• W drodze do niepodległości -konkurs

• 31.10.2018 10:22
        • 6 października odbył się w szkole konkurs wiedzy o drodze Polski do niepodległości. Konkurs miał charakter quizu  i został przeprowadzony za pomocą mobilnej aplikacji Kahoot. Z 25 pytaniami zmagało się 19 uczniów z klas 5-8 oraz 3 gimnazjum.Oficjalne wyniki konkursu i rozdanie nagród zwycięzcom nastąpi 11 listopada podczas oficjalnych obchodów Święta Niepodległości.
        • Pasowanie uczniów klasy I

• 31.10.2018 10:14
        • 12 października szesnaścioro pierwszoklasistów pod opieką pani Bogumiły Fijałkowskiej zostało przyjętych w poczet uczniów szkoły podstawowej. Pasowanie poprzedził program artystyczny w wykonaniu najmłodszych, który tematyką nawiązywał do stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.Uczniów klasy pierwszej mogliśmy podziwiać w tańcu, piosence i recytacji wierszy.

• W biało-czerwonej scenerii

• 31.10.2018 10:52
        • Dzień 22 października na zajęciach świetlicowych był bardzo pracowity. Cała sala, a później szkoła mieniła się barwami biało- czerwonymi. Uczniowie, pod bacznym okiem pani Leokadii Magierowskiej, wykonywali kotyliony, które później ozdobiły szkolne korytarze.Każda z klas przygotowała też pariotyczne elementy na gazetki ścienne.W ten sposób przygotowaliśmy naszą szkołę do zbliżającej się rocznicy- stulecia odzyskania niepodległości.

• Otwarcie wystawy "W drodze do niepodległości"

• 30.10.2018 11:52
        • Z okazji jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości PERN S.A. przy współpracy z Narodowym Archiwum Cyfrowym, Bankiem Pocztowym S.A. i Archiwum Akt Nowych zaangażował się w projekt edukacyjny skierowany do szkół i instytucji kulturalno-oświatowych. Przygotowane zostały wystawy edukacyjne pt.: „W drodze do niepodległości” oraz plansze nawiązujące do 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Plansze edukacyjne prezentują najważniejsze wydarzenia oraz sylwetki wybitnych Polaków, związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Projekt jest częścią obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, koordynowanych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017–2021.  Inicjatywa uzyskała także patronat Ministra Edukacji Narodowej.

Dzięki staraniom GOK w Komańczy wystawa dotarła do naszej gminy. We wtorek 24.07. nastąpiło jej uroczyste otwarcie w Ośrodku Kultury w Szczawnym, skąd trafi ona również do Rzepedzi i Komańczy. Naszą szkołę reprezentowała Pani Dyrektor Maria Grabek oraz Pani Elżbieta Dołżycka wraz z grupą harcerek z 26 DH. Dziewczyny włączyły się w uroczystość i zaśpiewały dwie piosenki patriotyczne.

• Witaj majowa jutrzenko!

• 31.10.2018 10:07
        • Obchody uchwalenia Konstytucji 3 Maja rozpoczęliśmy udziałem w uroczystej Mszy Św. w intencji Ojczyzny w Kościele Parafialnym w Komańczy. Po nabożeństwie odbyła się akademia przygotowana przez uczniów, nauczycieli oraz 26.Drużynę Harcerską naszej szkoły