandarowy oraz delegacja harcerzy, która złożyła kwiaty pod pomnikiem.

                      • Święta Majowe – Pamiętamy!

                        Na początku maja obchodzimy trzy ważne święta:

                        • 1 maja – Święto Pracy, upamiętniające walkę o prawa pracownicze.

                        • 2 maja – Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, święto narodowej tożsamości i szacunku dla symboli państwowych.

                        • 3 maja – Święto Konstytucji 3 Maja – w tym roku obchodzimy 234. rocznicę uchwalenia pierwszej w Europie i drugiej na świecie nowoczesnej konstytucji.

                        To doskonała okazja do refleksji nad historią i wartościami, które kształtują naszą tożsamość narodową.

                    • Wielkanocne zajączki
                      • Wielkanocne zajączki

                        W naszej grupie przedszkolnej odbyły się ciekawe zajęcia plastyczne, podczas których dzieci miały okazję poznać wielkanocne zwyczaje. W świątecznym nastroju mali artyści tworzyli kolorowe wielkanocne zajączki, a rodzice zadbali o słodki poczęstunek. Zajęcia nie tylko rozwijały zdolności manualne i kreatywność, ale także przyniosły dzieciom mnóstwo radości. Wśród wielkanocnych prezentów znalazł się również obrazek do wykonania metodą piaskową od wydawnictwa Notes.

                    • Wycieczka do Lublina
                      • Wycieczka do Lublina

                        11 kwietnia klasa VII pod opieką pań: Mirosławy Onyszkanycz-Kowalskiej i Bożeny Grodzińskiej zwiedziła piękne i stare miasto Lublin. Uczniowie spacerując po Starówce, poznali legendy lubelskie, wysłuchali hejnału z wieży ratuszowej oraz posmakowali lubelskich przysmaków: cebularzy i szczypek

                    • Turniej Wiedzy Pożarniczej
                      • Turniej Wiedzy Pożarniczej

                        14 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” (OTWP), który ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej. Konkurs odbył się w Szkole Podstawowej w Rzepedzi.

                      • 85. rocznica Zbrodni Katyńskiej

                        11 kwietnia 2025 roku przedstawiciele samorządu uczniowskiego uczcili 85. rocznicę Zbrodni Katyńskiej. Złożyli kwiaty i zapalili znicze pod znajdującym się obok naszej szkoły Dębem Katyńskim. Drzewo to upamiętnia aspiranta Stanisława Irlę – urodzonego w Komańczy, a zamordowanego w 1940 roku w Miednoje przez sowieckie NKWD. Była to chwila zadumy i hołdu dla wszystkich ofiar tej tragicznej zbrodni.

                      • Na "Balladynie " w SDK

                        9 kwietnia uczniowie klas 7. i 8. mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym – obejrzeli spektakl Balladyna Juliusza Słowackiego wystawiony w Sanockim Domu Kultury.

                        Spektakl był nie tylko doskonałym uzupełnieniem omawianej lektury, ale także inspirującym spotkaniem z żywym teatrem. Młodzież miała możliwość zobaczyć, jak klasyczne dzieło literatury romantycznej może zostać zinterpretowane na scenie. Ciekawa scenografia oraz dynamiczna gra świateł i dźwięku sprawiły, że przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie i pozytywne emocje wśród uczniów.

                      • Dziewczyna z pasją:-)

                        Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII Edycji Konkursu Wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.

                    • „Kamienie na szaniec” — lekcja historii trochę inaczej
                      • „Kamienie na szaniec” — lekcja historii trochę inaczej

                        Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

                        Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką. Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!

                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Godziny dzwonków

                  Poniedziałek 19.05.2025
                • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                      

                • Galeria zdjęć

                  • brak danych
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • CodeWeek
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Biuletyn informacji publicznej