• W tym roku obchodzimy 230. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klasy VI, VII oraz III wzięli udział w akademii, w której przypomnieliśmy o okolicznościach uchwalenia polskiej konstytucji - pierwszej w Europie i drugiej na świecie. Wierszom towarzyszyła piosenka i taniec z flagami.
        • Z okazji Dnia Ziemi uczniowie klasy VII i VIII wzięli udział w konkursie, podczas którego mogli wykazać się znajomością róznych form ochrony przyrody, szczególnie parków narodowych. Konkurs polegał na rozwiązaniu 30 zadań w aplikacji ,,Kahoot!". Pytania dotyczyły gatunków roślin lub zwierząt znajdujących się w logo parków narodowych, rozmieszczaenia parków narodowych na mapie Polski oraz parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody z najbliższej
          • Uczniowie naszej szkoły aktywnie włączyli się w obchody Światowego Dnia Ziemi, który w tym roku przebiegał pod hasłem: 'Planeta kontra plastik".

            Najmłodsi pokolorowali kolorowankę, rozwiązywali zadania matematyczne , układali puzzle związane z naszą planetą oraz ćwiczyli zasady prawidłowej segregacji odpadów. Starsi uczniowie projektowali i wykonywali plakaty informujące, jak można zapobiec zmianom klimatu oraz ulotki o zanieczyszczeniach powietrza.
            • 19 kwietnia z inicjatywy samorządu szkolnego odbył się w naszej szkole konkurs "Mam talent". Wzięło w nim udział 13 utalentowanych uczniów od zerówki po klasę 7. Swoje umiejętności wokalne, plastyczne i sportowe zaprezentowali: Alicja Być, Nikola Krzesińska, Alicja Szelast, Kornelia Hulicka, Maja Szelast, Aleksandra Ferenc, Olaf Kołodziej, Antek Czenczek, Zofia Socńska, Oskar Czekaj, Sophia Farnessi, Adriana Klimasz oraz Fabian Wacławski.
              • Z okazji zbliżającego się Dnia Ziemi zachęcamy uczniów klas 5-8 do udziału w konkursie "Parki Narodowe Polski". Wszystkie potrzebne materiały oraz regulamin konkursu dostępne są w pod linkiem https://padlet.com/mariaslazyk1/konkurs-sp-koma-cza-parki-narodowe-yu7i50xdg8x2ghwxhttps://padlet.com/mariaslazyk1/konkurs-sp-koma-cza-parki-narodowe-yu7i50xdg8x2ghwx
                • 10 kwietnia w Szkołe Podstwowej w Rzepedzi odbył się gminny konkurs, który miał wyłonić wśród uczniów mistrza języka angielskiego. W szranki stanęli uczniowie z Rzepedzi, Komańczy i Nowego Łupkowa. Naszą szkołe reprezentowali: Kamila Szczepaniak, Bartosz Szelast, Ewa Wasylów, Kamila Chwaściak, Bartosz Szczepaniak, Michał Herbut, ....
                  • 11 kwietnia obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. To już 84. rocznica opublikowania przez Niemcy informacji o odkryciu na terenach byłego ZSRR masowych grobów polskich oficerów zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.Sowiecka policja polityczna zamordowała blisko 22 tysiące obywateli Rzeczypospolitej

                    Uczniowie w montażu słowno- muzycznym przypomnieli nam o tych tragicznych wydarzeniach.

                    Uczniowska delegacja złożyła kwiaty pod Dębem Katyńskim, który upamiętnia aspiranta Stanisława Irlę urodzonego w Komańczy, a zamordowanego w Miednoje w 1940 r.

                    Na przebiegiem uroczystości czuwali nauczyciele: Jarosław Szachmat i Elżbieta Dołżycka.
                    • 11 kwietnia uczniowie klas 4 -8 wzięli udział w warsztatach, które poprowadziła pani IIona Adamskam - organizatorka wielu akcji charytatywnych i społecznych, pomysłodawczyni ogólnopolskiej kampanii NIE HEJTUJĘ-MOTYWUJĘ pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

                      Uczniowie poznali historię pani Ilony, która sama w szkole doświadczyła hejtu i z jego negatywnymi konsekwencjami mierzyła się przez wiele lat już w dorosłym życiu. Pani Ilona zwróciła uwagę na negatywne i bolesne konsekwencję hejtu oraz odpowiedzialność za słowa, którymi łatwo możemy skrzywdzić innych.Przypomniała jakie mogą być przyczyny i konsekwencje hejtu oraz jak ważne jest, by osoby, które go doświadczyły, szukały pomocy.

