• Czytanie relaksuje – .czytając wyciszamy się, odrywamy na chwilę od rzeczywistości, codziennych problemów. To dobry sposób ma stres.
      • Czytanie poprawia zdolności językowe – osoby oczytane zwykle dysponują większym zasobem słownictwa, rzadziej popełniają błędy, potrafią lepiej pisać.
      • Czytanie rozwija wyobraźnię – w przeciwieństwie do telewizji, nie dostajemy gotowych obrazów, sami musimy je tworzyć w swojej głowie. To sprzyja kreatywności, patrzeniu z różnych perspektyw, ćwiczeniu pamięci.
      • Czytanie uczy skupienia – dzisiejszy świat tak jest skonstruowany, że ciągle gdzieś pędzimy, zasypywani jesteśmy całą masą informacji, wyskakujących okienek, powiadomień, reklam… umiejętność koncentracji i poświęcenia czasu na tylko jedną czynność jest na wagę złota.
      • Czytanie uczy wrażliwości – czytając poznajemy myśli i emocje bohaterów, dzięki temu lepiej rozumiemy innych, potrafimy postawić się w ich sytuacji.
      • Czytanie kształtuje charakter – na podstawie przeżyć i postaw książkowych postaci wyrabiamy sobie opinie na różne tematy, zgadzamy się z autorem lub nie. Poza tym książka może poruszyć w nas struny, o których dotąd nawet nie mieliśmy pojęcia…
      • Czytanie rozwija horyzonty – to najlepszy sposób na poszerzanie horyzontów; ktoś kiedyś napisał, że książki to okno na świat. Przyswajamy informacje, czasami nawet nie zdając sobie z tego sprawy, uczymy się, korzystamy z doświadczeń innych.
      • Czytanie otwiera na innych – kiedy spotkają się dwa mole książkowe, zawsze znajdą temat do rozmów.

Tekst ze strony bloga annatabak.pl

• Quiz walentynkowy

• 21.02.2023 10:21
          • 14 lutego 2023 r.w bibliotece odbył się quizie walentynkowym: Jak dobrze znasz zakochane pary ze szkolnych lektur, mitów i baśni?

• Zaproś książkę na święta

• 12.01.2023 08:30
          • Akcja propagujaca czytanie i zachęcająca do sięgniecia po dobrą ksiażkę w okresie świątecznym oraz feryjnym.Plakatami wykonanymi w programie Canwa ozdobiono szkole korytarze.
          • Świąteczna biblioteczna gra korytarzowa

• 02.01.2023 11:03
          • W środę, 21 grudnia, rozegrała się na szkolnych korytarzach mobilna gra biblioteczna: Jak dobrze znasz bożonarodzeniowe tradycje?  Chętni uczniowie, odpowiadając na pytania przygotowane w aplikacji Kahoot! ,sprawdzili swoją wiedzę na temat  zwyczajów związanych z Bożym Narodzeniem.

• 01.12.2022 10:00
          • 30 listopada 2022 r.uroczyście powitaliśmy  w gronie nowych czytelników naszej biblioteki uczniów klasy pierwszej. Pierwszacy dzielnie sprostali czterem czytelniczym zadaniom. Dowiedzieli się, w jaki sposób powstaje książka i jak należy się z nią obchodzić. Sami wykonali zakładkę do książki oraz rozwiązali czytelnicze zagadki - po symbolach wskazali bohaterów baśni. Na koniec każdy z uczniów wypożyczył swoją pierwszą lekturę.

• Nocka w szkole

• 04.11.2022 10:18
          • Osiemnaścioro uczniów klas 6-8 noc z 28 na 29 listopada 2022 spędziło w murach szkoły. Była to noc pełna emocji i pozytywnej energii. Na uczestników czekały pokoje zagadek, mecz siatkówki, gry i zabawy towarzyskie oraz godzina czytania "Pałacu Północnego" C.R.Zafona.