• Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

• 14.11.2018 12:41
      • 11 listopada uroczyście obchodziliśmy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po mszy św. i złożeniu przez delegacje wieńców i zniczy pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę mieszkańcy naszej gmniny zebrali się w szkole, by obejrzeć część artystyczną, w której zaprezentowali się  uczniowie z Komańczy i Rzepedzi. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny, który przypomniał  historię rozbiorów i walki o niepodległość.Patriotycznym wierszom i piosenkom towarzyszył polonez w wykonaniu najstarszych uczniów oraz taniec z flagami przygotowany przez najmłodsze dzieci.Uroczystą akademię przygotowali nauczyciele: Jarosław Maszluch, Radosław Krochmal, Edwarda Myrdak, Elżbieta Dołzycka oraz Maria Dołżycka.Salę udekorowała  pani Mariola Baj -Herbut.