• O programie UDP

Program trwa od 01.02.2020 r do 26.06.2020 r.

Ogólnopolski program edukacyjny ,,Uczymy Dzieci Programować” to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się naszym dzieciom na każdym etapie ich życia.
          Zajęcia kodowania prowadzi pani Dorota Kołodziej z grupą przedszkolaków.

Zajęcia kodowania i programowania pani Edwarda Myrdak ze starszymi uczniami na zajęciach dodatkowych i podczas zajęć świetlicowych.

W V edycji rozwijać będziemy kompetencje kluczowe. Wspieranie kompetencji kluczowych ma istotny wpływ na to, jak poradzi sobie dziecko w dorosłym życiu.

Każde zadanie związane będzie z jedną z poniżej wymienionych kompetencji kluczowych, natomiast wspierać będzie również pozostałe:

• Porozumiewanie się w języku ojczystym, Porozumiewanie się w języku obcym,

• Kompetencje matematyczne, naukowe i techniczne, kompetencje informatyczne,

• Umiejętność uczenia się,

• Kompetencje społeczne i obywatelskie,

• Inicjatywność i przedsiębiorczość,

• Kompetencje w zakresie świadomości i ekspresji kulturalnej.