• Koronawirus. Jak rozmawiać i wspierać dzieci w tym czasie?

• 19.01.2021 09:02
      •

"Jak rozmawiać? Jak zaopiekować się trudnymi emocjami dziecka – np. lękiem, złością – związanymi z pandemią? W jaki sposób wesprzeć dziecko, które tęskni za przedszkolem lub szkołą i znajomymi?

• Czas koronawirusa, to czas trudny dla wszystkich, również dla dzieci. Zostaliśmy zmuszenie do rezygnacji z wielu rzeczy, zmiany przyzwyczajeń, zamknięci w czterech ścianach. Zmiany te mogą być wyjątkowo trudne dla dzieci, które zostały pozbawione bardzo ważnych dla nich relacji z rówieśnikami, wspólnych zabaw na podwórku, spotkań z kolegami w szkole.

"Jak więc rozmawiać? Jak zaopiekować się trudnymi emocjami dziecka – np. lękiem, złością – związanymi z pandemią? W jaki sposób wesprzeć dziecko, które tęskni za przedszkolem lub szkołą i znajomymi? Jak rodzeństwo może się wzajemnie wspierać? Jak w tym wszystkim rodzic może zadbać sam o siebie? Na te wszystkie pytania odpowiedzi udziela dr Magdalena Śniegulska, psycholog z Uniwersytetu SWPS".

Źródło: Strefa Psyche Uniwersytetu SWPS