                      Zamiast hejtować innych warto rozwijać pasje i talenty oraz pracować nad poczuciem własnej wartości.
                      • 4 kwietnia chętni uczniowie wybrali się do Areny Sanok na rewię na lodzie - Niezwykłe przygody Sindbada Żeglarza.Wszystkich zachwyciła lodowa opowieść oparte na motywach baśni Bolesława Leśmiana.
                        • 23 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na czytelników uczniów klasy pierwszej. Podczas spotkania najmłodsi, oglądając teatrzyk kamishibai, wysłuchali historii o tym, co się dzieje nocą w bibliotece. Była ona wstępem do trzech zadań, którym musieli sprostać nasi kandydaci na czytelników.
                          • 21 marca obchodzony jest Dzień Kolorowej Skarpetki, czyli Światowy Dzień Osób z Zespołem Downa. Nasza szkoła także włączyła się w obchody tego święta. Spora grupa naszych uczniów założyła kolorowe skarpetki (nie do pary), chcąc okazać swoją otwartość wobec osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, w tym wobec osób z zespołem Downa. Na korytarzu szkolnym pojawiła się gazetka, z której można się dowiedzieć jak powstaje trisomia 21, a także pozn
                            • Za nami kolejny turniej karate WINGS CUP w Mielcu. Uczestniczyło w nim ponad 600 zawodników z 38 ośrodków. Sekcja komaniecka wywalczyła dwa srebrne medale: Jowita Pawłowska i Wiktor Michalik. Nasi zawodnicy po ciężkich walkach tym razem poza podium. Wytrwałości i woli walki gratulujemy: Zuzie Caban, Ani Berezniak, Lenie Kopylec, Marlenie Derkacz i Lenie Opalińskiej.
                              • Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 6 wzięła udział w konkursie plastycznym "Spotkania ze sztuką" zorganizowanym przez Fundację PGE i osiągnęła wielki sukces. Zadaniem konkursowym było przedstawienie przez uczestnika własnej interpretacji wybranego obrazu Józefa Chełmońskiego. Ewa do konkursu zgłosiła swoją interpretację obrazu "Dojeżdżacz", który został namalowany przez artystę w 1907 r. a obecnie znajduje się w zbiorach Muzeu
                                • Quiz został przygotowany w aplikacji wordwall. Zawierał 10 popularnych zwiąków frazeologicznych, w których pojawia się słowo woda. Zadanie uczniów polegało na wskazniu właściwego znaczenia każdego z wyrażeń lub zwrotów. Wyzwanie podjęło 11 uczniów. Zwycięstwo wywalczył Bartosz Szelast z klasy VII, który udzielił prawidłowych odpowiedzi w rekordowym czasie 22 sekund. Gratulujemy!
                                  • 12 marca uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w spotkaniu poświęconym recyklingowi i właściwej segregacji śmieci, które poprowadziła pani Agata Oskarbska. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważne są nawyki właściwej domowej segregacji, by zużyte produkty ponownie można było przetworzyć i wykorzystać. Uświadomili sobie również, że dzięki recyklingowi zmniejszamy zużycie surowców, których zasoby są ograniczone i emisję szkodliwych substancji do środowiska. Dbamy o swoje zdrowie oraz o środowisko, które pozostawimy przyszłym pokoleniom.
                                    • Pani Dorota Kołodziej, nasza wuefistka i wychowawczyni klasy 4, uczestniczyła w niezwykłym wydarzeniu - Pierwszym Maratonie Fitnessu z Gwiazdami Sportu, zorganizowanym przez Rzeszowski Dom Kultury we współpracy z Rzeszowskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji. Impreza okazał się strzałem w dziesiątkę dla wszystkich miłośników aktywnego trybu życia. Pani Dorota i 250 niesamowitych kobiet z pasją i zaangażowaniem przez 6 godzin próbowały swoich sił w różnorodnych dyscyplinach, takich jak tabata, piloxing, aerobik, zumba i stretching z relaksacją. To było prawdziwe doświadczenie dla ciała i duszy!
                                      • 8 marca obchodziliśmy w bibliotece Dzień Kobiet. Chętni uczniowie klas 4-8, którzy odwiedzili bibliotekę, mogli wziąć udział w zabawie pt. "Książka jest kobietą"

