• 9 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym – obejrzeli spektakl Balladyna Juliusza Słowackiego wystawiony w Sanockim Domu Kultury.

        Spektakl był nie tylko doskonałym uzupełnieniem omawianej lektury, ale także inspirującym spotkaniem z żywym teatrem. Młodzież miała możliwość zobaczyć, jak klasyczne dzieło literatury romantycznej może zostać zinterpretowane na scenie. Ciekawa scenografia oraz dynamiczna gra świateł i dźwięku sprawiły, że przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie i pozytywne emocje wśród uczniów.
        • 7 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem Jackiem Kowalskim. Tematem były dzikie zwierzęta – głównie wilki i niedźwiedzie – oraz to, jak się zachować, gdy je spotkamy.Pan Jacek opowiedział, jak bezpiecznie chodzić po okolicy, zwłaszcza w lesie. Uczniowie dowiedzieli się, co robić, gdy zobaczą dzikie zwierzę, i jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Mówiliśmy też o tym, jak się zachować, jeśli zwierzę podejdzie blisko albo zaatakuje.

          To było ciekawe i ważne spotkanie. Teraz wiemy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
            • Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.
              • Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

                Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką.

                Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!
                • 26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze "Żywa lekcja przyrody". Uczniowie wszystkich klas mogli bezpośrednio obcować z wybranymi gatunkami gadów pod opieką specjalisty. Oprócz informacji o ich charakterystyce, uczestnicy dowiedzieli się, jak dbać o zwierzę w warunkach domowych oraz jakie ma ono specjalne potrzeby. Warsztaty łączyły naukę z zabawą, rozwijając empatię i ucząc odpowiedzialności oraz szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
                  • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W tym wyjątkowym dniu solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Aby wyrazić swoje wsparcie, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, co jest symbolem niedopasowania chromosomów, a zarazem pięknej unikalności każdej osoby. Dzięki temu gestowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla wszystkich, niezależnie od różnic. Akcja odbyła się z inicjatywny samorządu szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali:-)
                    • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej akcji – na godzinie wychowawczej napisali listy do siebie z przyszłości. Każdy opisał swoje marzenia, zainteresowania i codzienne życie. Listy zostały zamknięte w metalowym kuferku i schowane w szkolnym sejfie. Otworzymy je dopiero za 4 lata, w maju 2029 roku, gdy będziemy już w 8 klasie.

                      Celem tej akcji jest zatrzymanie wspomnień, zastanowienie się nad swoimi marzeniami i zobaczenie, jak się zmienimy. Dzięki temu za kilka lat będziemy mogli sprawdzić, czy nasze plany się spełniły i jak bardzo dorastanie wpłynęło na nasze życie. W pudełku znalazł się także list naszej wychowawczyni, która również przyłączyła się do akcji.

                      To niezwykła podróż w czasie, która pomoże nam lepiej poznać siebie i przypomnieć sobie szkolne lata!
                        • W drodze do niepodległości - konkurs
                          • W drodze do niepodległości - konkurs

                            26 października odbył się w szkole konkurs wiedzy o drodze Polski do niepodległości. Konkurs miał charakter quizu i został przeprowadzony za pomocą mobilnej aplikacji Kahoot. Z 25 pytaniami zmagało się 19 uczniów z klas 5-8 oraz 3 gimnazjum.Oficjalne wyniki konkursu i rozdanie nagród zwycięzcom nastąpi 11 listopada podczas oficjalnych obchodów Święta Niepodległości.

                        • Poranek z książką :-)
                          • Poranek z książką :-)

                            25 października uczniowie klasy II i III rozpoczęli zajęcia w szkole od poranka z książką. Spotkanie czytelnicze obfitowało w niespodzianki. Na początku każdy wylosował książkę, w której towarzystwie spędził 30 minut.

                            W czasie cichego czytania uczniowie mieli okazję poznać bohaterów oraz początek ich często bardzo intrygujących przygód. Każdy chętnie dzielił się swoimi czytelniczymi wrażeniami i reklamował przeczytaną historię. Następnie po krótkim kursie origami najmłodsi wykonali dla swoich książek oryginalne zakładki.Spotkaniu z książką towarzyszyły zabawy i gry edukacyjne, które dostarczyły młodym czytelnikom sporo pozytywnych emocji.

