• Czytanie relaksuje – .czytając wyciszamy się, odrywamy na chwilę od rzeczywistości, codziennych problemów. To dobry sposób ma stres.
      • Czytanie poprawia zdolności językowe – osoby oczytane zwykle dysponują większym zasobem słownictwa, rzadziej popełniają błędy, potrafią lepiej pisać.
      • Czytanie rozwija wyobraźnię – w przeciwieństwie do telewizji, nie dostajemy gotowych obrazów, sami musimy je tworzyć w swojej głowie. To sprzyja kreatywności, patrzeniu z różnych perspektyw, ćwiczeniu pamięci.
      • Czytanie uczy skupienia – dzisiejszy świat tak jest skonstruowany, że ciągle gdzieś pędzimy, zasypywani jesteśmy całą masą informacji, wyskakujących okienek, powiadomień, reklam… umiejętność koncentracji i poświęcenia czasu na tylko jedną czynność jest na wagę złota.
      • Czytanie uczy wrażliwości – czytając poznajemy myśli i emocje bohaterów, dzięki temu lepiej rozumiemy innych, potrafimy postawić się w ich sytuacji.
      • Czytanie kształtuje charakter – na podstawie przeżyć i postaw książkowych postaci wyrabiamy sobie opinie na różne tematy, zgadzamy się z autorem lub nie. Poza tym książka może poruszyć w nas struny, o których dotąd nawet nie mieliśmy pojęcia…
      • Czytanie rozwija horyzonty – to najlepszy sposób na poszerzanie horyzontów; ktoś kiedyś napisał, że książki to okno na świat. Przyswajamy informacje, czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy, uczymy się, korzystamy z doświadczeń innych.
      • Czytanie otwiera na innych – kiedy spotkają się dwa mole książkowe, zawsze znajdą temat do rozmów.

Tekst ze strony bloga annatabak.pl

• Planszówkowy zawrót głowy :-)

• 03.12.2019 12:08
          • W październiku i listopadzie w bibliotecznym Klubie Gier Planszowych sporo się działo. Fani planszówek do perfekcji opanowali zasady rywalizacji w Eurobusiness i Dixit oraz bardzo szybko odkryli zawiłości gry Wsiąść do pociągu.

• Czytamy ze "Szkolnym Gangiem Słodziaków"

• 15.11.2019 11:26
          • W październiku i listopadzie 2019 r.uczniowie klas I,II i III wzięli udział w projekcie czytelniczo-ekologicznym  sieci "Biedronka". Każda klasa uczestniczyła w trzech spotkaniach głośnego czytania kolejnych przygód sympatycznych Słodziaków oraz  zajęciach pobudzających wyobraźnię i kształtujących postawy ekologiczne.
          • Zbiórka książek dla "Fundacji Zaczytani"

• 04.11.2019 13:58
          • Do 31 października 2019 r. trwała w szkolnej bibliotece zbiórka charytatywna książek dla dzieci i dorosłych przebywających w szpitalach, hospicjach, domach dziecka i domach pomocy społecznej. W czwartek dostarczyliśmy zebrane książki do księgarni "Autorska" w Sanoku, z której zostały wysłane dalej  do "Fundacji Zaczytani".

• Konkurs pięknego czytania

• 30.10.2019 10:57
          • 29 października 2019 r. w bibliotece uczniowie klasy II wzięli udział w Klasowym Konkursie Pięknego Czytania. Każdy uczestnik wcześniej ćwiczył pod okiem rodziców czytanie sześciu utworów. Wiersze Juliana Tuwima "Lokomotywa" i "Stół" oraz utwory Jana Brzechwy - "Skarżypyta","Samochwała","Kwoka" i "Żuk".
          • Noc Bibliotek

• 28.10.2019 12:12
          • Noc z 4 na 5 października 2019 r. spędziliśmy w szkolnej bibliotece. Wraz z 1760 bibliotekami w całej Polsce włączyliśmy się do V edycji akcji.W spotkaniu wzięło udział 19 uczniów - miłośników książek i harcerzy-  z klasy V,VI oraz VII. Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem " Znajdźmy wspólny język"