• Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.
          • Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

            Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką.

            Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!
            • 26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze "Żywa lekcja przyrody". Uczniowie wszystkich klas mogli bezpośrednio obcować z wybranymi gatunkami gadów pod opieką specjalisty. Oprócz informacji o ich charakterystyce, uczestnicy dowiedzieli się, jak dbać o zwierzę w warunkach domowych oraz jakie ma ono specjalne potrzeby. Warsztaty łączyły naukę z zabawą, rozwijając empatię i ucząc odpowiedzialności oraz szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
              • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W tym wyjątkowym dniu solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Aby wyrazić swoje wsparcie, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, co jest symbolem niedopasowania chromosomów, a zarazem pięknej unikalności każdej osoby. Dzięki temu gestowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla wszystkich, niezależnie od różnic. Akcja odbyła się z inicjatywny samorządu szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali:-)
                • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej akcji – na godzinie wychowawczej napisali listy do siebie z przyszłości. Każdy opisał swoje marzenia, zainteresowania i codzienne życie. Listy zostały zamknięte w metalowym kuferku i schowane w szkolnym sejfie. Otworzymy je dopiero za 4 lata, w maju 2029 roku, gdy będziemy już w 8 klasie.

                  Celem tej akcji jest zatrzymanie wspomnień, zastanowienie się nad swoimi marzeniami i zobaczenie, jak się zmienimy. Dzięki temu za kilka lat będziemy mogli sprawdzić, czy nasze plany się spełniły i jak bardzo dorastanie wpłynęło na nasze życie. W pudełku znalazł się także list naszej wychowawczyni, która również przyłączyła się do akcji.

                  To niezwykła podróż w czasie, która pomoże nam lepiej poznać siebie i przypomnieć sobie szkolne lata!
                    • Zima bez zagrożeń - spotkanie z policjantami
                      • Zima bez zagrożeń - spotkanie z policjantami

                        11 lutego odbyło się spotkanie uczniów z funkcjonariuszami policji z Komendy w Komańczy. Tradycyjnie, przed rozpoczynającymi się feriami zimowymi, policjanci przypomnieli zasady bezpieczeństwa, które są istotne w okresie zimowego wypoczynku.

                        Podczas spotkania omówiono najważniejsze kwestie dotyczące bezpieczeństwa w Internecie, na drodze, właściwego zachowania podczas zabaw na śniegu i lodzie oraz unikania niebezpiecznych sytuacji. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na konieczność noszenia elementów odblaskowych, przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz ostrożności w kontaktach z nieznajomymi.

                        Dzięki takim inicjatywom młodzież jest lepiej przygotowana do bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie zimowym.

                    • Akcja "Ubrania do oddania"
                      • Akcja "Ubrania do oddania"

                        Drodzy Rodzice, pracownicy i sympatycy szkoły. Zwracamy się z prośbą do przyłączenia się do akcji "Ubrania do oddania"

                        Mamy ogromną przyjemność poinformować, że nasza szkoła dołączyła do programu „Szkoła w Porządku” na portalu marki Ubrania do Oddania.

                        Korzystając z linka możecie Państwo:

                        • BEZPŁATNIE przekazywać swoje niepotrzebne ubrania oraz akcesoria do Ubrania do Oddania w ramach programu „Szkoła w Porządku”.
                        • Wspólnie z nami zbierać środki finansowe na realizację potrzeb naszych podopiecznych oraz placówki.
                        • Wybrać bezpłatnego kuriera lub przekazać paczki bezpłatnie do pobliskiego punktu InPost.
                    • Franek nie narzeka, a my?
                      • Franek nie narzeka, a my?

                        7 lutego szkolna biblioteka miała wyjątkowych gości.Przedszkolaki oraz uczniowie klasy 0 uczestniczyli w czytelniczym spotkaniu, podczas którego mieli okazję wysłuchać i obejrzeć bajkę "Franek już nie narzeka" w teatrzyku kamishibai. Była to lekcja o radości i życzliwości. Dzieci rozmawiały o tym, co daje im szczęście i radość oraz dlaczego uprzejmość i codzienna życzliwość są tak ważne.