                        • Warsztaty naukowe
                          • Warsztaty naukowe

                            24 października 28 uczniów klasy 7,8 i 3 gimnazjum uczestniczyło w warsztatach naukowych przygotowanych przez firmę Gaz-System S.A. Uczniowie pod okiem opiekunów samodzielnie przeprowadzili szereg ciekawych eksperymentów. Dowiedzieli się, jak w prosty sposób otrzymać gazy i jak wiele reakcji chemicznych przebiega z ich udziałem. Zbudowali m.in. prosty elektrolizer i przeprowadzili elektrolizę siarczanu sodu. Mogli zaobserwować wiele efektownych doświadczeń. Zajęcia podsumowano konkursem na podstawie wiedzy, jaką uczestnicy nabyli podczas prezentacji i warsztatów oraz na temat sponsora. Każdy z uczniów otrzymał upominkowy prezent. Warsztaty zakończono wspólnym pamiątkowym zdjęciem.

                        • W biało- czerwonej scenerii
                          • W biało- czerwonej scenerii

                            Dzień 22 października na zajęciach świetlicowych był bardzo pracowity. Cała sala, a później szkoła mieniła się barwami biało- czerwonymi. Uczniowie, pod bacznym okiem pani Leokadii Magierowskiej, wykonywali kotyliony, które później ozdobiły szkolne korytarze.W ten sposób przygotowaliśmy naszą szkołę do zbliżającej się rocznicy- stulecia odzyskania niepodległości.

                        • STOP wulgaryzmom!
                          • STOP wulgaryzmom!

                            Uczniowie klasy VII pod okiem wychowawczyni przygotowali akcję propagującą kulturę słowa. Na drzwiach poszczególnych klas powiesili plakaty, które w zabawny sposób zachęcają uczniów naszej szkoły do dbania na co dzień o kulturę swoich wypowiedzi i unikania w niej wulgaryzmów.

                        • Pasowanie uczniów klasy I
                          • Pasowanie uczniów klasy I

                            12 października szesnaścioro pierwszoklasistów zostało przyjętych w poczet uczniów szkoły podstawowej. Pasowanie poprzedził program artystyczny w wykonaniu najmłodszych, który tematyką nawiązywał do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.Uczniów klasy pierwszej mogliśmy podziwiać w tańcu, piosence i recytacji wierszy.

                        • Złote gody
                          • Złote gody

                            27 września uczniowie naszej szkoły wystąpili z programem artystycznym, który uświetnił uroczystość wręczenia mieszkańcom naszej gminy Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medal ten ustanowiono jako nagrodę dla osób, które przeżyły 50 lat w związku małżeńskim.

                        • Szkolenia z projektu "Cyfrowobezpieczni.pl"
                          • Szkolenia z projektu "Cyfrowobezpieczni.pl"

                            W dniu 21 września uczniowie i nauczyciele naszej szkoły wzięli udział w szkoleniach w ramach projektu "Cyfrowobezpieczni.pl". Do naszej szkoły przyjechał edukator, który najpierw spotkał się ze wszystkimi na sali gimnastycznej, a następnie szkolił uczniów w mniejszych grupach. Na zakończenie spotkał się również z gronem pedagogicznym, aby przypomieć wszystkim jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z cyberprzestrzeni.

                        • Czytaj dziecku!
                          • Czytaj dziecku!

                            Podczas wrześniowego spotkania wywiadowczego uczniowie klasy III gimnazjum przeprowadzili akcję promującą czytelnictwo. Wręczyli ulotki z listem pani Ireny Koźmińskiej skierowanym do rodziców, która zachęca ich do systematycznego wspólnego czytania z dziećmi. Przekonuje, że dzieci z którymi czytamy, będą mądrzejsze, znacznie odporne na toksyny współczesnej kultury i  lepiej poradzą sobie w życiu.