                                        Uczniowie wybierali dowolną książkę z półki i zamieniali jeden wyraz z tytułu na słowo KOBIETA. Zapisywali go na karteczce, a karteczkę przyklejali w odpowiednim miejscu na okładce książki. Pomysł cieszył się dużym zainteresowaniem, co zaowocowało powstaniem wielu nowych, nietypowych tytułów książkowych. Zobaczcie te najzabawniejsze :-)
                                            • W tym roku szkolnym w punkcie przedszkolnym nasi najmłodsi uczniowie biorą udział w niezwykłym projekcie, któremu patronuje Miś Kalinka. 13 października pluszak, wybrany i nazwany przez przedszkolaków, wyruszył w niezwykłą czytelniczą przygodę - podczas weekendu odwiedza domy dzieci i słucha bajek, które czytają im rodzice.
                                              • 24 lutego odbyły się zawody karate kyokushin - Turniej Dzieci o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Lesko. Z sekcji komanieckiej wzięło udział dziewięcioro zawodników, zdobywając 5 złotych i 4 srebrne medale.
                                                • 15 lutego odwiedziła szkolną bibliotekę grupa przedszkolna. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, czym jest biblioteka i jak należy dbać o wypożyczone książki. Wysłuchały też historii o Marcie i jej wuju Damazym, który skonstruował poszukiwacz skarbów. Nasi mali goście podobnie jak Marta, opowiadali o tym, co jest dla nich największym skarbem. Dzieci rysowały skarby i szczelnie zapięczętowały jej w kopertach origami. Na koniec każdy mógł obejrzeć książki poświęcone życiu zwierząt. Lektura książek dostarczyła przedszkolakom najwięcej emocji:-)
                                                  • 15 lutego uczniowie klasy IV i V spotkali się z pracownikami Nadleśnictwa Komańcza z okazji Dnia dokarmiania zwierzyny leśnej. Dzieci dowiedziały się jak prawidłowo dokarmiać ptaki oraz rozpoznawały tropy zwierząt. Leśną wyprawę zwieńczyło ognisko z pyszną kiełbaską i herbatą.
                                                    • "Pomyśl sobie, że gdzieś tam żyje sobie zupełnie obcy człowiek, który wie całkiem sporo na twój temat. Wie na przykład: jak się nazywasz, gdzie mieszkasz, jak wyglądasz, jaki jest twój telefon i adres mailowy, jaki jest numer twojego dowodu osobistego, jakie choroby przeszedłeś, ile zarabiasz, w co wierzysz, kogo kochasz, jaki jest adres IP twojego komputera. Skąd to wie? Od ciebie. Część dostał wtedy kiedy zakładałeś konto w jakimś portalu, serw
                                                        • Mamy samorząd:-)
                                                          • Mamy samorząd:-)

                                                            Mamy nowy Samorząd Uczniowski na rok szkolny 2023/2024

                                                            Ksenia Petryszak - klasa VIII

                                                            Patrycja Kułak - klasa VIII

                                                            Marlena Derkacz- klasa VII

                                                            Kamila Chwaściak - klasa VI

                                                            Nikola Caban- klasa VI

                                                            Tymon Kołodziej - klasa V

                                                            Opiekunka samorządu - p. Danuta Czenczek

                                                            Życzymy, aby Wasza praca w Samorządzie Uczniowskim wniosła dużo nowych, ciekawych pomysłów do naszej szkoły, a uczniów zachęcamy do czynnego udziału we wszystkich akcjach i działaniach podejmowanych w ramach samorządu.

                                                        • Wyjazd do kina
                                                          • Wyjazd do kina

                                                            11 września 2023 roku uczniowie, którzy uczęszczają na język ukraiński oraz uczniowie z Ukrainy, którzy uczą się w naszej szkole obejrzeli w kinie Helios w Krośnie wersję oryginalną filmu "Mavka i strażnicy lasu". Film opowiada o tym, że prawdziwe szczęście można osiągnąć tylko, kiedy żyje się w zgodzie z siłami natury. Ukraińska produkcja zrealizowana na najwyższym światowym poziomie, olśniewająca oprawą plastyczną, oparta na motywach starosłowiańskich mitów i podań oraz na dramacie Lesi Ukrainki "Lisova pisnia" bardzo spodobała się uczniom.