                        Następnie mali goście z zainteresowaniem oglądali książeczki o zwierzętach i dowiedzieli się, jak dbać o wypożyczone książki, by służyły innym jak najdłużej. Na zakończenie czekała na nich zabawna sesja zdjęciowa w fotobudce oraz pamiątkowe zakładki do książek. To był dzień pełen uśmiechu i inspirujących wrażeń!

                    • Chroń swoje dane w sieci!
                      • Chroń swoje dane w sieci!

                        5 lutego uczniowie klas 1-3 wzięli udział w webinarze: Chroń swoje dane w sieci, podczas którego poznali podstawy bezpiecznego poruszania się w internecie. Rozmawialiśmy o tym:

                        • czym są dane osobowe i dlaczego należy je chronić,
                        • co to jest wizerunek w sieci i jak o niego dbać – co warto (a czego nie należy) publikować,
                        • dlaczego nie należy udostępniać informacji nieznajomym,
                        • jak rozpoznawać potencjalne zagrożenia.
                    • Harcerze się nie nudzą
                      • Harcerze się nie nudzą

                        Na cotygodniowych zbiórkach harcerskich czas płynie szybko, wesoło i aktywnie. Są elementy zabawy, śpiewanie i coś co rozwija harcerskiego ducha oraz pogłębia harcerską wiedzę i umiejętności. Zapału młodym harcerzom nie brakuje. Powoli szykujemy się do złożenia Przyrzeczenia Harcerskiego. Przed nami również Festiwal Piosenki Harcerskiej i Zuchowej (22 lutego) oraz zimowisko w Zboiskach (24-27 lutego).

                    • Akademia Młodego Przyrodnika
                      • Akademia Młodego Przyrodnika

                        W ramach programu "Stawiamy na edukację w Gminie Komańcza" w naszej szkole odbywają się między innymi zajęcia, które mają na celu zaciekawienie światem przyrody oraz rozbudzenie pasji poznawczych. Uczniowie są motywowani do poznawania przyrody w sposób aktywny, twórczy, dociekliwy i wytrwały. Zajęcia nastawione są na działanie praktyczne, kształcenie i doskonalenie umiejętności planowania i prowadzenia obserwacji oraz eksperymentów przyrodniczych, a także ich dokumentowania. Uczeń poprzez zabawę i proste doświadczenia, które sam wykona, nauczy się dostrzegać związki przyczynowo-skutkowe zachodzące między działalnością człowieka a stanem środowiska. Zachęcamy do obejrzenia filmiku z naszych działań - link poniżej.

                    • Kreatywne lekcje geografii
                      • Kreatywne lekcje geografii

                        Podczas lekcji geografii uczniowie w twórczy sposób poznawali zagadnienia związane z: glebami, ochroną przyrody w Polsce, lasami oraz zjawiskami krasowymi. Podczas lekcji ćwiczyli umiejętności: planowania, współracy w grupie, projektowania , korzystania z różnych źródeł informacji.

                    • Warsztaty: Bycie fit jest git!
                      • Warsztaty: Bycie fit jest git!

                        31 stycznia w naszej szkole odbyły się warsztaty: „Bycie fit jest git!”, których celem była promocja zdrowego stylu życia oraz racjonalnego odżywiania. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie klas 4-6.

                        Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, że bycie fit to prowadzenie zdrowego stylu życia, który łączy zbilansowaną dietę, regularną aktywność fizyczną oraz dbałość o dobre samopoczucie. Poznali różnice między żywnością przetworzoną, tradycyjnymi produktami a żywnością ekologiczną. Prowadzący omówili również zasady zdrowego odżywiania, podkreślające znaczenie odpowiednich produktów w diecie oraz aktywności fizycznej.

