Strona główna
Misja Sanok: nauka, technologia i przygody z Paddingtonem
W dniu 19 grudnia uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Sanoka, która połączyła edukację z rozrywkami kulturalnymi. Program wyjazdu obejmował dwugodzinną wizytę w Mediatece oraz wspólne oglądanie filmu Paddington w Peru w Sanockim Domu Kultury.
Świąteczne życzenia
Już od kilku lat wolontariusze z naszej szkoły własnoręcznie wykonują stroiki świąteczne oraz kartki z życzeniami, które trafiają do starszych, samotnych osób z Komańczy oraz zaprzyjaźnionych ze szkołą instytucje. Uczniowie również w tym roku chętnie włączyli się do akcji z nadzieją, że wywołają uśmiech na twarzy obdarowanych osób. Wolontariusze wraz z opiekunką - p. Marią udali się do seniorów , a Samorząd Uczniowski z p. Dorotą na czele do instytucji. Uczniowie złożyli świąteczne życzenia w imieniu pani Dyrektor i całej społeczności szkolnej.
Zbiórka karmy dla zwierząt ze schroniska
Uczniowie naszej szkoły chętnie włączyli się w zbiórkę karmy, kocy i zabawek dla zwierząt ze schroniska zorganizowaną przez samorząd szkolny i szkolne koło wolontariatu. Uczniowie klasy piątej wraz z Panią Dyrektor przygotowali plakaty zachęcające do udziału w akcji. Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane dla schroniska "Wesoły kundelek w Lesku". Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli pomóc opuszczonym zwierzakom w trudnym zimowym czasie.
Warsztaty bożonarodzeniowe
Od wielu lat tradycją naszej szkoły jest organizowanie warsztatów, podczas których powstają świąteczne stroiki. Również w tym roku uczniowie przygotowali świąteczne ozdoby na stół. Do warsztatów dołączyli też rodzice. Nad przebiegiem akcji czuwały panie: Bożena Grodzińska, Mariola Baj - Herbut i Maria Ślazyk.
Świąteczna paczka
Bardzo dziękujemy wszyskim uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły, którzy przyczynili się do stworzenia świątecznej paczki z artykułami spożywczymi i środkami czystości dla potrzebujących rodzin z najbliższej okolicy.
„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi” - Św. Jan Paweł II
Skarbonkowy zawrót głowy
Uczniowie klas 1- 3 wzięli udział w konkursie na wykonanie skarbonki. Tym samym rozwijali wyobraźnię i zdolności manualne oraz uczyli się idei oszczędzania pieniędzy. Wszyscy uczniowie, którzy wykonali prace, zostali nagrodzeni słodyczami ufundowanymi przez PKO Bank Polski w Sanoku.
Paczka dla podopiecznych Domów Pomocy Społecznej
Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy dołączyli się do zbiórki na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej dla dzieci w Starej Wsi i DPS w Zagórzu. Paczki zostały już przekazane pod właściwe adresy i na pewno sprawią radość obdarowanym.
Klasowe mikołajki - radość dzielenia się prezentami
Ostatni tydzień w naszej szkole upłynął pod znakiem klasowych mikołajek, czyli corocznego zwyczaju, który wprowadza do szkolnych murów wyjątkową atmosferę świątecznej radości. Tradycja ta polega na losowaniu przez uczniów imion kolegów lub koleżanek z klasy, którym przygotowują drobne, symboliczne prezenty.Celem Mikołajek jest nie tylko wywołanie uśmiechu na twarzy obdarowanego, ale również rozwijanie empatii, kreatywności i współpracy w grupie.
Mały Mistrz
Wczoraj dotarła do szkoły długo wyczekiwana przesyłka z nowymi koszulkami sportowymi z logo Małego Mistrza. To wyjątkowy moment, który przyniósł wiele radości i entuzjazmu w klasie I.
Każda koszulka została starannie wykonana, z wysokiej jakości materiałów, co od razu przyciągnęło uwagę wszystkich obecnych. Kolory są intensywne, więc nadruk logo prezentuje się znakomicie.