                                                        • Książki dla Komańczy
                                                          • Książki dla Komańczy

                                                            Dziękujemy Magdalenie Gruchale, przewodniczącej I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego w Kościerzynie, która z Samorządem Uczniowskim zorganizowała zbiórkę używanych książek dla naszych uczniów. Książki dotarły do szkoły w czerwcu. Wzbogaciły naszą bibliotekę oraz pozwoliły na utworzenie kącika czytelniczego w szkolnej świetlicy.

                                                        • Jak działa camera obscura? Przyrodnicze zajęcia w terenie z fizyką w tle
                                                          • Jak działa camera obscura? Przyrodnicze zajęcia w terenie z fizyką w tle

                                                            W środę, 13 września chętni uczniowie wzięli udział w zajęciach koła przyrodniczo - fizycznego, które poprowadziły panie Małgorzata Dołżycka i Maria Ślazyk. Na początku uczestnicy poznali najciekawsze fakty dotyczące historii fotografii i obejrzeli przedwojenne fotografie. Następnie dowiedzieli się, jak działa camera obscura - prosty przyrząd optyczny pozwalający uzyskać rzeczywisty obraz, pierwowzór aparatu fotograficznego. Zainspirowani do działania młodzi przyrodnicy wykonali z pudełek swoje wersje camery obscury i korzystając ze słonecznej pogody, oglądali różne obiekty- budynki szkoły i dzrzewa. Obraz, który powstawał w pudełku był pomniejszony i odwrócony. W kolejnej części zajęć panie zaprezentowały, w jaki sposób kadrować fotografie, aby były ciekawe i dynamiczne. Uczniowie wyposażeni w aparaty fotograficzne oraz figurki wyruszyli w teren, szukając elementów przyrody, w pobliżu których można było wykonać ciekawe ujęcie.

                                                        • Zapraszamy na koło przyrodnicze
                                                          • Zapraszamy na koło przyrodnicze

                                                            Zapraszamy uczniów klas 5-8 na koło przyrodnicze, które będzie odbywać się co 2 tygodnie w środy od godz. 16.00 do 17.30. Będziemy realizować zagadnienia z zakresu fizyki, chemii, biologii, geografii z wykorzystaniem nowoczesnego sprzętu i nietuzinkowych metod pracy. Zajęcia będą prowadzić panie: Maria Ślazyk i Małgorzata Dołżycka. Pierwsze zajęcia już w środę 13.09 o godz.16.00. Będziemy budować Camerę obscura, czyli prototyp aparatu fotograficznego i poznawać tajniki fotografii.

                                                        • "Nad Niemnen" lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania
                                                          • "Nad Niemnen" lekturą 12. odsłony Narodowego Czytania

                                                            W sobotę, 9 września w Bibliotece Gminnej im. Jerzego Harasymowicza w Komańczy odbyła się akcja Narodowego Czytania - wyjątkowego wydarzenie, które pomaga zwrócić uwagę na bogactwo polskiej literatury i promuje czytelnictwo. Do wspólnego czytania wybranych fragmentów lektury Elizy Orzeszkowej "Nad Niemnem" przyłączyli się nauczyciele i uczniowie naszej szkoły. Byli to: panie Maria Grabek, Leokadia Magierowska,Dorota Kołodziej, Jolanta Kudlik, pan Łukasz Żobrowski z córką Anielką oraz Ewa Wasylów. W akcji uczestniczyły również Patrycja Kułak i Anastazja Konyk

                                                            Zdjęcia: Anna Padamczyk -Budzyn

                                                        • XIV edycja Harasymiady
                                                          • XIV edycja Harasymiady

                                                            8 września odbyła się XIV edycja Harasymiady - "Na ścieżkach Krainy Łagodności", imprezy poświęconej twórczości Jerzego Harasymowicza. Uczniowie klasy VIII upamiętnili postać poety, recytując najpiękniejsze wiersze pana Jerzego, który sporą część swego życia spędził w naszych Bieszczadach.

