• Uroczyste obchody 100-lecia Odzyskania Niepodległości

• 14.11.2018 12:41
        • 11 listopada uroczyście obchodziliśmy setną rocznicę Odzyskania Niepodległości. Po mszy św. i złożeniu przez delegacje wieńców i zniczy pod Pomnikiem Poległych za Ojczyznę mieszkańcy naszej gmniny zebrali się w szkole, by obejrzeć część artystyczną, w której zaprezentowali się  uczniowie z Komańczy i Rzepedzi. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu narodowego obejrzeliśmy montaż słowno-muzyczny, który przypomniał  historię rozbiorów i walki o niepodległość.Patriotycznym wierszom i piosenkom towarzyszył polonez w wykonaniu najstarszych uczniów oraz taniec z flagami przygotowany przez najmłodsze dzieci.Uroczystą akademię przygotowali nauczyciele: Jarosław Maszluch, Radosław Krochmal, Edwarda Myrdak, Elżbieta Dołzycka oraz Maria Dołżycka.Salę udekorowała  pani Mariola Baj -Herbut.
        • Rekord dla Niepodległej!

• 14.11.2018 12:20
        • 9 listopada przyłączyliśmy się do ogólnopolskiej akcji bicia rekordu śpiewania polskiego hymnu narodowego w tym samym czasie. O godzinie 1111 uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej, gdzie wspólnie odśpiewali 4 zwrotki "Mazurka Dąbrowskiego".
        • III Konkurs Pieśni i Piosenki Patriotycznej

• 14.11.2018 12:17
        • 8 listopada już po raz trzeci uczniowie ze szkół w Komańczy,Rzepedzi,Wisłoka Wielkiego, Nowego Łupkowa, Mokrego oraz  Tarnawy Dolnej  zaprezentowali swoje talenty wokalne w repertuarze piosenki patriotycznej.

Organizatorem konkursu była Szkoła Podstawowa im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Komańczy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Komańczy.

• 'Ku niepodległej"

• 07.11.2018 13:45
        • 7 listopada do szkoły już po raz kolejny zawitała grupa artystyczna "Rekonstrukto". Tym razem przygotowała dla naszych uczniów pokaz historyczny nawiązujący do stulecia odzyskania niepodległości.Uczniowie  wzięli udział w żywej lekcji historii, w której powtórzyli wiedzę na temat powstań narodowych, sytuacji Polski pod zaborami oraz roli legionów i Józefa Piłsudskiego. Mieli również okazję zobaczyć stroje z epoki  oraz ekwipunek i uzbrojenie żołnierzy.
        • 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości

• 06.11.2018 12:55
        • Akcja 100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości to geograficzna propozycja świętowania tak wyjątkowej rocznicy. Zapoczątkowana przez grupę nauczycieli entuzjastów z kilku polskich szkół zatacza coraz szersze kręgi. Włączyło się w nią już pnad 100 szkół z całej Polski. Również i nasi uczniowie przygotowali sto pocztówek z Komańczy i wysłali pozdrowienia dla kolegów i koleżanek z innych miast i miejscowości.Cały czas otrzymujemy pocztówki z pozdrowieniami, które prezentujemy na dużej ściennej mapie. :-) Akcję kordynuje pani Maria Ślazyk.