• Nasza biblioteka

• Biblioteka jest instytucją, która samym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy, inteligencję, znajomość świata i ludzi, a także umiejętność panowania nad sobą, osobistego poświęcenia, solidarności i pracy dla rozwoju dobra wspólnego.

Jan Paweł II

Biblioteka szkolna jest ośrodkiem informacji dla nauczycieli oraz ośrodkiem edukacji czytelniczej i informacyjnej dla uczniów. Realizuje zadania w zakresie gromadzenia, opracowywania i udostępniania zbiorów, udziela pomocy w codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej, dokształcaniu i doskonaleniu oraz pracy twórczej, gromadzi odpowiednie do tych zadań materiały.Nasza biblioteka zajmuje jedno pomieszczenie, które pełni funkcję: wypożyczalni i czytelni.

W 2008 r. biblioteka szkolna wyposażona została w nowoczesne Internetowe Centrum Informacji Multimedialnej (ICIM).

W roku szkolnym 2017/2018 zbiory biblioteki gimnazjum w wyniku nowej reformy oświaty zostały przeniesione do biblioteki szkoły podstawowej.

W 2019 r. biblioteka przeszła prawdziwą metamorfozę. Była ona możliwa dzięki funduszom pozyskanym  w ramach grantu na wsparcie działań na rzecz lokalnych społeczności, realizowanych w partnerstwie organizacji pozarządowych i przedsiębiorców współpracujących z grupą EuroCash: "Lokalni herosi – 100 inicjatyw przedsiębiorców na 100-lecie niepodległości"  Na realizację projektu  „Wyposażenie biblioteki szkolnej w książki  i kącik czytelniczy dla dzieci i młodzieży” uzyskaliśmy 10,000 zł w ramach grantu z projektu.Zbiory biblioteki zostały przeniesione do nowego, większego pomieszczenia, które wyposażyliśmy w nowe książki oraz sprzęt biblioteczny.

Obecnie księgozbiór biblioteki liczy 6188 woluminów. Stanowią go lektury szkolne, pozycje współczesnej literatury dziecięcej i młodzieżowej. W bibliotece gromadzimy również zbiory multimedialne oraz podręczniki. Od roku 2019 sukcesywnie kupujemy do biblioteki gry planszowe, z których korzystamy w ramach działającego w  bibliotece Klubu Gier Planszowych:-)

ICIM służy uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej. Oferuje dostęp do:

• internetu
          • skanera