                                                        • Co nowego w naszej szkole?
                                                          • Co nowego w naszej szkole?

                                                            4 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Już od progu na uczniów, nauczycieli i rodziców czekało sporo pozytywnych zmian, gdyż wakacje były czasem remontów i ulepszeń. Wypiękniał teren wokół szkoły, który obsadzono nowymi kwiatami, krzewami i drzewami. Oddano do użytku nowe wejście do szkoły (od dziedzińca), poprawiając tym samym bezpieczeństwo uczniów podczas przerw i wsiadania do autobusu szkolnego. Klasy pierwsza, czwarta i piąta oraz gabinet logopedyczny, jadalnia i toalety na 1. piętrze zostały odmalowane. Odmalowano również sekretariat i wyposażono w nowe meble biurowe.

                                                            Dbajmy o nasze otoczenie i szanujmy je, by służyło nam jak najdłużej:-)

                                                        • Witaj szkoło!
                                                          • Witaj szkoło!

                                                            4 września uoczyście rozopczęliśmy nowy rok szkolny 2023/2024.

                                                            Z tej okazji składamy wszystkim uczniom życzenia interesującej i satysfakcjonującej nauki. Niech zdobyta wiedza będzie waszą trampoliną do osiągania sukcesów, a środowisko szkolne miejscem bezpiecznym, miłym, do którego będziecie uczęszczać z radością:-)

                                                        • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023
                                                          • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

                                                            Po miesiącach wytężonej pracy przyszedł w końcu czas na zasłużony wypoczynek. 23 czerwca o godzinie 9.00 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Komańczy odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego.Był to dzień pełen podziękowań, gratulacji i wzruszeń.

                                                            Najpierw odbyła się ceremonia przekazania Sztandaru Szkoły nowemu pocztowi sztandarowemu z klasy 7. Później pani dyrektor Maria Grabek pogratulowała wszystkim uczniom sukcesów w nauce, a nauczycielom, rodzicom i pracownikom szkoły zaangażowania w trudzie edukacyjnym.Wręczyła uczniom nagordy za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia w konkursach. Przyznano tytuł Osobowości Roku, Czytelnika Roku, nagrody za pracę w samorządzie szkolnym, harcerstwie i konkursie czytelniczym.

                                                            Uczniowie klasy 8 uroczyście pożegnali się z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły. Wręczyli każdemu słoiczek mniszka lekarskiego -symboliczny gest wdzięczności za ich trud i poświęcenie w procesie nauczania.Rodzice przygotowali pyszny tort.

                                                            Na koniec pani Dyrektor zakończyła spotkanie życzeniami udanych i bezpiecznych wakacji.Po uroczystym apelu uczniowie spotkali się z wychowawcami klas.

                                                        • Uczymy Dzieci Programować
                                                          • Uczymy Dzieci Programować

                                                            Po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować”.

                                                            Nauka kodowania to nie tylko przygotowanie do późniejszej nauki programowania, to przede wszystkim rozwój uniwersalnych kompetencji potrzebnych każdemu dziecku, niezależnie od tego, czy w przyszłości będzie interesować się programowaniem, czy nie.

                                                        • Drzewka na pożegnanie
                                                          • Drzewka na pożegnanie

                                                            Uczniowie klasy ósmej wraz z rodzicami pożegnali się z całą społecznością szkolną sadząc obok szkoły drzewka owocowe. Ten piękny gest uczniów i rodziców ma symbolizować trwałość wśród przemijającej rzeczywistości i przyczynić się do umacniania więzi absolwentów ze szkołą. Drzewa całe swoje życie ciągle pozostają w ziemi, z której wyrosły. Zawsze towarzyszą człowiekowi. Ze względu na swą długowieczność często są świadkami historii. Niech te drzewa dają przyszłym pokoleniom świadectwo szacunku dla przeszłości i teraźniejszości oraz niech symbolizują mocne korzenie jakie dała Wam drodzy absolwenci Szkoła Podstawowa im. Kardynała Wyszyńskiego w Komańczy.

                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Godziny dzwonków

                                                      Czwartek 02.05.2024
                                                    • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                                                          

                                                    • Galeria zdjęć

                                                        brak danych
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia
                                                    • Librus Synergia