Nie zabrakło uśmiechów i żartów, a wszyscy zgodnie stwierdzili, że nowe stroje będą dodatkową motywacją do uprawiania sportów.
Nowe koszulki symbolizują nie tylko świeży start, ale również jedność jako drużyny.
Mikołaj u karateków
Święta coraz bliżej, więc duch Mikołajek zawitał także do naszej sali treningowej! 9 grudnia nasi karatecy mieli okazję przeżyć wyjątkowe wydarzenie - Mikołajki, które połączyły dobrą zabawę i świąteczną atmosferę.
Święty Mikołaj przywiózł worek pełen upominków dla każdego uczestnika. Dzieci otrzymały drobne prezenty.
Zawody karate w Jaśle
W sobotę 07.12.2024 r. odbyły się Otwarte Mistrzostwa Jasła w Karate Kyokushin.
Naszą szkołę reprezentowali:
Złoto - Zuzia Caban BRAWOOO!
W eliminacjach po zaciętych "bojach" odpadły:
Marlena Derkacz,
Ania Bereźniak.
Brawa dla wszystkich, to pierwsze złoto Zuzi...ciężka praca i będzie tylko lepiej.
Zawody karate w Łukowicy
30.11.2024 odbył się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Inpakuto Cup 2024
Tym razem nasi uczniowie też nie zawiedli:
Lena Kopylec II miejsce
Ania Bereźniak II miejsce
Marlena Derkacz II miejsce
Lena Opalińska III miejsce
Tymon Kołodziej wygrywa dwie walki i dwie przegrywa, ostatecznie bez medalu.
Zuzanna Caban przegrywa pierwszą walkę po dogrywce.
Gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej pracy nad sobą.
Próbny egzamin ósmoklasistów
Próbny egzamin ósmoklasistów w naszej szkole odbywa się w dniach od 2 do 4 grudnia.
Harmonogram egzaminów wygląda następująco:
- Poniedziałek, 2 grudnia – język polski,
- Wtorek, 3 grudnia – matematyka,
- Środa, 4 grudnia – język angielski.
Konkurs biblijny
28 listopada uczniowie klasy 7. i 8. wzięli udział w szkolnym etapie XXV Regionalanej Olimpiady Wiedzy o Wielkich Polakach. W tym roku pisali test z wiedzy o życiu i działalności świetego Maksymiliana Maria Kolbego.
Organizatorem szkolnego etapu konkursu był ks. Adam Liwacz.
Dyskoteka
28 listopada odbyła się szkolna dyskoteka, która na długo zostanie w pamięci uczniów. Wydarzenie zostało w pełni zorganizowane przez Samorząd Uczniowski. Marlena, Lena i Tymon zadbali o każdy szczegół, aby wszyscy świetnie się bawili. Dyskoteka trwała od godziny 17:00 do 20:00 i przyciągnęła 25 uczniów, którzy chętnie wzięli udział w tańcach i zabawach.
Co wyróżniało tę imprezę? Przede wszystkim muzyka – uczniowie mieli możliwość sami wybrać utwory, które miały rozbrzmiewać na parkiecie. Dzięki temu na dyskotece pojawiły się zarówno współczesne hity, jak i klasyczne kawałki, które porwały wszystkich do tańca
Zawody karate w Nowym Targu
Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Nowy Targ jak zawsze na wysokim poziomie. 23 listopada wzięło w nim udział ponad 300 zawodników, a wśród nich 1 zawodniczka z naszej sekcji - Marlena Derkacz, która wróciała z turnieju z brązowym medalem.
Gratulujemy Marlenie i życzymy dalszych sukcesów.
Akcja: Cicha przerwa w bibliotece
Czy marzysz o chwili spokoju i relaksu w trakcie szkolnego dnia? Nasza biblioteka zaprasza Cię na wyjątkową Cichą przerwę! Po 3. lekcji, podczas 15-minutowej przerwy obiadowej, możesz oderwać się od szkolnego zgiełku i zanurzyć w magicznym świecie dźwięków natury.