                    • Zapraszamy do udziału w konkursie o naszym patronie
                      • Zapraszamy do udziału w konkursie o naszym patronie

                        TEMATY KONKURSOWE
                        1. „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno…” Rozwiń zdanie wypowiedziane
                        przez błogosławionego kardynała Stefana Wyszyńskiego w kontekście wartości
                        uniwersalnych i „tych najważniejszych”, którymi żył człowiek w przeszłości i którymi
                        kieruje się człowiek współczesny. Przedstaw tę kwestię w wybranej przez siebie
                        formie literackiej, plastycznej lub multimedialnej (film), wykorzystując własne
                        przemyślenia i przeżycia, jak również obrazy i idee znane z literatury, sztuki,
                        życia społecznego i in.


                        2. W jaki sposób błogosławiony Stefan Wyszyński w swoim nauczaniu
                        i świadectwie życia przekazywał prawdę o „tym, co najważniejsze”? Posługując się
                        wiedzą biograficzną oraz nauczaniem Prymasa Tysiąclecia, przedstaw – w wybranej
                        przez siebie formie literackiej, plastycznej lub multimedialnej (film) – wartości,
                        którym przez całe życie był wierny nasz Patron.

                    • Postać literacka oczami wyobraźni - konkurs
                      • Postać literacka oczami wyobraźni - konkurs

                        Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich uczniów do udziału w konkursie, w którym przeniesiecie swoje ulubione postacie literackie do rzeczywistości. Wystarczy wybrać bohatera z książki, przebrać się za niego, zrobić zdjęcie i wysłać je na adres mejlowy do naszej biblioteki. Pokażcie, jak postacie literackie ożywają dzięki Waszej wyobraźni:-)

                        Konkurs odbywa się w trzech kategoriach wiekowych:

                        • Klasy 1–3
                        • Klasy 4–6
                        • Klasy 7-8

                        Termin nadsyłania zdjęć: 28 lutego 2025 r.

                        Adres mejlowy: jolkud75@gmail.com.

                        Nagrody: Dla zwycięzców każdej kategorii przewidziane są atrakcyjne nagrody!

                    • Turniej karate w Lesku
                      • Turniej karate w Lesku

                        1.02.2025 r. odbyły się zawody o puchar burmistrza miasta i gminy Lesko. Zawodnicy z naszej szkoły pokazali się z jak najlepszej strony. Oto wyniki:

                        Kata:

                        Olaf Kołodziej I miejsce

                        Kumite:

                        Zyzanna Caban I miejsce

                        Lena Opalińska I miejsce

                        Szymon Czekaj I miejsce

                        Anna Bereźniak II miejsce

                        Marlena Derkacz III miejsce

                    • Dzień Babci i Dziadka
                      • Dzień Babci i Dziadka

                        20 stycznia w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały program artystyczny, aby uczcić swoich ukochanych dziadków.

                        Licznie zgromadzeni goście z radością oglądali występy przedszkolaków. Mali artyści recytowali piękne wierszyki, śpiewali wzruszające piosenki oraz zaprezentowali wesołe tańce Każde dziecko z dumą wzięło udział w występie, a na twarzach babć i dziadków pojawiły się uśmiech i wzruszenie.

                    • Photony w akcji!
                      • Photony w akcji!

                        Podczas zajęć informatycznych w przedszkolu dzieci miały okazję poznać Photony – interaktywne roboty w kształcie piesków. Przedszkolaki uczyły się podstaw programowania, ustalając trasę przejazdu robotów oraz tworząc tory przeszkód. Zabawa z Photonami pomogła im rozwijać umiejętność orientacji w przestrzeni, poznawać kierunki oraz doskonalić logiczne myślenie. Dzieci chętnie rywalizowały ze sobą, sprawdzając, czy ich roboty prawidłowo pokonają wyznaczoną trasę.

                        Zajęcia dostarczyły im wiele radości i jednocześnie były świetnym wprowadzeniem w świat nowych technologii.

                      • Loguj się bezpiecznie!

                        29 stycznia uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w webinarze: Loguj się bezpiecznie! Webinar dotyczył zasad tworzenia silnych haseł. Uczestnicy dowiedzieli się, jakie cechy powinno mieć bezpieczne hasło, aby było trudne do złamania, oraz jakie błędy najczęściej popełniają użytkownicy podczas jego tworzenia.

