• Regulamin wypożyczania darmowych podręczników

•

1. Podręczniki/materiały edukacyjne są własnością organu prowadzącego szkołę i znajdują się w zasobach biblioteki szkolnej. Uczeń wypożycza podręczniki jedynie na rok i jest zobowiązany do zwrócenia ich w jak najlepszym stanie.
          2. Podręczniki ucznia należy podpisać w miejscu do tego wyznaczonym przez wydawcę lub na tylnej okładce książki, w prawym górnym rogu. ( imię i nazwisko; rok użytkowania).
          3. Uczniowie są zobowiązani do oprawienia zestawu otrzymanych podręczników najpóźniej do dwóch tygodni od pobrania książek z biblioteki; używania podręcznika/materiałów edukacyjnych zgodnie z ich przeznaczeniem, do zachowania troski o ich walory użytkowe i estetyczne, do chronienia ich przed zniszczeniem bądź zagubieniem.
          4. Podczas zwrotu podręczników do biblioteki bibliotekarz dokonuje oględzin podręczników, określając stopień ich zużycia.
          5. Uczeń jest zobowiązany przed zwrotem książek do naprawy uszkodzeń powstałych w czasie ich rocznego użytkowania:

- sklejenia naderwanych kartek oraz postrzępionych grzbietów książki,

- wymazania notatek, wszelkich zabrudzeń,

- wyprasowania powyginanych rogów.

Książki nienaprawione nie będą przyjmowane. Wychowawcy są zobowiązani poinformować rodziców o zlekceważonym przez ucznia obowiązku.

1. Uczeń, który nie zwrócił podręczników wyznaczonym terminie bez uzasadnionej przyczyny, otrzymuje druk do zapłaty za komplet podręczników do danej klasy.
          2. W przypadku zgubienia podręcznika bądź materiałów edukacyjnych, znacznego zużycia wykraczającego poza ich zwykle używanie, bądź ich zniszczenia, rodzice są zobowiązani do odkupienia (jeśli jest taka możliwość)  lub zwrotu kosztów zakupu nowego podręcznika, materiałów edukacyjnych. Wpłaty dokonuje się w sekretariacie szkoły.
          3. Lekceważenie przez ucznia procedur zwrotu i rozliczania podręczników ( rażące zniszczenie użytkowanych  podręczników, nieoprawianie książek,  nieprzestrzeganie  ustalonych terminów zwrotów, odmowa  zapłaty za uszkodzony egzemplarz) skutkuje obniżeniem oceny z zachowania.

Regulamin został opracowany na podstawie zarządzenia dyrektora szkoły o wypożyczaniu i użytkowaniu darmowych podręczników z dnia 13 września 2018 r.