Wyobraź sobie... szum morskich fal, delikatny plusk strumyka i kojące odgłosy lasu. Wszystko to czeka na Ciebie w naszej bibliotece! To jak podróż do najpiękniejszych zakątków przyrody bez wychodzenia ze szkoły!
Zbiórka na rzecz podopiecznych DPS w Zagórzu
Szkolne Koło Wolontariatu ogłasza zbiórkę na rzecz podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Zagórzu.
Potrzebne są: sudocremy, oliwki, szampony i inne środki czystości, nowa bielizna, żywność z długim terminem przydatności, koce, poduszki. (Szczegóły na plakacie). Dary można przynosić do pokoju nauczycielskiego do 30.11. W późniejszym terminie zostaną przekazane do DPS
Każda pomoc ma ogromne znaczenie! Dzięki niej młodsze pokolenie będzie mogło doświadczyć, jak ważne jest wzajemne wsparcie, empatia i szacunek dla osób starszych i niepełnosprawnych. Pokażmy, jak wiele możemy dać innym!
Serdecznie zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w tej pięknej inicjatywie.
21 listopada - Dzień Życzliwości i Pozdrowień
21 listopada obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Powstał on w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych pod nazwą World Hello Day, jako odpowiedź na konflikt pomiędzy Egiptem a Izraelem.
Celem akcji jest promocja życzliwości i zachęcanie do czynienia dobra na różnych płaszczyznach. Aby włączyć się w obchody święta wystarczy się uśmiechnąć, być uprzejmym dla innych, pomóc komuś bezinteresownie. To apel przeciwko smutnej i szarej rzeczywistości.
W tym roku hasłem wiodącym wydarzenia jest „Życzliwość to jest to!”.
We współczesnym świecie takie cechy, jak przychylność wobec siebie, uczynność, sympatia zdają się znikać z codziennych zachowaniach. To tendencja, której skutki są zauważalne i bardzo dotkliwe. Aby temu przeciwdziałać, musimy pamiętać, że wzajemny szacunek i otwartość na drugiego człowieka przynoszą natychmiastowe rezultaty – sprawiają, że to, co robimy daje nam większą satysfakcję i motywuje do dalszego działania. Szanując bowiem cudze starania, sprawiamy, że inni doceniają i szanują nasze.
Z tej okazji w naszej szkole uczniowie przygotowali własnoręcznie kamyczki, które ukryli w różnych miejscach na terenie szkoły, aby sprawić przyjemność osobom, które je odnajdą. Pojawiłą się również skrzynka pozdrowień, do której mogli wrzucać miłe liściki dla wybranych osób. Uczniowie chętnie zabierali ze sobą karteczki z motywującymi słowami, które znaleźli na szkolnych korytarzach. Czwartoklasiści na lekcji języka polskiego własnoręcznie przygotowali pocztówki z pozdrowieniami
20 listopada - Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka
W naszej szkole trwają obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka. Aby dobrze zapamiętać i zrealizować zadania związane z tym wydarzeniem o prawach dzieci rozmawiamy przez cały tydzień. Materiały otrzymalismy od organizacji Unicef. Najmłodsi czyli przedszkole, zerówka i klasy 1-3 uczyli sie o prawach dzieci poprzez rozmowy, filmik edukacyjny oraz kolorowanki o różnej trudności zawierające tematykę praw dziecka. W klasach 4-8 zostały przeprowadzone lekcje z kartami pracy wg scenariusza UNICEF. Uczniowie mieli możliwość zastanowienia się np. nad konfliktem praw i jak go rozwiązać, jakie cele są dla nich ważne, z jakimi prawami dzieci spotykają się codziennie. Akcję w szkole propaguje pedagog szkolny p. Olga Rudlicka przy współpracy całego grona pedagogicznego.
Tydzień dla bezpieczeństwa
Godziny dzwonków
Niedziela 13.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych