• 9 kwietnia uczniowie klas 7 i 8 mieli okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu kulturalnym – obejrzeli spektakl Balladyna Juliusza Słowackiego wystawiony w Sanockim Domu Kultury.

        Spektakl był nie tylko doskonałym uzupełnieniem omawianej lektury, ale także inspirującym spotkaniem z żywym teatrem. Młodzież miała możliwość zobaczyć, jak klasyczne dzieło literatury romantycznej może zostać zinterpretowane na scenie. Ciekawa scenografia oraz dynamiczna gra świateł i dźwięku sprawiły, że przedstawienie wzbudziło duże zainteresowanie i pozytywne emocje wśród uczniów.
        • 7 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z panem Jackiem Kowalskim. Tematem były dzikie zwierzęta – głównie wilki i niedźwiedzie – oraz to, jak się zachować, gdy je spotkamy.Pan Jacek opowiedział, jak bezpiecznie chodzić po okolicy, zwłaszcza w lesie. Uczniowie dowiedzieli się, co robić, gdy zobaczą dzikie zwierzę, i jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Mówiliśmy też o tym, jak się zachować, jeśli zwierzę podejdzie blisko albo zaatakuje.

          To było ciekawe i ważne spotkanie. Teraz wiemy, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo.
            • Miło nam poinformować, że Ewa Wasylów, uczennica klasy 7, zdobyła III miejsce w XXII edycji konkursu wojewódzkiego Moja miejscowość i region są piękne. Dziękujemy Ewie za talent, pasję i zaangażowanie w promowaniu kultury naszej Małej Ojczyzny.
              • Ósmoklasiści wzięli na warsztat Kamienie na szaniec Aleksandra Kamińskiego i nie była to zwykła lekcja! Poznając historię Alka, Rudego i Zośki, uczniowie przenieśli się w czasy okupowanej Warszawy i zobaczyli, jak młodzi ludzie potrafili walczyć z wrogiem — odważnie, ale i pomysłowo.

                Oprócz rozmów o przyjaźni, poświęceniu i trudnej codzienności, ósmoklasiści poznali też, jak wyglądał „mały sabotaż” w wykonaniu harcerzy. A na koniec na korytarzu powstał wyjątkowy mur — szare arkusze papieru pełne haseł, symboli i rysunków inspirowanych książką.

                Okazało się, że obowiązkowa lektura wcale nie musi być nudna — wystarczy odrobina kreatywności!
                • 26 marca 2025 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty przyrodnicze "Żywa lekcja przyrody". Uczniowie wszystkich klas mogli bezpośrednio obcować z wybranymi gatunkami gadów pod opieką specjalisty. Oprócz informacji o ich charakterystyce, uczestnicy dowiedzieli się, jak dbać o zwierzę w warunkach domowych oraz jakie ma ono specjalne potrzeby. Warsztaty łączyły naukę z zabawą, rozwijając empatię i ucząc odpowiedzialności oraz szacunku do każdego, nawet najmniejszego stworzenia.
                  • 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Zespołu Downa. W tym wyjątkowym dniu solidaryzowaliśmy się z osobami z zespołem Downa. Aby wyrazić swoje wsparcie, uczniowie założyli dwie różne skarpetki, co jest symbolem niedopasowania chromosomów, a zarazem pięknej unikalności każdej osoby. Dzięki temu gestowi mogliśmy pokazać, jak ważne jest zrozumienie i akceptacja dla wszystkich, niezależnie od różnic. Akcja odbyła się z inicjatywny samorządu szkolnego. Dziękujemy wszystkim, którzy się w nią zaangażowali:-)
                    • Uczniowie klasy 4 wzięli udział w wyjątkowej akcji – na godzinie wychowawczej napisali listy do siebie z przyszłości. Każdy opisał swoje marzenia, zainteresowania i codzienne życie. Listy zostały zamknięte w metalowym kuferku i schowane w szkolnym sejfie. Otworzymy je dopiero za 4 lata, w maju 2029 roku, gdy będziemy już w 8 klasie.

                      Celem tej akcji jest zatrzymanie wspomnień, zastanowienie się nad swoimi marzeniami i zobaczenie, jak się zmienimy. Dzięki temu za kilka lat będziemy mogli sprawdzić, czy nasze plany się spełniły i jak bardzo dorastanie wpłynęło na nasze życie. W pudełku znalazł się także list naszej wychowawczyni, która również przyłączyła się do akcji.

                      To niezwykła podróż w czasie, która pomoże nam lepiej poznać siebie i przypomnieć sobie szkolne lata!
                        • Zakrętki dla pana Dominika
                          • Zakrętki dla pana Dominika

                            Uczniowie naszej szkoły przekazali trzy 120 litrowe worki plastikowych zakrętek dla Dominika Iwańskiego z Odrzechowej. Dochód ze zbiórki nakrętek zostanie przeznaczony na rehabilitację pana Dominika, której koszty przekraczają możliwości finansowe rodziny.

                            Zbiórka nakrętek trwa nadal. Koordynuje ją pani Leokadia Magierowska.

                        • Próbne egzaminy klasy 3 gimnazjum
                          • Próbne egzaminy klasy 3 gimnazjum

                            W tym tygodniu od wtorku do czwartku ostatni rocznik gimnazjalistów sprawdzi swoją wiedzę i umiejętności podczas egzaminów próbnych.

                            4 grudnia - test z historii i wiedzy o społeczeństwie oraz języka polskiego.

                            5 grudnia - test z przedmiotów przyrodniczych i matematyki.

                            6 grudnia - testy z języka angielskiego (poziom podstawowy i rozszerzony) oraz języka niemieckiego ( poziom podstawowy).

                        • Noc z książką
                          • Noc z książką

                            Noc z 23 na 24 listopada szesnaścioro uczniów najstarszych klas spędziło w szkole na spotkaniu ze współczesną literatura młodzieżową.Czytaniu towarzyszyły rozmowy na temat przeczytanych fragmentów powieści, rywalizacja o skarpety mola książkowego, mecz piłki siatkowej i belgijka dla rozruszania kości.Nie zabrakło również gier i zabaw towarzyskich. Kulinarnym gwoździem programu była pizza.

                        • Konkurs "Poznajmy las"
                          • Konkurs "Poznajmy las"

                            20 listopada 2018 roku w siedzibie Nadleśnictwa Komańcza odbył się konkurs wiedzy przyrodniczo -leśnej „Poznajmy las”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie : Igor Demkowicz, Wiktoria Demkowicz i Łukasz Guśtak, którzy najlepiej zaprezentowali się na szkolnych eliminacjach. Uczestnicy konkursu musieli rozpoznać około 40 okazów drzew i krzewów, 5 roślin zielnych i 5 próbek drewna. Organizatorzy przygotowali również test składający się z 50 pytań obejmujących wiedzę z zakresu ekologii, tematyki łowieckiej i leśnej.

                        • Gminny Turniej Szachowy
                          • Gminny Turniej Szachowy

                            14 listopada czworo uczniów reprezentowało nas na Gminnym Turnieju Szachowym zorganizowanym z okazji obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Turniej rozegrano w Szkole Podstawowej w Rzepedzi. Młodzi szachiści w składzie: Jan Dołżycki, Joanna Dołżycka, Dawid Ciepiela i Sebastian Diakonu zajęli drużynowo III miejsce. Gratulujemy Janowi Dołżyckiemu zdobywcy I miejsca w rozgrywkach indywidualnych.

                        • Herosi Przedsiębiorczości - zdobyliśmy grant!
                          • Herosi Przedsiębiorczości - zdobyliśmy grant!

                            Miło nam poinformować, że zdobyliśmy grant pieniężny na projekt zgłoszony do akcji "Herosi przedsiębiorczości" zorganizowanej w ramach obchodów stulecia odzyskania niepodległości przez Grupę Eurocash. W ogólnopolskim głosowaniu w kategorii do 10 tys. wyłonionych zostało 89 inicjatyw, wśród których zajęliśmy 1. miejsce. Nasz projekt "Wyposażenie biblioteki szkolnej w książki i kącik czytelniczy dla dzieci i młodzieży" zdobył 41544 głosów. Tak wysoka lokata była możliwa dzięki zaangażowaniu wielu ludzi. Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na naszą inicjatywę: w szczególności nauczycielom, uczniom, rodzicom, pracownikom szkoły oraz pracownikom "Delikatesów Centrum" w Komańczy. Dziękujemy panu Markowi Kudlikowi, prezesowi Spółdzielni Samopomoc Chłopska w Komańczy, który zgłosił nasz projekt do konkursu.

                        • Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości
                          • Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

                            11 listopada uroczyście obchodziliśmy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po mszy św. i złożeniu przez delegacje wieńców i zniczy pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę mieszkańcy naszej gmniny zebrali się w szkole, by obejrzeć część artystyczną, w której zaprezentowali się uczniowie z Komańczy i Rzepedzi. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny, który przypomniał historię rozbiorów i walki o niepodległość.Patriotycznym wierszom i piosenkom towarzyszył polonez w wykonaniu najstarszych uczniów oraz taniec z flagami przygotowany przez najmłodsze dzieci.Uroczystą akademię przygotowali nauczyciele: Jarosław Maszluch, Radosław Krochmal, Edwarda Myrdak, Elżbieta Dołzycka oraz Maria Dołżycka.Salę udekorowała pani Mariola Baj -Herbut.

                        • Rekord dla Niepodległej!
                          • Rekord dla Niepodległej!

                            9 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu śpiewania polskiego hymnu narodowego w tym samym czasie. O godzinie 1111 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".

                            Oto film dokumentujący nasz udział w tym przedsięwzięciu.

                        • Randka w ciemno z ...książką
                          • Randka w ciemno z ...książką

                            7 listopada uczniowie klasy 4 spędzili dwie godziny w towarzystwie książki. Na początek każdy z uczestników zabawy wylosował książkę - propozycję współczesnej literatury dla dzieci zakupionej w ramach NPRCz. Po półgodzinnym cichym czytaniu, był czas by podzielić się refleksjami i ocenić przeczytaną pozycję. Pięcioro uczniów wylosowane książki uwiodły do tego stopnia :), że wyrazili chęć przeczytania ich do końca.Czytaniu towarzyszyły zabawy i zajęcia plastyczne, w czasie których każdy przyozdobił swoją książkę zabawną zakładką.

                        • "Ku niepodległej"
                          • "Ku niepodległej"

                            7 listopada do szkoły już po raz kolejny zawitała grupa artystyczna "Rekonstrukto". Tym razem przygotowała dla naszych uczniów pokaz historyczny nawiązujący do stulecia odzyskania niepodległości.Uczniowie wzięli udział w żywej lekcji historii, w której powtórzyli wiedzę na temat powstań narodowych, sytuacji Polski pod zaborami oraz roli legionów i Józefa Piłsudskiego. Mieli również okazję zobaczyć stroje z epoki oraz ekwipunek i uzbrojenie żołnierzy.

                        • 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości
                          • 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

                            Akcja 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości to geograficzna propozycja świętowania tak wyjątkowej rocznicy. Zapoczątkowana przez grupę nauczycieli entuzjastów z kilku polskich szkół zatacza coraz szersze kręgi. Włączyło się w nią już pnad 100 szkół z całej Polski. Również i nasi uczniowie przygotowali sto pocztówek z Komańczy i wysłali pozdrowienia dla kolegów i koleżanek z innych miast i miejscowości.Cały czas otrzymujemy pocztówki z pozdrowieniami, które prezentujemy na dużej ściennej mapie. :-) Akcję kordynuje pani Maria Ślazyk.

                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Godziny dzwonków

                      Czwartek 10.04.2025
                    • NASZA STRONA W JĘZYKU:

                          

                    • Galeria zdjęć

                        brak danych
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • CodeWeek
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Librus Synergia
                    • Biuletyn informacji publicznej