• REGULAMIN WYCIECZKI SZKOLNEJ

•

1. Wszyscy uczestnicy zobowiązani są do posłuszeństwa i wykonywania poleceń kierownika wycieczki oraz opiekunów.

2. Zabrania się samowolnego oddalania od grupy.

3. Należy przestrzegać punktualnego stawiania się w miejscach zbiórek.

4. Wszelkie niedyspozycje trzeba zgłaszać opiekunowi; zabrania się przyjmowania leków bez wiedzy opiekuna.

5. W miejscach noclegowych należy przestrzegać wewnętrznych regulaminów ośrodków wypoczynkowych (cisza nocna, porządek).

6. Należy zachowywać się stosownie do miejsca pobytu i przestrzegać obowiązującego w nim regulaminu.

7. Dbać o bezpieczeństwo swoje i innych.

8. W mieście poruszamy się po chodnikach, przechodzimy na drugą stronę jezdni w miejscach do tego wyznaczonych (pasy) na wyraźny sygnał opiekuna.

9.W czasie jazdy nie wolno chodzić po autokarze, siedzieć tyłem, wyrzucać śmieci przez okno, itd. Nie spożywamy pokarmów, którymi można się zadławić (cukierki,landrynki, guma do żucia itp.). Unikamy spożywania napojów gazowanych. Jeżeli autobus wyposażony jest w pasy bezpieczeństwa, zapinamy je podczas jazdy.

10. Zabrania się spożywania i posiadania wszelkich używek (alkohol, papierosy, narkotyki); w przypadku stwierdzenia posiadania ich lub spożycia, kierownik wycieczki jest zobowiązany do natychmiastowego powiadomienia rodziców.

11.Kierownik wycieczki w razie złamania przez uczestnika regulaminu dotyczącego spożywania alkoholu lub narkotyków może poddać uczestnika wycieczki badaniu na obecność tych używek w organizmie.

12.Każdy uczestnik wycieczki powinien być wyposażony w odpowiedni strój i ekwipunek.

13..Za złamanie przez uczestnika wycieczki regulaminu przewiduje się kary ujęte w statucie szkoły.