                        • Udział w uroczystościach 100 lecia ZHP w Sanoku
                          • Udział w uroczystościach 100 lecia ZHP w Sanoku

                            W sobotę 15 września reprezentacja naszej drużyny harcerskiej wzięła udział w uroczystych obchodach 100 lecia ZHP w Sanku. Dzień rozpoczął się mszą święta w sanockiej farze, po której udaliśmy się na uroczysty apel na Placu Harcerskim.

                            Stamtąd przeszliśmy do Domu Kultury na część oficjalną uroczystości i część artystyczną. Po obiedzie zuchy i harcerze mogli wziąć udział w wybranych zajęciach: na ściance wspinaczkowej, zajęciach ze strzelania, biegu na orientację lub zajęciach z pierwszej pomocy. W tym miejscu należy nadmienić, że nasze dziewczyny spisały się świetnie i w zajęciach ze strzelania zajęły odpowiednio Tosia Kosiorek pierwsze, a Samanta Krzesińska drugie miejsce, co druhna Komendantka skwitowała słowami, "No, teraz to strach jechać do Komańczy:-).

                        • Mała książka - wielki człowiek
                          • Mała książka - wielki człowiek

                            Z przyjemnością informujemy, że biblioteki z naszej gminy zakwalifikowały się do

                            projektu "Mała książka- wielki człowiek", skierowanego do trzyletnich czytelników biblioteki, czyli dzieci urodzonych w 2015 roku.

                            Liczymy, że wspólnie uda nam się sprawić, że czytanie książek stanie się atrakcyjnym sposobem spędzania czasu przez rodziców i dzieci, a biblioteki będą postrzegane jako instytucje, gdzie mały człowiek po raz pierwszy zetknie się z życiem kulturalnym.

                        • Narodowe czytanie 2018
                          • Narodowe czytanie 2018

                            Nasza szkoła przyłączyła się do akcji zainicjowanej przez Prezydenta RP, a mającej na celu promocję czytania klasycznych utworów z bogatego zbioru literatury polskiej. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości do wspólnego czytania wybrano “Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.

                            „Narodowe czytanie” w Komańczy odbyło się 8 września w pięknej scenerii Klasztoru Sióstr Nazaretanek. Fragmenty części „Szkalne domy” czytali reprezentujący naszą szkołę: pani dyrektor Maria Grabek oraz uczniowie: Martyna Magierowska, Bartek Jarosz i Igor Demkowicz.

                        • Głosuj na wyposażenie naszej biblioteki
                          • Głosuj na wyposażenie naszej biblioteki

                            Od 15 sierpnia do 14 października głosujemy na projekt w ramach akcji:

                            LOKALNI HEROSI - 100 inicjatyw przędsiębiorców na 100-lecie niepodległości

                            WYPOSAŻENIE BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W KSIĄŻKI

                            ORAZ KĄCIK CZYTELNICZY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

                            Naszym celem jest popularyzacja książki i biblioteki szkolnej jako miejsca przyjaznego uczniom. Chcemy, by stanowiła nowoczesne centrum życia kulturalnego szkoły. Planujemy wyposażenie biblioteki w nowe książki odpowiadające zainteresowaniom czytelniczym uczniów, zarówno w formie tradycyjnej jak i audiobooków oraz gry planszowe. Chcielibyśmy stworzyć w bibliotece atrakcyjną przestrzeń pozwalającą na swobodne czytanie, umożliwiającą organizację warsztatów dla każdej grupy wiekowej i innych działań promujących czytelnictwo.

                        • Podręczniki do religii
                          • Podręczniki do religii

                            Rodzice we własnym zakresie kupują swoim dzieciom podręczniki do religii.

                            Poniżej spis katechizmów do poszczególnych klas obowiązujących w roku szkolnym 2018/2019 r.w Komańczy

                            „0” "Jezus moim Przyjacielem" (podręcznik dla sześciolatków) Ks. Marian Zając, Gaudium

                            Kl. I  „Jesteśmy rodziną Pana Jezusa”ks. Piotr Goliszko, Gaudium

                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Godziny dzwonków

                      Czwartek 10.04.2025
                    • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                          

                    • Galeria zdjęć

                        brak danych
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • CodeWeek
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Biuletyn informacji publicznej