                        Eksperci podkreślili znaczenie unikalnych kombinacji liter, cyfr i znaków specjalnych oraz omówili sposoby zarządzania hasłami, aby skutecznie chronić swoje konta w internecie. Dzięki zdobytej wiedzy uczniowie będą mogli lepiej dbać o swoje bezpieczeństwo online.

                    • Kolędowanie w Szczawnem
                      • Kolędowanie w Szczawnem

                        19 stycznia uczniowie naszej szkoły, którzy uczęszczają na język ukraiński, wzięli udział w gminnym spotkaniu ekumenicznym "Kolędowanie w Szczawnem". Uczniowie, przygotowani przez Mirosławę Onyszkanycz-Kowalską, pięknie zaprezentowali naszą szkołę, a fragment ich występu można zobaczyć w filmiku.

                    • Tydzień Głośnego Czytania
                      • Tydzień Głośnego Czytania

                        W dniach 20–24 stycznia 2025 roku w naszej szkole odbyła się wyjątkowa inicjatywa promująca czytelnictwo – Tydzień Głośnego Czytania. Przez pięć dni uczniowie mieli okazję wysłuchać ciekawych opowieści czytanych przez nauczycieli, a wszystko w atmosferze wspólnej literackiej przygody.

                    • Twórcza podróż do świata Kajka i Kokosza
                      • Twórcza podróż do świata Kajka i Kokosza

                        W klasie 4 odbył się niezwykły projekt związany z podsumowaniem lektury „Kajko i Kokosz: Szkoła latania” autorstwa Janusza Christy. Uczniowie, pracując w grupach, stworzyli trzy makiety przedstawiające kluczowe miejsca z komiksu: Mirmiłowo, chatkę Jagi i Łamignata oraz warownię Zbójcerzy.

                        Do wykonania makiet wykorzystano różnorodne materiały, takie jak bibuła, plastelina, kolorowy papier, rolki po papierze toaletowym, farby, gałązki i szyszki. Dzięki kreatywnemu podejściu każdej z grup, powstały imponujące modele, które oddały klimat i szczegóły świata przedstawionego w komiksie.

                    • Nauczycielka z naszej szkoły w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Kierunek innowacja"
                      • Nauczycielka z naszej szkoły w gronie laureatów ogólnopolskiego konkursu Ministerstwa Edukacji Narodowej "Kierunek innowacja"

                        Z radością informujemy, że pani Maria Ślazyk znalazła się wśród laureatów konkursu "Kierunek innowacja 2024" organizowanego przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

                        Konkurs polegał na przygotowaniu przez nauczyciela opisu zrealizowanej w roku szkolnym 2023/2024 działalności innowacyjnej, stworzonego za pośrednictwem kreatora Zintegrowanej Platformy Edukacyjnej www.zpe.gov.pl.

                        Kryteria oceny pracy konkursowej obejmowały: zastosowanie nowatorskich rozwiązań, oryginalna forma opisu działalności innowacyjnej, innowacyjny pomysł na wykorzystanie w działalności innowacyjnej narzędzi cyfrowych, techniczna prezentacja opisu.

                        Pani Maria opisywała realizację ogólnopolskiej innowacji "Zachwycający Świat zwierząt", której jest współautorką. Dla przypomnienia:

                        Nasza szkoła jest jedną z pięciu szkół w Polsce, w których nauczycielki wspólnie opracowały i wdrożyły innowację "Zachwycjący świat zwierząt" już 3 lata temu, (jednocześnie jedyną szkołą wiejską). Wszystkie autorki wspólnie opracowują zadania, wymieniają się doświadczeniami i inspiracjami i monitorują przebieg innowacji, do realizacji której w tym roku szkolnym oprócz 5 szkół założycielskich przystąpiło 270 szkół w całej Polsce.

                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Godziny dzwonków

                  Sobota 05.04.2025
                • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                      

                • Galeria zdjęć

                    brak danych
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • CodeWeek
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Librus Synergia
                • Biuletyn informacji publicznej